translokasyon mucizesi

Merhabalar, işin içinde genetik bir sorun varsa fakülteler tüm bebek için rapor veriyor. 3 denemeye kadar devlet bir kısmını karşılıyor. benim eşimde de benzer problemler ve 11-14 kromozom translokasyonu vardı. Aldığımız rapor maddi olarak biraz katkı sağladı tüp bebek fiyatı ve ilaçların yüzdesi karşılandı. O oran duruma göre değişiyor. elinizde böyle bir genetik rapor varsa şansınızı deneyin . Biz de pgt yöntemi yaptırdık. 18-19 bine maloldu.
Sizin sağlıklı bir bebeğiniz var mı ve nerede yaptırdınız

Rapor için gerçekten uğraş verirdim ama şartları taşımıyoruz gerçi bunu doktora hiç sormadım ama belli başlı şartlar gerekiyormuş.
Biz 1 yılı aşkın evliyiz (şart 3 yıl)
Aşılama hiç yaptırmadık ( önce aşılama )
Aslında hatırlattığınız iyi oldu ayın 7’sinde fakültede bir randevumuz var en azından doktorla bir görüşmemiz olabilir bu konuyla ilgili
hayır biz hiç bir kritere uymuyorduk. Genetik bir sorun olduğu için 3 yıl geçse de sonuç değişmeyeceği için bize direkt verdiler raporu ve hiç düşük olayım yoktu. Akdeniz üniversitesi tıp fakültesinden aldık. İlk rapor hakkımızı geçen sene kullandık 22 yumurtadan5. güne sağlıklı 6 embriyo oluştu .hepsine pgt yaptırdık 4ü taşıyıcı olduğu için kalan ikisinden birini transfer ettik ama kimyasal oldu maalesef. diğerini dondurmuştuk hazır olduğumuzda onu transfer ettiricez. ama hiç bir şeyin garantisi yok maalesef ge ayıklaması yapılsa da olmayınca olmuyor işte :KK43: hepimizin hakkında hayırlısı

hayır biz hiç bir kritere uymuyorduk. Genetik bir sorun olduğu için 3 yıl geçse de sonuç değişmeyeceği için bize direkt verdiler raporu ve hiç düşük olayım yoktu. Akdeniz üniversitesi tıp fakültesinden aldık. İlk rapor hakkımızı geçen sene kullandık 22 yumurtadan5. güne sağlıklı 6 embriyo oluştu .hepsine pgt yaptırdık 4ü taşıyıcı olduğu için kalan ikisinden birini transfer ettik ama kimyasal oldu maalesef. diğerini dondurmuştuk hazır olduğumuzda onu transfer ettiricez. ama hiç bir şeyin garantisi yok maalesef ge ayıklaması yapılsa da olmayınca olmuyor işte :KK43: hepimizin hakkında hayırlısı
Allah yardımcımız olsun , hiç belli olmaz sakın umudunuzu yitirmeyin ... Peki ilk denemeyi fakültede mi yaptırdınız

memorial hastanesinde yaptırdım. özel merkezler de o rapor geçerli oluyor.
Aynı yer mi bilmiyorum ama bende Şişli Memorial gitmeyi planlıyorum ..
Normal şartlarda Haziran ilk haftası gibi yola koyulacaktık fakat eşimin ilk muayenesinde dr el ile muayene sonucu varikosel yok demişti . Şüphe sonucu başka bi hekim ultrasyon çekti ve orta derecede varikosel çıktı . Zaten sperm hareketsizliği , morfoloji bozukluğu varken bi de bu eklendi ..
Ameliyat için bi hocayla görüşeceğiz ayın 7 sinde kararı o vericek ... Ameliyat derse mecbur -ki der diye düşünüyorum .. Fakat aklımda tüp bebeğe ne zaman başlarız o zaman gibi bi soru takılıyor.

