Tüp bebek hakkında deneyimlerinize ihtiyacım var

Merhaba canım bizde ilk önce o hastaneye gittik eşimin hareketi çok azdı 2 yıl ilaç tedavisi uygulandı ve milim milim yükselme oldu eşim de devam etmedi artik 1 yıl sonra etimed Hastanesi'ne gittik tüp bebek dediler ama biz önce aşılama denedik tutmadı 1 yıl sonra tekrar aynı hastaneye gittik tüp bebeğe başladık yarilamistik tedavimizi hastanenin tüp bebek bölümü kapandı orasi da öyle oldu 1 yıl sonra Şenol kalyoncuyla tanıştık çok iyi bir doktor 1 basarız tüp bebek daha sonra tekrar denedik bu sefer düşük oldu 6 ay sonra tekrar denedik bu sefer tuttu ve 8 sene sonra bir oğlum oldu şimdi 11 aylık çok zor bir süreç Allah kucaginizi boş koymasın
Kusura bakma canım bi anda büsürü soru sordum hastane konusun da da araştırma yapıyorum merak ediyorum bilmediğim meseleler sürecini paylaşırsan çok sevinirim

Ah ahh yol o kadar zor geliyo bana bilmiyoruz ne yapacağımızı. Doktorumuz ayın 25ine randevu vermişti genetik için bir kaç bişey sormak için kan sonucunu öğrenmeden gitmiştim onuda bugün hallettik kanlarımızı verdik 6.ayın 5ine sonuçlar çıkar dedi doktor. Bakalım ne olacak sonuç nasıl ileryeceğiz... Maşallah sen de hamişsin canım az kalmış Rabbim analı babalı büyütsün sağlıklı sıhhatli kucağına alırsın inşallah

Aminnn... Rabbim sağlık sıhhat versin ailene canım. Biz bir ay ilaç kullandık sonrasın da direk tüp bebek dediler sonra ki aşamamız genetik testler oldu hala da devam ediyor. İlerleyen süreç nasıl olur bilmiyorum dediğin doktor da ne kadar ücret ödedim acaba kaba taslak yada ekstra dan tedavi sürecin de neler oldu
Benim gittiğim doktor pahalı dogumumla birlikte 60 bin civarı tuttu kontroller ilaçlar

Kusura bakma canım bi anda büsürü soru sordum hastane konusun da da araştırma yapıyorum merak ediyorum bilmediğim meseleler sürecini paylaşırsan çok sevinirim
Ben bu gittiğim doktordan ilk başta olumsuz sonuç alınca başka doktora gitmek istedim ama sonra dedim bu doktor benim herşeyimi biliyor tekrar buna gideyim dedim çok zor ben sigara içiyordum tedaviye başlama 1 ay önce bıraktım eşim zaten hiç kullanmıyor en çok morale ihtiyacın var eşim sağolsun hep yanımdaydı hamilelik dönemimde evimin işini o yaptı sonra annem geldi doğuma yakın 1 ay da o kaldı derken 8 yıl sonra bebeğimi kucağıma aldım ama eğer doktorundan memnun değilsen maddi durumun iyiyse benim doktorumu öneririm bizim o kadar da maddi durumumuz çok iyi değil borç harç bir şekilde oldu Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah

Ben bu gittiğim doktordan ilk başta olumsuz sonuç alınca başka doktora gitmek istedim ama sonra dedim bu doktor benim herşeyimi biliyor tekrar buna gideyim dedim çok zor ben sigara içiyordum tedaviye başlama 1 ay önce bıraktım eşim zaten hiç kullanmıyor en çok morale ihtiyacın var eşim sağolsun hep yanımdaydı hamilelik dönemimde evimin işini o yaptı sonra annem geldi doğuma yakın 1 ay da o kaldı derken 8 yıl sonra bebeğimi kucağıma aldım ama eğer doktorundan memnun değilsen maddi durumun iyiyse benim doktorumu öneririm bizim o kadar da maddi durumumuz çok iyi değil borç harç bir şekilde oldu Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah
Doktor konusun da pek emin değilim hani memnunluk memnunsuzluk yaşamadım daha o evreye geçemedik normal asistan doktorları gördüm hep.. Bende sigara kullanıyorum onu da nasıl bırakırım şuan için bilmiyorum tedaviye başladıktan sonra bırakacan diyorum da kendi kendime ne olur bilmiyorum bizimde aynı maddi durum çok iyi değil eşimin ailesi yardımcı oluruz falan dediler ama iş gerçeğe dönüşünce ne olur onu da tam kestiremiyorum bakalım Allah büyüktür diyorum

