Türkiye'de Korona Virüs COVID-19

bugün itibari ile modunuz ....

• Ankete Katılan
    1.185
Bu nasıl iş ya hu?
Benim ki de pozitif çıktı halsizlesti boğazı ağrıyor diye okuldan aradılar gittim aldım.
Ben gelene kadar tek başına biryerde beklesin dedim. Ki akşamına ateşi oldu.
Ateşi olunca ertesi gün kardeşini de göndermedim okula.
Sonra kardesinde de hafif ateş olunca dün test yaptırdık pozitif cikti.
Öğretmen ine dedim biz hasta değildik, çocuk AVM gezmiyor, bakkal, market gitmiyor, sitede dışarı çıkıp oynamadı büyük ihtimalle okuldan kaptı dedik.
Ama sınıfta bir kişide sadece hafif kırgınlık olmuş Allah'tan o da gelmemiş o gün.
Yani neticede sınıftan olmasa da okuldan biryerden aldı bir şekilde.
Kulüpler vs ortak olabiliyor.
Ama veli test yaptirmiyorsa nereden bilecek korona mi değil mi?
Tat koku gitmemesine rağmen ne olur ne olmaz dedik yaptirdik.
Eminim çoğu oluyor okulda karantina sürecinden dolayı yaptirmiyorlar.
Çünkü on gün pozitif çıkana karantina.
Onuncu gün test verip okula gidebilir negatif olursa dedi.
Kardeşi aşısiz o yüzden 5 gün karantinada.
Anne baba olarak biz çift aşılı olduğumuz için risksiz yazıyor.
Ama 5.gun mutlaka test yaptırıp ancak normal hayatımıza donebilecekmisiz.
Ama 5. Güne kadar eşim işe gidecek.
Yani sordum evet gidecek ama 5.gun test vermezse o da karantinada sayılacak dedi aman işte karışık.
İşte bunları yaşamamak için teste de goturmuyorlardir.
Biz bu süreçte hep test verdik süreç uzamasin diye cocuk 14 gün karantinada 5 günde sınıfta cikti diye bekledi. Ben onla 2 defa yaptırdım negatif çıktı 5. Günde yaptırdim negatif biz yarin 10.gün test yaptıralım çocuğa dedik ama vazgeçtik negatif cikarsa okula gitmeli heralde dinlesin bakalim. Cok üzülüyorum su yaşta aldi bi virüsü. Nasil dikkat ettik sonuç bu

Ya cok üzgünüm vaLla ,sanki okulda atom parçaliyorlar. Oğlum bugün kabardı ürtiker gibi Covid acile götürdüm .kan , idrar ve röntgen çektiler. Bir sorun yok ilac verdiler. Ben 9 günde artik deli olacam icim parcalaniyor ya bisey olursa diye mahvoluyorum. AAteşli çocuğu nasil yolluyor sanirim çalışıyor işten izin alamıyor.
Benim velilerimin hiç birisi çalışmıyor. 39.1 ile eve gönderdim çocuğu, asla test yaptırmadan geri getirdi ertesi gün . 3 gün sonra babası fenalaştı pozitifmiş. Bu sefer koşa koşa çocuğa test yaptırdı okula yollamak için 5. gün yolladı yine. Şimdi fenalaştıkça aşıdan mı okuldan mı diye kendimi yiyorum

Benim velilerimin hiç birisi çalışmıyor. 39.1 ile eve gönderdim çocuğu, asla test yaptırmadan geri getirdi ertesi gün . 3 gün sonra babası fenalaştı pozitifmiş. Bu sefer koşa koşa çocuğa test yaptırdı okula yollamak için 5. gün yolladı yine. Şimdi fenalaştıkça aşıdan mı okuldan mı diye kendimi yiyorum
Valla desen ki okulda uzaya gidilecek projeler yapılıyor gitmezse sSorun olur ama yok. Bende çalışmıyorum evde evet zor hem okulda yapilani hem ödevleri yapmak zor oluyor. Cocuk okul modunda değil çünkü ama ne yapalim. Insan düşünür ya birinin vebalini alirim diye.
Senin hep biontech mi 2 doz sinovc mu vardi. Neden geçe kaldin aşıda

Valla desen ki okulda uzaya gidilecek projeler yapılıyor gitmezse sSorun olur ama yok. Bende çalışmıyorum evde evet zor hem okulda yapilani hem ödevleri yapmak zor oluyor. Cocuk okul modunda değil çünkü ama ne yapalim. Insan düşünür ya birinin vebalini alirim diye.
Senin hep biontech mi 2 doz sinovc mu vardi. Neden geçe kaldin aşıda
Benim 2 sinovac vardı. 3. dozu biontech oldum sonra hamile kaldım. Hamilelik bitince 4. dozu oldum. O yüzden geçe kaldı. Etlerim lime lime dökülüyor 😢 parol alsam mı bilemedim

