TüRkLeRin SoyaĞacı

büyük bir çınar ağacının hemen hemen her dalını kaplamışız,Türk tarihine bayılıyorum...

deryalı affına sıgınarak bir şey eklemek istiyorum belki duymuş olan arkadaşlar vardır yada hiç duymayanlar için google dan "kayıp kıta mu" yu araştırın yada ATATÜRK VE KAYIP KITA MU yazarı sinan meydan benim baş ucu kitabımdır şiddetle tavsiye ediyorum türklerin sadece orta asyadan ibaret olmadıgı kanatindeyim soyumuz çok eskilere dayandıgını tahmin ediyorum. hiç şüphesiz atatürkde böyle düşünmüş hep bunların izini sürmüş zamanını özellikle cumhurbaşkanı oldukdan sonra varsa yoksa tarihle tarihimizle ilgilenmiş ama bir türlü yayına çıkaramadan vefat etmiş .ilgilenen arkadaşlara......

Atatürk hep Türkler'in tarih ve coğrafyasının Orta Asya'yla sınırlı olmadığına inandı. Kimi konuşmalarında Türk tarihini Nuh Peygamber'e kadar taşıdı. Ve 1930'larda, diplomat Tahsin Mayatepek'in Türk Tarih Tezi'ne ilişkin sunduğu ilginç dayanağa heyecanla sarıldı: "Kayıp Mu Kıtası" efsanesi gerçekti ve Türkler 70 bin yıl önce, Pasifik'te batan bu kıtadan dünyaya yayılmıştı. Sadece Orta Asya kavimlerinin değil Mayalar'ın, Aztekler'in, Kuzey Amerikalı Kızılderililer'in atası da Türkler'di.

aktüel

Deryalim emegine saglik çok tesekkürler.Bahar senin de verdigin bilgiler için tesekkür ederim bununla mutlaka ilgilenecegim ben çok merakliyimdir çünkü inebildigim kadar dibe inmeyi isterim ikinize de tekrar tesekkürler.

rica ederim suveda ne mutlu bana bende deryalıma teşekkür ederim aklıma getirdigi için

Bunların çoğunun gerçekliği çok az mesela Etrüsklüler,İtalyanların bir koludur bu kesindir ancak soyağacındaki diğer çoğu bilginin kesin kanıtları elimizde yok arkadaşın biri Tahsin Mayatepek'in tezini örnek vermiş o da kökümüzü mayalara dayandırmış şaşırdım açıkcası etrüksler çok farklı mayalar çok farklı uygarlık hiçbirinin birbiriyle ilgisi yok ama ağacın üst tarafındaki devletlerin Türk kökenli olduğu kuvvetle muhtemeldir Hunlardan itibaren olan kısmın kanıtları elimizde yok yani tartışmaya çok açık ve iyi araştırılması gereken bir konudur

Orta Asya tarihimizden neden fazlaca söz edilmiyor? Neden okullarda ayrı bir ders olarak okutulmuyor ki? Türk tarihi sadece Osmanlı tarihi değildir! Herşey Anadolu da başlamadı. Bizler Orta Asya dan gelen çılgın Türkleriz. Akınlarıyla Çin seddini kurdurtan, Av avlayan, kuş kışlayan, anaerkil yapıda olan (kadına değer veren, kadına söz hakkı tanıyan,kadını erkekle eşit hatta erkekten üstün tutan) bir milletin soyuyuz.

Ve bunu çocuklarımıza öğretmek zorundayız. Geçmişini bilmeyenin geleceği olamaz.

Oğuz Kaan ın şu sözlerine bakın! Hala aynı şey için ayakta durmuyormuyuz??

EY TÜRK! ÜSTTE GÖK ÇÖKMEDİKÇE, ALTTA YER DELİNMEDİKÇE, SENİN İLİNİ VE TÖRENİ KİM BOZABİLİR! TİTRE VE KENDİNE DÖN!

BIRAKIN AVRUPA- AMERİKA ÖZENTİSİNİ! BİZ TÜRKÜZ! BAŞKA IRKLARA BENZEMEYİZ! TÜRKE TÜRKTEN BAŞKA DOST YOKTUR!

X