Aynı yer mi bilmiyorum ama bende Şişli Memorial gitmeyi planlıyorum ..
Normal şartlarda Haziran ilk haftası gibi yola koyulacaktık fakat eşimin ilk muayenesinde dr el ile muayene sonucu varikosel yok demişti . Şüphe sonucu başka bi hekim ultrasyon çekti ve orta derecede varikosel çıktı . Zaten sperm hareketsizliği , morfoloji bozukluğu varken bi de bu eklendi ..
Ameliyat için bi hocayla görüşeceğiz ayın 7 sinde kararı o vericek ... Ameliyat derse mecbur -ki der diye düşünüyorum .. Fakat aklımda tüp bebeğe ne zaman başlarız o zaman gibi bi soru takılıyor.
Ben Antalya Memorial Hastanesinde başladım sürece. hareketsizlik ve sayı çok azdı eşimde de. normal yoldan hiç olmayınca biz de bir baktıralım dedik aslında genetik taşıyıcılık değil de asıl sorun spermlerde maalesef. umarım kolaylıkla atlatabileceğiniz bir süreç olur.

Ben Antalya Memorial Hastanesinde başladım sürece. hareketsizlik ve sayı çok azdı eşimde de. normal yoldan hiç olmayınca biz de bir baktıralım dedik aslında genetik taşıyıcılık değil de asıl sorun spermlerde maalesef. umarım kolaylıkla atlatabileceğiniz bir süreç olur.
İnşşşş mutlaka haber edin , merakla güzel hbrlerinizi alırız inş ...

Nasıl doktorlarmış öyle onlar sağlıklı embriyo niye bulunmasın insanları umutsuzluğa sürüklüyorlar doğal yoldan yada tüpbebekle bir sürü insan bebeklerine kavuşuyor imkansız değil tedavisi olan bi durum trasnlokasyon tüpbebek boşa uğraş değil tabi şansınız açık olsun denemekten vazgeçmeyin
Öncelikle güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim.. İnşallah hepimizin şansı açık olur, doktorlar malesef ki her zaman en kötüsünü söylemeyi kendilerine görev edinmiş melesef ki. İnsanı umutsuz bir vakaymış gibi hissettiriyorlar. Tabiki umudumuz Allahtan o isterse herşey olur, Allah isteyen herkese evlat sahibi olmayı nasip etsin

Merhabalar, işin içinde genetik bir sorun varsa fakülteler tüm bebek için rapor veriyor. 3 denemeye kadar devlet bir kısmını karşılıyor. benim eşimde de benzer problemler ve 11-14 kromozom translokasyonu vardı. Aldığımız rapor maddi olarak biraz katkı sağladı tüp bebek fiyatı ve ilaçların yüzdesi karşılandı. O oran duruma göre değişiyor. elinizde böyle bir genetik rapor varsa şansınızı deneyin . Biz de pgt yöntemi yaptırdık. 18-19 bine maloldu.
Merhaba, aşılama şartı olmadan direkt alınabiliyor mu rapor genetik sorun olduğunda?

Öncelikle güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim.. İnşallah hepimizin şansı açık olur, doktorlar malesef ki her zaman en kötüsünü söylemeyi kendilerine görev edinmiş melesef ki. İnsanı umutsuz bir vakaymış gibi hissettiriyorlar. Tabiki umudumuz Allahtan o isterse herşey olur, Allah isteyen herkese evlat sahibi olmayı nasip etsin
Aminn inşallah
Öncelikle güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim.. İnşallah hepimizin şansı açık olur, doktorlar malesef ki her zaman en kötüsünü söylemeyi kendilerine görev edinmiş melesef ki. İnsanı umutsuz bir vakaymış gibi hissettiriyorlar. Tabiki umudumuz Allahtan o isterse herşey olur, Allah isteyen herkese evlat sahibi olmayı nasip
Aminn inşallahh bende translokasyon taşıyıcısıyım okadar umutsuz vakaydım ki bebeğime kavuştum bazen zor olabiliyor ama oluyor umut hep var inşallah sizde kavuştursunuz

Sevgili Arkadaşlar,

bir yıldır buraya yazacağım şimdi kısmet oldu. ben sizlerle translokasyon hikayemi paylaşmak istiyorum.