Biz bu süreçte hep test verdik süreç uzamasin diye cocuk 14 gün karantinada 5 günde sınıfta cikti diye bekledi. Ben onla 2 defa yaptırdım negatif çıktı 5. Günde yaptırdim negatif biz yarin 10.gün test yaptıralım çocuğa dedik ama vazgeçtik negatif cikarsa okula gitmeli heralde dinlesin bakalim. Cok üzülüyorum su yaşta aldi bi virüsü. Nasil dikkat ettik sonuç bu
Dikkat etmeye gelmiyor olacaksa oluyor.:KK43:
Evet onuncu gün negatif çıkarsa gidebiliyor.
Dinlensin derseniz yaptırmayın.
İlkokuldaysa çok da ders sıkıntı olmaz da benim ki 8. Sınıf onuncu gün yaptıracağız mecbur tekrardan.

Biontech 2. dozdan sonra ateşlenen var mı? Evde ateş ölçer yok ama şu an ateşim var. Vicudum kırılıyor, gözlerim ağrıyor, ara ara titreme geliyor ve çok halsizim. Dün biontech 2. dozumu oldum. Sınıfta 5. gün test yaptırıp gelen ailesi pozitif olan çocuklar var. O yüzden korona mı oldum diye de düşünmüyor değilim 😞 Aşıdan sonra bu etkileri yaşayan var mı?
Esim 2. Dozdan sonra 24 saat cok çekti. Bas agrisi mide bulantisi üşüme terleme ne ararsan vardi. Ama biz grip olduk, yagmurda islanmistik. Maaile grip olduk atlattik. Daha grip belirtisi yokken ama vücut kirginken aşı olunca her sey tavan yapmıştı.

Cocuklarin okulda beslenme yapmasi cok geriyor beni. Onun dışında maske çıkarmıyor oğlum ama arkadaslari bahceye iner inmez cenelerine indiriyorlar. Bitmez maalesef. Biz dikkat ettigimizle kaliyoruz

Dikkat etmeye gelmiyor olacaksa oluyor.:KK43:
Evet onuncu gün negatif çıkarsa gidebiliyor.
Dinlensin derseniz yaptırmayın.
İlkokuldaysa çok da ders sıkıntı olmaz da benim ki 8. Sınıf onuncu gün yaptıracağız mecbur tekrardan.
2.sinif ama sey ya ben biz olmadik olmadik dedim ama kokuları derinden alıyorum , cok net değil Zaten onla bir grip olmuştm.tıkanıyordu burnum ama smdi yok tıkanıklık. Cocuk gün sayiyor, ben smdi pozitif çıkarsam 14 gün daha🙃🙃🙃

Cocuklarin okulda beslenme yapmasi cok geriyor beni. Onun dışında maske çıkarmıyor oğlum ama arkadaslari bahceye iner inmez cenelerine indiriyorlar. Bitmez maalesef. Biz dikkat ettigimizle kaliyoruz
Benim oğlumda hic indirmezdi. Hatta öğretmenide diyordu ama sarılıyor herkese yakin temasta bulunuyordu m

öğretmen arkadaşlar bir sorum var bilgisi olan cevaplarsa sevinirim.
sınıf karantinaya girdiğinde sisteme mi düşüyor 2 çocuk pozitif diye? bunu okul idaresi mi görüyor? bilgi mi gidiyor? veliler belirtmezse sınıf öğretmenini yada okulu arayıp kimin pozitif olduğu belli olmuyor mu?
giggles giggles Margaret Hale Margaret Hale notdefteri2_ notdefteri2_ Esra Esra

sınıf karantinaya girdiğinde sisteme mi düşüyor 2 çocuk pozitif diye? bunu okul idaresi mi görüyor? bilgi mi gidiyor? veliler belirtmezse sınıf öğretmenini yada okulu arayıp kimin pozitif olduğu belli olmuyor mu?
Hes kodundan dolayi sisteme düşüyor. Çocukların hes kodu zaten okulda var.

Bunu idareciler bilir. Sisteme düşer ama takibini yapmıyor bizimkiler. Öğretmenlerin bileceğini sanmıyorum ama bizde şöyle bir durum var. Okullar ilk açıldığında sınıflar habire karantinaya giriyordu. Veliler arayıp haber veriyordu pozitif ya da temaslı olduklarını. Ama ne hikmetse sınava yakın hiç karantina olmadı. İyi bir Anadolu lisesinde görev yapıyorum. Sınav öncesi ve haftasında kimseden hastalık haberi gelmedi. Bana kalırsa hasta bile olsalar artık önemseyip test yaptırılmıyor. Çocuklar okuldan geri kalmasın diye haber verilmiyor.

