tüp bebek yaptıranlar lütfen okuyun

Sade frappe

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2019
1.353
1.621
merhaba, stres en kotusu. tecrubeyle sabit:)
benim dondurulmus 2 embriyo transferim oldu ve sonucum olumsuz oldu maalesef. kendisi sartlama bu sekilde.
Bence de. Ilk zamanlar biraz stresliydim ama artık degilim. Olacagı varsa olur modundayım artık.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-02-2022

Hamileliğimin 12. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 200 gün kaldı.

Bebeğinizin beyni artık doğum anındaki yapısını aldı ancak henüz daha küçük. Nadir istisnalar dışında bebeğinizin harektlerini hisetmeye başlamamış olmalısınız. Bebeğinizin yeni oluşan kasları henüz çok zayıf ve rahmim zorlukla genişledi. Bebeğinizin yeri hala kalça çerçeveniz içinde. Bebeğinizin bağırsakları gelişiyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 14 gr. - Yaklaşık boyu : 41 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Camdakikiz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2020
3.807
2.159
25
Kızlar bugün dondurulmuş embriyo transferinin 4.günü erken mi test için yoksa var mı

Eklentiler

• 96792A9A-3486-49C1-95A9-0BF2487BC76F.jpeg
    96792A9A-3486-49C1-95A9-0BF2487BC76F.jpeg
    168,1 KB · Görüntüleme: 94

Yarimm66

Sabırla bekledigim en güzel yarınımsın...
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2016
3.266
9.831
28
İsterseniz dınlenmek ıstıyprum deyıp dondurulmuş da yapyırabılırsınız ben öyle yapmıştım😍

gokkusaginadusenbukalemun

Yanlış yaptıysam doğrusu hoşuma gitmemiştir. 😌
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2021
1.633
2.048
Nerde tedavi aldınız acaba?🥰
Sağolasın canım. Cümlemizle inşallah.. 🤲 şimdi benim gitttgim merkezde 7.500 tüp bebek ücreti var, Eğer negeatif olursa tekrar tedavisi için 1000 TL indirim var. negatif oldu ama bizim dondurulmus embriyolar vardı. Bu yüzden en başından başlamak yerine sadece trasnfer zamanını bekleyip transfer oldum. Bunun içinde 3500 TL ödedik. Ayrıca dondurma ücreti de verdik 1500 TL. .bu fiyatların içinde ilaçlar yok tabiki. Zor bir yol Rabbim insallah tüm isteyenlere aratmadan versin rabbim. 🤲

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının aldında.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 66 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 163 cm. Başlangıç Kilom :54 Kg. Şimdiki Kilom :49 Kg.

Ikle

Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2019
11
4
30
Hanımlar merhaba, benim sağda bir ve solda bir 1,5 cmlik toplamda iki adet çikolata kistim var. Yaklaşık hemen hemen 2,5 yıldır da çocuk istiyoruz, bundan 1.5 yıl önce kendiliğinden doğal yolla hamile kaldım fakat kalbi durdugu icin 6-7 haftalıkken kürtaj olmak durumunda kaldım. Sonra akışına bıraltığımız halde yine 1 yılı aşkın süre olmayınca geçen ay aşılama yapıldı, 3 yumurtam oluşmasına rağmen o da tutmadı. Bu ay tüp bebekte karar kıldık, doktor reglimin 21.günü tedaviye başlayacağını (uzun protokol yöntemini tercih edecegini) ve yurta toplama işleminden sonra taze transfer işlemi yapacagini soyledi.

Yaa inanın ben düne kadar yeni bir tedaviye başlayacağım icin mutluyken dün akşam burda taze transferin yaratacağı olumsuz etkiler ile ilgili bazı yazıları okuyunca resmen dün gözüme uyku girmedi. Onun dışında çikolata kistiyle ile de hemen hemen herkes olumsuz sonuç aldığını fln yazmış. Yaa gerçekten kendimi şu an çok stresli ve kötü hissediyorum ki. Şu an son anda acaba başka doktora mı gitsek diye akıl karışıklıkları yaşıyoruz. Aranızda taze transfer yaptırıp bebek sahibi olanlar
Çikolata kisti olup tüp bebek yaptırıp olumlu sonuçlar alanlar taze mi dondurulmuş embriyoyla mı yaptirip yaptirmadilarini yazarsa gercekten cok memnun olurum. Konu hakkinda bilgisi olan arkadaşlar lütfen yazsınlar.

