travmalardan kurtulmak için gerçekten etkili midir bilgisi veya tavsiyesi olan var mı

Ben seni çok iyi anlıyorum.Ayni duygularla senelerçe boğuşuyorum.
Kendimi sürekli sorguluyorun .
Ne iyi anne olabildim ne eş ne evlat nede kardeş .Sanki bu dünyada bir ben bu hayati beceremiyorum gibi.Herkes normal ben anormal.Herkesin arkadaşi var veyada değer gösteren sevdikleri.
Üç kezvterapi gördüm biride yapici odakli olan.Birsürü ilac denedim ama seninde dediğin gibi ilac beni sadece uyuşturdu ve gelişmemi engelledi.Sanki önümde birisi ölse bile umrumda değildin ilaçlarla.
Bende biraktim fakat çok mutsuzum.
Bunlarin hepside aşiri derece kendime olan neftretten oluşuyor.Ben hiç bir zaman kendimi sevmedim .Kendime değer veremediğim için cevremdekilerde bana değer vermiyor.
Bende senin gibi birisi olsada bana hayi yaşamaya ögretse diye bekliyorum , artik anladim öyle biri yok ,eşim öyle değildir.
Hiçbir zaman uğraşmadi ,yardimci olmadi anlamadi beni hatta alay gecti .
Madem hamileymişsin başka hamile kadinlar buluşmaya bak .
Sürekli iletişimde olmaya bak.
Hamimelikte olan kurslar varsa katil.
Gör ve öğren sen başkalarinda farkli değilsin bu sadece senin düşüncelerin.
Çik dişari otur bir cafeye ve insanlari izle bak onlarda senin gibi davraniyorlar.
Hiç kimse dört dörtlük değil .
Positif olumlamalrla çaliş.Çekim yasasi ve olumlamalar .Her gün kendinle ders yap.
Şükran ve mutluluk günlüğü tut.
Bir defter al(el yazisi cok önemli) günde beş tane şükran olduğun ve güzel olan şeyleri yaz.Bunlar çok basit şeyler olabilir.Mesela eşinle hala evli olmaniz,hamile olman(çok kadin var neler verir hamile kalmak için)
güneşde dolaşa bilmen ,kimseye muhtac olmaman vs.
Yavaş öğrenirsin mutlu olmaya.
Yaşadiğin ve yaptiğin şeylerin anina konsantre ol.mesela bulaşik yikiyorsun
bak dedtercan nasil köpürdü.Sicak suda ellerini hisetmek .tabaklari nasil siliyorsun önce arkasini sonra önünümü.
Yada çamaşir asarken çirpmak yaş çamaşiri ellemek detercan kokusunu almak vs.
ben çok karişik yazdim inşallah anlarsin
ahhhh ahh sizin gibi insanlar nerede gerçek hayatta, bir büyüğüm çıksa şöyle akıl verse bana ama insanda o kadar çözülmesi zor ki ben kimseye buradaki gibi içimi dökmediğim için kimsede bana sizin gibi akıl vermiyor belkide . yazdıklarınız belli ki hayattan ders alınmışlığın verdiği şeyler . söylediklerinizi dikkate almaya çalışacağım, bu olumlama ile ilgili sizin denediğiniz şeyler var mı

ben de benzer zorluklar yasamis birisi olarak bir gun fark ettigim bir seyi paylasmak istiyorum. ilk psikiyatristim ben ne dersem diyeyim ona karsi cikiyordu. hayatin zaten boyle bir sey oldugunu filan soyluyordu. ben de bir sure ona karsi argumanlarla cevap verdim sonra da sikilip terapiyi biraktim.

aradan zaman gecti baska biriyle terapiye basladim ona sizin burada yaptiginiz gibi hayatta hissettigim zorluklari, eksik gordugum yonlerimi filan anlattigimda basini salladi ve cozum uretmeye calisti. fakat bunun bana pek bir yarari olmadi cunku zaten bildigim seylerdi ve aslinda o benim dusunme bicimimi onaylayarak duruma katkida bulunuyordu. benim ihtiyacim olan seyse birisinin bana karsi fikirlerle baska bir bakis acisi gostermesiydi.

tabii bu uzun bir surec ama dis dunyayla temas onemli. sanat onemli; size bir seyler hissettiren ne varsa. sizin durumunuzda buyuk bir maceraya atiliyorsunuz. korku bu cocuk yapma surecinin bir parcasi yapanlardan anladigim kadariyla. ama dunyada kimler kimler cocuk buyutuyor onu dusunun. okuma yazmanizin ve internete erisiminizin olmasi bile sizi dunyanin en az yarisindan daha yetkin kilar bu konuda.

