Anket toprak yer misiniz ?

toprak yermisiniz ?

• Ankete Katılan
    77
birden rumuzum geldi aklıma irkildim :roflol:
zaten rejim adına hep açım toprak da yiyebilirim :roflol:
ama hiç yemedim kokusunu çok severim demir eksikliğinden olduğunu bende duymuştum yağmur yağdığı zaman o toprak kokusu dayanılmaz oluyor mis gibi kokuyor a.s

Bende "küçükken yermişim" diyenlerdenim
Şimdilerde yağmur sonrası olan toprak kokusuna bayılırımhihoyyyt
Baliciler gibi içime çekerim kokuyu
Birde testi denen toprak sürahiler varya onların birde bardakları var
Zaman zaman suyu o bardaktan içerim
Resmen canım onun o içindeki suyla oluşan kokusunu suyu içerken içime çekmek ister
Ama bi kaç senedir o bardağıda kullanmıyorum CADIARZU

hiç yemedim ama demir eksikliğim olur da canım isterse yerim artık:roflol:cokacimcoookcokacimcoook

tvde duymuştum testiden içilen su sn derece sağlıklıymış kokusuda güzel yapmurdan snraki kokuyu bende severim köyde yadıı zaman tüm camları açtıtırım köy kırmızı topraklı

ben yememde bi akrabamız var yaşlı teyze, yeşil kili düşürmez ağzından, şeker gibi ağzında sürekli fisfisfis

hatır yemem
bir kere pancar yemiştim toprak tadı geldi ağzıma kötü bir deneyimdi

toprağın yendiğinden ilk defa Gabriel García Márquez' in Yüzyıllık Yalnızlık'ını okuduğumda haberim oldu, hatta roman ne de olsa, yoktur doğru değildir diyordum da sohbetler esnasında yok yok doğru ben de yerdim diyen biri çıkınca cidden şaşırdım, kahvemin telvesini, böcekleri yiyen ben, neden bundan mahrum kaldım üzüntüsüyle ilk fırsatta tadına bakmaya karar vermiştim, baktım,, ee iyiymiş...

Son düzenleme:
Evde otururken , tv izlerken veya ev işi yaparken ya da bilgisayar başındayken aniden kriz gibi gelir "toprak koklama isteği". Hemen bir kaç patates ıslatırım tabağa, yanıma koyar dakikalarca koklarım... Patatesin üzerinde kalan topraktan bazen yediğim de olur. Bu aralar çok arttı. Demir eksikliğim de yok bildiğim kadarıyla. Bu istek öyle bir istek ki sigara isteğinden daha baskın ya da hani susamışsın gibi. o toprağı koklamazsam ya da yemezsem o susuzluğum hiç geçmeyecek gibi.. Ne bileyim öyle bişey işte.. Yalnız olmadığıma sevinmeli miyim acaba :))

toprak seni mi çağırıyor ne

hayır hiç yemedim yememde
küçük çocukların yediğini duymuştum ama büyüüyüncede bağımlılık gibi yendiğini ilk
defa duyuyorum çok şaşırdım vallahi

Çocukken toprak yerdim hatırlamıyorum ama büyüdükten sonra hiç yemedim :) Toprak kokusuna bayılırım ama özellikle yağmurdan sonraki kokuya...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…