Tüp Bebek Deneyimleri Tüp Bebek Başarı Hikayeleri

arkadaşlar tüp bebek tedavisi için ne zaman gidilmesi gerekirr başka bi şehre gideceğim için soruyorumm

adetin 2. günü gidiyorsun ve taki embriyolar transver olana kadar 2veya 3 gün arayla sürekli gidiyorsun bu süreç ortalama 15 veya 18 gün sürüyor bu senin yumurtlama tarihine bağlı allah kolaylık versin inşallah iyi netice alırsın

:ecrin_bebek:
tesekkur ederım ıçımı rahatlattın senın adına sevındım. allah bu guzel sevıncı bıze de nasıp etsın tekrar tesekkurler

yağmursel ne güzel hamile kalmışınn darısı bizim başımızaaaa

..............................

Son düzenleme:
arkadaşlar merhabalar bende 1 aşılamadan sonra tüp düşünmeye başladım.. sebepsiz infertilite..yeni başlayacak biri olarak tecrübeli arkadaşlara bi kaç sorum var yardımcı olursanız çok sevinirim:
*acaba tüple mikro arasında fiyat farkı var mı
*tercihi biz mi yapıyoruz doktor mu
* bi de yumurta toplama çok ağrılı bi işlem mi anestezi yapılabiliyo mu

esraberat ben 2. denememi yaptım sonucu beklyorum. Sorularını cevaplamaya çalışırım. sevgiler

bildiğim kadarı ile fiyat farkı yok. ama hangsi olacağına sen karar vermiyorsun doktor senin ve eşinin durumuna göre karar veriyor. Eğer erkek sorunu varsa genellikle micro tercih ediliyor.
Yumurta toplama kesinlikle ağrısız bi işlem. İki seferde de anastezi ile yapıldı bana uyandığımda herşey bitmişti. İlk uyanma anında ağrım oldu biraz hemşire damar yolundan bi ağrı kesici verdi ve geçti hemen. Biraz kendime gelimce arabayı bile kendim kullanarak eve döndüm başka ağrı kesici bile içmedim. Hiç korkulacak bi şey yok...

Merhaba,
Oncelikle senin adina cok sevindim en sonunda oldu hamilesin... Ancak ben Yucel Beye gittim ve malesef senin kadar iyi anlatamayacagim kendisini, Ben Yucel beye 2001 yilinda gitmeye basladim ve asilama yaptirdik, bize de bilinmeyenlere koydular(zaten cok fazla yorulmak istemedikleri zaman hemen bu yola basvuruyorlar) daha sonra da tup bebek yaptim. OLUMSUZ, bende suphelenmeye basladim cunku cok fazla yumurta toplanmisti 18Adet ve sadece 3 Tane kulanildi, bizde digerlerini dondurmak istedik ama ne tesaduftur ki sonradan anlasidi ki aslinda onlar dondurulucak kadar iii degillermis????.
Tup bebek tutmadigi icin bende baska bir doktora gitmek istedim ve doktorun bende istedigi ilk sey rahim filmi oldu daha once yaptirmadigimi soyledigim zaman sok oldu cunku Tup bebekte olmasa bile asilamadan once yapilmasi sartmis?.
Neyse Rahim filmi yaptik ve malesef rahimde cok ciddi bir dusukluk vardi, heme ameliyat oldum hem Laporoskopi hemde Histeroskopi 2 ay sonra kendiliginden hamile kaldim (cok kisa zaman sonra dusukle tamamlandi ama... o da bir mucize iddi)
Aslinda ben su anda gittigim doktoru tavsiye ediyorum TUGRUL ABACIOGLU, herseyden once beni cok ii anliyabiliyor, Ama YUCEL KAHRAMAN sadece ve sadece yillarca paramizi YEDI ve bizi kullandi, Zaten Ameliyattan sonra kendiliginden hamile kaldigim zaman Bruksel Kadin merkezine gittim ve gerekeni yaptim, kendisini bir cok muhakemesi var birde ben eklenmim dedim ama gercekten cok dikkat edelim.
Saygilarimla,

