Tuvalet iletişimi ve yıkanabilir bebek bezleri

Dedim anne sen yanımda olursan dağları delerim ben 🙊

yaaa inanabiliyor musun minnoş bir bebeğimiz oşucak pamuk gibi 🥺

bugün bunu düşünüp duygulanma günüm 🙊🙊🙊
☺️☺hamilelik işte 🤣🤣 ben o evreyi atlattım şimdi ablamlardayım. yeterince ilgilenemiyorum bebeğimle diye ağlıyorum 🤣 evdeyken sürekli konuşurdum o vurdukça dürterdim bebeğimi☺️ şimdi çok boşladım gibi geliyor.
Annelik gerçekten çok garip birşeymiş. Bu sabah da 2 kere uyurken bacağıma aşırı ağrılı kramp girdi. İnşallah oğlum bu acıyı hissetmiyordur diye dua ediyordum geçmesini beklerken. Kendinden çok düşünüyorsun gerçekten ☺️ canım çocuklarımız ❤️ En en iyisine layıklar o yüzden buradayız ❤️

Evet mantıklı o zaman bi 3 aycık sabr edeceğiz 🥰
3 aydan sonra bende sihirli bir değnek değecek ve bebeğim gece boyunca emmeden uyuyacak sanıyordum ama öyle olmadı. 5 ayı doldurduk hala 2-3 saatte bir kalkıp emmek istiyor 😅 çok şükür uyanmıyor emip uyumaya devam ediyor ama her türlüsüne hazırlıklı olun derim 😁

☺️☺hamilelik işte 🤣🤣 ben o evreyi atlattım şimdi ablamlardayım. yeterince ilgilenemiyorum bebeğimle diye ağlıyorum 🤣 evdeyken sürekli konuşurdum o vurdukça dürterdim bebeğimi☺️ şimdi çok boşladım gibi geliyor.
Annelik gerçekten çok garip birşeymiş. Bu sabah da 2 kere uyurken bacağıma aşırı ağrılı kramp girdi. İnşallah oğlum bu acıyı hissetmiyordur diye dua ediyordum geçmesini beklerken. Kendinden çok düşünüyorsun gerçekten ☺️ canım çocuklarımız ❤️ En en iyisine layıklar o yüzden buradayız ❤️
Yaaaa kıyamam doktoruna danıştın mı bazen ağrılar magnezyum eksikliğinden sebep olabiliyormuş bana extra magnezyum verdi hatta eczaneler de depolarda bulamadık trendyoldan aldık aklında bulunsun canım

kesinlikle en iyisine layıklar hele böyle bir zaman da hayırlı evlat yetiştirmek Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun inşallah 💙💙💙

Evet bende konuşup dürttüyorum beyim diyor rahat bırak oğlumu dürtüp durma uyusun 🤣

ben dürtüyorum beyim durduruyor beni ne yapayım dayanamıyorum

Bir de ben daha şimdi çok hissetmiyorum yani her gün hissetmiyorum yoksa karnımdan belli oluyor hareketleri ara ara özellikle yattığım da baya hareketleniyor ayakta iken otururken bir şey yok 🤣

3 aydan sonra bende sihirli bir değnek değecek ve bebeğim gece boyunca emmeden uyuyacak sanıyordum ama öyle olmadı. 5 ayı doldurduk hala 2-3 saatte bir kalkıp emmek istiyor 😅 çok şükür uyanmıyor emip uyumaya devam ediyor ama her türlüsüne hazırlıklı olun derim 😁
Allah kerimdir bacım yavrularımızın canı sap olsun sağlıklı olsunlar yeter ki 🤣

zaten ben bi 5-6 ay yazdım didonutella didonutella beni ümitlendirdiiii 3 ay dediiii 🤣

Yaaaa kıyamam doktoruna danıştın mı bazen ağrılar magnezyum eksikliğinden sebep olabiliyormuş bana extra magnezyum verdi hatta eczaneler de depolarda bulamadık trendyoldan aldık aklında bulunsun canım

kesinlikle en iyisine layıklar hele böyle bir zaman da hayırlı evlat yetiştirmek Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun inşallah 💙💙💙

Evet bende konuşup dürttüyorum beyim diyor rahat bırak oğlumu dürtüp durma uyusun 🤣

ben dürtüyorum beyim durduruyor beni ne yapayım dayanamıyorum

Bir de ben daha şimdi çok hissetmiyorum yani her gün hissetmiyorum yoksa karnımdan belli oluyor hareketleri ara ara özellikle yattığım da baya hareketleniyor ayakta iken otururken bir şey yok 🤣
İlk defa böyle kramp girdi. Ayın 22sinde randevum var sorcam gidince.
Ben her hareketini hissediyorum neredeyse. Plasenta previayım ben belki de ondandır çünkü kimse benim kadar hissetmemiş. 🤗

