Tüketmemeye var mısınız?

Aynen termosla piknik en güzeli
En azindan acik havada insan moral buluyor.. normal de cok pozitif düşünürüm ama su durumlar bunalima sokuyor gercekten.
Hep her sey daha guzel olucak derdim , simdi önümüzdeki yil bir onlem bir degisiklik olmazsa ,daha kötü olacak diyorlar

Dolar düşmüş biraz S Spizella maliyetin kacti? Tabi yön yukari yine de . Erken bozdurucam dedin diye soruyorum .
Bugun bozdururum yazmissin umarim bzdurmussundur.

Dolar düşmüş biraz S Spizella maliyetin kacti? Tabi yön yukari yine de . Erken bozdurucam dedin diye soruyorum .
Bugun bozdururum yazmissin umarim bzdurmussundur.
Sorma eşimin yanlış yönlendirmesiyle zarar üstüne zarar ettim. 13.85 olduğunda satayım dur satma dedi, sonra merkez bankası dolar satınca aşırı düştü. Tekrar yükseldi bekleyişteydim. Bu defa da bir aceleyle aradı çabuk sat düşükten geri alcaz dedi. Ben de fiyata bakmadan sattım 12.95 idi. Ee oradan sonra sürekli yükseldi :) bi ton söylendim. Sonra da hepsini sattım başka almadım dedim ama aslında yine bayağı yüksekten aldım ama ona söylemedim. Beni yanlış yönlendiriyor.
Yükselmişken satsaydım 2900 tl edecekken durduk yere zarar ettim. Sinirim bozuldu

selamlar :)
evet ben cafelere falan neredeyse hiç gidemiyorum.
19 tl idi geçen bir yerde arkadaşımla latte içelim dedik. şok oldum

Benim de en büyük bağımlılığım dışarda yeme içme 🥲

Sigara hic kullanmadim
Alkolü kesin ve net bir sekilde bıraktım
Kozmetik, giyim masrafim minimumda
Evime süs esyasi vs hiç özenmem almam.

Ama iyi kahve, kaliteli mekan bende saplantı... 😬😬😬

Mesajı da sinirden yanlış yazmışım hep 2900 tl kar edeceğime zararlardayım yani dostlar :KK70:
Youtube ve Twitter da Tunç Şatıroğlu var guzel yorumlari var. Dolarla ilgili son yorumunu dinlemeni tavsiye ederim.
Al sat boyle bir durumda cok riskli .Hic beklenmiyordu zaten bu durum . Yani sen de haklisin . Biraz da sansizlik olmus, üzüldüm umarim yerine koyarsın.

Youtube ve Twitter da Tunç Şatıroğlu var guzel yorumlari var. Dolarla ilgili son yorumunu dinlemeni tavsiye ederim.
Al sat boyle bir durumda cok riskli .Hic beklenmiyordu zaten bu durum . Yani sen de haklisin . Biraz da sansizlik olmus, üzüldüm umarim yerine koyarsın.

Şimdi izledim bilgili biriymiş. Bayağı güzel anlatmış ben bu kadar komplike şekilde yatırımlar falan düşünmek istemiyorum zaten anlamıyorum da :) 13.90 lara çıkarsa sattığımda zararı kurtarıyor biraz elimize para kalıyor bu yeterli daha da uğraşmayacağım kalp krizi geçirmek için bir sebepe daha gerek yok bu ülkede. :KK70:

Şimdi izledim bilgili biriymiş. Bayağı güzel anlatmış ben bu kadar komplike şekilde yatırımlar falan düşünmek istemiyorum zaten anlamıyorum da :) 13.90 lara çıkarsa sattığımda zararı kurtarıyor biraz elimize para kalıyor bu yeterli daha da uğraşmayacağım kalp krizi geçirmek için bir sebepe daha gerek yok bu ülkede. :KK70:
Ben acemice borsada al sat yapmaya kalktim gecen sene . Aynen kalpten gidiyorduk 🤭 esime dedim bu boyle olmaz . Bilmeden cirpiniyoruz.
Al yat yaptik , en son mecbur . Gerci sartlardan da( cok dusmustu) mecbur kaldik sayilir😂
Bu arada ben bayaga takip etmeye falan basladim öyle . Udemy den egitimini de alicam . İste kendimizi goturecek kadar .

