Tül olayı fragmanmış, galiba nişan atıyorum

31 yaşında. Aynen öyle ortada ciddi bir çabayı geçtim bir mesaj bile yok. Yolladığı bir haber dahi yok
ay üzme şu gereksiz için kendini ne olur. Hayatına odaklan, özgürlüğün tadını çıkar, yeni ihtimallere heyecanla bak.

6-8 yıl çıkıyor, seviyorlar da neticeye ulaşmıyor bazı ilişkiler. Zaman, emek verdim diye takılacak hiç bir durum yok. Ucuz kurtuldun bence.

Siz değil sanki aracı evlenevek adamla. Çok müdahil olmuş, artık uzak tutun bu olaydan. O kime hak verirse, onun dediği mi olacakmış? Çok saçma gelmeye başladı gelişmeler. Bi haddini bildirseniz keşke şu aracıya gıcık olmaya başladım ben.:)
İnşallah mutlu olursunuz, sıkmayın canınızı, evlenseniz daha kötüydü.

Nişanlınız istese şimdiye kadar 10 kere arayıp gönlünüzü almaya çalışırdı.
Başkasının zorlamasıyla bir araya gelmek olmaz anneniz haklı.
O adam arayip sizle konusmak istemedigi cabalamadigi sürece aracinin cabasiyla falan bir araya gelmeyin onla. Onun aramasi gerekir sizi!

Yanlış anlamayın eşyaya ailelerin karışması kadar saçma bir şey yok, hangi devirdeyiz. Fikir verirsin ama dayatma gibi birşey kabul edilemez. Bu aile ile işiniz zor. Benim kv çok zor bi insan 9 aydır kimseyle görüşmüyorum karşı taraftan. Eşim de hak veriyor. Üstelik altlı üstlü oturuyorum. Nişanlınız böyle bir durumda ne der asıl mesele o, ona göre karar verin. Atıyorum evlendiniz sorunlar çözülmedi aynı mantık , aynı hatalar devam ediyor ( ki inşallah olmaz🙏🏻) sen de dedin ki ben görüşmek istemiyorum. Nişanlın nasıl bakar? Hayır ille görüşeceksin onlar benim anne babam mı, yoksa sana hak verip saygı duyar mı? İlki gibiyse ayrıl derim, çünkü sürekli stres olacaksın, üzüleceksin, evliliğinin tadını bile çıkartamayacaksın üstelik eşinle de sorunlar yaşayacaksın. Ama diyorum yine inşallah olmaz atlatırsınız diye.

direk annemi babamı atamam dedi zaten, bitti yani :)

Siz değil sanki aracı evlenevek adamla. Çok müdahil olmuş, artık uzak tutun bu olaydan. O kime hak verirse, onun dediği mi olacakmış? Çok saçma gelmeye başladı gelişmeler. Bi haddini bildirseniz keşke şu aracıya gıcık olmaya başladım ben.:)
İnşallah mutlu olursunuz, sıkmayın canınızı, evlenseniz daha kötüydü.

ikimizin de çok yakın akrabası aslında, bi taraf kuzen bir taraf yeğen, deşifre olmamak adına çok detay vermeyeyim dedim. görümceye filan yakalanırım diye :KK70:

O adam arayip sizle konusmak istemedigi cabalamadigi sürece aracinin cabasiyla falan bir araya gelmeyin onla. Onun aramasi gerekir sizi!

yok görüşmeyeceğim zaten. arasın beni aracı, reddedeceğim :)

ay üzme şu gereksiz için kendini ne olur. Hayatına odaklan, özgürlüğün tadını çıkar, yeni ihtimallere heyecanla bak.

6-8 yıl çıkıyor, seviyorlar da neticeye ulaşmıyor bazı ilişkiler. Zaman, emek verdim diye takılacak hiç bir durum yok. Ucuz kurtuldun bence.

