Troid biyopsi

Dilara55333

Guru
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2014
5.792
5.048
Merhaba troid biyopsi olan varmı
Memem de kitle vardi onunla uğraşıyordum kontrol zamanım geldi haftaya ama bu defa da troidde nodul çıktı biyopsi yapıl dediler ben biyopsi yerine 6 ay kontrol sonrasında aksilik olursa biyopsi olmak istiyorum açıkçası korkuyorum korkulacak kadar varmı sonucunda da korkuyorum inşallah birsey çıkmaz dua bekliyorum

benim annem de 28 yıl önce göğsünde kitle respit edildi ameliyat oldu. sonra boynunda çıkınca doktora gittik. ailesinde de herkes kanserden öldüğü için zaten yüksek riski vardı. hemen ertesi gün biyopsi yapıldı aynı gün de hastaneden çıkardılar. gayet iyiydi yani. biyopsi sonucu kitleler temiz çıktı ama 16 adet vardı ve doktor alınmalarını önerdi. bir ay kadar sonra ameliyatla nodüllerin sanırım 7-8 tanesi ve tiroidleri alındı. 5 sene oldu ameliyatı olalı. tansiyon ilacı kullanmak zorunda ömrü boyunca. ama sağlığı iyi. 6 ayda bir kontrole gidiyor. annem ameliyatlardan, hastanelerden ölümüne korkan biridir ama süreci çok güzel gecti. hiçbir sorun yasamadı.

benim annem de 28 yıl önce göğsünde kitle respit edildi ameliyat oldu. sonra boynunda çıkınca doktora gittik. ailesinde de herkes kanserden öldüğü için zaten yüksek riski vardı. hemen ertesi gün biyopsi yapıldı aynı gün de hastaneden çıkardılar. gayet iyiydi yani. biyopsi sonucu kitleler temiz çıktı ama 16 adet vardı ve doktor alınmalarını önerdi. bir ay kadar sonra ameliyatla nodüllerin sanırım 7-8 tanesi ve tiroidleri alındı. 5 sene oldu ameliyatı olalı. tansiyon ilacı kullanmak zorunda ömrü boyunca. ama sağlığı iyi. 6 ayda bir kontrole gidiyor. annem ameliyatlardan, hastanelerden ölümüne korkan biridir ama süreci çok güzel gecti. hiçbir sorun yasamadı.
Allah şifa versin benimki bir tane çıktı soliter nodul yazıyor izoekoik

Ben oldum, korkacak hiçbir şey yok. Evet hoş bir his değil yani ama dişçide yaptıkları iğneler daha çok rahatsız edici bence. Yaptırın kurtulun, 6 ay beklemenize değecek bir şey değil.

Ben oldum, korkacak hiçbir şey yok. Evet hoş bir his değil yani ama dişçide yaptıkları iğneler daha çok rahatsız edici bence. Yaptırın kurtulun, 6 ay beklemenize değecek bir şey değil.
Benim sonucum 7 ay önce çekilen usg ile aynı çıkmış bende o nedenle olmak istemedim biyopsi yi yani farklılasmamis diye düşündüm

Biyopsi işlemi çok kolay oluyor bende yaptırdım hiç birşey hissetmedim biyopsi sonucum şüpheli çıktı doktorum ameliyat dedi bence yaptırın enazından ögrenmiş olursunuz
Başka şehirdeki genel cerrah doktoru akrabam ve tanıdıgım başka doktorlarla konuştum olacaksan tiroid kanseri olsun biz ona kanser bile demiyoruz kansercik o diyoruz dedi benim ailemden kanser ırsı teyzem dayım ve amcam kanser

Biyopsi işlemi çok kolay oluyor bende yaptırdım hiç birşey hissetmedim biyopsi sonucum şüpheli çıktı doktorum ameliyat dedi bence yaptırın enazından ögrenmiş olursunuz
Başka şehirdeki genel cerrah doktoru akrabam ve tanıdıgım başka doktorlarla konuştum olacaksan tiroid kanseri olsun biz ona kanser bile demiyoruz kansercik o diyoruz dedi benim ailemden kanser ırsı teyzem dayım ve amcam kanser
Çok geçmiş olsun. Benim usg sonucum 7 ay önceki sonuçla aynı olduğu için açıkçası olmak istemedm
Çünkü 7 ay önce meme biyopsi oldum olmak isyemiyyrm :KK43:

Çok geçmiş olsun. Benim usg sonucum 7 ay önceki sonuçla aynı olduğu için açıkçası olmak istemedm
Çünkü 7 ay önce meme biyopsi oldum olmak isyemiyyrm :KK43:
Meme biyopsisi daha acılı ve zor ama boyun için bu söylenemez biyopsi önemli büyümese de

Usg niz nasıldı hatırlıyor musuniz

Resimini ekledim. Doktor aileden birileri ameliyat oldumu diye sordu bana benim annanem ve teyzem ameliyat olmuştu. Ayrıca kanser bizim ailemizde ırsı olduğunuda söyledim teyzem dayım ve amcam kanserdi bu yüzden benden hemen biyopsi istedi föliküler neoplazı çıktı yani tam tanı koyulamadı olabilirde olmayabilir de ameliyat olucam genel cerrahiden randevu aldım
Yanlış yönlendirmek istemem ama tiroit hormonu her yeri etkiliyor belkide bu yüzden sizden istediler bence biran önce yaptırın gerçekten hiçbirşey hissetmiyorsunuz

Eklentiler

• Screenshot_20240425-162545.jpg
    Screenshot_20240425-162545.jpg
    42,1 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
Resimini ekledim. Doktor aileden birileri ameliyat oldumu diye sordu bana benim annanem ve teyzem ameliyat olmuştu. Ayrıca kanser bizim ailemizde ırsı olduğunuda söyledim teyzem dayım ve amcam kanserdi bu yüzden benden hemen biyopsi istedi föliküler neoplazı çıktı yani tam tanı koyulamadı olabilirde olmayabilir de ameliyat olucam genel cerrahiden randevu aldım
Çok geçmiş olsun kan değerlerinz vs normalmydi bakalım bende salı günü rwbdvum var dr ne diyecek bilmiyorum

Normaldi benım hepsi hatta doktor en son ultrasonda bakana kadar herşey normal dedi sonra konuşunca önlem amaçlı istedi biyopsi sonuç öyle gelince 2 kez özel laboratuvara götürdüm numuneyi alıp doktorun yönlendirmesi ile aynı gelince ameliyat dedi genel cerrahi ile görüşmemi söyledi ameliyat sonrası tekrar gelmemi ve tahlil yapıp ilaç vericegini söyledi
Salı bende genel cerrahi ile görüşücem bakalım bana ne söyliycek

X