Tup bebek pgt transfer

Translokasyon1521

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2013
3.840
4.917
Merhabalar,
4 kez tup bebek yaptirdim saglikli embriyoyu bulabilmek icin, ve sonunda buldum uzun protokola.
2 saglikli embiriyo cikti. Ilacli transfer yaptilar.
1ni transfer ettiler 17 ekim ama evde gebelik testi yaptim sonuc negatif. Geriye 1 embiriyom kaliyor maalesef ..
Birdahakine ilacsiz olsun istiyorum yani dogal siklus le transfer olsun istiyorum..
Genetik sorun olupta bu 2 yontemden hangisini yaradigini solermisiniz lutfen, yani dogal siklus mu yoksa ilacli siklus mu? Tskler

Merhaba,
Konunu görünce yazmadan geçemedim. 3. tedavimle hamile kaldım çok şükür Rabbim hayırlısıyla kucağımıza almayı da nasip eder inş.

1. tedavim taze transferdi, 2 embriyo transfer edildi , boş gebelik oldu ve kürtaj oldum. 2. tedavim dondurulmuş ilaçlı transferdi, PGT yapılmamıştı, 2 embriyo transfer edildi ve o direk negatifti. 3. tedavim başka bir merkezde PGT’li tek embriyoydu ve naturel siklüsta transfer yapıldı çok şükür tuttu. Genetik sorunumuz yok ama 4 embriyo genetiğe gönderdik ve 1 tane sağlıklı geldi. Herkesin durumu farklı eğer naturel siklüs için şartlarınız uygunsa deneyin derim Rabbim hayırlı evlatlar versin inşallah.

Merhaba,
Konunu görünce yazmadan geçemedim. 3. tedavimle hamile kaldım çok şükür Rabbim hayırlısıyla kucağımıza almayı da nasip eder inş.

1. tedavim taze transferdi, 2 embriyo transfer edildi , boş gebelik oldu ve kürtaj oldum. 2. tedavim dondurulmuş ilaçlı transferdi, PGT yapılmamıştı, 2 embriyo transfer edildi ve o direk negatifti. 3. tedavim başka bir merkezde PGT’li tek embriyoydu ve naturel siklüsta transfer yapıldı çok şükür tuttu. Genetik sorunumuz yok ama 4 embriyo genetiğe gönderdik ve 1 tane sağlıklı geldi. Herkesin durumu farklı eğer naturel siklüs için şartlarınız uygunsa deneyin derim Rabbim hayırlı evlatlar versin inşallah.
Naturel bebcede ilaclidan daha iyi. Doktorum cok tecubeli fakat cok paraci biri 😔 uzatiyor bile bile sanki

Arkadaslar ilacli transfer mi oneriyosunuz yoksa naturel dogal siklus mu
Canım ben ilaçlı başladım bence eğer doktoruna güveniyorsan ilaçlı derim çünkü doğalda bazı şeyler istediği gibi olmayabilir ve araştırmaya göre ilaçlı yada doğal sonuç aynı diyorlar.
Senin 2 tane genetikten sağlam gelen embriyo değil mi? Neden beraber transfer etmedi yaşın kaç?
Genelde 2 tane sağlıklı beraber transferde 1 tanesi tutuyor o yüzden bir sonraki kalan inşallah tutar çok fazla kafana takma derim. Aa bide bana embriyo glue (yapıştırıcı) ek olarak uygulayacak. Sende bir sor istersen.

Canım ben ilaçlı başladım bence eğer doktoruna güveniyorsan ilaçlı derim çünkü doğalda bazı şeyler istediği gibi olmayabilir ve araştırmaya göre ilaçlı yada doğal sonuç aynı diyorlar.
Senin 2 tane genetikten sağlam gelen embriyo değil mi? Neden beraber transfer etmedi yaşın kaç?
Genelde 2 tane sağlıklı beraber transferde 1 tanesi tutuyor o yüzden bir sonraki kalan inşallah tutar çok fazla kafana takma derim. Aa bide bana embriyo glue (yapıştırıcı) ek olarak uygulayacak. Sende bir sor istersen.
Canim yapistirici nedir ilk duyuyorum

Canim yapistirici nedir ilk duyuyorum
Bende pek birşey bilmiyordum doktoram bana önerdi ama tercihi bana bıraktı bende yaptırmaya karar verdim.
Özel bir madde içinde embriyoları 10-30 dakika kadar bekletip transfer ediyormuş o madde rahım ve embriyo arasıda güçlü etkisi ile tutunma şansı artıyormuş

Arkadaslar gecen ay negatif olunca ilaclari biraktim 2 gun sonra adetim olmustu. Buu ayda adetim dun oldu, normal gunde oldu fakat sadece 2 damla damlayip bittti. Korkuyorum niye boyle oldu diye.. dunku 2 damladan baska hic birsey akmadi.

ilaçlı ilaçsız olayı nedir canım ya bana bundan hiç bahsedilmedi? birde yapıstırıcı tekniği nedir canım ben mi cahil kaldım bu konularda bilemedim doktorumda bahsetmedi böyle birşeyden gerçi benim genetik en son olumsuz çıkmıştı ama tekrar başlıcaz bilmekte fayda var cevap yazarsanız çok sevinirim

X