TÜP BEBEK 2021 KASIM ANNELERİ

Selinos

Her nasip, vaktine esirdir🤲
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2020
3.131
2.421
25

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-12-2021

Hamileliğimin 11. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 206 gün kaldı.

Önümüzdeki 4 gün içinde bebeğinizin derisi kalınlaşmaya ve daha az şeffaf olmaya başlayacaktır. Su, vitamin, elektrolitler(sodyum, potasyum ve klorür gibi mineraller) ve diğer mineraller bebeğinizin kan oluşumu ve büyümesi için gerekli ve çok önemlidirler. Ayrıca bunlar vücudun çeşitli olayları sürdürebilmesi için de gerekli ve önemlidir. Bugün bebeğinizin yüzü iyice şekillendi.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 8 gr. - Yaklaşık boyu : 31 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

MorDeno

Dum spiro,spero...
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2014
495
1.290
38
Selam kızlar, ben de cuma günü kontrole gitmiştim , yazamadım bir türlü. Bana da fitili, progestan hapı ve folik asidi bıraktırdı Dr. Sadece kan hapı ve kan sulandırıcıya devam edeceğim. Bana vitamin vermedi kilolu olduğum için iştahını açar vermicem dedi🙈🙈 onun dışında her şey yolunda gidiyor çok güzel dedi. 19 Mayıs ta ikili tarama için çağırdı ve cinsiyet görebiliriz dedi. Artık heyecanli zamanlar başladı 🙏🙏👍👍😍

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 27-11-2021

Hamileliğimin 12. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 201 gün kaldı.

Bebeğinizin el ve ayak parmaklarında yumuşak tırnaklar gelişmeye başladı. Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin tırnakları, tırnak yatağında büyümeye başlayacak. Kadınların %90 nında gebelik boyunca çatlaklar meydana gelecektir. Eğer cildiniz yumuşaksa ve kilo alma sürecinizi düzenli ve azar azar olacak şekilde ayarlayabilirseniz, çatlatların oluşum şansını azaltabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 14 gr. - Yaklaşık boyu : 41 mm. (Baştan Popoya)

sonradanizmirli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2018
253
534
36
Selam kızlar, ben de cuma günü kontrole gitmiştim , yazamadım bir türlü. Bana da fitili, progestan hapı ve folik asidi bıraktırdı Dr. Sadece kan hapı ve kan sulandırıcıya devam edeceğim. Bana vitamin vermedi kilolu olduğum için iştahını açar vermicem dedi🙈🙈 onun dışında her şey yolunda gidiyor çok güzel dedi. 19 Mayıs ta ikili tarama için çağırdı ve cinsiyet görebiliriz dedi. Artık heyecanli zamanlar başladı 🙏🙏👍👍😍
Merhaba boy ve kiloniz nedir ben doktorumdan kilo konusunda cok azar isittim :KK43:( tedavi de oldukca kilo aldirdi sirf bu sebeple kilo almamaya ugrasiyorum sizde durum nasil?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-12-2021

Hamileliğimin 10. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 211 gün kaldı.

Bebeğinizin kafası artık yuvarlak ama oransız bir büyüklükte. Bebeğinizin kafası neredeyse toplam uzunluğunun yarsı kadar. Bebeğinizin kafa dersini oluşturacak dokular bebeğinizin kafa tacı etrafına toplanmaya başladı. Bebeğinizin boynuda kurulmaya başladı. Bebeğiniz artık açıkca bir bebeğe benziyor. Ultrason fotoğraflarını saklamayı unutmayın :)

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 6 gr. - Yaklaşık boyu : 23 mm. (Baştan Popoya)

MorDeno

Dum spiro,spero...
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2014
495
1.290
38
Merhaba boy ve kiloniz nedir ben doktorumdan kilo konusunda cok azar isittim :KK43:( tedavi de oldukca kilo aldirdi sirf bu sebeple kilo almamaya ugrasiyorum sizde durum nasil?
Ben zaten tedaviye başlamadan evvel 105 kilo idim🙈. Sonra diyetisyene gittim ve 23 kilo verdikten sonra 82 kilo ile hamile kaldım. Bana da Dr hep kilo ver diyordu ve sanırım işe yaradı, vakit saat işte. Boyum da 160 cm. O yüzden Dr kontrollü gitmek istiyor çünkü şimdiden 4 kg aldım ilaçların etkisiyle ve diyeti bıraktığım için. Bulantılarımdan dolayı da sadece bi ara peynir ekmek favorim idi, ama şimdi toplamaya başladım. Sağlıklı beslenmeye, az ve sık yemeye çabalıyorum.🤭

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 27-11-2021

Bebeğimi kucağıma almama 201 gün kaldı.

