Tüketmemeye var mısınız?

Merhaba,güzel fikir olmakla beraber ben ne zamandır minimal bir yasam sürdürüyorum,hiç öyle online uygulamalarım fln yok dokunarak almayı severim :) Çok çok ihtiyacım yoksa bir şeyi almiyorum ama yine de bir gözden geçireceğim kendimi,hatta not edecegim ne alırsam :)
Birikim yapıyorum normalde ama bundan sonra nasıl olacak bilmiyorum.
Hepimize kolay gelsin
ben de sizin tam aksiniz asla mağazadan bir şey almıyorum. fiyatlar gerçekten çok fark ediyor online uygulamalarda.
Ancak bu da başka şeyler almama neden oluyor :)

Cok guzel bir konu olmus.
Dilerim uzun ömürlü olur.

Ben keyfi harcamalari gereksiz görmüyorum cünkü adı üstünde bana keyif getiriyor. Ama tabi ki dikkat ettigim noktalar var, gercekten keyif veriyor mu, yoksa anlık bir heves mi iyi belirlemek lazim. Sirf keyif veriyor diye bütceyi cıkmaza sokmamak lazım. Bu bu kadar eder mi diye dusunuyorum, hayatima katacagi konfora, neseye bakiyorum. Deger diyorsam alirim, yoksa almam. Mesela bugun 179.90a begendigim fincan gibi :) tabi ki almadim.

Evdeki malzemeleri degerlendirecek sekilde haftalik yemek plani yapiyorum. Sadece eksikleri aliyorum. Bu cok faydali oluyor. Cunku bazen cok uygun diye bir sey yuklu miktar alinabiliyor. Veya memleketten yüklü miktarda bir sey gelebiliyor.
Mesela 3 kilo nohut gelmisken menuye kurufasulye koymam. Kurufasulyeye bir daha az da olsa butce ayirmam.

Konunuz hayırlı olsun. Bende bu gün kendime artık yeter dedim. Eve lazım olan herşeyi ben alıyorum. Bu seferde stok oluyor, dikkatli alış veriş yapmam lazım kredi kartları Eylül ayıyla birlikte yüksek gelmeye başladı eşimin maaşı vergiye girdi sıkıntı çekmek istemiyoruz iki aydır birikimden harcıyoruz yetiştiremiyoruz. Ben de kendime dur diyeceğim kendiniz için aldığınız kararları paylaşırsanız bize de örnek olur.

Ben markete adim atmiyorum bu ara , çünkü girersem elim bos cikmiyorum . Ayrica cocuklarla da magazaya girmemeye calisiyorum . Çünkü onlar fazladan aldiriyor gereksiz seyler, kiyamiyorum . Onlar da bir sey almadan cikmazlar🤣
Liste yaptim suan sadece listeden gidicem . Kiyafet ihtiyaclarimiz da dahil .
Önümüzdeki sene zorlu gececege benziyor.
Yazin bu kadar kisilmaz . O yuzden mart , nisana kadar bu sekilde gitmeyi planliyorum .

Artık az da olsa birikim yapmanın zamanı geldi. Ayda 500 lira bile atsam kar kardır. Bu başlıkta buldum kendimi.
Çocuk için gereksiz harcıyorum. Üzerine tam olan kıyafetler alıyorum ve on gün sonra küçülüyor. :KK43:

Ah tam aradığım başlık bu 🌸
Envai çeşit markanın telefonumda uygulaması bulunduğu, her fırsat bulduğumda online alışveriş uygulamalarına bakan, şu sıralar kafayı çark çevirmekle bozmuş bana çok iyi geldi 😂😂
Pandemiyle ve bebeğimin doğmasıyla beraber zaten avm gibi yerlere gitmiyordum ama sağolsun bu uygulamalarda insanı bitiriyor. Bence mağazadan daha tehlikeli çünkü orda bir şey beğenmezsen çıkıyorsun ama uygulamadaki çeşitlilikle bir şey beğenmemek mümkün değil. 😅 işin ilginci kendime ya da eşime bir şey baktığım yok, hep kızıma. Bu kış için artık bir şey almayacağım dedim yarın indirime girecek bir marka için sepet doldururken buldum kendimi,2-3 yaş seneye giyer diye. 🙈
Yani velhasıl kelam bu başlıkta konuşulacaklara ve tüketmemeye benim de çok ihtiyacım var.
Yani ben de varım. ✌️