Selam kizlar
Konu çok güzelmis. Bizde iki çalışan bir bebek olarak eski duzenimizi arar olduk malesef. Çocuk okula baslayinca nolcak bilmiorum. Ozel okul parasi aldi basini gitti. Ocaktan sonra birikime tam gaz devam kesinlikle. Ama su disardan yeme içme isine duzene sokmaliyim. Haftanin 2 ya da 3 günü kesin disardan yiyoruz. Yediğimizde zart zurt seyler hep sagliksiz. Günah ama aksamlari evde yemek olmayinca ay diyorum calisiyorum o kadar o kadar da lüksüm olsun ama kilo seklinde geri dönüyor cebimde param kalmiyor.
Bir diger kötü yönüm deli gibi oyuncak aliyorum. Elimde bi sey götürmek eve acayip keyif veriyor ama buna da bi dur diyecegim artik. Ev her yer oyuncak.
Sigaramiz yok alkol yok. Gidip bi cafede oturmak pek yok. Varsa yoksa eve yemek tatli almak. Tek luksumuz. Makyaj malzeme masrafim yok. Kuafore kas aldirmak disinda ugramam. Eskiden sari saclarim vardi dogumdan sonra siyaha döndüm. Yok dip çıktı yok bilmem ne derdi olmayınca daha rahat ettigimi farkettim. Ama konuyu takipteyim. Tam benlik. 🤗🤗😘

Selam kizlar
Konu çok güzelmis. Bizde iki çalışan bir bebek olarak eski duzenimizi arar olduk malesef. Çocuk okula baslayinca nolcak bilmiorum. Ozel okul parasi aldi basini gitti. Ocaktan sonra birikime tam gaz devam kesinlikle. Ama su disardan yeme içme isine duzene sokmaliyim. Haftanin 2 ya da 3 günü kesin disardan yiyoruz. Yediğimizde zart zurt seyler hep sagliksiz. Günah ama aksamlari evde yemek olmayinca ay diyorum calisiyorum o kadar o kadar da lüksüm olsun ama kilo seklinde geri dönüyor cebimde param kalmiyor.
Bir diger kötü yönüm deli gibi oyuncak aliyorum. Elimde bi sey götürmek eve acayip keyif veriyor ama buna da bi dur diyecegim artik. Ev her yer oyuncak.
Sigaramiz yok alkol yok. Gidip bi cafede oturmak pek yok. Varsa yoksa eve yemek tatli almak. Tek luksumuz. Makyaj malzeme masrafim yok. Kuafore kas aldirmak disinda ugramam. Eskiden sari saclarim vardi dogumdan sonra siyaha döndüm. Yok dip çıktı yok bilmem ne derdi olmayınca daha rahat ettigimi farkettim. Ama konuyu takipteyim. Tam benlik. 🤗🤗😘
Oyuncak konusunda biz de öyle çıldırdık bir dönem. 8 aylık çocuğa akülü araba aldık. 3 yaşına yeni girdi hala süremiyor. Bu yaz inşallah. Yürümeye başlayınca scooter aldım :KK70:

Bence de bir dur demeliyiz. Dışarıdan yemek bizde de olmaması gerektiği kadar var. Az önce iş için dışarıda olmam gerektiği için öğle yemeğini dışarıda yedim yarım ekmek köfte ve ayran 15 tl yine şükür 25 de olabilirdi :) ama böyle böyle ufak ufak gidiyor paramız da zaten

Ben de takipte kalayım..Iki maaşız ama artık çok zorlanir olduk...5 yıllık kredi çekip ev almistik yillar geçtikçe kolay öderiz erir para dedik ama gittikçe zor ödemeye basladik...1 yılımız kaldi bin şükür 🙏 altin borcuna da girdik ozaman yani 4-5 yil once 15 bin gibi bir seydi su an 60 bini görecek nerdeyse.offf giymeyince yemeyince de olmuyor ki....

Birde bugun bir haber okudum tekstilde ozellikle yılbaşından sonra %50 zam gelecekmiş herseye artik beynim yanıyor 🥺🥺

Tavsiyeleriniz bana da iyi gelecek...
Merhaba,güzel bir topik olmuş S Spizella
Herkese Allah kolaylık versin.
Tekstile zam gelecekse hobi olarak dikis dikmeye başlayın arkadaşlar.Hem dinlendirici,hem de ucuza malettiginiz ve çocuklarınıza giydirdiginiz giysiler ruhi tatmin sağlıyor.
Bir şeyler üretmek,para ödemeden bir ihtiyacin karşılanması süper bir duygu .

Merhaba,güzel bir topik olmuş S Spizella
Herkese Allah kolaylık versin.
Tekstile zam gelecekse hobi olarak dikis dikmeye başlayın arkadaşlar.Hem dinlendirici,hem de ucuza malettiginiz ve çocuklarınıza giydirdiginiz giysiler ruhi tatmin sağlıyor.
Bir şeyler üretmek,para ödemeden bir ihtiyacin karşılanması süper bir duygu .