şu 10 gündür yaşadıklarımı bir bilsen :) geceleri canım acıya acıya uyuduğum oldu, inlediğimi duyuyorum.. bu kadar canım yandıktan sonra bir şeyleri düzeltmesi için, şener şen gibi anasını babasını camdan atması lazım :KK70:

https://www.izlesene.com/video/copculer-krali-sener-sen-annesini-camdan-atiyor/7983567

şu 10 gündür yaşadıklarımı bir bilsen :) geceleri canım acıya acıya uyuduğum oldu, inlediğimi duyuyorum.. bu kadar canım yandıktan sonra bir şeyleri düzeltmesi için, şener şen gibi anasını babasını camdan atması lazım :KK70:

https://www.izlesene.com/video/copculer-krali-sener-sen-annesini-camdan-atiyor/7983567
Acini anliyorum, cok dogal bir sürec hepimiz yasadik ama iyiki diyor insan amani gelince bu hatirla ve umudunu kaybetme. Sener senin bu sahnesine bayilirim ya tam uymus:))

Acini anliyorum, cok dogal bir sürec hepimiz yasadik ama iyiki diyor insan amani gelince bu hatirla ve umudunu kaybetme. Sener senin bu sahnesine bayilirim ya tam uymus:))

"Anasını mı öldürsek baba?" :KK70: :KK70: :KK70:

Eklentiler

• f.jpg
    f.jpg
    71,6 KB · Görüntüleme: 60
Sizi tekrardan üzmek istemem lakin bu tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz? Yani insan şöyle düşünüyor sevgi çoğu şeyi halleder. Farklılıklar o kadar önemli değil diye geçiyorum çoğu zaman içimden. Bu konuyla alakalı tecrumbem de olmadı açıkçası. Çok acemice bir düşünce mi? Siz neler fark etmistiniz neler olmalı neler olmalıydı? Vaktiniz olduğunda cevaplarsanız çok mutlu olurum.
Sevgi inanın hiç bir şeyi halletmiyor.
Sevgi herkese göre değişiyor, kimi ölümüne sever kimi göstermelik, kimi yüzeysel inanın bilemezseniz insanın içini.
Farklılıklar çok çok önemli.
Aile yapısı, medeniyet seviyesi, hayata bakış açışı çok çok önemli.
Şimdi evliliğimde çok çok mutluyum.fakat eşimin sayesinde, beni kimseye ezdirmiyor, laf söyleyemiyor, evliliğimize kimseyi karıştırmıyor, mış gibi yapmıyor.

Çok iyi olmuş bence ayrıldığın. Ömür boyu hem kp. ve kv. tantanası çekecektin , eşin her zaman senin yanında olmayacaktı ( el kızıyız sonuçta ) Aileler birbirine girecekti , evi terketmeler , ayrılıp barışmalar olcaktı üzerine bir de çocuk olunca bu süreç uzayıp gidecekti ve sen ömrünün yarısını böyle bir adamın ailesine vericektin. Hayatını yaşa , gez, toz , eğlen sana değer veren biriyle karşılaşırsın inşallah...

Aracı aradi yine havadan sudan konuşmaya. Annem tüm soru işaretlerimizi sordu. Hadi ailesi böyle böyle yaptı da çocuk niye sahip çıkmadı bana bunu açıkla dedi. Çocuk benimle konuştuktan sonra gözleri dolmuş. Başı ağırmış 2 gün. Aile de çok üzülmüş. Herkes çok üzülmüş. Şimdi aracı diyor ki ben aslında çocuğu da saft'ı da karşıma alıp bi konuşmak istiyorum. Dinledikten sonra tamam diyeceğim sen bu kızı hak etmiyosun. Ya da tamam saft sen hatalısın diyeceğim dedi. Annem 'görüşmek istersen görüş, evlenmek istersen de evlen, ama ben arkanda değilim' dedi. Ben de rızasını olmadığı bir şeyi yapmayacağımı söyledim. Zaten çocuktan ya da ailesinden bir talep geldiğini sanmıyorum. Aracının işgüzarlığı diye düşünüyorum
bu aracı kişilerin bakış açıları da çok acayip. uzun uzun yazmıcam ama tanıştırmışlar konu ilerlemiş. bi daha dahil olmak bence saçma.