(cok ozur dilerim ben cok iyi turkce bimiyorum hattam oldugsa af edin ama Yucel Kahraman ismini duyucan benim 6 yilim aklima geliyor.... ve kendimden geciyorum)

arkadaşlar bende tüp bebek yaptırcam ben pkoluyum şansım varmı bilenler yada bu şekilde hamile kalanlar söylerse sevinirim lütfeeeen

Arkadaşlar hamile kalmayı başarabilmiş arakdaşlara bir soru sormak istiyorum. Kaç gündür okuduğum forumlarda sonucu pozitif çıkan arkadaşların hep lekenlenme, kahverengi akıntı ya da kanamaları olduğundan bahsedilmiş. Bu tarz bir akıntı ya da lekelenme olmadan hamile olan var mı? Ne olur tecrübelerinizi paylaşın, lütfennn.. Akıntı, kanama olmaması tutunmadı mı demek?

Merhaba Kurabiye,

Bende hic kanama veya lekelenme olmadı şekercim

slm bende tam 11 gün once transfer yaptırdım dr umda benden e2 ve progestan testı ıstedı bende salı ve bugun ıstenılen testlerı yaptım ama salı gunu aldıgım degerle bugunku degerım arasında fark olusmus anlıcanız dusuk cıktı bu da zaten hamılelık umutlarım yıkıldı yarın kanda gebelık yapılacak ama benım umudum tamamen tukendı. bugun aglamaktan gozlerım sıstı sımdıde asırı bı bas agrısıyla yazıyorum. aslında kımseyle paylasmak ıstemıyorum bu yasadıklarımı burdakıler harıc tabı cunku hepimiz birbirimizi anlaya biliyoruz.. ama dısardakıler anlamıyo... yasadıklarımızı kımse bılmıyo..sadece aa hala cocuk olmuyomu yoksa yapmıyo musun dıye aptalca sorular soruyolar.. bılmıyolarkı bız bunun hasretıyle yanıp tutusuyoruz.. cok üzülüyorum bitürlü kafamdan silemiyorum belki bundada bi hayır vardır diyorum ama olmuyo..<neden > dıye soruyorum kendıme <neden> bılıyorum kı bununda baska nedenlerı vardır ama ben artık yoruldum, Hergün acaba hamilemiyim diye düşünmekten.. tüp bebek tedavim sürecince cok ağrılar cektim hep umudumla yasadım ağrılara bu umut ıcın dayandım ama sonuc ????? kusura bakmayın kımsenın morelini bozmak değil amacım..sadece yazmak istedim artık kimseyle bişey paylaşamaz oldum..

sağolasın ealsnas içimi rahatlattın biraz. Bende akıntı leke kan bişey yok. KAsıklarda ağrı ve hassasiyet var sadece. Hatta az önce hapşurdum ve iki kasığıma birden çok keskin bir acı girdi 20 saniye kadar. Normal mi acaba bunlar. Sizler bu durumu yaşadınız mı?

arkadaşlar meraaba.. bende aranıza yeni katıldım fsh değerim yüksek olduğu için bende tüp bebeğe başaldım daha doğrusu doktorum başatı ben şok oldum aşılama falan olsun dedi onlar basit şeyler dedi bende kabul ettim neyse.. iğnelere başladım 2. günüm bugün cts yumurtatakibi var sonra ilacın dozunda değişiklik olcakmıs sanırım yumurta bulunursa aralık bası gibi transfer olcak heycean var mı derseniz valla kokru var çünkü hiç beklemediğm bi anda hayatta aklıma gelmeyecek şeyeri yaşıyorum şu an.. Rabbim hepimize hayırlı evlat sahibi olmayı nasip etsin...

