tranferden sonra ne zaman çalışmaya başladınız..

gelincik238

Şükürler Olsun Mevlaya...
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2009
1.769
17
arkadaşlar çalışıyor olmamdan dolayı izin almak problem oluyor. transferden 3-4 gün sonra işe başlamam gerekecek. sizce embriyonun tutunmasında bi etkisi olurmu? işyerime gidip gelmek 1 saat sürüyor. ne yapmalıyım sizce?

arkadaşlar çalışıyor olmamdan dolayı izin almak problem oluyor. transferden 3-4 gün sonra işe başlamam gerekecek. sizce embriyonun tutunmasında bi etkisi olurmu? işyerime gidip gelmek 1 saat sürüyor. ne yapmalıyım sizce?

valla ben 3-4 gun sonra ise cikiyorum ama benim isim ayakta degil, cogunluk oturuyorum...bide ise gitmem 5 dakika suruyor...bu arada arabayla gidiyprum

Aslında transferden sonra gebelik kesinleşene kadar çalışmayı hekimler önermez.Şimdi çalışırsan yarın öbürgün bebek tutar ve düşerse kendini çalıştığın için suçlarsın bence hiç bir şey yapamıyorsan ücretsiz izine çık

bence kesınlıkle calışmamalısın..ben 1.5 ay sonra basladım ...ılk zamanlar cok onemlı kaygan bı zemın uzerınde tutunmaya calısırken rıske atma bence...ustelık gunde 2 saat yolculuk cok rısklı olur...

gelincik canım
hiç üzülme ve telaşlanma.ben transferden 3 gün sonra yaklaşık beş saatlik yola çıktım.5.günde işe başladım.benimde yol 40 dk sürüyo.transferden sonra hiç hareket etmeycez diye bişey yok.ne yapalım çalışmak zorundayız bebişlerimiz için.çalışmamak gibi bir lüksümüz yok bizim.3.gününe kadar kesinlikle işe gitme.ama ondan sonra normal hayatına dön.çok ağır şeyler yapmadığın sürece hiç bişey olmaz.ben şuan ikiz bebişlerime hamileyim.:nazar::nazar::emir_bebek::emir_bebek:

ben ilk tüp bebekte 7 gün izin aldım yattım sonuç negatif.bugün 2.denememin transferim oldu doktor transferin ertesi günü ağır iş yapmadan günlük işlerinize dönebilirsiniz dedi.

cevaplarınız için çok teşekkürederim arkadaşlar. xemrevin arkadaşımında dediği gibi çalışmama gibi bi lüksüm yok malesef. işim oturarak beni düşündüren yolda geçen zaman. ücretsiz iznide düşündüm gerekirse raporda alabilirim ama mecburen işe gitmem gerekecek benim yerime idare edebilecek kimse yok. kafam çok karışık. vicdan azabıda çekmek istemiyorum. bazen düşünüyorum tutacağı varsa kısmetimde de varsa olur diyorum.

kafana takma canım.ben de 4.günü işteydim.benim de yaklaşık 45 dk süruyor.allahın izniyle bebeklerim şuan benimle.dr um da yatmayı önermedi.3 gün dedi.ilk gün yatmamı önerdi.2 ve 3. günler evde basit harekeler.diğer günler dikkat etmek şartıyla işe başlayabilirsin dedi.

slm gelincik ben tedavi boyunca evde kaldim yani ignenin ilk gününden sonucun cikti güne kadar evdeydim ama benimde doktorum transferden1hafta sonra ice gidebilcegmi söyledi ama benim icim biraz agir oldu icin ben evde kalmayi terci etdim. bak kendin ne güzel demisin kaderimde varsa tutar diye, su an bende o düsünceye sahibim tabiki tedavinin bi yardimi var ama genede hersey kurban oldum ALLAHIMIN ellinde egerki o nasip gördüyse bize annelik duygusunu yasatmayi ozaman tedavi fean hep hikaye....