Doktor konusun da pek emin değilim hani memnunluk memnunsuzluk yaşamadım daha o evreye geçemedik normal asistan doktorları gördüm hep.. Bende sigara kullanıyorum onu da nasıl bırakırım şuan için bilmiyorum tedaviye başladıktan sonra bırakacan diyorum da kendi kendime ne olur bilmiyorum bizimde aynı maddi durum çok iyi değil eşimin ailesi yardımcı oluruz falan dediler ama iş gerçeğe dönüşünce ne olur onu da tam kestiremiyorum bakalım Allah büyüktür diyorum
Sigarayı kesinlikle birakmani tavsiye ediyorum azaltarak değil bir anda keseceksin borç harç her türlü olur zaten bebeğini kucağına alınca hayat duruyor o hastane öyle hep asistan bakıyor bizim boşu boşuna 2 yılımız gitti orda ama ben doktorumdan memnunum şimdi benim normal yolla olmazsa tekrar ona giderim

Sigarayı kesinlikle birakmani tavsiye ediyorum azaltarak değil bir anda keseceksin borç harç her türlü olur zaten bebeğini kucağına alınca hayat duruyor o hastane öyle hep asistan bakıyor bizim boşu boşuna 2 yılımız gitti orda ama ben doktorumdan memnunum şimdi benim normal yolla olmazsa tekrar ona giderim
Sizin problem neydi rapor çıkmışmıydı yaşınız kaçtı tüp bebek denemelerin de... Bebeğimi kucağıma aldığımı hayal edince bile dünyam duruyormuş gibi oluyo gerçeği olunca bilemiyorum ne olacak düşüncesi bile mutlu ediyor insanı

Sizin problem neydi rapor çıkmışmıydı yaşınız kaçtı tüp bebek denemelerin de... Bebeğimi kucağıma aldığımı hayal edince bile dünyam duruyormuş gibi oluyo gerçeği olunca bilemiyorum ne olacak düşüncesi bile mutlu ediyor insanı
Rapor olayını hiç bilmiyorum benim eşimin sperm kalitesi ve sayısı azdı benim yaşım 26 eşimin 37 yani ben 19 yaşına geldiğimde tedaviye başladık 7 8 yıldır ugrasiyorduk şükür ki en sonunda yüzümüz güldü

Rapor olayını hiç bilmiyorum benim eşimin sperm kalitesi ve sayısı azdı benim yaşım 26 eşimin 37 yani ben 19 yaşına geldiğimde tedaviye başladık 7 8 yıldır ugrasiyorduk şükür ki en sonunda yüzümüz güldü
Anladım canım Rabbim isteyen kimsenin kucağını boş bırakmasın... İkinci bebiş inşallah kendiliğinden olur teşekkür ederim

