Tüp bebek anne adayları covid aşısı olacak mısınız?

Tüp bebek anne adayları covid 19 aşısı olacak mısınız?

• Ankete Katılan
    361
Biontech kendi web sitesinde gebelere önermiyor yeterli çalışma yapılmadığı için. Ancak bazı doktorlar bir sakınca görmüyor.

Sinovac aşısını ise 3. aydan sonra öneriyorlar.

Yani kendi doktorunuza ya da birkaç doktora danışırsınız daha iyi olur.

Doktorum gönül rahatlığıyla aşı olabilirsin dedi..
Ama olmayın diyen doktorlarda var..
Doğumuma 1 ay kaldı..
Olmayı düşünmüyorum zaten zor bebek sahibi oldum riske etmek ve son zamanlarımı acaba diyerek geçirmek istemiyorum..
Doğumdan sonra olacam ama

Şuan düşünmüyorum henüz çok yeniyiz ama doktorum önerirse olabilirim, yada doğumdan sonra olmayı düşünüyorum.

Yumurtalarım toplandiktan sonra, baskılama tedavisi süresince, Transferden bir buçuk ay önce ilk dozumu oldum biontech. İkinci dozumu doğumdan sonra olmayı düşünüyorum

Ben de tüp bebek tedavi süresindeyim .onumuzdeki ay doktorumla konusacagm ben çalıştıgım icin de olmayı düşünüyorum ama doktor ne der bilemem tabi .

Tüp bebek anneleri covid 19 aşısı olacak mısınız?
Ben haftaya tedaviye başlayacağım. Laparoskopi ile tüpler alınacak sonrasında tüp bebek tedavisine başlayacağız. Laparoskopi öncesi aşı olacağım. Eğer şu an gebe olsaydım aşı olmazdım. Doğumdan sonraya bırakırdım.

Hamileyim, 2 ay kadar once asi hakkim cikti.. ilk olarak olmayi dusunmedim ama son gunlerde olsam mi diye dusunmeye baslamistim ki dun Doktor Banu Ciftci'nin şu yazisina denk geldim. Sanirim dogum sonrasi asi olacagim.

Hamilelik oncesi icin sikinti olmaz belki ama 827 gebeligin 115 i kayipla sonuclanmis ve erken dogum %9,4 % & dusuk dogum agirligi % 3.2
Tabi arastirmaya katilan 35 bin küsür gebe kadindan bahsediyoruz. Bu sonuclar sadece gebeligi sonuclanan 827 kadina ait.

Belki de bu rakamlar normaldir ama bana cok geldi ne bileyim 🙄

Eklentiler

• 20210615_091635.jpg
    20210615_091635.jpg
    155,1 KB · Görüntüleme: 141
  • 20210615_091825.jpg
    20210615_091825.jpg
    140,6 KB · Görüntüleme: 139
  • Screenshot_20210615-091604_Instagram.jpg
    Screenshot_20210615-091604_Instagram.jpg
    85,2 KB · Görüntüleme: 140
Henüz tüp bebek sürecine girmedim ama kalp durmasından iki kaybım var. Genetik inceleme sonuçlarına göre tüp bebek sürecine dahil olabilirim.
Aşıların henüz ruhsatı olmadığı için, acil kullanım onayıyla kullanıldıkları ve deney aşamasında, faz III çalışması aşamasında oldukları için olmayı düşünmüyorum.

X