Tüp bebek sürecinde tanı

Hangi tanı ile Tüp Bebek süreciniz kesişti ?

• Ankete Katılan
    1.859
Ellerinize sağlık çok çok güzel ama son bir şey var K Kazen seçenekleri maksimum 3 yapabilir miyiz mesela çikolata kisti olanın dolayısı ile tüpü tıkanık olabiliyor ayrıyetten bu rezerve zarar verince amh düşebiliyor ayrıca eşinde de probkem varsa 4 5 e bile çılar ama 3 makul olur bence.

tamamdır işlem ....

Bundan sonraki adımda da Doktorlara geçeceğim belki eksik seçenek vardır.... Biraz bekleyelim

Çok beğendim.Şıklar oldukça kapsamlı.
Buraya zaten tüp bebek tedavisi ile ilgili bilgi almak için üye olmuştum (2,5 sene kadar önce.)
Bir çok soruma az yada çok cevap alabilmiştim.
2015 yılında tüp bebek yöntemi ile anne oldum.
Benzer süreçlerden geçmiş yada geçecek tüm hemcinslerimin anne olması dileğiyle:)

Doğruyu söylemek gerekirse buraya işim düşmeden önce KK'ya karşı oldukça önyargılıydım. Gerek sözlüklerden okuduğum gerekse karşılaştığım birkaç başlıktaki garip muhabbetler bu ön yargımı oluşturmuştu.
Zamanla ön yargım yıkıldığı gibi KK'ya girmediğim gün yok neredeyse

Cok ıyı dusunmussunuz takıpteyım henuz tup bebek denemem olmadı ama yazın denemeyı dusunuyrum sebebsız ınfertılıtem var o secenegı ısaretledım

Troitin yüksek olması etkendi

tamamdır işlem ....

Bundan sonraki adımda da Doktorlara geçeceğim belki eksik seçenek vardır.... Biraz bekleyelim
Ben
K Kazen ben cilekli_sut e katılmıyoruö mesela bende çikolata kisti Yok ama geçen rahim filmi çektirdim ve tek tüpüm tıkalı çıktı yani illa çikolata kisti olanların tüpü tıkalı olmuyor bence hepsi ayrı olmalı. Bir de sormak istediğim birşey var mesela bizde asıl sorun erkek faktörü Yani onun için tüp bebeğe başvurduk ancak sonradan yapılan tetkiklerde benim bir tüpümün tıkalı olduğu ve yine bende genetik sorum çıktı bu durumda hepsini mi işaretlemem gerek Yoksa sadece erkek faktörünü mü işaretlemem gerek?

Bence hepsini işaretlemelisiniz. Sonuçta bu süreçte tüm bu 4 madde tanı konmuş sizlere

Henüz tüp bebek denemedim
Ama seçeneklerden işaretledim ;

Pko
Yumurtlama bozukluğu
Erkek ileri hareket düşüklüğü
Sebepsiz İnfertilite

Tüp bebek yaptırmadım ama bir çok merkez ile görüşmüştüm

Benim demek istediğim çikolata kisti olanın illa ki tüpü tıkalıdır değil ki tamamiyle yanlış anlamışsınız. Mesela sizde hem tüp tıkanıklığı hem de eşinizde sorun çıktı fakat başka bir kişide hem tüp tıkanıklığı hem kist hem erkek faktörü var. Bu insanlar 3 seçeneği de işaretleyebilmeli. Siz yine 2 seçenek işaretleyin. Burada seçenek işi maksimum üzerinden hesaplanıyor yani 1 seçenek de seçebilirsiniz. Ama 4 farklı sebepten tüp bebeğe başvuranlar için bu avantaj olmuş oluyor.

Bana da tüp yaptır dediler ve bunun sebepleri şöyle;

Amh düşüklüğü
Endometriyozis
Tüplerin kapalı olması
Erkekte morfoloji ve hız sorunu

Bu yolda uğraş verenlerin hepimizin Allah yardımcısı olsun. En kısa zamanda buralarda bebiş haverleri duymak dileği ile...