Merhaba arkadaşlar... Durumumu nasıl izah edeceğimi dahi bilmiyorum ama konu açıp dertleşmek konuşmak istedim. 14 aydır evliyiz bebiş istiyoruz ilk zamanlarda vucudun alışması vs dedik bekledik ama gün geçtikçe ümitsizliğe kapılmaya başladık eşimle. Eşim kan idrar verdi sonuçları normal çıkmıştı. Ovulasyon testi yapmaya ve folik asit kullanmaya başladım. İlerleyen zamanlarda yine olmadı tekrar hastaneye gitme kararı aldık. Etlik zübeyde hanım hastanesi infertilite bölümüne gittim kan aldılar sonuçlarım yine normal çıkmıştı. Doktorum eşimin sperm vermesini istedi benim için adet zamanı tekrar gelmemi sonrasında da hsg istemişti. Adet dönemim de kan sonucum yumurtalıklarım hepsi normaldi. Hsg de herşey normal çıktı Allaha şükür. Eşim sperm verdi o arada sperm sayımız ileri hareketli sperm sayımız oldukça düşük çıktı. Doktorum morfolojik muayene istedi gayet iyi çıktı ve ilaç tedavisine başladık eşim için doktorumuz emodex yazdı bir ay düzenli olarak kullanıp tekrardan kontrole gelmemizi istedi. Emodexle birlikte keçi boynuzu özü keçi boynuzu kürleri yaptım inanın hepsi bir arada hatta zararı olur mu diye düşünüyorduk eşimle. Ve bir ay geçti düzenli olarak hepsini yaptık. Sperm verdik sadece sperm sayısın da ufak bi yükselme vardı. Eşimin doktoru direk tüp bebek demiş aşılama da tutma olasılığının düşük olduğu söylemiş genetik test ve tekrardan kan alınması gerektiğini söylemiş. Bugün eşimle birlikte bende sonuçları kendi doktoruma da göstermek için gittim. Benim doktorum da tüp bebek dedi... Genetik için bize ayın 25ine randevu verdiler. Şimdi hastanede bekliyoruz eşimin kan sonuçları için. Bilmiyorum ileri ki süreç nasıldır nasıl devam etmek gerekiyor... Bilgilerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim...
Seninle aynı durumumuz bütün sonuçlarımız normal sadece eşimin ileri hızlı hareketliliği düşük (ara ara yükselse de)
3 aşılama yaptırdık hiçbiri de tutmadı onlara döktüğümüz paraya şimdi tüp bebek yapmıştık çoktan ama her gittiğin doktor ümitlendiriyor para için🙄
Aşılama doğal bir yöntem yani tutması mucizelere bağlı ne yazık ki .
Bizde tüp bebeğe başladık hatta transferim oldu beklemedeyim .
sende inşallah güzel sonuçlar alırsın 🌸

Meraba ben klomen kullandım reglın 3 u gunu 16.gunde yumurtalar buyudugu ıcın proluton depot ıgne oldum ve catlama oldu bugun 7 gundur adet olcak gıbı kasık batısması ve bel agrısı oldu normalde mı daha once yasayan varsa bılgı verebılırmısınız

Seninle aynı durumumuz bütün sonuçlarımız normal sadece eşimin ileri hızlı hareketliliği düşük (ara ara yükselse de)
3 aşılama yaptırdık hiçbiri de tutmadı onlara döktüğümüz paraya şimdi tüp bebek yapmıştık çoktan ama her gittiğin doktor ümitlendiriyor para için🙄
Aşılama doğal bir yöntem yani tutması mucizelere bağlı ne yazık ki .
Bizde tüp bebeğe başladık hatta transferim oldu beklemedeyim .
sende inşallah güzel sonuçlar alırsın 🌸
İnşallah güzel haberlere kavuşursun canım... Bize direk tüp bebek dediler bakalım beklemedeyiz genetik sonuçları için

Meraba ben klomen kullandım reglın 3 u gunu 16.gunde yumurtalar buyudugu ıcın proluton depot ıgne oldum ve catlama oldu bugun 7 gundur adet olcak gıbı kasık batısması ve bel agrısı oldu normalde mı daha once yasayan varsa bılgı verebılırmısınız
Ben daha o aşamalara gelemedim canım başka konulara yazabilirsin muhakkak bir bilen vardır

Hayirlı cumala kızlar covıd aşısı oldunuzmu yada olacakmısınız doktora soranınız oldumu yada çok merak ediyorum
Hayırlı cumalar canım... Ayy sorma bende aynı bu düşüncelerin içindeyim herkes farklı bişeyler söylüyor kafam allak bullak doktora Temmuz 10 gibi gideceğim o zamana kadar da olmam büyük ihtimalle doktorun tavsiyesine göre hareket edeceğim

Hayırlı cumalar canım... Ayy sorma bende aynı bu düşüncelerin içindeyim herkes farklı bişeyler söylüyor kafam allak bullak doktora Temmuz 10 gibi gideceğim o zamana kadar da olmam büyük ihtimalle doktorun tavsiyesine göre hareket edeceğim
Bende rahim filmi için gidecem bir hafta sonra o zamana sorarım eşimde bende vurulmadık daha senin eşin oldumu aşı

X