Tüp bebek maceramız son buldu, buyrun yorumlara.

Peki neden rapor çıkartmadınız. Tüp bebek için sgk karşılıyor belli bir kısmını. Tabi bazı şartları var. Bence kendinizi toparladığınızda bunun üzerine düşün derim
Teşekkür ederim, eşim zaman kaybetmek istememişti ve aslında bu doktoru bulup bide tüp bebek tedavi paketinde birkaç ay sonra yükselme olacağını duyduk, ama belki uzun bir süre sonra deneyebilirim..

Teşekkür ederim, eşim zaman kaybetmek istememişti ve aslında bu doktoru bulup bide tüp bebek tedavi paketinde birkaç ay sonra yükselme olacağını duyduk, ama belki uzun bir süre sonra deneyebilirim..
Zamanın var korkma 40 yaşın üzerindekiler de bile ben dahil umut var. Bu yolda uğraşanlara ümitsizlik ve karamsarlık ters etki yapıyor genellikle.ve daha yaşın genç o yüzden kendine zaman ver ve umudunu kaybetme. Bu sırada da para biriktirmeye çalışın. Rapor çıkarın. Şartlarını yerine getirin.

Şimdi şöyle ki, bu embriyo transferi merkezden merkeze göre ve hastanın tedavi durumuna göre değişiyor, bize çift embriyo uygun görüldü ki zaten bizde öyle istedik. Doktor birinin tutunma ihtimali çok yüksek, diğerinin pek değil çünkü orta kalite ama tutarsa bingo yani ikiz olur dedi bu sebeple çift embriyo transfer edildi.. Diğer iki embriyo’nun dondurulmaması ile ilgili yazılan herşeye katılıyorum. Kesinlikle bir ihmal söz konusu, sadece bize transfer günü dedi ki, bu iki embriyo çok iyi kalite değil, güvenmiyorum, bence dondurmayın dedi, hastanenin embriyologları ile ortak görüşümüz bu boşuna para vermeyin dedi. Bla, bla.... Bunların hepsi aslında birer bahane belki, yani şimdi tutmadı ya, herşeyi sebep gösterebiliriz.. Negatif sonuç alınca bizi görüşmeye çağırdı, embriyolarda en başından genel olarak bi yavaşlık vardı ve bu yumurtadan kaynaklı, olur da üç-dördüncü günden sonra yavaşlık başlarsa bu sperm’den kaynaklıymış (bu bilgi de burda dursun) işte kimyasal olması embriyo sağlıklı değildi demekmiş, bunu artık ezberledik.. Önlem amaçlı test istedi ve bana kısacası yumurta kaliteni arttır öyle gel dedi.. Benim tepki gösterdiğim yer tam burası, bana tedavinin başında diyebilirdi bunu, beslenme şeklimi değiştirirdim o multivitamini kullanırdım ne bileyim.. Çok kızdım evet, çünkü iki kalçam da iğneden şişti hep sabaha kadar uyuyamıyordum, peki göbekten yaptığım iğneler? Ya iki günde bir kan vermek? Damar bulamıyorlardı iğne sokmak için.. O yüzden uzun bir süre ikinci denemeyi düşünmüyorum, maddi imkanım da yok.. Herşey nasip, zaman sabır ve dua..
Heh simdi oldu. Haklisin ve iyi biryere git kuzum birdahakine

İlk denemede elbette olacak diye bir şey yok ama sonraki deneme için para yoksa ne yapacağız? Başka çarem mi var şu an? Açıklama olarak %80 genetik bozukluk yazmış evet görüşmeye gideceğiz ben istemiyorum eşim zorluyor daha doğrusu.
Ne bileyim ya Allah hepimize nasip etsin inşallah
Şuan yağmur yağıyor her bir yağmur tanesi ni yağdurabiliyor rabbim bizimde sınavımız bu demkki. Benimde eşimde azosperm var. Nisanda tüp bebek transfer olacagız.tese oldu eşim hareketsiz sperm sperm bulundu.