Bunu idareciler bilir. Sisteme düşer ama takibini yapmıyor bizimkiler. Öğretmenlerin bileceğini sanmıyorum ama bizde şöyle bir durum var. Okullar ilk açıldığında sınıflar habire karantinaya giriyordu. Veliler arayıp haber veriyordu pozitif ya da temaslı olduklarını. Ama ne hikmetse sınava yakın hiç karantina olmadı. İyi bir Anadolu lisesinde görev yapıyorum. Sınav öncesi ve haftasında kimseden hastalık haberi gelmedi. Bana kalırsa hasta bile olsalar artık önemseyip test yaptırılmıyor. Çocuklar okuldan geri kalmasın diye haber verilmiyor.

benim oğlanın sınıfı karantinaya girdi yarından itibaren. ben sadece kimler pozitif onu öğrenmek istedim henüz bilgimiz yok diye bir cevap geldi. hayır yani sıra arkadaşıysa önünde arkasındaysa gidip test yaptıralım her ihtimale karşı. o yüzden sordum kimlerin pozitif olduğunu bilmiyor mu sınıf öğretmeni diye. saçma geldi bana çünkü.

benim oğlanın sınıfı karantinaya girdi yarından itibaren. ben sadece kimler pozitif onu öğrenmek istedim henüz bilgimiz yok diye bir cevap geldi. hayır yani sıra arkadaşıysa önünde arkasındaysa gidip test yaptıralım her ihtimale karşı. o yüzden sordum kimlerin pozitif olduğunu bilmiyor mu sınıf öğretmeni diye. saçma geldi bana çünkü.
Bizim okulda veliler sınıf öğretmenlerini arıyordu. Biz idareye bildiriyorduk. Her okulda sistem farklı işliyor demek ki.

benim oğlanın sınıfı karantinaya girdi yarından itibaren. ben sadece kimler pozitif onu öğrenmek istedim henüz bilgimiz yok diye bir cevap geldi. hayır yani sıra arkadaşıysa önünde arkasındaysa gidip test yaptıralım her ihtimale karşı. o yüzden sordum kimlerin pozitif olduğunu bilmiyor mu sınıf öğretmeni diye. saçma geldi bana çünkü
Semptom varsa test yaparlar.
Oğlum pozitif çıktı.
Sınıfından başka kimsede çıkmamış.
Ya da öncesinde birinde vardı grip diye onemsemedi test yaptirmadi.
Okul dışında dışarı çıkmadı çünkü AVM vs gitmedi oğlum.
Okula da özel araçla götürüp getiriyoruz.
Ancak kardeşi için yakın temaslı olduğundan 5.gun test verip öyle okula gidebilecek dediler.
Anne baba olarak biz aşılı olduğumuz için karantinada değiliz.
Eşim işe gidecekmiş.
Yani sınıfında birden fazla kişide çıktı deyip yaptırmak istiyoruz derseniz 5.gun yaptırın derler büyük ihtimalle.
Çünkü anladığım semptom yoksa temaslı da olsa yapılmıyor.
Bizi aradıklarında öyle dediler.

Bizim sinfita 2 kişi pozitf olunca öğretmen demedi kimlerin olduğunu. Ama veli grubu vardi orda olanlsr yazdi. Hep test yaptırdık çıktıkça pozitf yazdılar. Benim.oğlumda 5.Gun testinde pozitf cikti. Pazartesi gece yazdi öğretmen, sali günü çoğunluk test yaptırdı ondan 2 kisi daha cıktı , oğlumada yaptırdık sali gunu cikmadi ama 5. Gün testinde pozitif cikti. 5. Günü beklemek mantıklı

Uzman olmamakla birlikte cevap vereyim

Sınıfı karantinaya bence idare alıyor zaten
Herhangi bi yere de bilgi gittiğini sanmıyorum ua da bi yerden şunları karantinaya alın demiyorlar
İdare takip ediyor

Ama biri pozitif çıkınca okul idaresine mesaj geliyor sistemden şu kimlik numaralı öğrenci pozitiftir diye

Sınıf öğretmeni kimin pozitif olduğunu paylaşmaz bence
Senin niyetin mantıklı tabi ki ama cadı avı gibi dedikodu işine de dönebiliyor ya olay
O yüzden veli kendi paylaşmadıkça birisiyle sınıf öğretmeni olsam ben de paylaşmazdım herhalde
Önlem olarak test yaptırın her türlü derdim

X