Türkiye'de Korona Virüs COVID-19

bugün itibari ile modunuz ....

• Ankete Katılan
    1.185
Inşallah kimselere gelmez bu virüs ve bi an önce aşısı bulunur da dünya olarak rahatlarız. Bu 2020 hiç iyi gelmedi. Biz de aynı okula giden oğlum ve eşim eve gelir gelmez üstlerini değiştirirler ve ellerini ayaklarını yıkarlar öyle bebeğin yanına gelirler bebeğe kim yaklaşırsa onu hastalıklı gibi görmeye basladim ve kızıyorum ister istemez girmeyin dibinekadar diye 🙄😥
Temizlige dikkat ettikten sonra korkmaya gerek yok hic. Su sabun. Mis gibi icat yani. Insallah atalatacagiz bunu da 🤲

Degiliz ya. Inanin degiliz. Siz biz temiziz ama geneli cok pis insanimizin. Ozellikle ucra koylerdr kasabalarda ilcelerde yasayan insanlar. Inanin suyla sabunla temaslari olmuyor dogru duzgun.
Büyük yerlerde de hijyene hiç dikkat etmeyen temizlik.kulturu olmayan .. hayatında dış bile fircalamamis kişiler biliyorum .. ama.genel.olarak bakacak olursak çoğu Avrupa ülkesine Çin'e göre temiziz .. ben titizimdir mesela kocam dikkat etmez.. aileden o şekilde görmüş kavga dövüş yaptırıyorum bazı şeyleri .. ona kalsa aynı çorabı bir hafta giyer .. öyle görmüş .. ben bir gydigimi asla bir daha gtmem kirli sepetine .. bu olaylardan sonra kavga sayımız artacak gibi

Büyük yerlerde de hijyene hiç dikkat etmeyen temizlik.kulturu olmayan .. hayatında dış bile fircalamamis kişiler biliyorum .. ama.genel.olarak bakacak olursak çoğu Avrupa ülkesine Çin'e göre temiziz .. ben titizimdir mesela kocam dikkat etmez.. aileden o şekilde görmüş kavga dövüş yaptırıyorum bazı şeyleri .. ona kalsa aynı çorabı bir hafta giyer .. öyle görmüş .. ben bir gydigimi asla bir daha gtmem kirli sepetine .. bu olaylardan sonra kavga sayımız artacak gibi
Iste dikkat eden sayisi malesef az. Evet cin gibi degiliz. Kotunun iyisiyiz yani. Ama daha iyi olmaliyiz bu konuda. Kesinlikle temizligi ogretmeliyiz evlatlarimiza.

Iste dikkat eden sayisi malesef az. Evet cin gibi degiliz. Kotunun iyisiyiz yani. Ama daha iyi olmaliyiz bu konuda. Kesinlikle temizligi ogretmeliyiz evlatlarimiza.
Her daim dikkat etmek.temiz olmak.lazim.tabiikii ama.nerdeeee ..
..

İstanbul ümraniye, istanbul acıbadem maslak hastanelerimde görülmüş diye duydum

89054116_10159341556473356_7043180585103130624_n.jpg

Ölüm sadece koronoda degil. Zaten ölüm nasibinizde koronodan dolayı yazıldıysa o gelir başınıza ama degilse eceliniz korur sizi ölümden. Siz tedbiri aldıktan sonra gerisi Takdiri İlahi. Ayrıca ayagınızın taşa takılıp ölme ihtimaliniz de var veya her an nefesiniz de durabilir. Şu an gündem bu oldugu için takılıyorsunuz ama bu kadar etkiliyor ise bunları izlemeyin.

Ölüm sadece koronoda degil. Zaten ölüm nasibinizde koronodan dolayı yazıldıysa o gelir başınıza ama degilse eceliniz korur sizi ölümden. Siz tedbiri aldıktan sonra gerisi Takdiri İlahi. Ayrıca ayagınızın taşa takılıp ölme ihtimaliniz de var veya her an nefesiniz de durabilir. Şu an gündem bu oldugu için takılıyorsunuz ama bu kadar etkiliyor ise bunları izlemeyin.
İzlememek görmemek mumkun deıl butun haber kanalları sosyal medya hep bir seyler söylüyor.Aynen öyle rabbim kaderlerımıze yazmamış olsun

50 yaşın üzerinde yakınlarınız varsa eve yiyecek, ihtiyaç, ilaçlarını vs alıp çıkmamalarını önerin. Haricinde yapacak ve korkacak bir durum yok şu an. Yalnız çocuklarınız varsa kesinlikle annenize babanıza bir süre yaklaştırmayın. En büyük tehlike yaşlılarda...

Kormayan insanı bile korkutuyorlar gerçekten.
Düne kadar aşırı rahattım derken tek vakanın ailemin dibinde olduğunu öğrenince gerildim.
Yapacak bir şey yok, sürekli spekülasyonlar dolaşıyor.
Dinlememek en iyisi, her kafada bir ses.
Temiz bir insan olup, sağlıklı besleneceğiz, çocuklara ekstra özen göstereceğiz o kadar.
Başka elden ne gelir...

Kızlar toplu iş yetinde çalışıorum.Haberleri izledikçe resmen alerjik reaksiyonlarım ataga gecti.Alerjik astımım var bu arada.Allah korusun.Rabbim yar ve yardımcımız olsun bu yıl ne kadar kötü başladı.Doğal afet , hastalık, deprem allah sonumuzu hayır etsin.
Aynen bende korkuyorum bebegime bulaşır onsuz kalırım diye yada bana bulaşır bebegim bensiz kalır diye

50 yaşın üzerinde yakınlarınız varsa eve yiyecek, ihtiyaç, ilaçlarını vs alıp çıkmamalarını önerin. Haricinde yapacak ve korkacak bir durum yok şu an. Yalnız çocuklarınız varsa kesinlikle annenize babanıza bir süre yaklaştırmayın. En büyük tehlike yaşlılarda...
68 yasında babam var 61 yasındada annem rabbım başımdan eksik etmesın onları

X