Bizim dün doktorla görüşmemiz vardı, bana kullanmam için vitamin yazdı.. Neymiş rahim detoksu yapacakmışız.. Benim yaşım genç rahim detoksu dediği şey de saçma sapan bişey günde bi kere avakado ve ananas yemem lazımmış.. Sadede dinledim bana ne açıklayacak diye ve açıklaması bu oldu.. Mart ayında yine deneyelim bu sefer yumurta kaliteli olacak tutacak inanıyorum diyo.. Güldüm ve geçtim...
Geçmiş olsun rabbim size de anne olmayı nasip etsin inşallah İbrahim saraçoğlunun incir kürü var ben onu kullanıyorum birde böyle durumlarda tüp bebek sonrası gebe kalınabiliyor

Geçmiş olsun rabbim size de anne olmayı nasip etsin inşallah İbrahim saraçoğlunun incir kürü var ben onu kullanıyorum birde böyle durumlarda tüp bebek sonrası gebe kalınabiliyor
Amin Allah razı olsun, Rabbimden ümit kesilmez tabii.. Ben incir-havuç denemiştim, adetim çok gecikmişti, inşallahh siz etkisini görürsünüz

Ben anlamadım , tutmamasına dr genetik mi dedi? Genetik test yaptırmadan , kromozom analizi olmadan mı? İlk denemede 2 embriyo yasak, yaş sınırı ve deneme sayısı gerekiyor? Negatif olmasının belli bir sebebi olmayabilir tutmayabilir de .. İçinizi ferah turun yaşınız genç, o kadar hormon ilaç kolay değil .. Allah nasip ederse inşallah hayırlı zamanda olur

Biz aşılamayı sorduğumuzda, sebepsiz kısırlık grubuna önermiyoruz başarı oranı çok düşük dedi. Rahmi boşuna yormuş olacağız dedi. Bilmiyorum...
Amin Allah razı olsun, Rabbimden ümit kesilmez tabii.. Ben incir-havuç denemiştim, adetim çok gecikmişti, inşallahh siz etkisini görürsünüz
Merhaba bende durumunuzu okudum ilk denemem negatifti hatta orta kalite negatifti umutsuzdum eşimden dolayı olmayacağını biliyordum.Eşimde dna hasarı var, morfoloji ve hareket sayi sorunları var evet daha hic hamile kalmadim ama umutsuz olmamaya çalışıyorum 6 senelik evliyim. Esim tedavi gordu tabiki de tamamen ortadan bu durum kalkmaz hayat şartları ve yaşadığımız ortamlardan kaynaklanıyor.
Lütfen bırakmayın denemeyi

İlk deneme de bırakmak çok saçma 2 aşılama geçirdim devlet Hastanesi'nde negatif ve sonra sebepsiz değilde sorun olduğu özel doktorda çıktı makul olmadığı için başka doktor bulup ameliyat oldum ve bekledim şans verdim kendimize 4 ay gibi bi süre yine olmadı ve şu an tüp bebek yaptırdim bekliyorum pazartesi kan vereceğim dediğin gibi külfetli oldu iğneler ilaçlar transfer ücreti derken bide biz raporla ugrasmadik uzun sürer diye hepsine ücret ödedik girer girmez kartlar patladı şu an hepsi tek çekim yatması gerek Allah büyük bı şekilde hallederiz sorunlar çözülsün mucizemiz gelsin yeterki ama yine de ümidimi kaybetmiyorum Allah büyük pazartesi negatif olursa ne yaparım bilmiyorum devlet e mi donerim aynı doktorda tekrar mi başlarız önümü göremiyorum ücretler yönünden ama tek bildiğim pes etmek yok rabbim zorlastiriyosa güzelliği vardır mutluluğu vardır sonunda inanıyorum yorucu meşakkatli süreç ama sonu buna değer diye düşünüyorum ❤️

