Türkiye'de Korona Virüs COVID-19

bugün itibari ile modunuz ....

• Ankete Katılan
    1.185
Bugün 9.gün sanirim artik diyebilirim. Aşı ne kadar koruru ne yapar diye korkularim vardi. Oğlum 9 gündür pozitif eşim ve ben 2 doz biontech aşılıyiz, çocukla hic mesafe koyamadık,birlikte yattik bize geçmed. En son sali günü test verdim artik gecmez diye düşündüğüm için yazdim.
Ama şunu demek istiyorum insanlar hasta hasta çocuğunu okula göndermeye devam ederse bu bitmez . Veliye cok kızgınım kendi hasta gribim.diyor, çocuğu hasta yolluyor öğretmen geri gönderdiği halde getiriyor okula tam 13 kişiye bulaştı yazik günah, biz 2 senedir nasil korunduk çocuğuma geldi oldu.

Bugün 9.gün sanirim artik diyebilirim. Aşı ne kadar koruru ne yapar diye korkularim vardi. Oğlum 9 gündür pozitif eşim ve ben 2 doz biontech aşılıyiz, çocukla hic mesafe koyamadık,birlikte yattik bize geçmed. En son sali günü test verdim artik gecmez diye düşündüğüm için yazdim.
Ama şunu demek istiyorum insanlar hasta hasta çocuğunu okula göndermeye devam ederse bu bitmez . Veliye cok kızgınım kendi hasta gribim.diyor, çocuğu hasta yolluyor öğretmen geri gönderdiği halde getiriyor okula tam 13 kişiye bulaştı yazik günah, biz 2 senedir nasil korunduk çocuğuma geldi oldu.
çok geçmiş olsun.🌺🌺 tez elden şifa bulun ailecek inşallah.

maalesef öğrenciler hasta hasta geliyor o konuda haklısınız. geçen birisi tuvalet kağıdı getirmiş sıraya koymuş çocuk sürekli burnunu siliyor kafayı kaldıramıyor ateşi var ama veli almam demiş. ertesi gün yine okuldaydı. çocuk başlarından gitsin de nolursa olsun. yanındaki çocuk çift maske eldivenle oturuyor yazık günah. herkes grip gibi düşünüyor. birşey olmaz deyip yolluyor. işimiz zor.

maalesef öğrenciler hasta hasta geliyor o konuda haklısınız. geçen birisi tuvalet kağıdı getirmiş sıraya koymuş çocuk sürekli burnunu siliyor kafayı kaldıramıyor ateşi var ama veli almam demiş. ertesi gün yine okuldaydı. çocuk başlarından gitsin de nolursa olsun. yanındaki çocuk çift maske eldivenle oturuyor yazık günah. herkes grip gibi düşünüyor. birşey olmaz deyip yolluyor. işimiz zor.

Nasıl ateşle gönderiyolar ya 🙁 virüs varsa ateşliyken daha çok yayılıyormuş diye duymuştuk bi dr dan.

Bizim 1.sınıf öğretmenimiz ateş olmadıktan sonra kuru öksürüklerde gönderin çocukları diyo öksürükler uzun sürüyor diye

öyle bir hakkımız yok. sadece veli insiyatifi var işte. ne diyeyim içindeyiz yaşıyoruz. Zorla test zorla gönderme denilemez sonuçta.

Valla ben denilsin istiyorum çünkü veliye kalırsa çok gevşek oluyor öğretmenin ayrı idarenin ayrı hakkı olmalı ya ne diyim Allah kolaylık versin hepimize

Valla ben denilsin istiyorum çünkü veliye kalırsa çok gevşek oluyor öğretmenin ayrı idarenin ayrı hakkı olmalı ya ne diyim Allah kolaylık versin hepimize
biz de isteriz. ama durum bu. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Umarım biter gider bu pandemi çok zor cidden. İnanmayanı, maske takmayanı herşeyi ayrı dert.

Bu nasıl iş ya hu?
Benim ki de pozitif çıktı halsizlesti boğazı ağrıyor diye okuldan aradılar gittim aldım.
Ben gelene kadar tek başına biryerde beklesin dedim. Ki akşamına ateşi oldu.
Ateşi olunca ertesi gün kardeşini de göndermedim okula.
Sonra kardesinde de hafif ateş olunca dün test yaptırdık pozitif cikti.
Öğretmen ine dedim biz hasta değildik, çocuk AVM gezmiyor, bakkal, market gitmiyor, sitede dışarı çıkıp oynamadı büyük ihtimalle okuldan kaptı dedik.
Ama sınıfta bir kişide sadece hafif kırgınlık olmuş Allah'tan o da gelmemiş o gün.
Yani neticede sınıftan olmasa da okuldan biryerden aldı bir şekilde.
Kulüpler vs ortak olabiliyor.
Ama veli test yaptirmiyorsa nereden bilecek korona mi değil mi?
Tat koku gitmemesine rağmen ne olur ne olmaz dedik yaptirdik.
Eminim çoğu oluyor okulda karantina sürecinden dolayı yaptirmiyorlar.
Çünkü on gün pozitif çıkana karantina.
Onuncu gün test verip okula gidebilir negatif olursa dedi.
Kardeşi aşısiz o yüzden 5 gün karantinada.
Anne baba olarak biz çift aşılı olduğumuz için risksiz yazıyor.
Ama 5.gun mutlaka test yaptırıp ancak normal hayatımıza donebilecekmisiz.
Ama 5. Güne kadar eşim işe gidecek.
Yani sordum evet gidecek ama 5.gun test vermezse o da karantinada sayılacak dedi aman işte karışık.
İşte bunları yaşamamak için teste de goturmuyorlardir.