Aracı aradi yine havadan sudan konuşmaya. Annem tüm soru işaretlerimizi sordu. Hadi ailesi böyle böyle yaptı da çocuk niye sahip çıkmadı bana bunu açıkla dedi. Çocuk benimle konuştuktan sonra gözleri dolmuş. Başı ağırmış 2 gün. Aile de çok üzülmüş. Herkes çok üzülmüş. Şimdi aracı diyor ki ben aslında çocuğu da saft'ı da karşıma alıp bi konuşmak istiyorum. Dinledikten sonra tamam diyeceğim sen bu kızı hak etmiyosun. Ya da tamam saft sen hatalısın diyeceğim dedi. Annem 'görüşmek istersen görüş, evlenmek istersen de evlen, ama ben arkanda değilim' dedi. Ben de rızasını olmadığı bir şeyi yapmayacağımı söyledim. Zaten çocuktan ya da ailesinden bir talep geldiğini sanmıyorum. Aracının işgüzarlığı diye düşünüyorum
Canım başkasının zorlamasıyla yapma hiçbir şey sana şunu diyeyim biz eşimle nişanlıyken maksimum 1 saat habersiz kalmışızdır illa ki tartışmamız olmuştur ama kim haksızsa gelir özür diler konu kapanırdı seven adam kaybetmek istemez seven adam sahip çıkar yanında olur aracıyla artık görüşmeyin annen de hiçbir şey sormasın bu adam günlerdir senin için kılını kıpırtdatmadı aracı arayınca annende konuşmasın peki onlar yüzüğü yolladı mı saft?

Çok iyi etmissin canim emin ol nisaninda neyse evlenince 10 katina cikiyor(iyi davranislar da kotu davranislar da)
Huylu huyundan vazgecmez kv kp de nalet insanlarmis. Annen de cok kibar hanimefendi biri demek agzini acip biseydememis yazik uzmusler ikinizi de.
Hakkinizda hayirlisi olsun seni de bu aileyi dr tanimam etmem ama eminim ki cok daha iyi ve anlayisli bi insana, aileye layiksin. Bahtin acik olsun

Son gelişme 29. 31. 39. 40. sayfada <<

Güncelleme 17. sayfada. Nişan attım kızlar.

Endişelerimde haklı çıkıyorum sanırım. Tül olayını hatırlarsınız kv onu alma bunu al şeklinde diretmişti baya, nişanlım benim istediğimi almıştı. saft böyle seviyor demiş halletmişti.

Erkek tarafı geciktirdiği için evi geç tuttuk. Fazla da vakit kalmadığı için kutu gibi güzel bir ev buldum ama eşyam sığmıyor. Mobilyayı bana sormadan gidip almışlardı. Ben tepki gösterince oradakilerden seçmemi söylemişlerdi. Beğendiğim tek bir takım vardı o da sığmıyor. Kendi yatak odamı 2'ye bölmeye karar verdim. Yemek masası almayıp bir odayı giyinme odası yapacaktım. Oturma odası da minicik. Oraya da köşe bir koltuk alayım dedim. Mağazaya gittik. Sözleşme kp'nin üzerinde olduğu için onu çağırdık değiştirmek için. Annesi babası halası geldiler. Seçtiğim köşenin rengini beğenmediler bu sefer :) Biz öyle sevmeyiz dediler. Yok kenarı yok, yok rahat oturulmaz dediler. Annem kendileri kullanacak dedi. Ama yok ben evime koymam bunu filan dedi kadın. Aldıkları yer de uygun fiyatlı bir yer. Ben orayı kabul ettim zorlanmasınlar diye. Onlar benim seçtiğimin rengine laf edip durdular. Neyse başka bir koltuk takımının köşesini önerdi satış temsilcisi. Öyle olunca tamam o olsun madem dedik.

Yemek masasını da almayacağımı söyledim. Aklımdan şey geçti, sehpalar oluyor ya açılınca yemek masası oluyor belki sonra öyle bir şey alırım şimdilik mutfak masasıyla idare edeyim diye düşünüyordum.

Kp demesin mi "yemek masasız ev mi olur, gardrobu atın" "Evine gelmeyecek miyiz? Gelmeyiz o zaman".. Aşkolsun baba dedim.

Tam krizi hallettik çıkacağız mağazadan. Kp gerisin geri geldi. "Yatak odası alalım o zaman en iyisinden" dedi ters ters. Nispet yaparcasına. Annem şok, ben şok. Satış temsilcisi kız bile kaldı öyle. Annemin gözleri doldu, benim gururum kırıldı gözlerim doldu. Annemle çıktık mağazadan..

