tüylerim jiletle azaldı

bence konuyu açan arkadaşın hprmanal bır bozuklugu olmus o donem de yada baska bır etken olmus kontrollu deney yapınız jılete baglamak ne kadar dogru?

bugune kadar ılk kez duydum kımse denemesın yazık olur bence... tek ıyı yanı ıse lazer yaptırmayı dusunuyorsanız jılete bogun kendınızı cunku lazer sert kılları goruyor sıyah ve sert ben yıılardır agda yatpım ıncecık lazer etkı ermıyor malesef sonu yom sımdı sertlestırıyorum..

yorumları okudum da bukadar ısrar bakılırsa bence su da olabılır arkadas kıskanctır belkı herkesın sert kıllar olmasını ıstıyodur...

Herkesin bünyesi farklıdır. Yıllarca pembe jiletlerden kullandım bacaklarıma, son 1 senedir neredeyse hiç çıkmıyor bacaklarım.. Sadece bilek kısımlarında 3-4 tane sayılı kaldı.. Ancak aynı etkiyi bikini bölgesinde ve koltuk altında yapmadı, onları çoğalttı.. Herkeste aynı olmaması çok normal, zira sir ağda da benim tüylerimi kalınlaştırıyor saçma sapan bir şekilde..

bu işlerden hem çeken hemde bilgi sahibi biri olarak jilet tüylemeyi azalmaz aksine kökten almadığı , kıl köklerini kalınlaştırır. ancak testesteron seviyesi normal olan kişilerde jilet vursa bile değişen birşey olmaz .
Benimde küçüklüğümde başladı siyah ve sık tüylerim. Şimdi mücadele veriyorum ama nafile
Siz erkek bacağına dönen kadın bacağı görmemişsiniz demek ki ( ay nasıl cümle kurdum ben öyle :26:)

bu işlerden hem çeken hemde bilgi sahibi biri olarak jilet tüylemeyi azalmaz aksine kökten almadığı , kıl köklerini kalınlaştırır. ancak testesteron seviyesi normal olan kişilerde jilet vursa bile değişen birşey olmaz .
Benimde küçüklüğümde başladı siyah ve sık tüylerim. Şimdi mücadele veriyorum ama nafile
Siz erkek bacağına dönen kadın bacağı görmemişsiniz demek ki ( ay nasıl cümle kurdum ben öyle :26:)

canım sana aynen katılıyorum jilet mahveder

Evet kızlar ben de konu sahibine katılıyorum. Tüylerim seyrek ve açık renkli ama uzadılar mı iyi uzuyorlar :KK70: :KK70: Mecbur kurtulmak lazım. Ben de hem tembelliğimden, hem acıya tahammülsüzlüğümden, hem de tüyler uzayana kadar ağdadan ağdaya 20-30 gün beklemekten nefret ettiğim için yıllardır en çok jileti tercih ederim. Çünkü arada bir kafama esip de sir ağda yaptığımda baldırlarımın için kısımlarına kan oturuyordu, acıdan gözümden yaş geliyordu ve kaç gün mosmor dolanıyordum yaralı ceylan gibi :KK43: :KK70: :KK70: Sonuç olarak nefffffret ediyorum ilkel ağda yönteminden.

Artık her banyo edişimde jileti tekrarlıyorum. Gün aşırı da banyo ettiğim için tüylerimin çıktığını bile görmüyorum, hep pırıl pırıl ve pürüzsüzüm bu sayede :KK70: ay uzasalar da ağdaya gitsem derdim de yok.. banyoda 5 dakkada bitiyor iş :KK70: Kollarım içinse tüy dökücü kullanıyorum birkaç aydır... İnanılmaz geliyor kulağa biliyorum ama tüy dökücü krem kullandığım zaman inanın kol tüylerimin çıkması 1 ay sürüyor ve çıkanlar da tek tük incecik çıkıyor. Ağda yaptığım zamanlarda ise bir haftada tamamen çıkıyordu kol tüylerim, nefret ediyordum.

Uzun lafın kısası bence ağdaya göre jilet ve tüy dökücü krem (kol için) bana çok daha pratik, acısız, yan etkisiz, masrafsız geliyor şahsen.
Bir deneyin derim.

Evet kızlar ben de konu sahibine katılıyorum. Tüylerim seyrek ve açık renkli ama uzadılar mı iyi uzuyorlar :KK70: :KK70: Mecbur kurtulmak lazım. Ben de hem tembelliğimden, hem acıya tahammülsüzlüğümden, hem de tüyler uzayana kadar ağdadan ağdaya 20-30 gün beklemekten nefret ettiğim için yıllardır en çok jileti tercih ederim. Çünkü arada bir kafama esip de sir ağda yaptığımda baldırlarımın için kısımlarına kan oturuyordu, acıdan gözümden yaş geliyordu ve kaç gün mosmor dolanıyordum yaralı ceylan gibi :KK43: :KK70: :KK70: Sonuç olarak nefffffret ediyorum ilkel ağda yönteminden.

