Tüp Bebek Merkezleri Prof. Dr. Bülent Tıraş

Tüp bebek sürecinde hangi tanı ile Bülent Tıraş ile yollarınız kesişti ?

• Sekonder İnfertilite

OY: 0 0,0%
  • Vajinismus

• Asherman Sendromu (Rahim içi yapışıklıklar)

• Kanda Pıhtılaşma Problemi

• Frozen Pelvis

• Hipogonadizm

• Erkek Faktörü ; Testis Tümörleri

• Erkek Faktörü ; Vazektomi (Erkekte Tüplerin Bağlanması)

• Erkek Faktörü ; Azospermi (Geriye Boşalma)

• Erkek Faktörü : Klinefelter Sendromu

• Erkek Faktörü ; Azospermi (Kistik Fibrozis)

• Ankete Katılan
    62
Ben de bu doktorla mailleştim.. eşimin değerlerini verdim ..kendi rahatsızlığımı dile getirdim. Direkt tüp bebek dedi.

Prof. Dr. Cemil Akgül kendi muayenesi var. Ekibi florance nightgale hastanesinde.

Bir pozitif aşılama oldum ama dış gebelikle sonuçlandı. Tüp bebek denemesi negatif sonuçlandı. Birkaç ay içinde tekrar transfer için ona gidicem. Çok pozitif ve çok bilgili dikkatli bir doktor tavsiye ederim.

Merhaba.bende hipo hastasiyim.bizim hastaligimizda cogunluk hamile kaliyo deniliyo ve gecmiste tanidigim herkes sonuclari pozitif oldu ama ben bikere bile sonuc alamadim.9 senedir bicok doktora gitmem bile bi yarari olmadi.insallah sizin olur.ben artik biraktim pesini:KK43:
merhaba umudum 34 ben tüp bebek yöntemi ile hamile kaldım diğer türlü olma ihtimali yok gibi zaten. 5 yaşında bir oğlum var.iyi bir dr bulmak çok önemli birde bizde yumurta rezervi normal kadınlardan daha az
ama yeniden denedik olmuyor hep düşük oluyor. umudunu kaybetme inşallah senin de ve isteyen herkesin de evladı olur

Erdem hastanesini asla tavsiye etmem.tedavi yöntemleri 5 para etmez.
Florance naightgale 'de bir Dr vardı. nuri delikara sanırım 8 yıl oldu.
O bana dediki hiç birşeyin yok lütfen para harcama,2,3 yıl bekleyelim kedildiğinden olur dedi.bekledim yine olmayınca aret kamer'e gittim oda tüm testleri ve rahim filmini ywniden istedi hiç bir sorun çıkmadı.öncesinde 2 tüp bebek denedim tüplerin tıkalı,yumurta rezervin bitmiş,normal yolla çocugun olmaz diyen Drlarla karşılanmıştım. tüm tahlillerimi aldım Ahmet Göçmen'e gittim en sonunda
O da hiç birşeyin yok tatile git yorulmuşsun bebeği düşünme olur, sorun yok demişti.onun dediğini yaptım 5 yıl sonra kendiliğinden bir oğlum oldu.

merhaba bende sürece yeni baslayacagim konyada necati özcimene eger tecrübe eden arkadaslar varsa beni bilgilendirirlerse sevinirim

merhaba umudum 34 ben tüp bebek yöntemi ile hamile kaldım diğer türlü olma ihtimali yok gibi zaten. 5 yaşında bir oğlum var.iyi bir dr bulmak çok önemli birde bizde yumurta rezervi normal kadınlardan daha az
ama yeniden denedik olmuyor hep düşük oluyor. umudunu kaybetme inşallah senin de ve isteyen herkesin de evladı olur
Umudumu yitirdim artik.hem maddi hem manevi gucum kalmadi.gitmedigim dr denemedigim sey kalmadi 9 senedir.
Siz nerde tedavi gormustunuz ilkinde.

Rabbim sizinde evladinizi bagislasin.tum isteyenlere nasip etsin

merhaba bu 3. denemem ve bu denemem,n de tutmama ihtimaline yönelik bende merkez arıyoum.
ilk anketinizi doldrudum ve doktorlara yönelik anketinizi bekliyordum.
Ben aşağıdaki cliniklere ve doktara ait anket çalışması yapmanızı talep ediyorum.
Dikkate alırsanız sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.