arkadaşlar uzun kısa protokol ne oluyor ve neye göre karar veriyor dr hangisini uyguluycanıı ikiside çok mu farklı birbirindennn

merhaba arkadaşlar belki sizlere biraz moral olur yazacaklarım...ben 8 yıllık evliyim ve neredeyse 3 yıl tedavilerle geçti 2 kez aşılama yaptırdım ve inanılmaz ağrılar çektim fazla yumurta olmasından dolayı rahim kaldıramadı 1 aşılamam iptal edildi....ve tüp bebek yapmaya karar verip alman hast.gittik..tsh değerlerim yüksek çıktığı için 2 ay ilça kullanıp değerleri düzeltikten sonra iğnelerimi kullandım ve yine aynı sonuç fazla yumurtadan yine inanılmaz ağrılar çektim....ve tranferim ertelendi embriyolar donduruldu ve 1 ay sonrasını bekledim yine rahim hazırlandı bir takım ilaçlar kullandım ve 31.05.2007 tranferim gerçekleşti...15 içinde kanamalarım oldu amam ben hep pozitiftim doktorum çok sevindi bu duruma çünkü herkez moralini bozuyormuş...ama ben hep bebeklerimle konuştum orada olduklarını biliyordum...ve nihayet mutlu sonuç.....hamileydim hemde ikizlere...rutin kontrollere başladım...hala ilça kullanmaya devam ediyordum...8,5 haftalıkken bir bebeğimi kaybettim ama yılmadım ve diğer bebeğimi düşündüm....ve daha bir sürü aksiliklerde oldu ama ben hep iyiydim çünkü bebeğimi taşıyordum iyi olmalıydım ikimizinde birbirine ihtiyacı vardı ve nihayetinde 08.02.2008 günü bir kızım dünyaya geldi...şimdi 9,5 aylık beraberce hayatın tadını çıkarıyoruz...

sizlere söylemek istediğim hem olumlu düşünün eğer bebeğimiz olmasaydı da her şey bizler için ben hep böyle düşündüm...kendinizi koy vermeyin allah inşallah hepinizin yüzünü güldürür..hepinize duacıyım...

Arkadaşlar merhaba, ben de aranıza yeni katıldım. Benim de 1 klomen, 1 aşılama, 1 de tüp bebek deneyimim var. Anladığınız gibi hepsi hüsranla sonuçlandı. Tüp bebek denememi geçen sene mart ayında yaptım, kimyasal gebelik ile sonuçlandı. Bu ay tekrar bir deneme yapacağız. Doktorum uzun protokolü tercih etti ve şu an lucrin iğnelerimi oluyorum. İnşallah bu 2009 tüm bekleyenler için hayırlı bir sene olacak.

merhaba arkadaşlar size birşey sorcam benim de 2gün önce 2 aşılamam yapıldı ama dr busefer eşin çaktı dedi bir kaç ay ara verip tüp yapalım diyo benim 1 tane kızım var 8 yaşında napıyım bu kadar tedavi oldum devammı tamam mı deyim bana akıl verin eşim bana bıraktı ama annesi devam diyo bende yoruldum ilaçlardan karasızlıktan tüp de tutma olasılıgı nekadar

Canım, ben anlamadım, aşılaman yapıldıysa neden çakmış olsun ki eşin? Muhtemelen sperm sayısı düşük çıkmıştır. Sen yine de ümidini kaybetme ve test sonucunu bekle. Ama negatif sonuçlanacak olursa da, devam edip etmeme kararın sana kalmış. Bu konuda bence eşin dışında kimse karışmamalı. Sonuçta o zorlu dönemden birlikte geçiyorsunuz. İstemeyerek başlarsan zaten şansın düşük olur, çünkü psikoloji bu konuda çok önemli dedi bana dr.'um. Stresten, üzüntüden uzak durup son derece rahat olmalısın. Eğer ciddi tıbbi sorunun yoksa ve yaşın 35'in altındaysa şansın oldukça yüksek (literatürde en azından öyle deniyor).

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…