yaklaşık 6 yıl önce 7-8 translokasyon taşıyıcısı olduğumu öğrendim. öncesinde defalarca düşük yaptım bir tane de kürtaj . her gebeliğim 6-7 haftadan öteye gitmiyordu. nedenini aramaya başladık ..en sonunda genetik kan testi yaptıralım dedik ve sonucunda bende 7-8 translokasyon taşıyıcılığı çıktı. dünyam yıkıldı haftalarca aylarca araştırdım ama internette bile araştırdığımda benim translokasyon sayım ile ilgili doğru dürüst bilgi bulamadım . burdaki asıl sorun translokasyon taşıyıcılarının bebek sahibi olamaması yani bunla ilgili de elle tutulur bir örneğe rastlamıyor oluşumdu.
o sıralarda bir profesörle görüştüm uludağ üniversitesinde kendisi şansımın çok az olduğunu ancak tüp bebek yönteminde yumurta sayısı artması ile sağlam yumurta bulma şansımın artacağını söyledi ve bursa acıbademde tüp bebek serüvenimiz başladı.. inanın tam sayısını bilmiyorum ama en az 10 kere yumurta toplandı ve 3 kere yerleşme yapıldı. çoğu embriyo 5.güne gelemiyordu veya genetik testinde sağlam bulunamıyordu. bu öyle bir süreçti ki maddi manevi yıpratıcı ama dayanmaya çalışıyordum eşim bu konuda hep destek oldu elimizden geleni yapalım diyordu hep ama en son ki denememiz de olumsuzlukla sonuçlanınca ben pes ettim.. o sırada zaten babamın rahatsızlığı ile uğraşıyorduk ve işlerim de çok yoğundu.
artık çok net karar vermiştim çocuk istemiyordum ve hayatımın geri kalanını çocuksuz planlamaya başladım hani insanda bir umut vardır ya sönmez benimki gerçekten sönmüştü . sonra düşündüm bu hayatta hiç bir şey o kadar da önemli değil gelip geçeceğiz nasılsa buna katlanmalıyım başka şeyler yapmalıyım diye düşündüm..

babamı kaybettikten 3 ay sonra reglim tekrar gecikti . aralıklarda geciktiği ve çoğu düşen gebelikle sonuçlandığı için hiç önemsemedim. günler geçiyordu o tanıdığım sancılar olmaya başladı çirkin sancılar diyordum onlara çünkü onları duyduğum hissettiğim zaman biliyordumki düşecek... sonra lekelenme oldu dedim regl oluyorum bekledim birkaç gün daha ama reglin arkası gelmedi. daha önce hep aynı şeyleri yaşadığım için sonuçlarını tahmin ediyordum doktora gitmedim bu yüzden . aradan 3 hafta geçti öyle böyle derken sonra doktora gittik.
ve ultrasonda göründü minik bebeğim kalbi atıyordu ah nasıl hızlı :) doktorumuz temkinli olacağız 5 aya kadar dedi tarama testleri ,amniyosentez ve detaylı ultrason derken bebişimiz büyüdü ve onu sağlıkla kucağımıza aldık . onu ekranda ilk gördüğümde anlamıştım biliyor musunuz müthiş bir sıcaklık hissettim ona karşı ve dedimki kucağıma alacağım inşallah!!

tüp bebek doktorum Prof Şahin Zeteroğlu ile yaşadık tüm bu süreci, çünkü beni uzun zamandır o tanıyor biliyor o kadar zorlu süreçleri birlikte atlattık onun güzel enerjisi ile hep motive olduk ve her tüp bebekte sil baştan yaptık ..inanın bütün övgüleri hakediyor , bu müthiş heyecanlı gebelikte hep yanımızda oldu, hep yardımcı oldu. Allah a ne kadar şükretsem azdır, en başta oğlumu bana verdiği için ve Şahin hocayı tanıdığımız için ..

