Tüp bebek deneyimim

gulcee16

Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2020
19
20
36
Arkadaşlar uzun zamandır kadınlar kulübünü takip ediyorum. Hiç foruma yazmamıştım. Ama buraya tüm annelere umut olmak için yazmak istedim. 4 senedir bebek istedik olmadı. Bir başarısız aşılama dan sonra bursa bahçecide tüp bebek tedavisine başladık. Çok ilgililer memnun kaldım. Opu işleminden sonra rahim dinlendirme için bekledik. Bu ay transfer olacaktı ki hamile olduğumu öğrendim. Hiç beklemiyordum. Çünkü çokta denememiştik. Ama kısmet olunca işte oluyor demekki ben bunu kafa rahatlığına bağlıyorum. Kafamızda sürekli bebek planı olduğu için galiba stresle engel oluyoruz. Allah isteyen herkese nasip etsin diyorum

Hayırlısı olsun benimde opu 5 gün evvel oldu. 4. Günü hastalandım rahim dinlendirme sonrası transfer işlemi olacak Allah hayırlıları nasip etsin inşallah hepimize.

Arkadaşlar uzun zamandır kadınlar kulübünü takip ediyorum. Hiç foruma yazmamıştım. Ama buraya tüm annelere umut olmak için yazmak istedim. 4 senedir bebek istedik olmadı. Bir başarısız aşılama dan sonra bursa bahçecide tüp bebek tedavisine başladık. Çok ilgililer memnun kaldım. Opu işleminden sonra rahim dinlendirme için bekledik. Bu ay transfer olacaktı ki hamile olduğumu öğrendim. Hiç beklemiyordum. Çünkü çokta denememiştik. Ama kısmet olunca işte oluyor demekki ben bunu kafa rahatlığına bağlıyorum. Kafamızda sürekli bebek planı olduğu için galiba stresle engel oluyoruz. Allah isteyen herkese nasip etsin diyorum
Ne kadar güzel bir haber. Gözünüz aydın. İlk örnek değilsiniz ama sayı çoğaldıkça daha da umut verici oluyor. Kafa rahatlığının öneminin en büyük ispatı bu olay galiba 🙂

ayy ne güzelll, kendim olmuş gibi sevindim, çok güzel bir durum...
birşey sormak istiyorum, nasipse biz de mart'ta tüp bebek için tedaviye ( iğne vs ) başlayacağız. yumurta toplama işleminden sonra rahim dinlendirme mi oluyor ? Bilmediğim için soruyorum

birşey sormak istiyorum, nasipse biz de mart'ta tüp bebek için tedaviye ( iğne vs ) başlayacağız. yumurta toplama işleminden sonra rahim dinlendirme mi oluyor ? Bilmediğim için soruyorum
Merhaba, görünce yanıt vermek istedim. Biz de 1 kere denedik malesef negatif sonuçlandı. O denememizde bende de rahim dinlendirme oldu, embriyoyu donduruyorlar 1 ya da 2 ay bekleniyor rahim dinlenmiş oluyor. Ben de çok yumurta oluştu bu da risk oluşturuyor o yüzden bekledik. Doktor gerek görürse yapılıyor yani şart değil, duruma göre değişiyor.

Merhaba, görünce yanıt vermek istedim. Biz de 1 kere denedik malesef negatif sonuçlandı. O denememizde bende de rahim dinlendirme oldu, embriyoyu donduruyorlar 1 ya da 2 ay bekleniyor rahim dinlenmiş oluyor. Ben de çok yumurta oluştu bu da risk oluşturuyor o yüzden bekledik. Doktor gerek görürse yapılıyor yani şart değil, duruma göre değişiyor.
Bazı merkez rahim dinlendirme yapıyor bazısı yapmadan transfer yapıyor. Ama ilaçlardan karın şişiyor. Ödem topluyor vücut biraz. İmkan varsa dinlendirilmesi daha sağlıklı zaten benim o arada kendiliğinden bebek oldu. Ve bu şekilde hamile kalan çok oluyormuş doktor dedi.

Bazı merkez rahim dinlendirme yapıyor bazısı yapmadan transfer yapıyor. Ama ilaçlardan karın şişiyor. Ödem topluyor vücut biraz. İmkan varsa dinlendirilmesi daha sağlıklı zaten benim o arada kendiliğinden bebek oldu. Ve bu şekilde hamile kalan çok oluyormuş doktor dedi.
Sizi de tebrik ederim, inşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız çok güzel bir sürpriz olmuş :)

bende bahçecide denedim istanbul merkezinde geçen yıl denemiştim 2020'deistanbul fiyatı 10 bindi birde ekstra rahim dinlendirme vardı.

anladım, teşekkür ederim cevap için :)
Bir sürü şey okudum burda ama anladığım kadarıyla tüp bebeğin tutunması tamamen şansına aslında. Olacağı varsa oluyor heralde

bursa bahçeçide şuan fiyatlar tüp bebek 10500 tl ; rahim dinlendirme olursa +1500 tl .. rahim dinlendirme 10 hastandan 9 una yapılıyormuş.. yani ilaçlar hariç 12000 tl merkeze ödenen para..
Ben sormamıştım acaba rahim dinlendirme sırasında hamile kalınca ayrıca yumurtaların dondurumuna devam etmek için 2000 tlyi gene alacaklar mı? Zaten transferde olmamış olacak ona da verecek miyiz ücret acaba zaten benim ilaçtı tahlildi bir yığın verdim

anladım, teşekkür ederim cevap için :)
Bir sürü şey okudum burda ama anladığım kadarıyla tüp bebeğin tutunması tamamen şansına aslında. Olacağı varsa oluyor heralde
Evet tam olarak öyle, bizi negatif sonuçtan sonra hastane görüşmeye çağırdı, “ her deneme yeni bir şans, 12 ayın 12sinde de farklı kalitede yumurta ve sperm oluşur tutunmamasının sebebi bu bile olabilir bir sürü sebep var hepsini malesef bilemiyoruz” dediler. Yani 12 ayın 12sindeki en güzel ayı tutturmak bile şans :) Ama bu yola girerken içinizi ferah tutun, olacaksa zamanı geldiyse mutlaka olacaktır inşallah güzel bir sonuç alırsınız🌸

Masallah ne kadar guzel Rabbim ol diyince oluyor Allah herkese boyle guzel mycizeler yasatsin😍

X