Tüp bebek sürecinde tanı

Hangi tanı ile Tüp Bebek süreciniz kesişti ?

• Ankete Katılan
    1.859
Attığım mesajda da dile getirdim bazı üyeler profillerinde Tüp Bebek seçeneğini işaretlememiş ve bu sebeple herkese mesaj attım. Sonunda da konu ile alakanız yok ise anlayışınız için teşekkür ederim dedim. Buna rağmen yaklaşık 40-50 üye bu tür mesajları almaktan rahatsız olduklarını ve üyeliklerini kapatmak istediklerini ifade etti. Fakat üyelik iptalinde ve bunu dile getirmede biraz üsluplu olunsa çok mutlu olurdum. Mail ile gelen bu tür yorumlara üzüldüm ve üzüntümü de burada paylaşmak istedim.

fsh yüksekliği seçeneği önemliydi, teşekkürler ilave için K Kazen , anketi şimdi oylayabildim :KK66:

aaa bu arada giden gider, kalan sağlar bizimdir, her yerde var o cinslerden, boşver, üzüldüğüne değmez :KK66:

Attığım mesajda da dile getirdim bazı üyeler profillerinde Tüp Bebek seçeneğini işaretlememiş ve bu sebeple herkese mesaj attım. Sonunda da konu ile alakanız yok ise anlayışınız için teşekkür ederim dedim. Buna rağmen yaklaşık 40-50 üye bu tür mesajları almaktan rahatsız olduklarını ve üyeliklerini kapatmak istediklerini ifade etti. Fakat üyelik iptalinde ve bunu dile getirmede biraz üsluplu olunsa çok mutlu olurdum. Mail ile gelen bu tür yorumlara üzüldüm ve üzüntümü de burada paylaşmak istedim.
Sen iyisini yaptin K Kazen senin sayende o iki secenegi isaretledim o rahatsiz olan bayanlar o kadarmi eminlerki tūp bebekle tanışmayacaklarina rahatsiz olmuslar

gitmeleri değil e-postalarda ki üslup üzdü ...
onlardan çok var ortalıkta, hepimize geliyor o tarz mailler, topiklerde yazışmalarda bile neler çıkıyor karşımıza, ne hakaretlere uğruyoruz durduk yerde... boşvermek gerek...

Seçenekleri yeniden inceler misiniz ? Seçenekler tam olduğunda doktorlar adına açacağım ...

önce cevapları tam oturtalım ...
Merhaba kazen, ben ankete katıldım ama benim bir işlem daha yapılacak tüplerim tekrarbkontrol edilecek ve işlem esnasında açılmaya çalışılacak , tüp bebek olayı bu işleme bağlı çünkü . Umarım ankete katılmış olmam sorun degildir .

merhaba, benim eşimde de morfolojik bozukluk ve sperm hızında sorun var. iki defa kayıp yaşadık bu nedenle doktorlar bana da tüp bebek yapmamı söylüyor ancak ücreti çok yüksek olduğu için şimdilik yapamıyoruz.
Bizde de morfoloji bozukluğu çıktı 3 kez hamile kalıp kaybettim hiçbir dr morfolojiye baktirmadi aşılama denenirken yapılan testte farkettim ki dusuklerin sebebi de morfoloji bozukluğu olabilirmiş hala inanamıyorum 5 senedir deneme tahtasına döndü vücudum bir doktor da çıkıp morfoloji bozuk olursa düşük ihtimali artar demedi kadınlar kulübünde dolanirken morfoloji topilerinde çok yoğun düşük vakaları görünce farkettim, ne yazık ki doktorlar sperm saglikliysa döllenme olur diye tutturmuş ama kazın ayağı oyle degil keşke biraz daha açık görüşlü olabilseler, şimdiye kadar 3 tüp bebek parası harcadık daha da gel git aşılama virt zırt diyolardi ben kesfetmeseydim. İnşallah yaza tüp bebek yaptıracağız yarın da kaan aydosta randevumuz var erkek infertilite uzmanı ,hayırlı sonuclar olsun isteyen herkese rabbim nasip etsin