ılk üç gün çok önemli diyor doktorlar. Ben üç gün hiç kalkmadım, sadece tuvalete, sonra ufak ufak dolandım. Toplam bir hafta evdeydim. Ama doktorlar o kadar bile demiyorlar. Üç gün dikkat etmen yeterli diyorlar kasma kendini, gönlünü ferah tut canım.

zaman ayırıp cevap yazdığınız için Allah razı olsun hepinizden. rabbim sağlıkla sıhatle yavrularınıza kavuştursun hepinizi.

daha fazla düşünmemeye çalışacağım bu konuyu 4 gün dinlendikten sonra başlayacağım işe. belkide bayrama denk gelirse daha da uzabilirim ozaman. sizlerin cevapları içimi rahatlattı açıkcası. çok sağolun...

zaman ayırıp cevap yazdığınız için Allah razı olsun hepinizden. rabbim sağlıkla sıhatle yavrularınıza kavuştursun hepinizi.

daha fazla düşünmemeye çalışacağım bu konuyu 4 gün dinlendikten sonra başlayacağım işe. belkide bayrama denk gelirse daha da uzabilirim ozaman. sizlerin cevapları içimi rahatlattı açıkcası. çok sağolun...

canım yazmamışsın ama işe arabayla ya da servisle gideceksin. ben bu tedavimde transfer günü dahil en fazla 3 gün izin alabilirim. iş eve 1 saat gibi ama servis var ve masa başı işim. serviste yolculuk da oturarak. yani evde oturup dolaşmaktan bir farkı yok diye düşünüyorum. doktoruma sormadım ama genelde 1-2 gün dinlenip zorlamadan günlük yaşamınıza dönün diyorlar.

canım yazmamışsın ama işe arabayla ya da servisle gideceksin. ben bu tedavimde transfer günü dahil en fazla 3 gün izin alabilirim. iş eve 1 saat gibi ama servis var ve masa başı işim. serviste yolculuk da oturarak. yani evde oturup dolaşmaktan bir farkı yok diye düşünüyorum. doktoruma sormadım ama genelde 1-2 gün dinlenip zorlamadan günlük yaşamınıza dönün diyorlar.[/QUOTE

benimde servisim var. evin önünden alıyor. ama akşamları çıkışta olmuyor mecburen metroyla dönüş yapacağım. yada bi araba ayarlayabilirsek arabayla döneceğim.
evet genelde öyle diyorlar. 1 gün dinlenme yeterli sonra günlük yaşamınıza dönebilirsiniz diyorlar. ama ister istemez insan korkuyor. tüp bebek olunca daha tedirgin oluyorsun hepimizin başında olan bişey bu.

Canım ben 20 gun evdeydım ıse gıtmedım. Senelık ızın kullandım. 6 gun evde yattım sonra yemek bulasık kendımı yormadan yaptım. Karnına basınc uygulayacak hareketlerden kacın bence. Ben derımkı 10 gun rapor al hem ıs stresı de olamaz. Sureklıde acaba demezssın.

Canım ben 20 gun evdeydım ıse gıtmedım. Senelık ızın kullandım. 6 gun evde yattım sonra yemek bulasık kendımı yormadan yaptım. Karnına basınc uygulayacak hareketlerden kacın bence. Ben derımkı 10 gun rapor al hem ıs stresı de olamaz. Sureklıde acaba demezssın.

haklısın canım iş stresi de ayrı bi sorun. eşimde çalışmamı istemiyor ama çalışmasamda olmuyor. offf ne zormuş keşke ihtiyacımız olmasada ev hanımı olsaydım. hem tedavi stresi hem iş insan çok yoruyor. Rabbim yardımcımız olsunn..

tutacağı varsa tutuyor deniliyor ama yinede dikkat etmek gerekiyor.ben transferden iki gün sonra 6 saatlik yolculuk yaptım eşim çok yavaş sürdü arabayı ama son iki saati yol kötü olduğundan zordu.
doktor rapor vermişti 10 gün evdeydim eşimin ablası kaldı yanımızda ama ben pek rahat durmadımki. fazla pimpirikliğimden bazı işleri yaptım evde. sonuçta gebelik olmadı . benim doktorumda ağır iş yapmadan günlük işleri yapabilirsin demişti iki gün yola çıkma demişti. kalmak zor oluyor ama birdahaki sefere bir hafta kalmayı düşünüyorum. nasıl olacak bilmiyorum ama doktorların dediğinden farklı olarak biraz daha dikkat etmek gerekiyor. tabiki hayatıda kendine zehir etmemek lazım.
bizi bizden iyi kimse anlayamaz Allah herkese kolaylık versin Amiiiiiin

ben de ilk transferde fazla yatamadım ishal olmuştum sürekli tuvalete taşınmıştım tutmadı bu sefer okullar açıkken olacak dondurulmuşlarla 5 gün falan yatmayı okula gitmemeyi düşünüyorum yol 1 saat sürüyor otobüsle o nedenle rapor alacağım

X