Siz uyku eğitimi verdiniz mi yavruya😍

Siz uyku eğitimi verdiniz mi yavruya😍
Tam zamanlı uyku eğitimi vermedim ama doğduğundan beri uyku saatlerinin düzenini oturttuk. Akşam 9 sabah 8 arası uyku saatlerimiz. Şuan desteksiz uyuyamıyor bazen ayağımda sallayarak bazen pışpışlayarak uyutuyorum. Önümüzdeki ay ek gıdaya geçeceğiz gece emme sıklığının azalmasına etki eder diye ümit ederek 6. ayının dolmasını bekliyorum uyku eğitimi için 😁

Tam zamanlı uyku eğitimi vermedim ama doğduğundan beri uyku saatlerinin düzenini oturttuk. Akşam 9 sabah 8 arası uyku saatlerimiz. Şuan desteksiz uyuyamıyor bazen ayağımda sallayarak bazen pışpışlayarak uyutuyorum. Önümüzdeki ay ek gıdaya geçeceğiz gece emme sıklığının azalmasına etki eder diye ümit ederek 6. ayının dolmasını bekliyorum uyku eğitimi için 😁
En onemli sey düzen deniyor zaten onu oturttuysaniz daha kolay olur inşallah. Tecrübelerinizi bekliyorum 🤗

En onemli sey düzen deniyor zaten onu oturttuysaniz daha kolay olur inşallah. Tecrübelerinizi bekliyorum 🤗
Evet en önemlisi düzeni oturtmak. Özellikle gece gündüz ayrımını yaptığında daha kolay alışıyor bebekler. Belli bir rutin oluşturmak lazım, benim kızım 2. ayından beri yatak odasına geçip ışığı kapatıp uyku tulumunu giydirdiğim an anlıyor uyku saati geldiğini, atak zamanlarında değilsek çok zorlamıyor da sağolsun 😍 5-10 dk sallamam yetiyor çok sürmeden uyuyor. Desteksiz uyku eğitimi için hazır olduğunu hissetmedim ikimizin de, kendimizi şartlandırıp zaman konusunda strese girmeye gerek yok zaten. Her bebek annesini yönlendiriyor en güzel tecrübeyi de yaşayarak ediniyoruz 🤗

Arkadaşlar merhaba ben 23 haftalık hamileyim ve tüm anneler gibi bebeğim için en sağlıklı bezi araştırırken karşıma tuvalet iletişimi diye bir konu çıktı. Becerebilirmiyiz diye eşimle konuşurken aslında deneyenlerin bebeği bezlemekten çok daha basit bir yöntem olduğunu düşünmeleri aklımızı gerçekten karıştırdı.
Nasıl olur da bebek çişini kakasını belli eder ve tuvalete yapabilir diye düşünürken aslında içgüdüsel olarak bebeklerin altlarını pislemek istemeyip, başlarda beze her pislediklerinde rahatsız olduklarını ve sonradan bizim zorumuzla beze yapmaya alıştıklarını öğrendik.
Ayrıca bebişlerimizin gece uykularının bölünmesinin ve bu sebeple uykusuz kalmamızın en büyük sebebinin bez olduğunu öğrendik!!!
Böylelikle bu yöntemi denemeye karar verdik fakat hiç bezsiz de olmaz diye düşünerek aynı zamanda bebişimizin altına geçici süre de olsa yıkanabilir bez bağlayalım dedik. Tamamen kazaları önlemek amacıyla kullancağız yıkanabilir bebek bezini fakat bunların da bir çok çeşidi varmış. Öncelikle yırtdışından mı sipariş versek yoksa türk bir marka var onu mu kullansak daha ona bile karar veremedik.
Biz bebeğimiz doğduğunda tuvalet iletişimine başlamak istiyoruz. Bunu yaparken de hazır bez yerine yıkanabilir bez kullanmak istiyoruz. Bu konularda tecrübe sahibi olanlar varsa önerilerinizi bekliyorum.
Ayrıca bu konuları bizim gibi yeni öğrenen ve ilgi duyan herkesi bu başlık altına bekliyorum 🥰
Ay ben daha bebeğim olmadan araştırıyorum 🤣Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin .Geçen yout. videoya denk geldim bu bayanın videolarını izlemenizi öneririm .

