Tüp bebek sonrası gebelik hamilelik belirtileri nelerdir

arkadaşlar benim toplama işlemi salı transfer cuma günü olacak bu 1 hafta içinde nelere dikkat etmem gerekli tecrübeli arkadaşların önerilerini bekliyorum

selam
benim bir tüp bebek ve iki transferim oldu.ikisinde detuttu.ama,ilki düştü.şu anda ikinci hamileyim.6 haftalık.
öncelikle toplama işleminden sonra biraz karın ve kasık ağrın olacak ama çok az.benim 40 yumurtam toplanmıştı.bende bile çok az ağrı oldu.ilk gün yattım ardından çok sıvı tükettim bunu herkese tavsiye ederim.hasta olmaman lazım.toplama işleminde azda olsa narkoz alacaksın gribe bile yakalanmaman gerekli, kendini kolla.transfer zamanında ise hiç ağrı yok.sadece transferden önce 3 litreye yakın su içmen gerekiyor çünkü,rahimin gergin olması için böbrelerin dolması şart.o biraz rahatsız ediyor.transfer sonrası ben idrarım olmasına rağmen 1 saate yakın yapamadım.o gün dikkatli ol .ani olarak kalkma ve oturma.birde transfer sonrası seni sedyeye yatıracaklar kafanı sakın kaldırma yataktan 1 saat.çünkü kaslar geriliyor.

umarım herşey gönlünce olur.bebeğine(lerine) kavuşursun

çok teşekkür ederim benden 21 yumurta toplandı 175 ml puregonla maaşallah sende 40 taneyi nasıl yakaladılar kaçlık puregon kullandın ve kaç gün kullandın....yarın transferim olacak dualarınızı bekliyorum allah hepimize kucağımıza almayı nasip etsin hayırlısıyla

bende bu siteye ilk defa yazıyorum bugün benim trasferimin 11. günü bugün idrar testi yaptım 2. çizgi hiç çıkmadı acaba aranızda idrar testinde çıkmayıp kanda hamile çıkan var mı lütfen cvp yazın allah hepinizin yardımcısı olur inş

ben varım canım ilk tüp bebek denememde bende senin gibi meraktan yapmıştım çıkmamıştı ertesi gün kantestinde çıktı.ama düşürdüm bir hafta sonra daha sonra dondurulmuş embryo transfer edildi.şu an 6 haftalık hamileyim.üzme sakın kendini. bazen betahcg hormonu idrarda düşükse sayı çıkmıyor.

canım inanmazsın ama benim tek yumurtamdan bu kadar çıktı:)bir doktor hatası yüzünden tek yumurtam var ne yazık ki ve bir tüpüm ameliyatta tıkanmış.neyse ilacın adı omuydu hatırlamıyorum ama 75 mg dı.30 adet ondan kullandım.benim doktor fazla ilaç kullanmadı bende.ekim ayında olduğum için yumurta toplama işlemini ilaç adını anımsayamadım.ama benim durumum çok istisnai bir durummuş doktorun dediğine göre.sanırım transfer sonrası okursun bu yazıyı çokça şans ve sabır verir Allahım sana.kolay değil biliyorum ama sonuç için inan katlanılabilir.:))

not:sen bunları düşünme sakın.önemli olan kaliteli embryolarının olması.şöyleki bende 17 embryo oluştu ama bunun 3 tanesi 5.gün embryosu olarak kaldı.ben de dondurdum iyi ki dondurmuşum.çünkü ,ikinci tedavi embryo olduğu için çok hafif bir hap kullandım transfer sonrası hem o hapı hem defitili kullanmaktayım halen.

Selam arkadaşlar benim malesef tutmadı 3. Denemede basarısız oldu şimdi kromozon genetik testi yapılacakmış kromozonlarda bir şey olabileceğini düşünüyorlar.başından böyle bir şey geçen arkadaşlar varsa paylaşa bilirmi herkese bol şans diliyorum

canım öncelikle moralını bozma lütfen.Allah nasip edecek inş. en kısa zamanda hepimize. ben 1 tane deneme yaptım. malesef olumsuz oldu. bunun ardından dokor benden hsg rahim filmi yanı ve genetik test istedi. yarın onları yaptırıcam. sonuçlara göre dondurulmuşlarla tekrar deneyeceğiz. senin 3.denemeye kadar bu testleri istemediler mi?