Bebeğinizin el ve ayak parmaklarında yumuşak tırnaklar gelişmeye başladı. Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin tırnakları, tırnak yatağında büyümeye başlayacak. Kadınların %90 nında gebelik boyunca çatlaklar meydana gelecektir. Eğer cildiniz yumuşaksa ve kilo alma sürecinizi düzenli ve azar azar olacak şekilde ayarlayabilirseniz, çatlatların oluşum şansını azaltabilirsiniz.

bebeqimyoldamrc

Popüler Üye
Pro Üye
Anneler Kulübü
27 Kasım 2014
2.347
1.916
Cok sukur canim hersey yolunda dedi 8+3 cikti 10gun sonra gidecegim insallah. Folik asit d vitamin ve zencefilli bir ilac yazdi bulantiyi hafifletr dedi yarn baslicm insallh:)

Gözün aydın canım . Bulantilar gerçekten zor oluyor bende ilaç kullanarak rahatladim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-11-2021

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 191 gün kaldı.

Bugün itibariyle bebeğinizin 20 adet bebek dişi ve diş oyukları, diş etinde oluşmuş durumda. Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin bağırsakları kıvrımlı bir form alacak ve villuslar(bağırsakların iç yüzeyini oluşturan ve besinlerin emilmesini sağlayan kılımsı çıkıntı yapılar) ile kaplı hale gelecektir. Hamilelik boyunca kendinizi daha unutkan görebilirsiniz. Diğer kültürlerde doğum : Yeni Gine'deki Arapesh halkı arasında taze hindistan cevizleri emziren kadınlar için ayrılır

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 45 Kg. ile 61 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 156 cm. Başlangıç Kilom :70 Kg. Şimdiki Kilom :70 Kg.

Whiterose89

Umut hep var...🍀
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2021
3.469
6.682

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-12-2021

Hamileliğimin 9. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 219 gün kaldı.

Bebeğinizin optik sinirleri ve göz kapakları gelişiyor ve şekillenmeye devam ediyor. Önümüzdeki iki gün içinde bebeğinizin temel vücut oranları değişecektir. Bebeğinizin bedeni uzayacak ve düzleşecektir. Bebeğinizin karın boşluğu henüz küçük olduğu ve içinde hızla büyüyen karaciğer gibi bir organ bulunduğu için bebeğinizin bağırsaklarının çoğu göbek kordonu içinde bulunur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 4 gr. - Yaklaşık boyu : 16 mm. (Baştan Popoya)

Cide2019

Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2019
381
473
40
Kontrolum vardi bugun guzel buyumuş sipalar🥰 kanama alanida cok az kalmiş istarahate devam dedi 😊 kollar bacaklar oynuyorduuu🤩 bidahaki kontrol rabbim nasip ederse 28mayista nasil beklicem bilmiyorummm😐 13+0 da gitmiş olucam ense kalinligi burun kemigi bakicaz cinsiyette soylerim dedi😊
Maşallah 🧿🥰

_Citlembik_

Birgün en güzelinden rabbim ♡
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2018
1.209
2.126
Merhaba kızlar bende geçen hafta kontrole gittim çok şükür güzel gidiyor bir sıkıntı yok. 9+3 olduk artık. Bu günlere nasıl geldik bilmiyorum şükürler olsun😍 bir iki gündür sol kasığım ağrıyor ama şiddetli değil hafif bir sizi. Umarım bir problem yoktur. 🤗

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-12-2021

Hamileliğimin 10. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 212 gün kaldı.

Bebeğinizin göz kapakları iyice gelişti, ayrıca bebeğinizin dili tamamen şeklini aldı. Bebeğinizin ayak parmakları artık perdesiz ve daha uzun görünüyor. İlk defa bebeğinizin uzuvları bilinçli olarak hareket yeteneğine kavuştu. Baş ağrılarınız için sıcak yada soğuk kompres yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 6 gr. - Yaklaşık boyu : 23 mm. (Baştan Popoya)

-bridget-

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2019
1.084
1.262
Bu arada doğumu kolaylaştırmak ve kaslarınızı çalıştırmak için egzersiz vs yapıyor musunuz? Açıkçası online eğitimleri vs araştırıyorum ben ama henüz bulamadım istediğim gibi.
Ben her gün 1 saat yürüyüş yapıyorum. Haftaya falan online hamile yogasına başlamayı düşünüyorum. İnstagramda şaylan yılmaz var çok iyidir bak istersen canım, bir de nefes yoga var online hamile yogası orda da var. Ben ikisinden birini düşünüyorum. Linkleri bırakıyorum. 12. Haftadan sonra yogaya başlayabilirsin, tabii doktoruna da danışarak.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-11-2021

Bebeğimi kucağıma almama 196 gün kaldı.