Maalesef öyle bir becerim yok ama bende letgo dan sıfır ayarında mont aldım kızıma 100 TL ye lc den alsam 250-300 liraydı scooter aldım decatlondan alınmış 150 TL yeni gibi mağazan alsak 500 dü yine kızımın küçülenleri oyuncakları evde fazla olan kullanmadığımız beni artık yoran ne varsa letgodan sattım 😇

Maalesef öyle bir becerim yok ama bende letgo dan sıfır ayarında mont aldım kızıma 100 TL ye lc den alsam 250-300 liraydı scooter aldım decatlondan alınmış 150 TL yeni gibi mağazan alsak 500 dü yine kızımın küçülenleri oyuncakları evde fazla olan kullanmadığımız beni artık yoran ne varsa letgodan sattım 😇
Süper olmuş,güle güle kullansin💖
Gerçekten de dolap uygulamasında filan öyle güzel ve temiz giysiler var ki çocuğa gönül rahatligiyla giydirilir.
Çocuklarım küçükken tertemiz yepyeni küçülen giysileri kime nereye verecegimi bilemiyordum.
Kimisi bagislayacagina satıyorlar diye eleştiriyor ama bagislayinca cope mi attı çocuğuna mi giydirdi bilmezken cüzi de olsa satışa koyulunca en azından gerçekten talep eden satın alıyor🌼
30 40 TL'ye 4 5 yaş çocuk montları koymuştu bir satıcı,evden çıksın, tekrar bir çocuğu isitsin diye💗

Süper olmuş,güle güle kullansin💖
Gerçekten de dolap uygulamasında filan öyle güzel ve temiz giysiler var ki çocuğa gönül rahatligiyla giydirilir.
Çocuklarım küçükken tertemiz yepyeni küçülen giysileri kime nereye verecegimi bilemiyordum.
Kimisi bagislayacagina satıyorlar diye eleştiriyor ama bagislayinca cope mi attı çocuğuna mi giydirdi bilmezken cüzi de olsa satışa koyulunca en azından gerçekten talep eden satın alıyor🌼
30 40 TL'ye 4 5 yaş çocuk montları koymuştu bir satıcı,evden çıksın, tekrar bir çocuğu isitsin diye💗

Şimdiye kadar çok verdim birilerine şimdide bunu tercih ettim herşey bu şekilde fırlarsa 2.eller daha fazla talep görür

İstesek de tüketemeyeceğiz galiba.
Filtre kahve, yerli marka, paketi 52,5 olmuş. Ekim ayında 35ti, kampanya yaptılar 25e düştü, 6 paket aldım. Kasımda netten paketi 30a buldum 6 paket aldım. Şimdi o 6lı paket 360 tl olmuş. (250 gram bir paket)
İmdat diye bağırmak istiyorum, şimdilik içimden bağırıyorum.

Bugünün yatırımını zeytinyagi, bulasik makinasi kapsülü ve çaya yaptım. Ortalama 1 sene yetecek kadar aldim sanal migrostan.

Zeytin yagı 2 lt 80 tl
Kapsül 100lü 92tl den

Zaten bir kac aya bu fiyatları bile masal gibi dinleriz.

Günaydın kizlar
Bende evde yemek yeme olayina baya bi kafa yorucam. Olabildiğince artik evden yicez. Yani inşallah olur.simdiki hedefim haftada 1 defa disardan yemek. Sonrasinda daha da azalticam insallah.

Günaydın kizlar
Bende evde yemek yeme olayina baya bi kafa yorucam. Olabildiğince artik evden yicez. Yani inşallah olur.simdiki hedefim haftada 1 defa disardan yemek. Sonrasinda daha da azalticam insallah.

Gunaydin linda

Dışarıda keyif için, eğlence için, sosyalleşmek için yensin hiç itirazim yok. Ama sırf karın doyurmak icin disardan yemek soylenince ben o paraya üzülüyorum 🥲

Gunaydin linda

Dışarıda keyif için, eğlence için, sosyalleşmek için yensin hiç itirazim yok. Ama sırf karın doyurmak icin disardan yemek soylenince ben o paraya üzülüyorum 🥲
Gunaydin tatlim
Aynen eve yemek söylüyoruz sirf can sikintisindan. Sosyallesme pandemi ile birlikte madem bitti. Birikime tam gaz devam etmeliyken bu seferde internetten alisverisi patlatiyorum.
Yani illa her gun bakacak bi sey buluyorum.
İstiyorum ki güzel güzel paralar biriktireyim yatirimlik bi seylere dönüştüreyim. Yazin şöyle hafta sonu kacamak yapayim bi yerlere. Ama yok nerde ıvır zıvır var almaya çalışıyorum. Len şaşkın düzgün seylere harcasana parani.

X