Kendim olmayı başarabilsem o zaman vazgeçeceğim birilerine bir şey olmaktan ancak başaramıyorum ki sürekli aklımda bir kaygı acaba ben şu anda normal miyim normali mi davranıyorum diye düşünüyorum şu aralar en çokta. hipnoterapi bana hep korkunç gelmiştir nedense birde bu süreçte yoruldum artık bir kaç seanstır emdr görüyorum şimdi sil baştan başka bir yöntem denemek zor geliyor, saolun
Hipnoterapi çok etkili bir yöntem, gercekten iyi bir uzmanla olması şartıyla

EMDR Terapisi aldım çok işe yaradı.. disari cikamayan insanlara güveni olmayan ben artik daha iyi hissediyorum kendimi...şüphelerim vardı zaten cinsel istismarla ilgili ve EMDR ile ulaştım gerçeklere ve yaşadığım etkiyi hafifletti kesinlikle ise yarıyor yani mutlaka devam ettir

oturup bütün hayatımı baştan sona kadar yazmak istiyorum, sanki yazsam nerde hata yaptığımı bulacakmışım gibi geliyor, yaşantım pişmanlıklarla dolu oldu geriye dönüp baktığımda benim diye sarılacağım bir şey yok hayatıma girenlere değer vermeyi bilemedim. en başta dediğiniz gibi kendime değer vermediğim için oldu hepside biliyorum. şimdi neresinden başlayayıp, başlamak hayata sarılmak korkutucu ve zor geliyor.
Hayatı kabullenmek gerekiyor. Ve hayat kötü. Evet mutluluklar var ama sevdiğin kişilerle. Önemli olan seni sevmeyen insanları umursamamak, onlara iyilik yapmayı bırakmak. Böylece kendi değerinin farkına varırsın. Neler yaşadığını anlatabilirsin. Biyerde annem hep beni elestirirdi demişsin

Bir dede torununa nasihat veriyor:
"Oğlum bak insanlarin içinde iki tane kurt var .Kurtun biri kötü.Içinde öfke,fesatlık,kıskanclık,keder,doyumsuzluk,
nefret,kibir,acımatation,suçlama,düşmanlik,çimrilik,aşağlama,aşağlık duygusu,yalan ,
yanliş gurur ve bencillik dolu.
Öbür kurt iyidir.
Seygi,barış,huzur,saygi,kabullenme,
dostluk,yardimlaşma,çömertlik,umut,neşe,
mutluluk,affetme(çok önemli!!),
merhamet,güven,dürüstlük ve insanlik.
Torun soruyor" Dede hangi kurt kazaniyor?"
Dedenin cevabi "sen hangisini beslersen o kazanır!"
Senin yaptiklarin ,senin tutumun senin düşüncelerin o içindeki kurtu besliyor güclendiriyor.Sen ne kadar çok ben kötüyüm dersen o kadarda kötü kurt ortada.Sadece düşüncelerini değiştirmeye odaklan.
Sana bir site tavsiye etmek istiyorum.
Önce yaşadiklarindan dolayi anneni ve babani ve kendini affet.
Sonra ordaki değersizlik olumlamasini sadece 30gün her sabah söyle kendine .
Inanmaya çaliş,inanmiyorsan bile devam et .Her gün mutlaka ya sözleri yaz oku veya kaydet dinle(hergün!!)
www.hls-cekimyasasi.com /bilincalt-anlamak-ve-temizleme.
bu sitede birde adi access bars diye bölüm var ,insanlara karşi beklentilerle ilgili.
Dinimizdede böyle güzel olumlamalar var .
Kuran kuantum diye araştir,yada "funda teyze cekim yasasi" bir site çok güzel.
Bu olumlamalari tekrarlamak çok önemli ayni bir vird yada sikir gibi sürekli kendimize söylememiz gerekiyorki beynimize yerleşsin
Yakinda azda olsa faydasini göreceksin

