tüylerim jiletle azaldı

Metaphora

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2008
2.502
53
34
tüylenmeye ortaokulda başladım.o kadar kötü durumdaydımki bir erkekten farkım yoktu mafoldumben
ilk önce epilatör kullandım,dayanamıyordum acıya,bıraktım sonra goril gibi gezerim daha iyi dedim sırnaşık şey
sonra tüy dökücü köpük ve krem denedim,krem çok kötüydü,hem pürüzsüz olmuyordu hemde 2 gün sonra tekrar çıkıyordu.
köpük fena değildi ama maliyeti çoktu,ve seyreltmiyordu hiç..
ağda başlarda acıdı ama sonra biraz alıştım,fazla olmasada seyreltti.ama batıklar da cabası
selülite çatlağa çok yatkın bir yapım var ve ağda yaptıkça derimin esnekliğini kaybetmeye başladığını farkettim ve onuda bıraktım

*****sonra bigün isyan ettim.yaza girmiştik ve jilet kullanmaya başladım 3 günde 1.tüylerimin yoğunluğu değişmedi ama sertleşti ve kalınlaştı rengi de koyulaştı.2 ay sonra ise incelmeye başladığını,kahverengiye döndüğünü farkettim tüylerimin.ve zamanla daha az sıklıkta jiletlemeye başladım (haftada bir falan yetiyordu)

2 seneye yakındır jilet kullanıyorum,şimdiki durumumsa,alt ve üst bacağımın arkasındaki tüyler(özellikle alt bacaklarım) nerdeyse tamamen bitti yumuşacık hihoyyyt alt bacağımın alt tarafları da seyreldi.üst bacağımdaki tüyler çürük çıkıyor ve oldukça kısa,ne kadar uzatırsam uzatıyım kirpik boyunun yarısı kadar çıkıyor.sadece alt bacağımın ön yüzü biraz inatçı oda zamanla seyrelir bence

bilimsel açıklaması varmı bilmiyorum ama tüylerimin daha beslenip uzamasına izin vermeden kestiğim için çürüdü sanırım

geçen gün annem bile yıllar sonra bacaklarımı tüylü gördü,şok oldu senin bu kadar az tüyün yoktuki naptın dedi zemuszemus ayrıca ağda yaptığım zamana göre de baya sıkılaştı bacaklarım.

son olarak bu sene lazere gidip tüylerin kökünü kazıycam hahahaah :):)

okuduğunuz için teşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör:
tüylerin jiletle azalacağına inanmıyorummm :sinifsinif:kaydirigubbakcemile3

bende inanmıyordum canım..bıktığım bir dönemde yaptım ve acelem vardı koyver gitsin dedim..ama şimdi çok memnunum.

bende inanmıyordum canım..bıktığım bir dönemde yaptım ve acelem vardı koyver gitsin dedim..ama şimdi çok memnunum.

peki bişey sorcem size bu uygulamayı nekadar sıklıkla yaptınız? ne kadar süre sonra fark ettiniz incelmeleri. ayrıca bu sonucu ne zaman sonra elde ettiniz? çünkü sanırım cilt tiplerimiz aynı gibi bende aynı dertten muzdaribim. ban da epilatör ağda cımbız ip vs hiçbir yöntem yaramadı. cildim çok hassas olduğu için canım çok acıyor ve tenim hiç pürüzsüz olmuyor. çok gıcık bi durum doğrusu. ayrıntılı bilgi verebilirmisiniz acabaa? tşk.

Sanırım arkadaş bu duruma gelene kadar epey zaman geçmiş,bence epilasyonla da zamanla azalıyor.Hamileliğimin son aylarında bende bikini bölgemi jiletle almıştım ve tekrar epilasyona geçerken canım çok yandı,çünkü hemen tüylerim kalınlaşmış ve çoğalmıştı.
Denemeden önce bir daha düşün derim,bir kere jiletle alınca bile çok zorlanıyorum sonra.
Hem de herkes için aynı sonucun alınacağını bilemeyiz.

peki bişey sorcem size bu uygulamayı nekadar sıklıkla yaptınız? ne kadar süre sonra fark ettiniz incelmeleri. ayrıca bu sonucu ne zaman sonra elde ettiniz? çünkü sanırım cilt tiplerimiz aynı gibi bende aynı dertten muzdaribim. ban da epilatör ağda cımbız ip vs hiçbir yöntem yaramadı. cildim çok hassas olduğu için canım çok acıyor ve tenim hiç pürüzsüz olmuyor. çok gıcık bi durum doğrusu. ayrıntılı bilgi verebilirmisiniz acabaa? tşk.

canım şöyle söyliyim daha açık olsun;

ilk 3 ay falan:tüylerim normalden daha çok kalınlaştı,ve siyahlaştı,dokunduğumda keçe gibiydi elime batıyordu.eskisinden daha kötü oldu.2-3 günde bir jiletliyordum.

3.aydan 6.aya kadar: eski haline döndü,normal kalınlıktaydı ve siyah rengi açılmaya başladı,buğday tonlarına döndü.3-4 günde bir jiletliyordum.