Biontech 2. dozdan sonra ateşlenen var mı? Evde ateş ölçer yok ama şu an ateşim var. Vicudum kırılıyor, gözlerim ağrıyor, ara ara titreme geliyor ve çok halsizim. Dün biontech 2. dozumu oldum. Sınıfta 5. gün test yaptırıp gelen ailesi pozitif olan çocuklar var. O yüzden korona mı oldum diye de düşünmüyor değilim 😞 Aşıdan sonra bu etkileri yaşayan var mı?

Biontech 2. dozdan sonra ateşlenen var mı? Evde ateş ölçer yok ama şu an ateşim var. Vicudum kırılıyor, gözlerim ağrıyor, ara ara titreme geliyor ve çok halsizim. Dün biontech 2. dozumu oldum. Sınıfta 5. gün test yaptırıp gelen ailesi pozitif olan çocuklar var. O yüzden korona mı oldum diye de düşünmüyor değilim 😞 Aşıdan sonra bu etkileri yaşayan var mı?
Canım aşıdan sonra çoğu kişide ateş halsizlik oldu çevremde. Ama 2-3 güne topladılar kendilerini. Çok geçmiş olsun şifa olsun.

Annemin iki dozdan sonra da oldu ateş vb. belirtiler.
Biontech oldu o da.
Geçmiş olsun.

Teşekkür ederim. Annem de oldu benimle beraber, onda bir şey yok ben yatıyorum. İnşallah geçer anneniz gibi benimkiler de, sağolun.
Geçer birkaç güne.
Annem Corona da oldu onu da ağır geçirdi.
Hastanelik olmadı ama yoğun kas vücut ağrısı ateş vs zor ayağa kalktı yani.
Aşılarını Corona gecirdikten sonra oldu onlarda da aynını yaşadı kısa sürdü ama tabi baya yattı yani.
Bazı bunyelerde böyle etki ediyor demek ki.
Ben de ilk dozda aşı olduğum akşam hafif ateş basması ağız tadında farklılık, ense kökü ağrısı oldu. İkinci dozda sıkıntı yaşamadım.
Ancak annem griplerini de ağır geçirir.
Herşey yiyemez dokunur.
Dışardan yemek hayatta yiyemez ertesi gün hasta olur.
Bagisiklikla alakalı sanırım.

Geçer birkaç güne.
Annem Corona da oldu onu da ağır geçirdi.
Hastanelik olmadı ama yoğun kas vücut ağrısı ateş vs zor ayağa kalktı yani.
Aşılarını Corona gecirdikten sonra oldu onlarda da aynını yaşadı kısa sürdü ama tabi baya yattı yani.
Bazı bunyelerde böyle etki ediyor demek ki.
Ben de ilk dozda aşı olduğum akşam hafif ateş basması ağız tadında farklılık, ense kökü ağrısı oldu. İkinci dozda sıkıntı yaşamadım.
Ancak annem griplerini de ağır geçirir.
Herşey yiyemez dokunur.
Dışardan yemek hayatta yiyemez ertesi gün hasta olur.
Bagisiklikla alakalı sanırım.
Evet bağışıklıkla ilgilidir belki de. Ben de anneme bulaştırmaktan korktuğum için böyleyim yoksa bekleyip aşıdan mı diye sabredeceğim ama bütün paniğim annem için. Annenize çok geçmiş olsun. İnşallah bu son olur, bir daha korona girmez hayatına. Aşıları şifa olsun 🙏🙏

aynı durumu bızde yasadık,karantınamız bıtelı 4 gun oluyor...2 yıldır azami dikkat ederim kızımda dikkat ederdı ama sınıfta herkrs gribiz diye okula gelıyormus test felan yaptrmıyorlarmıs muhtemelen aralarında korona olanda var ve bulaştırarark geziyorlar.bitmezzzzz....!

Ya cok üzgünüm vaLla ,sanki okulda atom parçaliyorlar. Oğlum bugün kabardı ürtiker gibi Covid acile götürdüm .kan , idrar ve röntgen çektiler. Bir sorun yok ilac verdiler. Ben 9 günde artik deli olacam icim parcalaniyor ya bisey olursa diye mahvoluyorum. AAteşli çocuğu nasil yolluyor sanirim çalışıyor işten izin alamıyor.

Canım aşı ates yapıyor ama yine bak kendine

X