çok zorlanıyorum hayatı yaşarken sabah olunca güne başlamaktan, işe gitmekten, yolda gördüğüm insanlara selam vermekten, konu komşuluk yapamamaktan, kendimi bir birey yerine koyamamaktan, kendime saygımın olmamasından, bir yetişkin gibi hissetmemekten, eşime bir eş gibi, anne babama evlat , kardeşlerime abla, ablama kardeş.... olamamaktan, sürekli kendimle uğraşmaktan hayatı kaçırdığım için mideme giren ağrılardan kendi kendime hayatı zehir ediyorum.
27 yaşındayım, psikolojik destek alıyorum, şu anda hamileyim ve kafamdaki düşünceler beni rahat bırakmıyor, sürekli bir iç sıkıntım var. Ben kendimi bildim bileli böyleyim , anı yaşayamıyorum . sürekli kendimi eleştiriyorum, akışına bırakamıyorum, başkalarının yanında kendimi kasıyorum, kendimi anormal buluyorum, toplum içinde ailem eşim iş ortamım dahil hep rol yapmaya çalışıyorum ya da aşırı sessiz olup her zaman yaptığım gibi sadece izliyorum konuşmaya cesaret edemeden.... kafam çok dağınık biraz karışık oldu kusura bakmayın.
Şu anda yaşadığımız, bizi engelleyen gerçek performansımızı ortaya koymamıza mani olan şeyler hep küçüklüğümüzden gelen yaşadığımız travmatik olaylardan kaynaklanır, bu travmalardan kurtulmak için EMDR terapisi alıyorum, ancak işe yarıyor mu yaramıyor mu tam anlamış değilim ve halen kafamda oturtamadığım şeyler var bu yöntem ile ilgili, öncelikle kızlar bu terapi hakkında tecrübesi olan var mı sormak istediğim bir kaç şey var.
bunun dışında benim gibi kendiye ilgili problemler yaşayanlar bu düşüncelerden kurtulmuş olanlar bana tavsiyeleriniz var mı, bana destek verecek beni anlayacak birilerine çok ihtiyacım var
Küçükken yeterince takdir edilmediniz sanırım. Sizi genellikle eleştiren, mükemmelliyetci bir ebeveyniniz mı vardı ? Emdr travma durumlarında kullanılıyor evet. Ancak insanın ruhunda iz bırakan her şey travma bence. Emdr ben de ise yaradi. Rahatsız olduğum bir durum için sıcağı sıcağına bir ay çalıştık ve geçti şükür . Önce siz siz olun, gerisi gelir. Geçmiş olsun.

Hangimiz mukemmeliz ki? Hepimizin kusutlari var. Onemli olan kusurlarini bilip dunyayla barisik yasamak.
Normal nedir? Kime gore normal? Bana normal gelen badkasina anormal gelebilir. Surekli mukemmelliyetcilik oynamak yorar insani. Oldugun gibi ol. Kusurlarinla. Zaten bir suru seyi kavirmissin hayatta. Geri kalanini yakala. Ne guzel bir bebegin olacak. Esin yaninda. Demek ki sen anormal degilsin. Hersey bakis acinda. Sen dunyayi nasil gormek istersen dunya oyledir. Ayni dunya simdi sana cehennemken baskasina cennet gelebilir. Cunku bakis aciniz oyle.
Gecmisi degistiremezsin. Onemli olan gelecek. Hata yapicam diye de herseyi kaciriyorsun. Oysa insan hata yapa yapa buyur tecrube edinir. Hicbirimiz mukemmel degiliz. Kusurlarimiz var ve bunu kabul ediyoruz.
Iyi anne olamayacagim diye de korkma. Anneligin klavuzu da yok. Sen elinden geleni yap yeter. Sefkay ve sevgi... bir bebegin ihtiyaci olan en cok sey bunlar. Iyi anne olmak ya da mukemmel olmak diye bir kitap yok. Herkes kendi hikayesini yasiyor. Elimizdekilere sukrederek ve kusurlatimizi kanul ederek. Hepsi bu.

X