Recai Pabuçcu Centrum Clinik Ankara
Mehmet-Ahmet Erdem NovaArt Tü Bebek merkezi Ankara
Gen-Art Tüp bebek Merkezi Ankara

Kesinlikle... isimler duyulmuş olabilir ama başarı oranı ve hastaya yaklaşım çok mühim.

1 ay önce Ankarada Gamze Sinem Çağlara ilk tüp bebek denememi yaptim ve sonuç negatif. "deneme" derken bile rahatsız oluyorum. Bu hassas bir konu ve "deneme-yanılma" denemeyecek kadar yaralıyıcı. Ikizleri olan bir arkadaşım vesilesi ile referans olarak Gamze Hn' ı seçmistim. Muayeneye ofisine gidip transfer ve yumurta toplama Medicana' da yapılıyor. Aynı gün transfer olduğumuz diğer bir hastasınnın da sonucu negatif.

Şu anda şaşkın ve yönsüzüm. Araştırıyoruz. Bu aşamada Recai Pabuççu - Mehmet/Ahmet Erdem - Gurur Polat isimleri tavsiye edildi. KK' da yorumlara bakıyorum.

Recai Bey' i aradım, kliniginden tlfla dönüp hemen tekrar ara vermeden 2.tüp bebek yapılır dediler.

Mehmet Erdem' e bilgi randevusu aldım. Çarşamba sizinle paylaşırım.

Gurur Polat ismini tesadüfen duydum. Ofisini aradım ve Gurur Bey bizzat tlfla dönüş yaptı. Yarım saat usanmadan tüm sorularıma genel hatlarıyla bilgi verdi. 2.denemeyi hemen yapmalımıyım dediğimde ise "hayır 1-2 ay bekleyip yumurtalar toplama esnasında az da olsa iğne ile giriliyor hasar olur kendinize gelmelisiniz önce" dedi. Düşünüyorum, eğer olaya "ticari" yaklaşsaydı hemen yapalım derdi. Aklım çok karıştı. Hemen mi tekrar denemeli (ki bunu sadece yaşım ilerlediğinden zaman aleyhime işlemesin diye istiyorum, maddi kaybımız cabası) yoksa 2 ay da olsa ara mı vermeliyim.

Hastaların yorumları önemli, gidip herhangi bir sorununda doktoru bulamayan tatmin eden yanıtlar alamayanlar az değil. Tamam biz doktorlarla sohbete gitmiyoruz ama başarısız sonuç alıp sorduklarında neredeyse "ben paramı alır işime bakarım, yaptık mı-yaptık sonuç mühim değil tavrı hiç hoş değil.

Lütfen tecrübelerinizi bizden esirgemeyin.

Kesinlikle... isimler duyulmuş olabilir ama başarı oranı ve hastaya yaklaşım çok mühim.

1 ay önce Ankarada Gamze Sinem Çağlara ilk tüp bebek denememi yaptim ve sonuç negatif. "deneme" derken bile rahatsız oluyorum. Bu hassas bir konu ve "deneme-yanılma" denemeyecek kadar yaralıyıcı. Ikizleri olan bir arkadaşım vesilesi ile referans olarak Gamze Hn' ı seçmistim. Muayeneye ofisine gidip transfer ve yumurta toplama Medicana' da yapılıyor. Aynı gün transfer olduğumuz diğer bir hastasınnın da sonucu negatif.

Şu anda şaşkın ve yönsüzüm. Araştırıyoruz. Bu aşamada Recai Pabuççu - Mehmet/Ahmet Erdem - Gurur Polat isimleri tavsiye edildi. KK' da yorumlara bakıyorum.

Recai Bey' i aradım, kliniginden tlfla dönüp hemen tekrar ara vermeden 2.tüp bebek yapılır dediler.

Mehmet Erdem' e bilgi randevusu aldım. Çarşamba sizinle paylaşırım.