Evet en önemlisi düzeni oturtmak. Özellikle gece gündüz ayrımını yaptığında daha kolay alışıyor bebekler. Belli bir rutin oluşturmak lazım, benim kızım 2. ayından beri yatak odasına geçip ışığı kapatıp uyku tulumunu giydirdiğim an anlıyor uyku saati geldiğini, atak zamanlarında değilsek çok zorlamıyor da sağolsun 😍 5-10 dk sallamam yetiyor çok sürmeden uyuyor. Desteksiz uyku eğitimi için hazır olduğunu hissetmedim ikimizin de, kendimizi şartlandırıp zaman konusunda strese girmeye gerek yok zaten. Her bebek annesini yönlendiriyor en güzel tecrübeyi de yaşayarak ediniyoruz 🤗
Aynen öyle bebek sinyalleri veriyor zaten 😍 karartma perdesi aldınız mı peki gündüz uykuları için? Şart mı sizce?

İlk defa böyle kramp girdi. Ayın 22sinde randevum var sorcam gidince.
Ben her hareketini hissediyorum neredeyse. Plasenta previayım ben belki de ondandır çünkü kimse benim kadar hissetmemiş. 🤗
Benden de şüphe etmişti previa için son gittiğim de 4 cm yüksek çıkmış demişti 🤗

benim de ayın 24’ ünde randevum var ☺️

Hayırlı haberlerle geliriz inşallah ikimiz de ☺️

Benden de şüphe etmişti previa için son gittiğim de 4 cm yüksek çıkmış demişti 🤗

benim de ayın 24’ ünde randevum var ☺️

Hayırlı haberlerle geliriz inşallah ikimiz de ☺️
İnşallah ya ne güzel çıkmış sizinki benimki bir türkü çıkmıyor 32. Haftaya kadar yolumuz var o zamana kadar inşallah çıkacak 🥰
Bende 2 gündür aşırı ödem var ayaklarım da zonkluyo neden anlamadım

Aynen öyle bebek sinyalleri veriyor zaten 😍 karartma perdesi aldınız mı peki gündüz uykuları için? Şart mı sizce?
Bebeğimiz doğmadan önce odamızda karartmalı perdemiz vardı ama kullanma gereği duymadım hiç, gündüzleri aydınlıkta uyuyor güneş direk yüzüne vurmadığı sürece rahatsız olmuyor :) gündüzleri odayı tamamen karanlık yapmak gece gündüz ayrımını zorlaştırabilir, çok aydınlıksa normal bir güneşlikle kapamak yeterli bence

İnşallah ya ne güzel çıkmış sizinki benimki bir türkü çıkmıyor 32. Haftaya kadar yolumuz var o zamana kadar inşallah çıkacak 🥰
Bende 2 gündür aşırı ödem var ayaklarım da zonkluyo neden anlamadım
Ay inşallah hayırla sizinki de çıkar dua edelim 🥰

bende geçen ay öyle olmuştum aşırı tuz yendiğim için olmuştu ve tuzumun markasını değiştirdik baya azalttım şu an iyiyim daha doğrusu ben değil de arkadaşlarım ve doktorum fark etmişti çok şişmişsin diye 😁

şimdi indim 😂

sen tuza dikkat ediyorsan doktoruna bi danış

Ay ben daha bebeğim olmadan araştırıyorum 🤣Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin .Geçen yout. videoya denk geldim bu bayanın videolarını izlemenizi öneririm .

Bu videoyu izleyip merak sarmıştım ☺️ Daha bebişlerin doğmasına bir çok zaman var ama gerçekten annelik böyle bir şey demekki her şeyi hazır olsun istiyoruznaylar önce 🤗
Ay inşallah hayırla sizinki de çıkar dua edelim 🥰

bende geçen ay öyle olmuştum aşırı tuz yendiğim için olmuştu ve tuzumun markasını değiştirdik baya azalttım şu an iyiyim daha doğrusu ben değil de arkadaşlarım ve doktorum fark etmişti çok şişmişsin diye 😁

şimdi indim 😂

sen tuza dikkat ediyorsan doktoruna bi danış
Valla tuZa dikkat etmiyorum ablama gittiğimden beri de hiç su içmedin adam akıllı ondan oldu sanırım. Evime geldim artık bu ödemleri eritme zamanım geldi. Bakalım eski halime dönebilecek miyim ☹️

Kızlaarrrr şunların güzelliğine bakııınnnnn 😍😍😍 Bayıldımmm resmen ❤️❤️❤️ Şimdi bunları 3 kere doğal deterjanla yıkamam gerekiyormuş. Bezlerin içinde 35 derecede yıkayın yazıyor ama 40 derece hatta 60 derecede yıkayın diyenler bile var. Kaç derecede yıkasak acaba ☺️

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    167,3 KB · Görüntüleme: 67
X