Tüp bebek kanda pozitifi görüp kese ve kalp atışı için bekleyenler

Yoğurt veya beyaz peynir de mi tüketemiyorsun? Ben her gün süt içerdim eskiden 3 aydır ağzıma koyamadım ilk defa dün akşam içebildim tekrar, beni beyaz peynir kurtardı...
Ancak hazır yoğurt o da pek içime sinmiyor. Annem sürekli söyleniyor ben mis gibi mayalıyorum sen yemiyorsun diye. Kahvaltılarda zoraki bir parça peynir ve bir yumurta yiyorum.

Kızlar gece iki üç saatlik uykuyla duruyorum hiç yatamadım çok fena kapmisim gribi,serum da hiç işe yaramadı,uykuya hasret kaldim resmen,aman dikkat edin özellikle grip olmayın valla çok zor

Bu arada tatsızlığımın bir nedeni daha var ; pis Boğaz olduğum için dün tavuk pilavcıdan tavuk pilav söylemiştim .... yanında minik turşulardan getirirler ya... 2-3 tane çok degil ... o turşulardan yedim üzerinize afiyet ... sabah 6da tuvalete zor yetiştim 😅 ishal gibi birşey yaptı tek seferlik , acı biber barsakları irrite etti sanırım ; bir daha tuvalate çıkmadım ama karnım yine davul gibi şiş 🙄
Kefir iç cnm .anında bagirsaklari duzenliyo .

Demir eksikliği biraz başlamış ama şu ara ilaç veremem dedi benim doktorum. Sanırım 20. haftadan sonra dedi.Kafein alımına dikkat ediyorum. Bir çay tiryakisi olarak günlük hakkımı sadece kahvaltıda kullanıyorum😕 d vitamini vermişti bir de. Folic asitin içinde de var bazı mineraller
hımmm benimde ara ara ayağımda uyuşma oluyor gibi benim Dr çok katı bu konuda kesinlikle çay kahve kola yasak bir yudum bile içmedim daha rüyalarımda kana kana çay içer oldum buaralar o kadar özledim yani en azından kahvaltıda çay içiyorsun ne güzel🤭❤️benimde folik asit te d vitamini kalsiyum var haftaya cumartesi neler olacak bakalım heyecanla bekliyoruz

Ben bu kramplar için magnezyum ve kalsiyum sormak istiyorum .... ama tablet istemiyorum 🙄 suda karıştırılanlar iyi mi acaba....
Magnezyumun tadı çok kötüydü ya suya karışanlar😝 Umarım başka formları gelişmiştir. Eczanede epey takviye görmüştüm hamileler için. Incelemek lazım

Bu arada tatsızlığımın bir nedeni daha var ; pis Boğaz olduğum için dün tavuk pilavcıdan tavuk pilav söylemiştim .... yanında minik turşulardan getirirler ya... 2-3 tane çok degil ... o turşulardan yedim üzerinize afiyet ... sabah 6da tuvalete zor yetiştim 😅 ishal gibi birşey yaptı tek seferlik , acı biber barsakları irrite etti sanırım ; bir daha tuvalate çıkmadım ama karnım yine davul gibi şiş 🙄
Ayyy geçen gün bende tostun yanında yedim minicik iki tane yemez olaydım bende kabızlık var o bile fayda etmedi o mide yanmasını asla unutamam acı acı çıkardım sabaha kadarda mide yanmasını çektim Bi dahada yemicem dedim🤣

aslında sonuçlar çıkmıstır ama ben almayı unuttum e nabızada gec düşüyor pazartesi alcam artık inş Bi sorun yoktur🤲sorduktan sonra bize de yazarsan sevinirim 🤭
Tabiki :) ne öğrenirsem hemen yetiştiriyorum yazıyorum buraya 😋😊 doktordan doktora da farkediyor ama 🙄 tüp bebek doktorum doğal süreçlere pek karışmıyor vitamin vs taraftarı değil, hatta PGT de önermemişti bize .... ama mesela arkadasım ilk 3 Aydan sonra takviyelere başlarız demişti .....

Bu arada bana vitamin 12. Haftada başlattı doktorum, vinalac diye bir takviye, içinde bir çok vitamin var,bir de D vitamini günde 10 damla kullaniyorum,demir baslatmadi çünkü bulantım devam ediyor.

Ayy o pis boğazdan bende istiyorum😀 hala canım bir şey çekmiyor,en çokta etten,balıktan tiksindim..hamile değilken sürekli bir şeyler canım çekiyordu,eşim bana senin hamileliğini düşünemiyorum diyordu,hiçte beklediğim gibi olmadı,bir insan herşeyden tiksinir mi evet tiksinirmis.Bir tek arada canım halka tatlı çekiyor onu da çok yemek istemiyorum zararlı diye.

