Tuvalet eğitimi yardım

maviisever

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2018
763
202
Arkadaşlar beş gün önce kızıma tuvalet eğitimi vermeye başladım 2,5 yaşında ilk gün hep altına yaptı ikinci gün ise bir kez geldiğini söyledi gittik oyun oyalanma vs sonucu lazımlığa yaptı. Üçüncü gün sabah kalktığında lazımlığa otturdum o zaman bi baya yaptı daha sonra öğle ne kadar hiç yapmadı öğle uykusunda biraz kaçırdı ondan sonra ise hafif kaçırmalar sonucu tuvalete gidip yaptık dördüncü günde aynı bugün ise bi kez annecim püfüm geldi dedi öyle gittik bir kaç damla yaptı daha yapmadı altına kaçırdı baya bi, iki gündür çişini yapmaktan korkuyor biraz bi yapıyor sonra kendisi tutuyor yapmamak için otururken bazen ağlıyor yapmıcam yok gelmedi diyerek (bunu derken önce kendisi oturmak istiyor oturcağı an bunları diyor) büyük ihtimal iki kere büyüğünü yaptı iki gün ard arda kabız bir şekilde ki zaten küçüklüğünden beri kabızlığı var galiba o onu korkuttu arada bir soruyorum var mı diye veya teklifte bulunuyorum gel gidelim diye vs vs nasıl bir yol izlemem gerek bir hafta olacak alışamadı hala aksine korkmaya başladı birde bazen anlattığım zaman yapması gerekenleri hayır yere yapıcam falan diyor başlarda çok hazır gibiydi bezi istemiyordu bana gel tuvalet alalım ben oraya yapim diyordu arada bezine yapınca değiştir yaptim vs diyordu bunlara dayanaraktan başlattım ama üç yaşını bekleseydim keşke zorlancakmışız gibi.. ya da diyorum ben mi yanlış davranıyorum o yüzden mi alışamadı falan diyorum

Merhaba ben de 3,5 yaşındaki oğlumu ikinci kez alıştırmaya çalışıyorum. ilk deneme tam bir fiyasko oldu. Ama orda benim hatam evde değil yazın gittiğimiz yerde denedim 4 gün boyunca hep altına yapmıştı sonra beze geri dönmüştük. 2. Denemede 4. Gün bu gün ilk denemye göre daha iyi. Anlattıklarına göre sizin çocuğunuz da gayet iyi gidiyor gibi. Ben de hiç alışmicak gibi düşünüyorum, ama bu gün daha iyi hiç altına kaçırmadı fakat büyük tuvalatini henüz hiç tuvalete yapmadı. Trencilik oynayarak götürüyorum wc ye şarkılsr söylüyoruz falan yavaş yavaş alışacak inşallah. Şimdi ne durumdasınız merak ettim

X