Tükeniyorum her gecen gun...

Lesemle

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Mart 2020
1
2
42
Selamlar.buraya son 20 yil yasadigim sikintilari dokmuycem fakat son 4 yildir yasadigim kabusu anlaticam.lutfen degerli kk uyeleri bir yol gosterin sizin degerli fikirlerinize ihtiyacim var.
Buyugu 4 kucugu ise 5 aylik iki kizim var.buyuk kizim buyutmesi zor bir cocuk..cocuk psikolojisinde gecen tum sendromlari yasiyoruz.4 sene boyunca her gece 3 ile 6 arasi avaz avaz bagirip agladi.4 yil her gece konu komsudan sikayet aldik.bunu gectim her agladiginda esim beni sorumlu tuttu uzerime yurudu.5 ay once gece yine o kadar agladiki yatmadan yedirdigim yogurdu kustu.9 aylik hamileyim esim yatmadan yedirdigim icin rahatsizlanip kustugunu ima ederek cocuk kucaginda kusarken oda oda gezdirip tum odalara kusmuk sactirdi cunku hamile halimle temizlemek bana dusecekti tum odalar batti gecenin 4 u o koca karnimla yerleri sildim.cok sabirli davrandim davranmaya da devam ediyorum fakat dun artik canima tak etti.
Dun sabah krese gidicekti kizim.elbiselerini cikarttim hade kizim uyanma zamani denemle avaz avaz agladi babami istiyorum bunlari giymiycem dedi.(ki abartmiyorum bebekliginden bu yana aldigim kiyafetlere bahane bulup giymeyen bir kizim var)esim geldi bana sen git burdan dedi.ben bekledim.kizim bunu duyunca 3 defa git dedi agladi vurdu bana.benim sinirlerim bosaldi mutfaga gectim ne haliniz varsa gorun diyerek.esim bunu duyup arkamdan geldi ve kapiyi yumruklayip sen cocugun yaninda bunu nasil dersin deyip uzerime yurudu.tabi kizim tum bunlara tanik oldu.dun kizim benim yuzume bile bakmadi saatlerce bebekle yatak odasinda kaldim gelip bana bir bakmadi .babasi hic bisey yokmus gibi anneye iyi aksamlar de dedi kizim terligini firlatip sirtini donup gitti.agliyarak yaziyorum bunlari.4 yil boyunca ben kizima o kadar sabirli ve sefkatli davrandimki tek bir tokat dahi atmadim hep kucakladim sevgimi gosterdim.ama onun beni sevmedigini dusunmeye basliyorum artik.babasiyla cok mutlu.surekli beni sikayet ediyor ona.gecen hizini alamadi ona aldigim surpriz hediyeyi icin de babasina sikayet etti.bu sabah hic aglamadan babasiyla krese gitti.ben odasina gidip uyandirdigimda kiyametler kopuyodu halbuki.
Dun ciddi ciddi aklima gelen su oldu.kucuk kizimi 3 yas a yani kres yasina getirip gitmek istiyorum.buyuk kizimi kaybediyorum esimin ucuz kahramanlik sevdasi ugruna.cocugumun her ihtiyacina olmasi gerektigi gibi kosturan onu gozunden sakinan hep yaninda olan ben annesi ama aksam eve gelip elinden teli dusurmeden kizimin her dedigine sinir koymayip onay verdigi icin gunun sonunda ucuz kahraman olup beni kotu karakter yapan esim..ben kizimi kaybettigi hissediyorum bu sekil giderse ki oyle gorunuyor ilerde cok daha kotu bi gelecek bizi bekliyor.degistirmeme esim musade etmiyor simarttikca simartiyor.kucuk kizimi kurtarayim buyuk kizim onda kalsin diye dusunuyorum.en azindan birini kurtarayim.sizce yanlis mi dusunuyorum?

Destek almanız lazım. Her toplantıya eşinizin de girmesi gerekir. Cesurca bir hareket yapın ve eşiniz kabul etmezse ayrılacağınızı söyleyin ve arkasında durun. Mutlaka kabul edecektir.

Sakın küçükkızı alıpta gitmeyi düşünmeyin, napiyorsunuz siz? Belliki sinirleriniz yıpranmış sizin. Gerçekten sorun eşinizde, kızına iyilik yaptığını düşünüyor fakat yanlış. eğitim dediğimiz ,çocuğun her istediğini yapmak değildir, bunuda erkekler fazla bilmezler. Siz karı koca MUTLAKA bir uzmana görünün. Aksi halde haklıyken haksız duruma düşersiniz ve küçük kızınızda ileride sizden soğuyaca,, beni ablamdan, babamdan neden ayırdın,, diyecek, emin ol

Sizi kardeşinden kıskandığı için böyle davranabiliyor olabilir. Şimdi siz ister istemez 5 aylık bebeğimizle vakit geçiriyorsunuz kendisini artık sevmediğinizi, ikinci plana atıldığını vs düşünüyor olabilir. Çocuklar hırçınlaştığında genelde dikkat çekmeye çalışıyorlar. Kreş te pedagog var mı? Kızınızı konuşturmaya sorunu öğrenmeye çalışabilir.
haklısınız çok zor zamanlar hele bir de sizi anlamayan bir eşle daha zor ama elbet geçecek. Bu sürecin geçici olduğunu düşünün lütfen.