şuan oğlum bir yaşında :)

tüp bebek bu kadar yapıp da normal bir şekilde gebe kalmam konusuna gelince .. bunun tıbben açıklaması yok tamamen mucize ..bunun yanında herkesin bildiği gibi tüp bebek yönteminde kadın rahmi oldukça uyarılıyor ve kısa/uzun vadede bu yumurtalara yansıyor çünkü ben yaş itibari ile de yumurta rezervi olarak azalmıştım. yani mutlaka bir faydası oldu tüp bebekte yaşadığınız tüm olumsuzluklar birer deneyim bu yönden bakmayı unutmayın.
öldürmeyen herşey güçlendirir insanı

bu zor ama sonu güzel hikayeyi sizlerle paylaşmak , benim gibi translokasyon hastalarına umut olmak istedim.
Allah herkesin bu konuda yardımcısı olsun , tüm isteyenlere versin inşallah
Bende de aynı problem var
Bu konuda çalışma yapan hastaneler hakkında bilginiz var mı yardımcı olur musunuz

Merhaba, aşılama şartı olmadan direkt alınabiliyor mu rapor genetik sorun olduğunda?
Merhaba, evet hiç bir şart aramadan genetik bir sorun olduğunda bu raporu alabiliyorsunuz. Ama genetik durumu belirten bir raporunuz var ise.

Aminn inşallah

Aminn inşallahh bende translokasyon taşıyıcısıyım okadar umutsuz vakaydım ki bebeğime kavuştum bazen zor olabiliyor ama oluyor umut hep var inşallah sizde kavuştursunuz
Ay çok sevindim sizin adınıza. Allah evladınızı size bağışlasın😊 nasıl bir yol izlediniz peki normal yolla mı tüp bebek yöntemiyle evlat sahibi oldunuz?

Ay çok sevindim sizin adınıza. Allah evladınızı size bağışlasın😊 nasıl bir yol izlediniz peki normal yolla mı tüp bebek yöntemiyle evlat sahibi oldunuz?
Aminn inşallahh tüpbebek yoluyla bebeğime kavuştum ama bir çok kişi doğal yolla da bebeklerine kavuştu biraz sabır biraz nasip meselesi sanırım hangi yoldan olacağı

Merhaba, evet hiç bir şart aramadan genetik bir sorun olduğunda bu raporu alabiliyorsunuz. Ama genetik durumu belirten bir raporunuz var ise.

Ben Samsun'da yaşıyorum .
Fakülte Hast. Tüp Bebek Merkezine gidip bu durumu sorduğum da kesinlikle 3 yıllık evlilik şartı sunuyorlar .
Genetik bir problemi olan çiftin ;
3 yıl beklemesi çok yanlış
Aşılama zaten tutmaz
Spermi 100 milyon olsa da işe yaramaz.
Şimdi soruyorum size adelet mi bu ?

Ben Samsun'da yaşıyorum .
Fakülte Hast. Tüp Bebek Merkezine gidip bu durumu sorduğum da kesinlikle 3 yıllık evlilik şartı sunuyorlar .
Genetik bir problemi olan çiftin ;
3 yıl beklemesi çok yanlış
Aşılama zaten tutmaz
Spermi 100 milyon olsa da işe yaramaz.
Şimdi soruyorum size adelet mi bu ?
Biz evleneli 1 buçuk sene olmuştu rapor çıktığında. 3 yılda geçse 13 yılda geçse bu tedavi olup geçebilecek bir durum değil. O yüzden alabildik zaten. Lütfen iyi araştırın personelin baştan savması da olabilir

Biz evleneli 1 buçuk sene olmuştu rapor çıktığında. 3 yılda geçse 13 yılda geçse bu tedavi olup geçebilecek bir durum değil. O yüzden alabildik zaten. Lütfen iyi araştırın personelin baştan savması da olabilir
Sekreter hanıma sordugumda ;
" doktor sadece muayene eder , raporu bızler hazırlıyoruz ,malesef kurum olarak 3 yıllık evlılık şartı ılk şart ve bız bunu sağlık müdürlüğüne de ilettik ,dönüş olmadı"

Şimdi böyle cümle kuran insana ben ne diyim ,sinirlendim çıktım .
Araştırma Hastanesinde Tüp bebek bölümü yok oraya da gitmedim . Bu rapor sanırım tüp bebek yapan kurum içinde alınabiliyormuş . Daha ne yapmalıyım bılmıyorum

X