Bu arada doktorum rezerv durumunun çok iyi oldugunu söyledi.
Hiç strese girme kendini kasma herkesin farklı şekilde ilerliyor sen sadece rahatla ve dua et sağlıklı olması için ne kadar kendini kasarsan o kadar zarar verirsin kendine ne kadar huzurlu anne adayı olursan bebeğinde o kadar huzurlu olur allah en kısa zamanda nasip etsin inş☺️

Maydonozhanim

Bşlngc:80 ⭐Gncl:71.3⭐Hdf:60
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2020
469
541
25

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 162 cm. Başlangıç Kilom :80.1 Kg. Şimdiki Kilom :71.2 Kg.

Aysali1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2020
83
62
Ben çikolata kisti olan birinin, kistleri baskılanmadan tedaviye başlamasını da, taze transfer olmasını da mantıklı bulmuyorum.
İlk tedavimde kist baskılanmadan direk tedaviye alındım, hem az yumurta oluştu, hemde oluşan yumurtalar boş çıktı. Ve malesef bı tedavinin sonunda kistlerim nerdeyse 2 katı büyüklüğe ulaştı.
Bir doktor aktif olan çikokata kistlerinin etrafına toksin salınımı yaptığını ve bu yüzden yumurta kalitesini düşürdüğünü söylemişti.
Yeni tedavimde kisti baskılamak için 3 ay geçici menapoz uygulandı, şükür daha çok yumurta elde edebildik. Henüz kontrole gidemedim ama muhtemelen bu tedavi de kistleri bir miktar büyütmüştür. Doktorum dondurulmuş transfer olacak ve transferden önce yine kist baskılanacak dedi.

Ahsen555

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2019
5.821
6.093
25
Hanımlar merhaba, benim sağda bir ve solda bir 1,5 cmlik toplamda iki adet çikolata kistim var. Yaklaşık hemen hemen 2,5 yıldır da çocuk istiyoruz, bundan 1.5 yıl önce kendiliğinden doğal yolla hamile kaldım fakat kalbi durdugu icin 6-7 haftalıkken kürtaj olmak durumunda kaldım. Sonra akışına bıraltığımız halde yine 1 yılı aşkın süre olmayınca geçen ay aşılama yapıldı, 3 yumurtam oluşmasına rağmen o da tutmadı. Bu ay tüp bebekte karar kıldık, doktor reglimin 21.günü tedaviye başlayacağını (uzun protokol yöntemini tercih edecegini) ve yurta toplama işleminden sonra taze transfer işlemi yapacagini soyledi.

Yaa inanın ben düne kadar yeni bir tedaviye başlayacağım icin mutluyken dün akşam burda taze transferin yaratacağı olumsuz etkiler ile ilgili bazı yazıları okuyunca resmen dün gözüme uyku girmedi. Onun dışında çikolata kistiyle ile de hemen hemen herkes olumsuz sonuç aldığını fln yazmış. Yaa gerçekten kendimi şu an çok stresli ve kötü hissediyorum ki. Şu an son anda acaba başka doktora mı gitsek diye akıl karışıklıkları yaşıyoruz. Aranızda taze transfer yaptırıp bebek sahibi olanlar
Çikolata kisti olup tüp bebek yaptırıp olumlu sonuçlar alanlar taze mi dondurulmuş embriyoyla mı yaptirip yaptirmadilarini yazarsa gercekten cok memnun olurum. Konu hakkinda bilgisi olan arkadaşlar lütfen yazsınlar.

Benım yengem de çikolata kisti vardı hemde çok fazlaydı önce onu aldılar. Sonra da tüp bebek tedavisi uygulandı. Taze transfer yapıldı ikizleri oldu. Sonradan kalan embriyolar için gitti oda tuttu 1 kızı oldu. Bende taze transfer oldum hemde 3. Gün tuttu çok şükür. Dondurulmuş embriyo transferi olan arkadaşlarım var süreç uzuyor falan sonradan düşününce de o bana sıkıntılı geldi. Benım tedavi yumurta toplama transfer hepsi 13 günde bitti. Hakkınızda hayrlısı olsun inşallah 🥰

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-08-2021

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 3 gün kaldı.

