travma yaratan babadan ekonomik destek almak

şuan yetiyorum ama arabamı değiştiremem. arabamda da sıkıntı yok aslında değiştirme fikrinj kafama sokan babam oldu. kredi bitince de çalışırken değiştir diyordu. annem de abine kaç kere destek çıktık hiçbir şey diyemez diyor. yani araba temiz olduğu için almak içimden geçmiyor değil. ama kredi çekersem ödeyemem
Neden acele ediyorsunuz zaten nişanlınız evinizi almıştı evlenince ikinizin aracını birleştirip ortak daha güzel bir araç alın yada düğün altınlarınızı ekleyin

Neden acele ediyorsunuz zaten nişanlınız evinizi almıştı evlenince ikinizin aracını birleştirip ortak daha güzel bir araç alın yada düğün altınlarınızı ekleyin
onun aracı güzel zaten ayrıca ortak araç fikrine sıcak bakmıyorum düğün altınlarını da farklı değerlendirmek istiyorum + ayrılık ihtimali var. acele ediyorum çünkü enflasyob şimdi 900 olan araba 1.5 olmasın diye

bizde ev üstüne değil istiyorlar annem babam sağlığımda mal vermeyeceğim dedi. çünkü benim annem babam zaten göçmen ailesi memleketimizde evimiz arsamız var ama kime yararı var komünizm ülkesinde yaşamış ikisi de. Türkiye'ye gelmişler kimsede mal mülk yok. mirasta gelmedi yani. zaten 10 tane evi de yok bir oturdukları ev onun de kredisi devam ediyor. gerçekten çok kırıcı çok benzer şeyleri annem kendi ailesinde yaşadı. bizde de torunlar çok seviliyor sevilsin ona bir şey demiyorum ama ben çocuk yapsam benimki de ayrımcılık görür kesin. şimdi benim nişanlım ve ailesi zengin diye yengem kudurmuş durumda. benim nişanlım evini sattı ben beğenmedim diye. bunun lafını ediyor bana eski evi layık görüyor kendi kızı sıfır ev beğenmiyor diye. abim inanılmaz terbiyesiz birisi. eve geliyor kavga
gelme diyoruz geliyor. kapıda bağırıp komşulara rezil ediyor. istisnasız haftada 3 kere kavga. telefon eder söylenir. annem onun yüzünden ilaç kullanıyor. geçen kavga ettiler gece annemle beraber uyuduk. kadının kalbinin atışı tişörtten belli oluyor. ondan sonra gece 4 kere acile taşı. anne bunu siz bu hale getirdiniz diyorum. evlat ne yapalım diyor
İyi de bu abi çalışmıyor mu anlayamadım. Bizde aileden kimse istemiyor erkek kardeşim de istemez de adam geçinemiyor babam da her halini gördüğü için mecbur kalıyor. Valla gelin hanim da sizin ki gibi olsa biz de kimse yüzüne bakmaz. Yengenize ne ki sizin oturacağınız ev. Kimse laf edemez ona. Sizde ne kardeşinizi takın ne yengenizi alın arabanizi. Zaten iki kardessiniz ikinize de adil olunması lazim. İşiniz rast gitsin inşallah.

Benim de babamla çok aram yok.
Ama işim gücüm olduğu halde yine de her ay paramı gönderir, telefondur evdir arabadır o aldı hep. Babalık görevi, imkanı varsa yapsın kafasındayım ben.
Ne güzel kıymetini bilin babanızın hiç babasını görmemiş daha bebekkken babası tarafından terkedilmiş biri olarak o kadar imreniyorum ki böyle çocuğuna kol kanat geren babalara ne ev ne araba ne harçlık kursağımızdan doğru düzgün lokma geçmezdi tabi herkes yaşadığını bilir sizinde kendinize göre haklı sebepleriniz vardır ama ne bileyim ya çok kıskandım :KK43:

babamla bu sabah konuştuk. abime gidip şey diyeceklermiş emekli ikramiyesini iffritin arabasına verdik. iyice bizi düşman etmeye çalışıyorlar yani. bi insan neden çocuklarının arasını bozmaya çalışır? ben de abim bana huzursuzluk çıkarır dedim. kredi çıkmaz dedim. çıktığı kadar diyor. böyle saçma sapan bir şey mi olur. bazen düşünüyorum abimle aramı bozan annemle babam mı diye