Merhaba bende durumunuzu okudum ilk denemem negatifti hatta orta kalite negatifti umutsuzdum eşimden dolayı olmayacağını biliyordum.Eşimde dna hasarı var, morfoloji ve hareket sayi sorunları var evet daha hic hamile kalmadim ama umutsuz olmamaya çalışıyorum 6 senelik evliyim. Esim tedavi gordu tabiki de tamamen ortadan bu durum kalkmaz hayat şartları ve yaşadığımız ortamlardan kaynaklanıyor.
Lütfen bırakmayın denemeyi
Dilerim en kısa zamanda hayırlı ve sağlıklı evlatlar nasip etsin Rabbim🤲🏻♥️ Ben tüp bebek tedavisine ara verdim, şu an hem madden hem manen hazır değilim zaten, bir yıl kadar da düşünmüyorum. Bizde döllenme ile alakalı sorun var, yumurta kalitemi arttırmam lazım bu yüzden vitamin kullanıyorum, hepimizin hakkında hayırlısı🤲🏻

İlk deneme de bırakmak çok saçma 2 aşılama geçirdim devlet Hastanesi'nde negatif ve sonra sebepsiz değilde sorun olduğu özel doktorda çıktı makul olmadığı için başka doktor bulup ameliyat oldum ve bekledim şans verdim kendimize 4 ay gibi bi süre yine olmadı ve şu an tüp bebek yaptırdim bekliyorum pazartesi kan vereceğim dediğin gibi külfetli oldu iğneler ilaçlar transfer ücreti derken bide biz raporla ugrasmadik uzun sürer diye hepsine ücret ödedik girer girmez kartlar patladı şu an hepsi tek çekim yatması gerek Allah büyük bı şekilde hallederiz sorunlar çözülsün mucizemiz gelsin yeterki ama yine de ümidimi kaybetmiyorum Allah büyük pazartesi negatif olursa ne yaparım bilmiyorum devlet e mi donerim aynı doktorda tekrar mi başlarız önümü göremiyorum ücretler yönünden ama tek bildiğim pes etmek yok rabbim zorlastiriyosa güzelliği vardır mutluluğu vardır sonunda inanıyorum yorucu meşakkatli süreç ama sonu buna değer diye düşünüyorum ❤️
İnşallah pozitif sonuç alırsınız, Rabbim bu hayırlı günün hürmetine size hayırlı ve sağlıklı evlatlar nasip etsin🤲🏻 Ben bir süre ilaç kullanmayacağım, zamana bıraktım.

İnşallah pozitif sonuç alırsınız, Rabbim bu hayırlı günün hürmetine size hayırlı ve sağlıklı evlatlar nasip etsin🤲🏻 Ben bir süre ilaç kullanmayacağım, zamana bıraktım.
Ümidini kaybettigin an mutluluğun seninde karnında olsun inşallah canım biraz dinlen bakalım ❤️

Ben anlamadım , tutmamasına dr genetik mi dedi? Genetik test yaptırmadan , kromozom analizi olmadan mı? İlk denemede 2 embriyo yasak, yaş sınırı ve deneme sayısı gerekiyor? Negatif olmasının belli bir sebebi olmayabilir tutmayabilir de .. İçinizi ferah turun yaşınız genç, o kadar hormon ilaç kolay değil .. Allah nasip ederse inşallah hayırlı zamanda olur
Çift embriyo yasak değil arkadaşlarr güzel kardeşleriim lütfen yanlış bilgi yaymayalım burda.. Transfer durumu hastanın tedavisine göre ve doktorun insiyatifine göre değişebiliyor, evet sağlık bakanlığının buna dair bi yönetmeliği var, ama bazı istisnai durumlar var o zaman çift transfer yapılıyor. Doktorun bana dediği, embriyo sağlıklı değildi büyük ihtimalle genetik bozukluk vardı bu sebeple tutmadı, benim yumurta kalitemi arttırmam gerekiyormuş. Yumurtanın olgunlaşması çatlaması döllenme olacak anlamına gelmiyor çünkü bizzat kendim yaşadım. Herşeyin hayırlısı, iyi dilekleriniz için teşekkür ederim

