Tüp Bebek Tedavisinde Doktor Seçimi

Tüp Bebek Tedavisinde Doktorun Önemi

• a-Uygulanan tedavi yöntemleri

OY: 1 10,0%
  • b-Modern Hastane ve Laboratuvar ortamı

OY: 5 50,0%
  • c-Embriyologların deneyimi

OY: 5 50,0%
  • d-Doktor seçimi.

OY: 7 70,0%

• Ankete Katılan
    10

nurten3232

Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2019
4
2
35
Arkadaşlar, ben iki aşılama ve bir tüp bebek tedavisi oldum ve olumsuz sonuçlandı. Aramızda daha fazla deneme yapanlarda var. Zor bir süreç ve üstümüzde bıraktığı psikolojik etki de bir hayli çok.

Benim merak ettiğim konu şu; acaba kadın ve erkekde sorun olmadığını düşünerek, tüp bebek tedavisinde doktor seçiminin ne kadar önemi var. Bir sıralama yaparsak önem derecesine göre, nasıl sıralarsınız. Açıkçası ben hastaneyi seçtim ama, KK forumda okuduklarımdan sonra, doktor konusunda kararsızım. Herkes başarılı olduğu doktoru burada övüyor. Şuna gidin benimle çok ilgilendi ya da buna giderseniz başarı şansınız yüksek olur gibi. Diyelim en iyi doktoru seçtik. Ama embriyolog daha yeni mezun olmuş ve deneyim kazanmaya çalışıyor. Ya da tam tersi doktor yeni mezun, embriyolog çok deneyimli. Diyelim ki devlet bünyesinde 15 sene önce kurulan bir tüp bebek merkezi ile modern ve en son teknoloji ile kurulan bir laboratuvara sahip hastane arasında elbette çok fark olacaktır. Konu hakkında tecrübeli arkadaşlar yorum yaparsa, kararsız olan arkadaşlara ve bana yardımcı olurlar. Aşağıdaki kriterlere başka madde koymalı mıyız?
İki seçenek işaretlenebilir.

a-Uygulanan tedavi yöntemleri
b-Laboratuvar ortamı
c-Embriyologların deneyimi
d-Doktor seçimi.

İşin yarisi doktorda cunku yumurta toplamaya kadar verilen ilaclar doz ayarlamasi vs onun elinde. İsin diger yarisi embriyologlarda ve labaratuvarda. Bu kisimada doktorun cok mudahalesi olamiyor yapacagini yapip işi emriyologlara pasliyor ve gerisi onlarin tecrubesi labaratuvarin kosullari en onemliside nasibe kaliyor. Ulkenin en populer merkezi bahceci labaratuvari ödüllü. Orada olumsuz sonuc alanlar oldugu gbi devlet hastanelerinde orta derecede merkezlerde cok sayida olumlu sonuclarda oluyor.
Karar vermek zor nasip diyip gecemiyoruz keske birileri kesin sonuc sunabilse bize. Ben devlette yaptirdim. Olmasaydi ozele bahceciye gidecektim doktorumun tavsiyesiyle. Sebebide labaratuvariydi. Benim merkez tercihim once doktora inancimdan oldu. Ardindan hastane imkanlari geldi

Doktor cok önemli ama lab.da cok cok önemli kizlar bahceci bu konuda turkiyenin 1 numarası

Kesinlikle katılıyorum kızlar bende bahçecide tedavi oldum laboratuvarı çok önemliydi nenim için iyi diye seçtim

İşin yarisi doktorda cunku yumurta toplamaya kadar verilen ilaclar doz ayarlamasi vs onun elinde. İsin diger yarisi embriyologlarda ve labaratuvarda. Bu kisimada doktorun cok mudahalesi olamiyor yapacagini yapip işi emriyologlara pasliyor ve gerisi onlarin tecrubesi labaratuvarin kosullari en onemliside nasibe kaliyor. Ulkenin en populer merkezi bahceci labaratuvari ödüllü. Orada olumsuz sonuc alanlar oldugu gbi devlet hastanelerinde orta derecede merkezlerde cok sayida olumlu sonuclarda oluyor.
Karar vermek zor nasip diyip gecemiyoruz keske birileri kesin sonuc sunabilse bize. Ben devlette yaptirdim. Olmasaydi ozele bahceciye gidecektim doktorumun tavsiyesiyle. Sebebide labaratuvariydi. Benim merkez tercihim once doktora inancimdan oldu. Ardindan hastane imkanlari geldi
Haklısıniz zor secimler.D.r,hastane, labaratuar her sey önemli.Elimizdekini yapip gerisi allaha bırakmaliyız bence.

X