Babası ve annesinin ağzının ayarı yokmuş. İçlerinde kötülük olmadan pat pat konuşuyorlarmış.. Nişanlım da alışırsın demişti. Ben değiştiremedim onları demişti. Yani bana evlenince atış serbest olacak. Bir de birbirlerinde kalmayı filan çok seviyorlar sülalecek. Mesafe de koysam nereye kadar. Nişanlım şimdiden bir tane annem babam var, bir de sen olacaksın demişti.

Nişanlım benim istediklerimi almaya özen gösteriyor hakkını yemeyeyim ama, ailesi ile aramızda sürekli kriz olacağa benziyor.

Öfkeyle hareket etmek de istemiyorum, yanlış olduğum bir durum var mı? Nişanı atmayı düşünüyorum.
İşin başındayken nişanı atın yada söyleyin herşey benım istedgm gibi olmazsa evlenmem deyin dügün tarhini erteletın baktnz olmuyor vazgeçin siz evlensenz bile bu kv kp yüzünden zaten ayrılırsnz ilerde nışanlnzda ailesnin yanında olcak bunu yaşayıp gördüm şimdi agzılarnın ayarı yok demiş ya ilerde senın de agzn ayarı yok diycek benım kp hiç karışmamıştı kadınların işine erkek karışında çok snr olurum nişanlyken ayrılmak daha iyi evlenınce ayrılınca zor oluyor kadın için birde hemen ayrılamıyorsun

Canım başkasının zorlamasıyla yapma hiçbir şey sana şunu diyeyim biz eşimle nişanlıyken maksimum 1 saat habersiz kalmışızdır illa ki tartışmamız olmuştur ama kim haksızsa gelir özür diler konu kapanırdı seven adam kaybetmek istemez seven adam sahip çıkar yanında olur aracıyla artık görüşmeyin annen de hiçbir şey sormasın bu adam günlerdir senin için kılını kıpırtdatmadı aracı arayınca annende konuşmasın peki onlar yüzüğü yolladı mı saft?

doğru, gerçekten kılını kıpırdatmadı.. bugün deprem oldu, bizim bina sıkıntılı mesela. biliyordu. bir ümit bir mesaj bekledim. o bile yok. bu adam beni gerçekten hiç sevmemiş. bugün son acabam da bitti. onlar da bizi suçluyorlarmış, madem yarı yolda bırakacakmışız, neden başlamışız diye :) şaka gibi.. yüzüğü ben almak istemiştim, aldırmamıştı çocuk. kendine gümüş yüzük almıştı. haliyle onlarn yollayabilceği bir şey yoktu

Çok iyi etmissin canim emin ol nisaninda neyse evlenince 10 katina cikiyor(iyi davranislar da kotu davranislar da)
Huylu huyundan vazgecmez kv kp de nalet insanlarmis. Annen de cok kibar hanimefendi biri demek agzini acip biseydememis yazik uzmusler ikinizi de.
Hakkinizda hayirlisi olsun seni de bu aileyi dr tanimam etmem ama eminim ki cok daha iyi ve anlayisli bi insana, aileye layiksin. Bahtin acik olsun

çok çok teşekkür ediyorum.. zaten biraz ince düşünebilen insanlar olsalarmış, biz ne yaptık der gelir bir özür bir şey dilerlerdi. normal geliyor onlara demek ki.

İşin başındayken nişanı atın yada söyleyin herşey benım istedgm gibi olmazsa evlenmem deyin dügün tarhini erteletın baktnz olmuyor vazgeçin siz evlensenz bile bu kv kp yüzünden zaten ayrılırsnz ilerde nışanlnzda ailesnin yanında olcak bunu yaşayıp gördüm şimdi agzılarnın ayarı yok demiş ya ilerde senın de agzn ayarı yok diycek benım kp hiç karışmamıştı kadınların işine erkek karışında çok snr olurum nişanlyken ayrılmak daha iyi evlenınce ayrılınca zor oluyor kadın için birde hemen ayrılamıyorsun

bitti zaten, ayrıldık. bir özür bile dilemediler. boşuna geçmiş zamanım..

X