Herkese merhaba. Beni aranızda illa ki buradan bilen vardır, 4 yıllık evliyim yaşım 25 ve hiç hamile kalamadım. Şimdiden yazayım amh kaçtı vs gibi sorular sormayın çünkü bizde bütün değerler normal, eşimde de bende de hiçbir sorun yok çok şükür. Yumurtalıklarım gayet iyi çalışıyor ve rahim kalınlığım gayet iyi ve tüpler açık.. Biz çok doktor değiştirdik, bi tanesi bana en sonunda yaa çok gençsin ne bu acele demişti.. Ondan sonra da bıraktım klomeni folik asiti, dedim tüp bebek yapalım. Zaten burda danışmıştım yine birçok kişi tüp bebek yap neyi bekliyosun demişti.. Bir arkadaş tavsiyesi üzerine Ali Osman Koyuncuoğlu ile tanıştık, hatta aranızda belki bilen vardır arada Esra Erol’a çıkıyor. Bahçelievler’de özel muayenehanesi var. İlk karşılaşmamızda beni çok sevdi, sebebi durumun ‘sebepsiz infertilite’ olmasıydı. En sevdiğim hasta grubu dedi. Yaşın genç %70 ihtimal pozitif olur ilk denemede dedi.. Hangi ilaçları kullandığımı söylememe gerek yok çünkü aşağı yukarı hepimizi aynı ilaçları kullanıyoruz. Çoğunluğu göbekten ve kalçadan iğne zaten. Benim 4 embriyom vardı, doktor çift transferi uygun gördü (biri 5. diğeri 6.gün embriyosu) diğer iki embriyo için dondurmaya gerek yok boşuna para vermeyin dedi. Çok ümitliydi transfer ettiği iki embriyo için, açıkçası bizde. Elimden gelen herşeyi yaptım: 10.gün sonunda aldığımız sonuç; negatif. Bhcg önce 21’di ve sonra sıfırlandı. Sonucu attık, bi mesaj geldi bana ‘yarın buraya gelebilir misiniz sizinle görüşmek istiyorum’
Gideceğiz ama duyacağımız hangi cevap bizi tatmin edecek ki daha? Embriyo sağlıklı değildi genetik bozukluk vardı, beklediğim cevap bu. Gerçi bu süreçte doktor elinden geleni yaptı hakkını yiyemem, içimize sinmeyen hiçbir şey olmadı. Ve aşağı yukarı tüp bebek tedavimiz eşimin hesabıyla bi 15-16 bin lira arası bişey tuttu. Elde var koca bi sıfır, aldığım dünya kadar hormon ilacı. Olmadı, tutmadı ve tüp bebek maceramız sona erdi. Bir kez daha denemeyeceğim, pes etmek değil bu, üstelememek.. Sanırım Allah bizi en çok istediğimiz şeyle sınıyor. Her şeyin bi vakti var buna tüm kalbimle inanıyorum. Buraya çok isterdim benim mucizem size mucize getirsin diye yazmayı ama nasip olmadı. Eğer çocuğumuz olursa erkek yada kız isimleri bile belli yıllardır yani bekarlık zamanımızdan beri. Ama ortada çocuk yok. Olmuyor, olmuyor..
Allah bu yolda beklenti içinde olan kim varsa, tez zamanda kucağını doldursun. Bebek hasreti çeken kim varsa Rabbim tez zamanda nasip etsin hayırlı haberleri.Ama ben an itibari ile çocuk konusunu hayatımdan çıkarıyorum, artık doktora gitmek yok ilaç kullanmak yok. Madem hiçbir şeyim yok, o zaman olmuyorsa da olmasın çok yoruldum.. Dilerim bu yolda emek verenler çektiği tüm zahmetlere değecek sonuçlar alırlar💐
tek denemeyle vazgeçmemelisin bnce 2 buçuk senede 2 ameliyat 2 asilama 3 tup bebek denedim hepsi negatifti.4 denememde şükür.asla vazgeçmedim ne dua etmekten ne denemekten.