Sindirim sitemi duvarındaki kaslar artık fonksiyonel olarak çalışıyor. Yiyecekleri sindirmek için yaptıkları kasılma hareketlerini pratik amaçlı yapmaya başladılar. Artık bebeğinizin büyüme hızı kısmen yavaşladı. Geçtiğimiz hafta içinde bebeğinizin ağırlığı ikiye katlandı ve yaklaşık 13 gr. ve bebeğinizin boyu yaklaşık 5-6,1 cm civarında oldu. Tebrikler 1. trimester döneminiz sona erdi.

-bridget-

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2019
1.084
1.262
Ben zaten tedaviye başlamadan evvel 105 kilo idim🙈. Sonra diyetisyene gittim ve 23 kilo verdikten sonra 82 kilo ile hamile kaldım. Bana da Dr hep kilo ver diyordu ve sanırım işe yaradı, vakit saat işte. Boyum da 160 cm. O yüzden Dr kontrollü gitmek istiyor çünkü şimdiden 4 kg aldım ilaçların etkisiyle ve diyeti bıraktığım için. Bulantılarımdan dolayı da sadece bi ara peynir ekmek favorim idi, ama şimdi toplamaya başladım. Sağlıklı beslenmeye, az ve sık yemeye çabalıyorum.🤭
Canım ben de kiloma dikkat etmem gerktiği için diyetisyene danıştım baya rahatladım tavsiye ederim. Kilo bile verebilirsin dedi bana hatta ne yiyeceğimi şaşırmıştım çünkü en son şimdi doya doya kilo kontrolümü sağlıyorum. Hem de besleyici şeyler yiyorum bebek için.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-11-2021

Bebeğimi kucağıma almama 196 gün kaldı.

Sindirim sitemi duvarındaki kaslar artık fonksiyonel olarak çalışıyor. Yiyecekleri sindirmek için yaptıkları kasılma hareketlerini pratik amaçlı yapmaya başladılar. Artık bebeğinizin büyüme hızı kısmen yavaşladı. Geçtiğimiz hafta içinde bebeğinizin ağırlığı ikiye katlandı ve yaklaşık 13 gr. ve bebeğinizin boyu yaklaşık 5-6,1 cm civarında oldu. Tebrikler 1. trimester döneminiz sona erdi.

Selinos

Her nasip, vaktine esirdir🤲
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2020
3.131
2.421
25

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-12-2021

Hamileliğimin 11. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 206 gün kaldı.

Önümüzdeki 4 gün içinde bebeğinizin derisi kalınlaşmaya ve daha az şeffaf olmaya başlayacaktır. Su, vitamin, elektrolitler(sodyum, potasyum ve klorür gibi mineraller) ve diğer mineraller bebeğinizin kan oluşumu ve büyümesi için gerekli ve çok önemlidirler. Ayrıca bunlar vücudun çeşitli olayları sürdürebilmesi için de gerekli ve önemlidir. Bugün bebeğinizin yüzü iyice şekillendi.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 8 gr. - Yaklaşık boyu : 31 mm. (Baştan Popoya)

Whiterose89

Umut hep var...🍀
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2021
3.469
6.682

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-12-2021

Hamileliğimin 9. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 219 gün kaldı.

Bebeğinizin optik sinirleri ve göz kapakları gelişiyor ve şekillenmeye devam ediyor. Önümüzdeki iki gün içinde bebeğinizin temel vücut oranları değişecektir. Bebeğinizin bedeni uzayacak ve düzleşecektir. Bebeğinizin karın boşluğu henüz küçük olduğu ve içinde hızla büyüyen karaciğer gibi bir organ bulunduğu için bebeğinizin bağırsaklarının çoğu göbek kordonu içinde bulunur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 4 gr. - Yaklaşık boyu : 16 mm. (Baştan Popoya)