çok sükür transferim oldu dün ama donduracak kadar kalıte de değillermiş kaliteli olanı transefer ettiler gerisi dua ile olacak rabbim nasib ederse inş kucağımıza alırız ben iğne tedavisi olmuştum göbekten 21 yumrurta 14 döllenmiş 3 kaliteli ve 1 transfer edildi artık beklıyorum bugün 2. günüm

şerife hanım bencede kan tahlilini bekle umutla belkide evdeknde 2çizgiyi görmyp moralini bozma kanda çıkar inşaallah en azındn umutla meklemkte güzel benimde 4günüm kaldı tahlile merakla bekliyrm allah hepimize nasip etsn inşaallah

Allahım sağlıkla kucağına almayı nasip etsin canım ayrıca güzel bilgilendirme tebrik ederim.

inşallah güzel transfer sonrası bebişin seni hiç bırakmaz canım güzel hayırlı haberlerini bekliyoruz

canım Allahım yar ve yardımcın olsun negatif almak çok zor bi durum umarım genetik testinde bişi çıkmaz ve Rabbim tez vakitte ve hayırlı vakitte bebiğini nasip eder

bugün transferimin 4. günü çok heyecanlıyım hamileyim yazmayı çok istiyorum allah hepımıze nasıp etsin

bugün transferimin 4. günü çok heyecanlıyım hamileyim yazmayı çok istiyorum allah hepımıze nasıp etsin

Allahım gönlünün muradını nasip etmiştir inşallah da hamileyim diye yazarsın koccaman canım

merhaba galaxy
benimde bugün 4. günüm. inşaallah bekleyen tüm arkadaşların sonucu olumlu olur. herhangi bir belirtin var mı. benimki dondurulmuş embiyo. bende çok heyecanlıyım. bir an önce bebeğime kavuşmak istiyorum.

umarım hayırlı bir sonuç elde edersin.unutma tutsada tutmasa da yani bu iki durumda senin için hayırlısı:)yani önemli olan sensin.senden başka şu an mühim bir durum yok ya da kişi yok.bunu düşün kendini sev.aferin bana çoğu insanın baş edemediği bir durumu olumlu ya da olumsuz aştım de.ben böyle yapıyorum.kendini şımart:)

dondulmamış benim ki ama allah ol deyince oluyor fark eden bir şey olmaz bende herhangi bir belirti yok sadece hafif bir kasık ağrım var ama psikolljik olabilir belki sadece canım birşey yemek istemiyor tek sorun bu sanırım allah hepimizin yardımcısı olsun

çok teşekkür ederim güzel motivasyonun için gerçekten haklısın hem maddi hem manevi çok yıprandık en çok etrafın baskısında bunalmış durumdayım bu bir ışık bizim için iyi ki bu tedavi yöntemleri var ve biz bunu yaptıacak güçteyiz allaha şükür rabbim bizimde yüzümüzü güldürecek hakkımızda hayırlısı neyse o olsun hayırlı evlatlarımız olsun inş.....:)))))))) bugünn 7. günümdeyimm

hayırlı olsun çok sevindim allah kucağına almayı da nasip etsin inşallah sağlıkla huzurla geçsin hamileliğin de bebeğine iyi bak bize de dua et lütfen

canım bende 7 haftalık hamileyim vetüp bebek tedavisiyle oldum üstelik 2. denememdi ve şimdi ikiz bekliyorum benimde kasık ağrılarım vardı ve transferin 2. gününde benim belli oldu çok pis kokular almaya başlamıştım ve psikolojik dedi doktor ama ben hamileydim her şey allahın izniyle olur hayırlı olur bebişlerini kucağına alırsın allahın izniyle canım inşallah

Merhaba arkadaşlar bügun benimde transfer sonrası 6. günümdeyim 17 martta sonucu öğreneceğim. Rabbim cümlemizin elini boş çevirmesin inşaallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…