Gurur Polat ismini tesadüfen duydum. Ofisini aradım ve Gurur Bey bizzat tlfla dönüş yaptı. Yarım saat usanmadan tüm sorularıma genel hatlarıyla bilgi verdi. 2.denemeyi hemen yapmalımıyım dediğimde ise "hayır 1-2 ay bekleyip yumurtalar toplama esnasında az da olsa iğne ile giriliyor hasar olur kendinize gelmelisiniz önce" dedi. Düşünüyorum, eğer olaya "ticari" yaklaşsaydı hemen yapalım derdi. Aklım çok karıştı. Hemen mi tekrar denemeli (ki bunu sadece yaşım ilerlediğinden zaman aleyhime işlemesin diye istiyorum, maddi kaybımız cabası) yoksa 2 ay da olsa ara mı vermeliyim.

Hastaların yorumları önemli, gidip herhangi bir sorununda doktoru bulamayan tatmin eden yanıtlar alamayanlar az değil. Tamam biz doktorlarla sohbete gitmiyoruz ama başarısız sonuç alıp sorduklarında neredeyse "ben paramı alır işime bakarım, yaptık mı-yaptık sonuç mühim değil tavrı hiç hoş değil.

Lütfen tecrübelerinizi bizden esirgemeyin.
Bir de Tolga Ecemiş var bu ara pek çok yerde ismini övgü ile duyuyorum. kendi muayenehanesi var işlemleri hrs de yapıyor ama tüp bebek merkezi olarak geçmediği için rapor kullanılamıyor olabilir en azından ben çalıştığım kurumdan tedavinin bir kısmını alıyorum ama orada tedavi olursam ssk ile tüp bebek anlaşması olmadığı için bana ödeme yapamayacaklarını söyledikleri için eledim. Eğer tüm herşeyi Zaten kendim karşılıyorum ve karşılarım derseniz bir araştırın derim.

Benim bildiğim denemelerin arka arkaya olması sizin yararınıza. 3 aydan fazla ara vermezseniz yumurtalarınız uyarılmış olacağından yumurtlama sayınız fazla olabiliyor. Bir arkadaşım var çok araştırır kendisi bana ara verme demişti. Eski doktorumda vücut bu sisteme alıştı bozma tekrar dene, 3 aydan fazla ara verme. Nereye gidersen git buraya gelmesen bile 3 aydan fazla ara verme dedi.

İlgi alaka meselesine gelince ilgili olan yerde birşeyler yinede yanlış yapılıp tutmayabiliyor. İlgisiz olan yerde ise tüm ilgisizliğe rağmen herşey yapılıp tutabiliyor. Şuan gittiğim yer eskisinin yarısı kadar anca ilgili ama istediğim herşeyi yapıyor. Birçok tahlilimin sonucunu her defasında tekrar tekrar hatırlatmak zorunda kalıyorum bir nevi kendi takibimi kendin kendim, istediğim şeyleri tekrar tekrar hatırlatıyorum ama en azından şu da yapılması diyeceğim bir durum yok şimdilik o Nedenle tutmazsa içimde şu da yapılsaydı diye bir uhde kalmayacak ama diğer taraf istediğim şeyleri yapmadığı için pişmanlıklarım var içimde.

Bende sizden haber bekliyorum. Nereyi tercih ederseniz bildirin lütfen. İnşallah olumlu sonuçlar alırsınız.

Bir de Tolga Ecemiş var bu ara pek çok yerde ismini övgü ile duyuyorum. kendi muayenehanesi var işlemleri hrs de yapıyor ama tüp bebek merkezi olarak geçmediği için rapor kullanılamıyor olabilir en azından ben çalıştığım kurumdan tedavinin bir kısmını alıyorum ama orada tedavi olursam ssk ile tüp bebek anlaşması olmadığı için bana ödeme yapamayacaklarını söyledikleri için eledim. Eğer tüm herşeyi Zaten kendim karşılıyorum ve karşılarım derseniz bir araştırın derim.

Benim bildiğim denemelerin arka arkaya olması sizin yararınıza. 3 aydan fazla ara vermezseniz yumurtalarınız uyarılmış olacağından yumurtlama sayınız fazla olabiliyor. Bir arkadaşım var çok araştırır kendisi bana ara verme demişti. Eski doktorumda vücut bu sisteme alıştı bozma tekrar dene, 3 aydan fazla ara verme. Nereye gidersen git buraya gelmesen bile 3 aydan fazla ara verme dedi.