Vernix (bebeğinizin cilt yüzeyinde bulunan kremsi koruyucu madde) doğum sırasında hala bulunuyorsa bu genelde bebeğin sırtında bulunur. Bebeğin cildindeki vernix ayrışırken, berrak ve açık sarımcı renkteki amniyotik sıvı süte benzer bir hal alır. Bu evrede bebek 700-1,000 ml amniyotik sıvı ile çevrelidir. Doğum tarihi geçerse non-stres testleri yapılır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 42 Kg. ile 56 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 150 cm. Başlangıç Kilom :81 Kg. Şimdiki Kilom :77 Kg.

srm

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2012
342
300

Merhaba bende 2012 yilinda sol tatafta cikolata kistim ile ilk denemede tuttu 3.gun embriyosu ve taze transferdi.o zmanlar yokti bu kadar detaylar. Doktor ne dediyse he dedik. Hatta dogumda.kistimi alip odaklari temizledi
Hepte aslinda kistin engel.olmadigini soyledi.durdu ama.ben rahat duramadim sukur kavustukta.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2925 gün geçti.

Sade frappe

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2019
1.353
1.621
Merhaba bende 2012 yilinda sol tatafta cikolata kistim ile ilk denemede tuttu 3.gun embriyosu ve taze transferdi.o zmanlar yokti bu kadar detaylar. Doktor ne dediyse he dedik. Hatta dogumda.kistimi alip odaklari temizledi
Hepte aslinda kistin engel.olmadigini soyledi.durdu ama.ben rahat duramadim sukur kavustukta.
Merhaba, çok sevindim sizin adınıza. Kistiniz sonradan tekrarladı mı peki?

Bebeğinizin beyni artık doğum anındaki yapısını aldı ancak henüz daha küçük. Nadir istisnalar dışında bebeğinizin harektlerini hisetmeye başlamamış olmalısınız. Bebeğinizin yeni oluşan kasları henüz çok zayıf ve rahmim zorlukla genişledi. Bebeğinizin yeri hala kalça çerçeveniz içinde. Bebeğinizin bağırsakları gelişiyor.

Yelda Donmez

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2021
12
6
31

geçmiş olsun. Bu konuda başka bir tüp bebek uzmanına gidin bence. Umudu kaybetmemek gerekiyor. Herkesin sorunu özel tedaviside kendine göre oluyor. her ne olursa olsun umutsuzluğa kapılmamak gerekir. Bende zorluklar yaşadım. Ama sonunda bebeğimi kucağıma aldım. Tedavi sürecinde tanıştığım bir arkadaşım Novafertil gaziantep tüp bebekmerkezinde Ruşen Atmaca hocaya gitti. Çocuk sahibi oldu. umudumuzu yaşattıkça biz yaşarız.

galuska

Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2021
385
359
28
Kızlar moralim biraz bozuk benim ya dün 8 yumurtam toplandı bugün embriyolog aradı 5 i olgundu dedi 4 ü döllendi dedi sayı az olduğu için çöktüm biraz 😔

Sade frappe

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2019
1.353
1.621
Kızlar moralim biraz bozuk benim ya dün 8 yumurtam toplandı bugün embriyolog aradı 5 i olgundu dedi 4 ü döllendi dedi sayı az olduğu için çöktüm biraz 😔
Genelde zaten elde 4-5 yumurta kalıyor, sıkmayın canınızı. Benim bir tanıdığımdan 33 yumurta toplandı sadece 5 tanesi donduruldu. Çoğu kişide toplanan yumurtanın yarısı kadar elde kalıyor zaten. Önemli olan kalanların sağlıklı olması, çoğu anne adayı bir yumurtayla hamile kalıyor, stresi bırakın bol bol dua edin. Inşallah isteyen herkesin, bu yolda çaba gosteren herkesin sağlıklı yumurtaları olur inşallah 🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