Ortopedi topuk dikenine ne iyi gelir?

kkatyy

Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2015
67
7
annemde topuk dikeni başlangıcı varmış çok agrısı oluyor yürürken. ilaç kullanmak istemiyor. ne yapabiliriz bayanlar iyileşmesi için ?

Silikon tabanlık kullanabilirsiniz.

603197-750-0-139554-spor-ayakkabi-tabanligi.jpg

Doktora başvurmalısınız:KK66:

doktora gittik sadece başlangıcı dedi ve kas gevşetici verdi. bu silikon taban rahatlatır gibi görünüyor. teşekkürler.

Topuk dikeninden yıllarca benim de çekmediğim kalmadı. Sol ayak topuğumdan iğne oldum .İğneler kortizonlu olduğu için daha sonra ayağımın üstünde rahatsızlıklar başladı. Bir yıl sonra sağ topuğumdan çekmeye başladım .Bir gün:) Arkadaşıma rastladım ve derdimi anlattım .Tarifini ninesinden aldığı ve uygulayıp şifa bulduğu çözüm şudur. Ben ve tavsiye ettiğim herkes deneyip,şifa buldu.İlk üç günde ağrı hafifliyor. Bir hafta içinde ağrı bittim bitiyorum gibi oluyor. En fazla on gün .İnşaAllah sizlere de şifa olacaktır.
Oklava veya merdaneyi yere koyun. Topuk dikeni olan ayağınızın topuk kısmını bu oklavaya bastıra bastıra ayağınızı ileri geri hareket yaptırın. İyice bastıra bastıra yapın,ezin topuğunuzu bastırırken . .Acısın varsın umursamayın. 3-5 defa topuğunuzda git-gel hareketi yaptırdıktan sonra bu defa tüm ayağınıza aynı hareketi yaptırın.Tekrar tekrar aynı şekilde devam edin. Ne kadar yapabilirseniz o kadar iyi. yarım litrelik içi su dolu hazır su petleri de aynı işi görüyor ama ayağımızla üstüne bastırınca az zaman sonra su sızdırmaya başladığından çok da kullanışlı olmuyor. İnanın arkadaşlar Yüce Allah'ın izniyle en en en fazla 10 güne kalmadan sıkıntınızdan eser kalmadığını göreceksiniz. Sevgiler......

ayaklarından en çok çeken insanlardan birisi olarak hem ayak başparmak çıkıntım var hemde topuk dikenim.. Topuk dikenimi şimdilik kaliteli silikonlar ve tabanlık alarak çözüyorum, yalnız evde çıplak ayakla özellikle yazın tabanlık giyemediğim zaman ciddi sıkıntı oluyor :KK43:

Sevgili elfidan59 inanın yukarıda anlattığım şekilde bir deneyin 3.günden itibaren iyileşme başlayıp, 7-10 gün arasında da inşaAllah kesin şifa bulacaksınız. Bu kadar kolay bir çözüm varmış da yıllarca çektim şu topuk dikeninden. İlk gün yapmaya başladığımda ayağım acıdığında ürkmüştüm ama denemediğim şey kalmamıştı .Bunu da deneyeyim dedim .Çok şükür Allah'ıma hamd olsun artık bitti. Tam bir taban masajı.. Sorunu olan her kese acil hayırlı şifalar diliyorum.

Teşekkür ederim.. bugün biraz denedim ancak çok acı verici o yüzden yapabilirmiyim bilmiyorum.. şu anlık tabanlıklarla idare ediyorum.. yardımlarınız için sonsuz teşekkürler..

annemdede topuk dikeni vardı.usg dalga ile kırma işlemi yapılabileceğini söylediler.erenköy fizik tedavide.hiç yaptıran yada duyan var mı????????

X