Merhaba herkese konu guzel basladi ama devam edemiyor mu acaba ☺️
Resmen tuketmemek icin savas veriyorum ..bugun indirimin son günü , oradan indirim msji ,buradan indirim mesaji. Tam almaya karar veriyorum sonra vazgeciyorum .
Çünkü ihtiyac olmayan seyler .
Ailem hep parasi olmasi olmasina ragmen birikim yapmaya devam etti. Bir yerden sonra kendi kendine artiyor zaten .
Bu zamanda aileden bir sey kalmazsa , direnmek daha zor . O yuzden ben de cocuklarima bir destek birakmak icin cabaliyorum.

Cok guzel bir konu olmus.
Dilerim uzun ömürlü olur.

Ben keyfi harcamalari gereksiz görmüyorum cünkü adı üstünde bana keyif getiriyor. Ama tabi ki dikkat ettigim noktalar var, gercekten keyif veriyor mu, yoksa anlık bir heves mi iyi belirlemek lazim. Sirf keyif veriyor diye bütceyi cıkmaza sokmamak lazım. Bu bu kadar eder mi diye dusunuyorum, hayatima katacagi konfora, neseye bakiyorum. Deger diyorsam alirim, yoksa almam. Mesela bugun 179.90a begendigim fincan gibi :) tabi ki almadim.

Evdeki malzemeleri degerlendirecek sekilde haftalik yemek plani yapiyorum. Sadece eksikleri aliyorum. Bu cok faydali oluyor. Cunku bazen cok uygun diye bir sey yuklu miktar alinabiliyor. Veya memleketten yüklü miktarda bir sey gelebiliyor.
Mesela 3 kilo nohut gelmisken menuye kurufasulye koymam. Kurufasulyeye bir daha az da olsa butce ayirmam.

Merhaba,
keyif için de harcayacağız tabi. mesela ofise yeni bir klavye mouse ve masamın üstüne bir düzenleyici ile deri bir masa üstü matı aldım. çok gerekli değildi ama çalışma zevkimi aşırı arttırdı. keyif alıyorum masamda oturmaktan. ama bazen anlık heveslerime kapılıp mutluluğuma etkisi 3 dk sürecek şeyler alabiliyorum.

yemek mevzusu benim asla oturtup sürdüremediğim bir rutin. keşke sizin gibi olabilsem

Artık az da olsa birikim yapmanın zamanı geldi. Ayda 500 lira bile atsam kar kardır. Bu başlıkta buldum kendimi.
Çocuk için gereksiz harcıyorum. Üzerine tam olan kıyafetler alıyorum ve on gün sonra küçülüyor. :KK43:
birazcık büyük almak gerekiyor hızlı büyüyen bir çocuğunuz varsa. o küçülen yeni giysileri ikinci elde satabilirsiniz :)

