Tüp bebek tedavisinde prp yaptıranlar, PRP tedavisi ne demektir?

M

46 amh 0.14 yumurtam bu ay 2 ad vardı büyümedi ilaçlar iğneler kullandım ama malesef 11-12 de kaldı büyütemedik
11-12 ne benim amh 0.26 yaş 43 44e girmek uzereyim.fsh 20 üç ay önce bir iki yumurta görmüştü iki aylık Ted gördüm.gecen ay sıfır yumurta.Ay ay degesebilirmis diyorlar.iki Dr gittim, bana çok umutlu bakmadılar yaa.

Ben de prpyi duyunca yenidne tüp ebbek deneyeyim dedim allah hepimizin ayrdimciis oslun bende ahm düşük prp tabiki herkeste aynı etki etmeyebilir ama bir umut biraz bile etki etse insan işe yarar mı diye düşünüyor
Amh FSH yaş kac.Yumurta kaç tane görüniyor genelde aylık takipte?

Rahim duvarı ıcı. Prp uygulanırken aneztezı aldınızmı almadıysanız agrı oldumu uygulamada yabancı vıdolardı hep hastalar uyutuluyor merak ettım
Size Prp uygulandı mi.Hamileymissiniz.Tebdik ederim.Saglikla kolaylıkla dogsun

Seni diğer grupta görünce buraya da yazayım dedim. Benim hsg sonucumda üst kısmın bir bölümü yoktu neredeyse. Yapışıklık baya ilerlemiş. Zaten adetim son zamanlarda çok az olmaya başlamıştı. Histereskopi sonrası da yapışıklığı açtığını söyledi doktor. Jel kullandı tekrar olmaması için. Ayrıca şekil bozukluğunu giderdiğini söyledi ve rahim üstten çökmesin diye spiral koydu. En son da prp uyguladı. Haftaya tekrar prp yapacak. Olumlu sonuç alırsam buradan paylaşırım. Unutursam hatırlatın.
Prp sonucu nasıl oldu.Umarim başarıyla sonuçlanmıştır.

Merhaba benide donasyona yönlendirdiler,yumurta rez az 1 yada 2 yumurta çıkıyor ve boş her denemede,Amh 0,27 ,sizin süreç nasıldı benzer miydi bahsedebilir misiniz? Ben bitkisel destekmi yoksa prp mi yaptırsam bilemedim yani bazı doktorlar uzak durun para tuzağı sonucları belli değil diyor bilemedik ne yapacağımızı😰
Yaşınız kaç ne yaptiniz?

Hayıt tentürü kullanın mutlaka
Tentür nedir Ben ersagin hayıt tohumu tabletini aldım başka ilaclar da var arada içiyorum hergun icemedim.Solgar Q10 ve astalife verdi ikinci gittiğim Dr.İlk Dr estrfafom ve duphaston vermişti vitamin vermemişti.

Benim hic yumurtam yoktu prp sonrasi 3 yumurta toplandi bugun
Yaş amh FSH ve aylık yumurta sayısı kaçtı acaba?Güzel sonuçlar almışsınızdir dilerim.Az önce yine size mu tazdim bilmiyorum 😁

bende prp yaptırmayı düşünüyorum arkadaşlar, ilerleyen zamanlarda geçmişime dönüp baktığımda keşke şunuda yapsaydım olurmuydu ki diyeceğim bişey kalmasın istiyorum. maddi manevi bütün imkanlarımı zorlayıp elimden geleni yapmaya gayret ediyorum. hepimizin emeklerinin hayırlısıyla karşılığını versin rabbim
Siz ne yaptınız ve nerde yaptırdınız?

Bana da doktorum prp önermişti. AMH:0,22, hormon ve tahlillerim normal, bir çocuğum var. Prp yumurta kalitesini artırmak için demişti ve yumurtalıklara zarar verebilir bilemiyoruz demişti. Ama ben çörekotu tarçın bal kürü ve arı sütü yaptım 2. tüp bebek denememde 2 yumurta büyüdü. 1. Kalite bir embriyo oluştu, (bu arada hep2-3 yumurta oluşuyordu,)fakat 5. günde yani erken oluşunca donduruldu, sonraki ay tekrar tedavi başlayıp 2 adet döllendi, biri uygun değilmiş, diğeri 2. Kaliteli idi( sadece bal çörekotu tarçın kullandım, arı sütü düzgün kullanmadım) Sonra dondurulmuşla beraber bu ay transfer edildi ama tutmadı. Malesef prpnin para tuzağı olduğunu düşünüyorum cnm. Rabbim hepimize hayırlı evlatlar nasip etsin
Çörek otu su siyah renkli taneciklerden degilmi balla tarçınla karıştırarak.Ari sütü sadece arı sütü muhani bal polen arisutu de oluyor ya