Çift embriyo yasak değil arkadaşlarr güzel kardeşleriim lütfen yanlış bilgi yaymayalım burda.. Transfer durumu hastanın tedavisine göre ve doktorun insiyatifine göre değişebiliyor, evet sağlık bakanlığının buna dair bi yönetmeliği var, ama bazı istisnai durumlar var o zaman çift transfer yapılıyor. Doktorun bana dediği, embriyo sağlıklı değildi büyük ihtimalle genetik bozukluk vardı bu sebeple tutmadı, benim yumurta kalitemi arttırmam gerekiyormuş. Yumurtanın olgunlaşması çatlaması döllenme olacak anlamına gelmiyor çünkü bizzat kendim yaşadım. Herşeyin hayırlısı, iyi dilekleriniz için teşekkür ederim
Bende yazicaktim yasak olsa bana yapmazdı doktorum hatta benimle transfer sırasında moral olsun diye embriyolog ve doktorum dalga geçti 3 unu de mi koyucaktik falan diye aman hocam 2 si yeter yapmayalim öyle bişey falan diye gülüştük ettik

Bende yazicaktim yasak olsa bana yapmazdı doktorum hatta benimle transfer sırasında moral olsun diye embriyolog ve doktorum dalga geçti 3 unu de mi koyucaktik falan diye aman hocam 2 si yeter yapmayalim öyle bişey falan diye gülüştük ettik
Ben anlamıyorum kii herkes burda herşeyi çok iyi biliyor o zaman biz neden doktor doktor geziyoruz☺️

tek denemeyle vazgeçmemelisin bnce 2 buçuk senede 2 ameliyat 2 asilama 3 tup bebek denedim hepsi negatifti.4 denememde şükür.asla vazgeçmedim ne dua etmekten ne denemekten.
Tek denemeyle maalesef vazgeçtim, maddiyatım fazlasına el vermiyor, malum doktor kala embriyoları dondurmadı
Dondurmayın gerek yok demişti ilkine çok güvendiğinden

Ben anlamıyorum kii herkes burda herşeyi çok iyi biliyor o zaman biz neden doktor doktor geziyoruz☺️
Çok gezen çok bilir hesabı canım aldırma 2 de koyar 3 de doktor ve senin aranda olan bişey bu yasakmış falan filan neler neler var yasak olan Türkiye şartlarında ama onlari gören yok 😌

Tek denemeyle maalesef vazgeçtim, maddiyatım fazlasına el vermiyor, malum doktor kala embriyoları dondurmadı
Keşkeler fayda vermez şimdiden sonra üzülme vardır bı hayır bunda da geciken şey güzel olur kuzum belki benimde tutunması ve bende birakicam bı sure çünkü embriyom yok elimde yeniden başlamaya da durum önce biraz düzeltmemiz gerekcek bilemeyiz herseyi

evet maddiyat çok bağlıyor canım insani malesef bizde çok zor durumdayız 3 kredi ödüyoruz.bir tane daha yapicak durumumuz yoktu .inşallah normal yolla en kısa zamanda olur.okadar çok bitkil kür yedim icrm neler neler yaptım.cocuk istediğinden biz kadınlar herşeyi yapmaya hazırız.ve çok güçlüyüz.negatif alıp akşam sabaha kadar ağlayıp sabah ise gidiyorum çok zordu.ama sonunda başardım asla hiç bir zman yılma.maddiyatini.toplayınca labaratuari iyi bir yere git mutlaka canım.

X