Merhaba kazen, ben ankete katıldım ama benim bir işlem daha yapılacak tüplerim tekrarbkontrol edilecek ve işlem esnasında açılmaya çalışılacak , tüp bebek olayı bu işleme bağlı çünkü . Umarım ankete katılmış olmam sorun degildir .

yok yok önemli olan teşhis neydi ? onu da zaten işaretlemişsiniz

güzel konu olmuş istanbul tüp bebekte tedavi olmustum 3 defa deneme yaptık ilki tutmadı ıkısı tuttu sonra kimyasal gebelikle düşük oldu ordaki doktorları tavsıye edecektim ama kapatılmış klinik digerleri hakkında bi bilgim yok malesef.

Aslinda tup bebekle bebegi olmus ama suan tedavide olmayanlarda yazsa ne iyi olur doktor secimi icin bilgi alirdik
Aslında amaç bu zaten yani hangi dr da hangi probleminiz oldugu halde pozitifi yakaladınız. Yani kimi dr tüpler de iyidir kimi dr amh rezervi az bir hastada doğru tespitler yapıyordur. Yani dr ların ne tip hastalarda daha başarılı oldugunu görürsek hastalar olarak o dr a yönleniriz

Ahh şu kafa dalındaki burunlarimiz :işsiz:

Merhaba bende tup bebek donemindeyim
Yazildimi bilmiyorum K Kazen fakat Amh dusuklugu ile over rezerv problemi ayni durum sayilabilir

Benim en bas problemim amh dusuklugu mesela bu nedenle over rezervim az...

Cikolata kistimde var bu da over rezervini dusuruyor..

Yani aslinda amh dusuklugu =over rezerv problemi
Hatta amh dusuklugu = erken menopoz demektir

Basimdaki bela oluyor kendisi
Yani soyleki amh rakamina gore menopoza yakinlik ve erken menopoz teshis ediliyor..

Cikolata kisti de bazi durumlarda buyukluk sayi ve yapisiklik durumlarina gore rezervi azaltan etkendir.
Yani o 2 secenek birlestirilebilir

Nacizhane bilgiler vermek istedim yasadigim durumlar oldugu icin

Son düzenleme:
Güzel bir başlık olmuş, iki tüp bebek tedavisi ile 1+2 çocuk sahibiyim. Bildiğim hususlarla ilgili yardımcı olmak isterim...
Yaaa ne güzel Allah bağışlasın evlatlarınızı. Tüp bebeğe neden başvurdunuz? Bu süreç ile ilgili önerileriniz var mı?

Yaaa ne güzel Allah bağışlasın evlatlarınızı. Tüp bebeğe neden başvurdunuz? Bu süreç ile ilgili önerileriniz var mı?
Merhaba, öncelikle çok geçmiş olsun. Ciddi derecede eş sorunsalı yaşıyorduk morfoloji, çevresel faktörlerden etkilenen sperm ve hız problemimiz vardı, stresten uzak durmanız en çok dikkat etmeniz gereken bir konu. Rabbim size ve isteyen herkese o eşsiz mutluluğu nasip etsin. Sevgiler

Merhaba, öncelikle çok geçmiş olsun. Ciddi derecede eş sorunsalı yaşıyorduk morfoloji, çevresel faktörlerden etkilenen sperm ve hız problemimiz vardı, stresten uzak durmanız en çok dikkat etmeniz gereken bir konu. Rabbim size ve isteyen herkese o eşsiz mutluluğu nasip etsin. Sevgiler
Aynen bizde de morfoloji problemi var. Umarım bizim de ikiz ikiz olur.

Benim dr.gürkan arıkan 2.denememde hamile kaldım.26.haftada sebebsiz suyum azaldı.ve karnımda öldü.şuanda yumurta toplandı.8 yumurtadan 5.tanesi 5.güne gelmeden öldü.6.güne 3 tane kaldı dondurduk.yarın dr.görüneceğim rahim hazırlanıcak ve yükleme yapıcağım.