İlgi alaka meselesine gelince ilgili olan yerde birşeyler yinede yanlış yapılıp tutmayabiliyor. İlgisiz olan yerde ise tüm ilgisizliğe rağmen herşey yapılıp tutabiliyor. Şuan gittiğim yer eskisinin yarısı kadar anca ilgili ama istediğim herşeyi yapıyor. Birçok tahlilimin sonucunu her defasında tekrar tekrar hatırlatmak zorunda kalıyorum bir nevi kendi takibimi kendin kendim, istediğim şeyleri tekrar tekrar hatırlatıyorum ama en azından şu da yapılması diyeceğim bir durum yok şimdilik o Nedenle tutmazsa içimde şu da yapılsaydı diye bir uhde kalmayacak ama diğer taraf istediğim şeyleri yapmadığı için pişmanlıklarım var içimde.

Bende sizden haber bekliyorum. Nereyi tercih ederseniz bildirin lütfen. İnşallah olumlu sonuçlar alırsınız.

Mutlaka buradaki herkese ışık-umut-tutunacak dal olabilecek her seyi paylaşıcam. Ön görüşmeleri bir atlatalım...Rabbim hayırlı ve doğru olana yöneltsin inşallah

Arkadaşlar, acaba Tüp Bebek Merkezleri Sağlık Bakanlığı tarafından giriş kayıtları-tedaviye başvuran ve sonuçlar takip altında tutuluyor mu, bilgisi olan var mı ?

Şöyle ki; her tedaviye başlayan bence anında resmi bir kontrol merciine bildirilmiş olsa ve tüm süreçler takip edilse her şey daha güvenilir olur. Farzı misal ; Bu ay 50 hasta tüp bebek tedavisine başladı. Şu protokol uygulandı, bu sayıda yumurta toplandı v.s. sonuç okarak bu ay gelen 50 hastadan 20'si pozitif sonuçlanıysa geri kalanlar o merkezin hanesine işlenmeli ve sebepleri sorgulanmalı. Diyelim ki bunlardan 10'u ciddi ve olağanüstü bir sebebe bağlı geri kalan 20 azımsanacak bir sayı değil. Bu şahısların 2.denemeleri bu merkezlerde belli bir indirimle olacak şekilde yaptırımlar uygulanmalı. Şüphesiz Allah verir - Allah alır, lakin her başvuran bakanlığa bildirilse daha sağlıklı istatistikler elde edilir. Ayrıca bence hiç bir merkezin "hakkımızda yorum yapılmasın"deme lüksleri olmamalı, kendilerine güveniyor olsalar daha şeffaf davranırlar. Bu deneme-yanılma malzemesi kabul edilemez. Insanlar umutlarını - sağlıklarını - varını/yoğunu- kredi ile para biriktirip-evlerini satıp bu işe kalkışıyor ve herkes onların yumuşak karnını bildiginden sömürülmeye açık olabilir. Işin bu tarafını asla yok sayamayız. Kontroller Resmi kanallardan olursa sonuçlara etki eder diye düşünüyorum.

Mrb ben bulent tirasta bir kez tuo bebek yaotirdim fakat simdi baska doktor arayisindahim aklimdaki isimler sırasıyla

Müstecep lavrut bahceci tüp bebek merkezi
Yucel karaman bruksel tup bebek
Semra kahraman memorial

Daha önce de belirttiğim gibi Çarşamba Novaart Mehmet Erdem'e randevum vardı.

Eşimle gittik. Genel bilgi amaçlı bir görüşmeydi. Muayene edildim. Daha önceki tetkiklerime bakıldı. Haftaya tekrar yumurtalıklarıma bakmak için çağırdı. Tavrı oldukça saygılıydı. Tedavi şekli ve süresi bu hafta belirlenecek (1 ay önce başka bir doktorda negatif denememiz olmuştu).

Hamileymişsiniz, hayırlı olsun.. tüp bebek mi, eğer öyleyse hangi doktor,? İle tedavi gördünüz,