6.aydan 12.aya kadar:eskisinin yarısı kadar inceldi ,rengi tam buğday oldu,ve normalin 3te 1 i hatta bazı bölgelerde 4te 1 i uzunluğundaydı.arka taraflarda(özellikle alt bacağın arkasında) çok küçük tüyler vardı gözle görülmüyordu sadece elle dokunduğumda hissediyordum.ve şu dikkatimi çekti;tüyler çürümüş gibiydi,çubuk gibi düz şekilde çıkmıyordu yamuk çıkıyordu,biraz uzayıp uçları kıvrılıyordu.ve parlak değildi. bu süre içindede 5 günde bir yada haftada bir falan jiletlemeye başladım. pürüzsüzlüğünü 3.günden sonra kaybediyordu,biraz çıkmasını bekledikten sonrada jiletliyordum.

bir seneden sonra da dizimin arkasının bi karış yukarsı bir karış aşağısı hiç çıkmamaya başladı,ve ayağıma doğruda seyrelmeler oldu.alt bacağımın ön yüzündeki tüyler çok inatçı hala istediğim gibi değil ama en azından biraz seyreldi.

üst bacaklarımın iç taraflarında az da olsa batmalar oluyodu ama rahatsız edecek kadar değil.(hala da oluyor)

ve maalesef çok kaşınıyordu(hala da kaşınıyor eskisi kadar olmasada). onun içinde krem kese falan bişeyler yapıp kaşınmayı azaltmaya çalışıyorum.sizde mutlaka kaşınmasını engellemek için(mümkünse tıbbi) bişeyler kullanın çünkü tüylerden kurtuldum derken bu seferde kaşıdığınız için çatlak falan oluşabilir...

her bünyede aynı etkiyi yaparmı bilmiyorum ama etrafımda devamlı jiletle alan arkadaşlarım var,özellikle açık tenli arkadaşlarımın tüyleri çok seyreldi.(ben esmerim ama bendede etki etti)

önümüzdeki sene fırsat bulursam lazere gidip tamamen kurtulcam inş hihoyyyt

Peki sadece bacaklarında mı uyguladın?Yani koltuk altı ve bikini bölgesinde de aynı mı oldu?Yoksa sadece bacakların mı azaldı?

şimdi aklıma geldide bulgaristandan yabancı misafirler gelmişti bize,kadınlar jilet kullanıyordu ve tüyleri gözle görünmüyordu hiç... onlar jilete alışmış yıllardır bunu yapıyorlar,tüyleri almakta ilk tercihleri zaten yurt dışına çıktığımdada farkettim sırf kadınlara özel bir çok jilet markası var ve yabancı kadınların bacaklarındada çok az tüy var..

Peki sadece bacaklarında mı uyguladın?Yani koltuk altı ve bikini bölgesinde de aynı mı oldu?Yoksa sadece bacakların mı azaldı?

bikini bölgesinde kalınlık uzunluk pek birşey farketmedi biliyorsunuz orası çok inatçı...sadece eskisi kadar sık çıkmıyor,mesela eskiden 2 tane tüy iç içe çıkardı artık daha aralıklı tüyler.ama yine rahatsız edecek kadar tüy var,lazer şart maalesef :sinifsinif:

koltuk altındada birşey değişmedi koltuk altını ağdayla alıyorum,küçük bölge olduğu için çok acımıyor,ve ağda koltuk altımı baya seyreltti.
jilet sadece bacaklarımı seyreltti malesef.ve başka bölgede kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmiyorum

Çok enteresan ben 2 sene öncesine kadar jilet kullanıyordum ve çok kötüydü... ınanılmaz derecede sert ve çok çıkarıyordu. Şimdi Emla ile birlikte ağda kullanıyorum.

bu arada kalitesiz jilet kullanmayın,permatikler falan var(derby markası gibi) hele onlar aslaa...

ben gilette falan kullanıyordum 2-3 jiletli kaygan ve dönerbaşlılardan ve sık sık değiştiriyordum.

böyle bişey olması imkansız bence, çünkü kıllar ancak kökleri öldürülerek azalması sağlanır. jilette köke müdahele bile yok...

evt arkdaşın anltaytıkları doğru benimde bacağımda azalmalar var bende fark ettim arka kısmda tüy yok denecek kadar az çıkıyor bendede azalma var zemuszemus

ya olabilir aslinda ablam hep jilet kullanir bende her zaman kizarim neden jilet yapiyorsun azdirip cogaltacaksin diye ama tüyleri gercekten cok az cikiyor bu zamana kadar ablamda az tüy oldugu icin cogalmadi diye düsünüyordum jiletin etkisi olabilirmiki

KK bu tur konulara cok odakli, ozellikle kil tuy konularina yoksa sizde bu durumun farkina vardinizda
kullanmaya mi calisiyorsunuz?
Nerde gorulmus jiletin tuyu kili yok ettigi ole olacak olsak erkekler kilsiz gezmez miydi??
Arkadaslar uygulamaya gecmeden mantik suzgecinizden gecirin...

Çok şaşırtıcı ya delikafadulden
bende kullandım o kadar jilet ama banamısın demedi :-) Kişiden kişiye değişir diye düşünüyorum..

KK bu tur konulara cok odakli, ozellikle kil tuy konularina yoksa sizde bu durumun farkina vardinizda
kullanmaya mi calisiyorsunuz?
Nerde gorulmus jiletin tuyu kili yok ettigi ole olacak olsak erkekler kilsiz gezmez miydi??
Arkadaslar uygulamaya gecmeden mantik suzgecinizden gecirin...

ancak dedigim gibi gücsüz zayif tüylülerde belki etki edebilirmi diye düsündüm ablam yillardir kullanir tüyleri cok zayif ve gücsüz ben agda veya epilasyon yapiyorum ondan fazla tüylüyüm

X