Kızlar doktor kontrolümüz vardı şükür her şey yolunda ikili test için kan verdik inşallah güzel sonuçlanır da stres yaşamayız,ense burun normal çıktı,benim minik poposunun üstüne oturduğu için doktor cinsiyet tahmini yapamadı😀
Ben de şimdi yoldayım 🙈 güzel haberlerine çok sevindim , Allah kucağımıza almayı nasip etsin insallah.... d vitamini kaç ünitelikten 10 damla alıyorsunuz ? Damla olmasına kendi adıma sevindim 😋😋 eşim de bana öyle diyordu , ilk 3 ay tam tersi oldu .... şimdi şimdi iştahım açılıyor 😂 inşallah ÇOK açılmaz 😋 bulantınız geçince iştahınız da normale döner bence ... sıkıntılı son haftalar 🤗

Bu arada bana vitamin 12. Haftada başlattı doktorum, vinalac diye bir takviye, içinde bir çok vitamin var,bir de D vitamini günde 10 damla kullaniyorum,demir baslatmadi çünkü bulantım devam ediyor.
Banada vinalac ve d vitamini verdi canim 9 damla
Daha 5 kere kullandim vinalac ama acaba o mu yoksa yediğim kuru yemislerden mi bilmiyorum cok tuvalete cikamaya basladim karnimin sisligi bile indi 😂

Ayy o pis boğazdan bende istiyorum😀 hala canım bir şey çekmiyor,en çokta etten,balıktan tiksindim..hamile değilken sürekli bir şeyler canım çekiyordu,eşim bana senin hamileliğini düşünemiyorum diyordu,hiçte beklediğim gibi olmadı,bir insan herşeyden tiksinir mi evet tiksinirmis.Bir tek arada canım halka tatlı çekiyor onu da çok yemek istemiyorum zararlı diye.
Çok sevindim canım güzel haberlerle inş sağlıkla ilerlesin bebişlerimiz bende aynıyım normalde herseyi canım çekerdim yemek isterdim eşimde aynı seyi söylerdi Ama simdi tam tersiyim inş en kısa zamanda geçsin su günlerde doya doya bebişlerimize sağlıklı yiyecekler yiyelim🤲🤲

Banada vinalac ve d vitamini verdi canim 9 damla
Daha 5 kere kullandim vinalac ama acaba o mu yoksa yediğim kuru yemislerden mi bilmiyorum cok tuvalete cikamaya basladim karnimin sisligi bile indi 😂
İçeriğine baktım probiyotik de var sadece multivitamin degilmiş , bagırsaklar için bayağı iyi gibi....

Tabiki :) ne öğrenirsem hemen yetiştiriyorum yazıyorum buraya 😋😊 doktordan doktora da farkediyor ama 🙄 tüp bebek doktorum doğal süreçlere pek karışmıyor vitamin vs taraftarı değil, hatta PGT de önermemişti bize .... ama mesela arkadasım ilk 3 Aydan sonra takviyelere başlarız demişti .....

Bana da folik asidi bıraktırdı son gittiğimde... demir ve d vitamini de düşük çıktığı için bir sürü vitamine ve omega 3’e başladık 🤦‍♀️ Benimkiler hap formunda hepsi. Neyse ki yutmakta zorlanmıyorum 😅

Herkes ikili test mi yaptırıyor? Fetal dna yaptıracak olan var mı? Dün bir yere sorduk abuk bir fiyat söylediler. Pek yapılan bir yerde yok sanırım buralarda

Çok şükür ense burun normal 😃 sanki pipi görüyorum dedi eşim hala kabullenemiyor 😂😂😂 (emin değilim ama dedi) ..... folik asiti bıraktırdı bana da (yaklaşık 1,5 yıldır kullanıyorum çünkü 🙄) düzgün beslendiğin sürece vitamin vermeyeceğim dedi 😬 d vitamininin depo formunu transfer öncesi aldığım icin değerlerim normaldi , demirim ve magnezyumum alt sınırda olduğu icin sadece Demir ve magnezyum verdi .... omega3 de istersen al dedi .... ben de ceviz(her gün hap gibi 2 tam ceviz yiyiyorum) ve balık yiyiyorum dedim ona da çok gerek yok dedi.... clexane devam , Progestan da 2x2 1 hafta sonra 1x1 gece .... sadece Demir ve magnezyum ve omega3.... ama dediğim gibi bu benim doktorumun tercihi her doktorun yaklaşımı farklı ....

Çok şükür ense burun normal 😃 sanki pipi görüyorum dedi eşim hala kabullenemiyor 😂😂😂 (emin değilim ama dedi) ..... folik asiti bıraktırdı bana da (yaklaşık 1,5 yıldır kullanıyorum çünkü 🙄) düzgün beslendiğin sürece vitamin vermeyeceğim dedi 😬 d vitamininin depo formunu transfer öncesi aldığım icin değerlerim normaldi , demirim ve magnezyumum alt sınırda olduğu icin sadece Demir ve magnezyum verdi .... omega3 de istersen al dedi .... ben de ceviz(her gün hap gibi 2 tam ceviz yiyiyorum) ve balık yiyiyorum dedim ona da çok gerek yok dedi.... clexane devam , Progestan da 2x2 1 hafta sonra 1x1 gece .... sadece Demir ve magnezyum ve omega3.... ama dediğim gibi bu benim doktorumun tercihi her doktorun yaklaşımı farklı ....
Ayy hadi gözün aydın,erkek bebek daha erken gosteriyormus cinsiyetini çevremden hep öyle duyuyorum,benimki kız galiba on üçüncü hafta bitti ama göstermedi hala😀gerçi bebeğin pozisyonuylada alakalı benim sıpa bacaklarını birbine dayamış poposunun üstüne oturmuştu😀 ense,burun normal çıkınca yüksek ihtimal ikili testte temiz çıkıyor degil mi🤔

Bu arada benim D vitamini 15 ml günde 10 damla aliyorum

X