Kızınızı neden bırakacaksınız ki? Eşinizle uzman yardımı alıp çözmeyi deneyin, olmuyorsa boşanın iki çocuğunuzu yanınıza alın.

Ne yani şımartılan aynı zamanda, zor bir çocuk diye kızınızı terk mi edeceksiniz?
Çok bunaldığınız için ve lohusalığınız yüzünden böyle düşündüğünüzü, düşünmek istiyorum. Durun yahu daha bunun ergenliği var.

İki ergen annesi olarak dişlerimi sıkmaktan, ağzımda sağlam diş kalmadı yemin edebilirim. Hiç sesinizi yükseltmeden iyi anne olamazsınız. Çocuk yeri gelecek oteriteyi tanıyacak. Dövün, vurun demiyorum yanlış anlamayın.

Eşinizle oturup konuşmanız lazım, "bunun ergenliği var, benim otoritemi tanımazsa ileride baş edemeyiz. Sen her daim başında olamayacaksın. Genç bir kız olduğunda sınır tanımayan, kafasına göre kapıyı çarpıp çıkan, kararlarına müdahele ettirmeyen bir çocuk olursa tehlikelere açık olur. Birlikte hareket edip tavırlarını dizginlemeliyiz" tarzında bir şeyler söyleyin. Ortak bir noktada buluşamazsanız uzman yardımı alın. Eşiniz bunu kabul etmezse dinlemeyin, kararlı olun, yola gelecektir.

Ayrıca yatmadan en az 2 saat önce süt ve benzeri şeyleri tüketmesine son verin. Belki reflüsü vardır çocuğun, onada bir baktırın.

O sizin evladınız değil mi nasıl bırakacaksınız? Bir uzmandan yardım alın hemen.

Eşiniz ikinci bebekle sizin kadar vakit geçirmediği için kızınız haliyle ona daha çok yaklaşıyor. Kendinizi suçlu hissetmeyin uzmandan destek alın

Durun yahu ufacık çocuktan bahsediyoruz. Sokaktaki hiç tanımadığı biri aşırı iyi davransa biraz oynasa sanki uzun zamandır tanıdığı biriymiş gibi onla gitmez mi? En azından Benim oğlum öyleydi :) bence siz fazlaca yorulmuşsunuz haklı olarak. Eşiniz madem bu işleri çok biliyor hayatım sen çok iyi bakıyorsun sen çok iyi idare ediyorsun diyerekten ufaklığı da babasına veriverin siz kendiniz biraz rahat edin. Kocanız da hanyayı Konya’yı görsün bakalım vazgeçer zaten bir zaman sonra .

Oyun terapistine götürün, bence eşinizle konuşmanız lazim çocuğun davranışları altinda yatan nedenleri öğrenmeniz ve anne baba olaral ortak şekilde davranmalisniz. Ayrica küçücük çocuğun verdiği tepkilerden bırakmak düşüncesi gerçekten kötü suanki ruh halinize veriyorum. Ailece destek almadan olmaz

cocugun hic sucu yok. babasi cocugun yaninda sen git derse,sen hayir derken istediklerini yaparsa tabii ki seni ezer.
kesinlikle ilk önce esinle konusmalisin gelecegi dusunemiyor galiba .

Neden 2. Cocuk yaptınız boyle bir adama.

Tek sorumlu eşiniz.
Kızınız zaten biraz huysuzken sizin üstünüzden yürüyor.
Yazıyı okuyunca size karşı sevgisi olmadığını hissettim.
Bilmiyorum çaresi ne olur ama size çok üzüldüm ben ya.
Sarılmak istedim geçecek diye...

Kızınız için pedogolojik destek almalısınız. Eşiniz ve kendiniz için de çocuğa nasıl davranmanız gerektiği konusunda destek almalısınız. Ayrıca eşiniz çok vicdansız biri bence ne demek çocuğu her odaya kussun diye gezdirmek.

Ne desem bilemedim. Çok üzüldüm. Allah yardimciniz olsun. Ama bu adamla devam.etmeyin boşanın.

Merhamet ne yüce bir değer ...
Eşinizde de bir gram bile yok .
Kızınız sizi çok seviyor ,
Lütfen sakin olun ,
Bebeği kıskanmış olabilir , onunla oyun oynayın , vakit geçirin.
Belediyelerin aile terapistleri var , eşinizle destek alın.
İçim çok acıdı size.

Hayat imtihanlar la dolu.. kimisi varlığı ile imtihan olurken kimisi yokluğu ile oluyor..
(Benim çocuğum olmuyor)
Küçükken bende çok ağlayan bir çocuktum..
Sebebi ise sevgisizlik ilgisizlik.. ama benim size bir önerim var eşinizle birlikte hareket edin.. biriniz istediği bir şeye hayır derken diğeri evet demesin bence asıl problem bu...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…