Ah tam aradığım başlık bu 🌸
Envai çeşit markanın telefonumda uygulaması bulunduğu, her fırsat bulduğumda online alışveriş uygulamalarına bakan, şu sıralar kafayı çark çevirmekle bozmuş bana çok iyi geldi 😂😂
Pandemiyle ve bebeğimin doğmasıyla beraber zaten avm gibi yerlere gitmiyordum ama sağolsun bu uygulamalarda insanı bitiriyor. Bence mağazadan daha tehlikeli çünkü orda bir şey beğenmezsen çıkıyorsun ama uygulamadaki çeşitlilikle bir şey beğenmemek mümkün değil. 😅 işin ilginci kendime ya da eşime bir şey baktığım yok, hep kızıma. Bu kış için artık bir şey almayacağım dedim yarın indirime girecek bir marka için sepet doldururken buldum kendimi,2-3 yaş seneye giyer diye. 🙈
Yani velhasıl kelam bu başlıkta konuşulacaklara ve tüketmemeye benim de çok ihtiyacım var.
Yani ben de varım. ✌️
şimdi olay şöyle ki şu an almazsanız seneye o fiyatlarda bulamıyorsunuz.
bence bir limit koyun atıyorum 2 tane mont, 5 takım vs gibi ihtiyaç listesi çıkarıp indirimde aklınıza yatarsa alın.
ben de kızımın ayakkabı ve mont gibi daha masraflı eşyalarını bu şekilde planlayarak alıyorum. Bu arada trendyol, hepsiburada gibi şeyleri sildim telefondan. çünkü şu an bir şey almayı düşünmüyorum. baktıkça, bildirim geldikçe çeliyorlar aklımızı.

Merhaba herkese konu guzel basladi ama devam edemiyor mu acaba ☺️
Resmen tuketmemek icin savas veriyorum ..bugun indirimin son günü , oradan indirim msji ,buradan indirim mesaji. Tam almaya karar veriyorum sonra vazgeciyorum .
Çünkü ihtiyac olmayan seyler .
Ailem hep parasi olmasi olmasina ragmen birikim yapmaya devam etti. Bir yerden sonra kendi kendine artiyor zaten .
Bu zamanda aileden bir sey kalmazsa , direnmek daha zor . O yuzden ben de cocuklarima bir destek birakmak icin cabaliyorum.
ben gerçek bir indirime de çok az şahit oldum bu sürede. her şeyi olduğundan fazla fiyat gösterip indirmişler yine eski fiyat hatta biraz daha pahalı olmuş.

Bugün evdeki gereksiz eşyaları ayıklayacağım. Satabileceklerimi satışa koyacağım. diğerlerini giysi ise belediyenin kızılayın giysi kutusuna atıyorum. oyuncakları da öyle.
kitapları ise kütüphaneye bağışlıyorum.

ben gerçek bir indirime de çok az şahit oldum bu sürede. her şeyi olduğundan fazla fiyat gösterip indirmişler yine eski fiyat hatta biraz daha pahalı olmuş.
Kizima lcw dan indirimli pijama aldim . Gelen pijamadaki etiket indirimli fiyatin altinda🤣 100 liraya indirimli aldim ,gelenin uzerinde 90 lira yaziyor.
İade etmedim ama kizdim .

Suan yiyecek harici ihtiyaclari minuma indiriyorum . Kalani birikim yaparak geciricem. Elbet bu pahalilik son bulacak , kendimi o zamana sakliyorum

Bugün evdeki gereksiz eşyaları ayıklayacağım. Satabileceklerimi satışa koyacağım. diğerlerini giysi ise belediyenin kızılayın giysi kutusuna atıyorum. oyuncakları da öyle.
kitapları ise kütüphaneye bağışlıyorum.
Ben de ayni sekilde evde duzen saglamak icin yapiyorum. Az esya cok vakit😍

biraz ihmal edince nasıl bu kadar çok birikiyor anlamıyorum. demek ki sürekli bir şeyler alıyorum anlamına geliyor bu.
Aynen alınıyor malesef . Ozellikle avmlere gidince su magazaya gireyim bu magazaya gireyim derken bir bakmisim bir suru sey almisim . Kitap defter vs oyle
. Evde o kadar not defteri varki. Defter kalem .
Cocuklarim yine yenisini istiyor. Anlatiyorum , sonra kiyamiyorum . Bakalim nereye kadar .
O yuzden mumkunse avm markete cocuklarla gitmiyorum artik . Ya ihtiyacim olacak, yada internetten alacagim .
Kararliyim ihtiyaç harici almamaya bakalim .

X