Al valla bu devirde ne alırsan kâr say kendine.Herseyin fiyatı artıyor.Olmazsa bir kısmını birikiminden kullanabilirsin.Hem daha az faiz ödemiş olursun. Sonra ise başlayınca ailene geri ödeme yaparsin ne kadar tutuyorsa.Boylece ilerde laf edilirse borcumu ödedim der kapatırsınız ağızlarını.Bence aileniz emekli ikramiyesini abiniz ve geline kaptırmamaya çalışıyor.Ikramiye hesapta duracak abiniz onu çarçur edemeyecek ama sizde arabanızı büyütmüş olacaksınız.Ayrica ailenize göre arabayı evlilik öncesi alırsanız ileride bosanirsanız ortak mal sayilmaz ama abiniz ev alirsa ortak mal sayilir gelin ile.Bence biran önce alın babanızın desteği ile.

Al valla bu devirde ne alırsan kâr say kendine.Herseyin fiyatı artıyor.Olmazsa bir kısmını birikiminden kullanabilirsin.Hem daha az faiz ödemiş olursun. Sonra ise başlayınca ailene geri ödeme yaparsin ne kadar tutuyorsa.Boylece ilerde laf edilirse borcumu ödedim der kapatırsınız ağızlarını.Bence aileniz emekli ikramiyesini abiniz ve geline kaptırmamaya çalışıyor.Ikramiye hesapta duracak abiniz onu çarçur edemeyecek ama sizde arabanızı büyütmüş olacaksınız.Ayrica ailenize göre arabayı evlilik öncesi alırsanız ileride bosanirsanız ortak mal sayilmaz ama abiniz ev alirsa ortak mal sayilir gelin ile.Bence biran önce alın babanızın desteği ile.
ailem ikramiyeyi harcayalı çok oldu sadece abimin haberi yok. valla bilmiyorum. abimi kışkırtıp duruyorlar bence. evet geline kalmasın istiyorlar. sevmiyorlar çünkü gelinimizi. kendin alabilirsen al diyorlar. öğle arası bitsin bankaya gideceğim

kredi çıkmıyor malesef. 500 altına 48 ay yarısı. 800 altına 3 yıl. 800-1 arasına da 2 sene kredi çıkıyor onun da %30 gibisi. ben arabayı düşük gösteririm diye düşündüm ama kasko değerine bakıyorlar. benim de 1 milyonmuş. boşuna triplendim. bir se 6 aydır sigortam yok diye de sıkıntı olabilir dediler

annem abin b*k yesin sen kendine bak onu düşünüp korkma diyor. başka türlü mal edinmek zor diyor. bir de araba 2023 model ve 900e satılıyor hani bu birazcık beni cezbediyor. çünkü arabanın belirli bir kullanım ömrü var ve doldurdu artık otomatik olduğu için. ama zaten psikolojik olarak kötü olduğum için çekmek zor mu bilmiyorum
merak ettim. 2023 otomatik vites olup 900 bine satılan arabanın markası ve modeli nedir acaba🤔

evet sizinkinin değişim zamanı gelmiş. hakkınızda hayırlısı olsun ama bence baba desteğini alın dediğim gibi
otomatik olduğu için bozuluyor. ama maalesef ki alamayacağım kredi çıkmıyor. 250 çıkıyor benim arabam 550 ediyor. geride kalana param yok bir de ödeyemem taksitleri malesef çok pahalıya geliyor

X