Amh FSH yaş kac.Yumurta kaç tane görüniyor genelde aylık takipte?
Amh en osn 0.3 tü fsh gecen sene tam sinirda epeydir yumurtalara baktırmadım yeni gideceğim iste ön görüşmeye benim solda nerdeyse hiç olmuyor sağ yunurtalikta en son 4 ta e olmuştu belki prp ve takviyeler ise yaarar kalitesi artar enazindan ve tutar diyorum hayirlisi sizin sorun neydi yaşımda 39 okursa bu 6. Denemm olacak

Bana da doktorum prp önermişti. AMH:0,22, hormon ve tahlillerim normal, bir çocuğum var. Prp yumurta kalitesini artırmak için demişti ve yumurtalıklara zarar verebilir bilemiyoruz demişti. Ama ben çörekotu tarçın bal kürü ve arı sütü yaptım 2. tüp bebek denememde 2 yumurta büyüdü. 1. Kalite bir embriyo oluştu, (bu arada hep2-3 yumurta oluşuyordu,)fakat 5. günde yani erken oluşunca donduruldu, sonraki ay tekrar tedavi başlayıp 2 adet döllendi, biri uygun değilmiş, diğeri 2. Kaliteli idi( sadece bal çörekotu tarçın kullandım, arı sütü düzgün kullanmadım) Sonra dondurulmuşla beraber bu ay transfer edildi ama tutmadı. Malesef prpnin para tuzağı olduğunu düşünüyorum cnm. Rabbim hepimize hayırlı evlatlar nasip etsin
Kürü nasıl yapiyrosunuz hepsini karıştırarark mı? Tarif edebilrimisniz bide günde ne kadar arı sütü markasi ne acaba pek bişe bualamdim eczaci alrabam bal parmak dedi ama

Canim endise yapma bende temmuz sonunda prp yaptirdim reglim gecikti hemsireyi aradim normal dedi 7 gun gecikti sonra kendiliginden oldu canim ilac almama gerek kalmadi eylul reglisinin 2. Gunu amh ve fsh testleriyle beraber bulent beye gidicem tekrar canim

Senin yas kac canim neden prp onerdiler sana benim yas 39 birdefa yumurta toplandi 6 yumurtam cikti 3 tanesi olgun denildi bir tane dollendi :KK43: insALLAH prp ise yarar
Sizin son durum nedir acaba

Amh en osn 0.3 tü fsh gecen sene tam sinirda epeydir yumurtalara baktırmadım yeni gideceğim iste ön görüşmeye benim solda nerdeyse hiç olmuyor sağ yunurtalikta en son 4 ta e olmuştu belki prp ve takviyeler ise yaarar kalitesi artar enazindan ve tutar diyorum hayirlisi sizin sorun neydi yaşımda 39 okursa bu 6. Denemm olacak
43 yaşın sonu amh 0.26 FSH 20 geçen ay hiç yumurta görülmedi bu ay iki yumurta Yakın bir ile gittim tavsiyeyle(Dr caglar Yazıcıoğlu)hemen başlamak istedi tup bebeğe ama ben kendi ilimde bir dra başlasam yarın daha iyi olacak yarın reglin ,3.gunu basladim başladım.Yarin randevu aldım tabi klinik hakkında çok yorum yok .Tavsiye de almadım netten buldum.memnun kalan da var kalmayan da kk yorumlarinda.(turan Çetin)İlk drun(başkent hast Erhan bey) ilgisinden ve umutsuzluğun dan memnun degildim.Yine başkent hast birini tavsiye ediyorlar (Esra hanım)ama çok dolu randevu yetismez.Bir tanesini de yine kk dan buldum kimisi çok tavsiye etmiş biri de tavsiye etmemiş .(Bülent Haydardedeoğlu)

43 yaşın sonu amh 0.26 FSH 20 geçen ay hiç yumurta görülmedi bu ay iki yumurta Yakın bir ile gittim tavsiyeyle(Dr caglar Yazıcıoğlu)hemen başlamak istedi tup bebeğe ama ben kendi ilimde bir dra başlasam yarın daha iyi olacak yarın reglin ,3.gunu basladim başladım.Yarin randevu aldım tabi klinik hakkında çok yorum yok .Tavsiye de almadım netten buldum.memnun kalan da var kalmayan da kk yorumlarinda.(turan Çetin)İlk drun(başkent hast Erhan bey) ilgisinden ve umutsuzluğun dan memnun degildim.Yine başkent hast birini tavsiye ediyorlar (Esra hanım)ama çok dolu randevu yetismez.Bir tanesini de yine kk dan buldum kimisi çok tavsiye etmiş biri de tavsiye etmemiş .(Bülent Haydardedeoğlu)
Benimde 4 sene önce 4 yumurta naca gelişmişti oda sadece sağ yumurtalıktan allah yardımcımız olsun bir sbeep sadece hangi dr.u yakın hissederseniz oan gidin rhat olmakta cok önemli bu durumda belki takviyeelr falan ise yarar birde inralipid serum okuudm bu ara ben onuda dra soracğım sizde bi araştırın

Fiyat nasl kızlar cok oahalı diyorlar prp için ve devlet destegi olmuyor mu yani ünv hastaneleri yapıyor mu bilgnz varmı

X