Tüp bebek hakkında deneyimlerinize ihtiyacım var

Merabalar yine benn... Beni bugün hastaneden aradılar eşimin genetik için verdiği kan ürememiş kan ürememesi ne demek oluyor ki
Genetik bölümünden bize demistilerki üzerinde çalışabilecek kan yeterli gelmeyebilir ve tekrar kan vermeniz gerekebilir buda sonuçların çıkmasını uzatır. Belki oyle bir durumdur

Son düzenleyen: Moderatör:
tabiki var. asil orda var.
instagramda .. var. ben onda tedav igordum. pek cok konuyu aciklamis merak edilen. aklinizda olsun. bi bakin isrerseniz
Dün adetimin 3.günüydü vajinal muayene oldum birde usg istedi doktor bişeyde söylemedi sitres yaptım biseymi gördü yoksa etlikde tüpbebek öncesi cekilen varmı

Son düzenleyen: Moderatör:
Verdiğim kan testlerinde progestorunum 9.35 çıkmış düşük geldi bana prolaktinimde 31 çıktı yüksek çıkmıs kırmıyla gösterdiğine göre hacettepedeki test sonuçlarıma baktım onda normal çıkmıs hep sitrese girdim şimdi

Kizlar ultrason sonucu hemen çıkıyormu ya dert edindim şimdi doktora çekindiğim gün çıkıp sorsam bir sorunmu var diye prolaktin yüksekliği hamileliğe engel oluyormuş heralde sabahdan beri onu araştırıyom

Merhaba arkadaşlar... Durumumu nasıl izah edeceğimi dahi bilmiyorum ama konu açıp dertleşmek konuşmak istedim. 14 aydır evliyiz bebiş istiyoruz ilk zamanlarda vucudun alışması vs dedik bekledik ama gün geçtikçe ümitsizliğe kapılmaya başladık eşimle. Eşim kan idrar verdi sonuçları normal çıkmıştı. Ovulasyon testi yapmaya ve folik asit kullanmaya başladım. İlerleyen zamanlarda yine olmadı tekrar hastaneye gitme kararı aldık. Etlik zübeyde hanım hastanesi infertilite bölümüne gittim kan aldılar sonuçlarım yine normal çıkmıştı. Doktorum eşimin sperm vermesini istedi benim için adet zamanı tekrar gelmemi sonrasında da hsg istemişti. Adet dönemim de kan sonucum yumurtalıklarım hepsi normaldi. Hsg de herşey normal çıktı Allaha şükür. Eşim sperm verdi o arada sperm sayımız ileri hareketli sperm sayımız oldukça düşük çıktı. Doktorum morfolojik muayene istedi gayet iyi çıktı ve ilaç tedavisine başladık eşim için doktorumuz emodex yazdı bir ay düzenli olarak kullanıp tekrardan kontrole gelmemizi istedi. Emodexle birlikte keçi boynuzu özü keçi boynuzu kürleri yaptım inanın hepsi bir arada hatta zararı olur mu diye düşünüyorduk eşimle. Ve bir ay geçti düzenli olarak hepsini yaptık. Sperm verdik sadece sperm sayısın da ufak bi yükselme vardı. Eşimin doktoru direk tüp bebek demiş aşılama da tutma olasılığının düşük olduğu söylemiş genetik test ve tekrardan kan alınması gerektiğini söylemiş. Bugün eşimle birlikte bende sonuçları kendi doktoruma da göstermek için gittim. Benim doktorum da tüp bebek dedi... Genetik için bize ayın 25ine randevu verdiler. Şimdi hastanede bekliyoruz eşimin kan sonuçları için. Bilmiyorum ileri ki süreç nasıldır nasıl devam etmek gerekiyor... Bilgilerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim...
Merhaba canım bizde ilk önce o hastaneye gittik eşimin hareketi çok azdı 2 yıl ilaç tedavisi uygulandı ve milim milim yükselme oldu eşim de devam etmedi artik 1 yıl sonra etimed Hastanesi'ne gittik tüp bebek dediler ama biz önce aşılama denedik tutmadı 1 yıl sonra tekrar aynı hastaneye gittik tüp bebeğe başladık yarilamistik tedavimizi hastanenin tüp bebek bölümü kapandı orasi da öyle oldu 1 yıl sonra Şenol kalyoncuyla tanıştık çok iyi bir doktor 1 basarız tüp bebek daha sonra tekrar denedik bu sefer düşük oldu 6 ay sonra tekrar denedik bu sefer tuttu ve 8 sene sonra bir oğlum oldu şimdi 11 aylık çok zor bir süreç Allah kucaginizi boş koymasın

Merhaba canım bizde ilk önce o hastaneye gittik eşimin hareketi çok azdı 2 yıl ilaç tedavisi uygulandı ve milim milim yükselme oldu eşim de devam etmedi artik 1 yıl sonra etimed Hastanesi'ne gittik tüp bebek dediler ama biz önce aşılama denedik tutmadı 1 yıl sonra tekrar aynı hastaneye gittik tüp bebeğe başladık yarilamistik tedavimizi hastanenin tüp bebek bölümü kapandı orasi da öyle oldu 1 yıl sonra Şenol kalyoncuyla tanıştık çok iyi bir doktor 1 basarız tüp bebek daha sonra tekrar denedik bu sefer düşük oldu 6 ay sonra tekrar denedik bu sefer tuttu ve 8 sene sonra bir oğlum oldu şimdi 11 aylık çok zor bir süreç Allah kucaginizi boş koymasın
Aminnn... Rabbim sağlık sıhhat versin ailene canım. Biz bir ay ilaç kullandık sonrasın da direk tüp bebek dediler sonra ki aşamamız genetik testler oldu hala da devam ediyor. İlerleyen süreç nasıl olur bilmiyorum dediğin doktor da ne kadar ücret ödedim acaba kaba taslak yada ekstra dan tedavi sürecin de neler oldu

X