Artık her banyo edişimde jileti tekrarlıyorum. Gün aşırı da banyo ettiğim için tüylerimin çıktığını bile görmüyorum, hep pırıl pırıl ve pürüzsüzüm bu sayede :KK70: ay uzasalar da ağdaya gitsem derdim de yok.. banyoda 5 dakkada bitiyor iş :KK70: Kollarım içinse tüy dökücü kullanıyorum birkaç aydır... İnanılmaz geliyor kulağa biliyorum ama tüy dökücü krem kullandığım zaman inanın kol tüylerimin çıkması 1 ay sürüyor ve çıkanlar da tek tük incecik çıkıyor. Ağda yaptığım zamanlarda ise bir haftada tamamen çıkıyordu kol tüylerim, nefret ediyordum.

Uzun lafın kısası bence ağdaya göre jilet ve tüy dökücü krem (kol için) bana çok daha pratik, acısız, yan etkisiz, masrafsız geliyor şahsen.
Bir deneyin derim.

Anlayamadım jileti sadece kolunuzamı yapıyosunuz bacaklarınızada yapıyomusunuz

işin püf noktası 2günde bir jilet yapmak galiba
ben kendimi bildim bileli jiletliyorum değişen bişi yok
bundan sonra her gün jiletliycem:KK35:

jilet kalınlaştırır diyorlar ama çok yanlş bence. bende artık acıya dayanamadığım için kollarımı bacaklarımı jiletler oldum ne çoğaldı nede kalınlaştı. konu sahibinin dediği gibi bendede azalma var. özellikle kollarm azaldı. ağdadan daha iyi sert çıkmıyor valla. 2 güne bir jilet yapıyorum. lazer epilasyona başlicam artık

jilet kalınlaştırır diyorlar ama çok yanlş bence. bende artık acıya dayanamadığım için kollarımı bacaklarımı jiletler oldum ne çoğaldı nede kalınlaştı. konu sahibinin dediği gibi bendede azalma var. özellikle kollarm azaldı. ağdadan daha iyi sert çıkmıyor valla. 2 güne bir jilet yapıyorum. lazer epilasyona başlicam artık

Bana kalırsa jilet yapmak çok yanlış hele 2 günde bir jilet yapmak insan rahat edemezki ben epılatoru yapıyorum 20 gün rahat ediyorum en azından çıktı mı çıkmadı mı derdi yok bana kalırsa jileti bırakın derim

Bana kalırsa jilet yapmak çok yanlış hele 2 günde bir jilet yapmak insan rahat edemezki ben epılatoru yapıyorum 20 gün rahat ediyorum en azından çıktı mı çıkmadı mı derdi yok bana kalırsa jileti bırakın derim

valla jiletle çok rahatım ben aşırı pürüzsüz oluyor zaten lazere başlicam o yüzden jilet yapmak zorundayım:KK31:

Anlayamadım jileti sadece kolunuzamı yapıyosunuz bacaklarınızada yapıyomusunuz

Canım jileti bacaklarım, koltuk altlarım ve özel bölgem için kullanıyorum. Kollarımda ise sadece tüy dökücü krem kullanıyorum.

Jilet olarak Watsons'larda satılan kadınlara özel jiletlerden ve köpük traş jellerinden alıyorum.

Gerçekten pratik oluyor. Tüylerin uzamasını beklemek zorunda olmamak güzel.

Aslında epilasyon aletini de 2 günde bir düzenli kullanmayı denedim bir ara. Ama yani tüylerim o kadar hızlı çıkıyor ki her gün yapsam alacak bir şeyler buluyordu makine :))) Ee yaz günü de yapış yapış oluyor insan 2 dakkada ve ben her seferinde en az 20-25 dakika uğraşıyordum misss gibi pürüzsüz olayım diye. Sonra fenalık geçirmeye başlıyorum hemen.

Bir de ben tüylerden yalnızca görsel olarak rahatsız olmuyorum, elimi bacağıma tersten dokundurduğum zaman da kelimenin tam anlamıyla pürüzsüz olsun istiyorum. Takıntım var azıcık :KK43: makineyle ne kadar da uğraşsam mini minicik olanlar kalabiliyordu ya da en fazla 3 gün sonra elle hissedilir oluyorlardı. Tercih meselesi tabii. Her kadın kendi vücudunu en iyi şekilde tanır.

Jilete karşı benim de çok ön yargım vardı önceden. Ama araştırdığım zaman jiletin tüyleri çoğaltamayacağını, sadece jiletlendiği zaman tüylerin uçları daha küt olduğu için göze tüyler kalınlaşmış gibi göründüğünü anlatan uzman yazıları okuyunca bir denemeye karar verdim.

Ben de artırma çoğaltma olmadı. Çoğaldığını görecek kadar beklemiyorum ki zaten.

Ancak şu ilginç bir ayrıntı. Çocukken banyoda kendi kendime oyun oynarken sağ ayak bileğimdeki tüylerin büyük bir kısmını jiletlemiştim ve bir daha orada hiç tüy çıkmadı. Çocuk kafası işte :) baktın bir daha tüy çıkmıyor, her yerini yapsana aahhh kafa ah.. Belki çocukluktaki hormon seviyeleriyle falan alakalıdır bilemiyorum ama ileride kızım olursa denemeyi düşünüyorum dikkatlice.. :KK23::KK23:

Arkadaşlar jiletin kılların uzamasını beklemeden temizlenmesini sağlaması ve cilt yüzeyinden ölü deriyi bir miktar temizlemesi dışında avantajı yoktur.Jilet kılları azaltır diye genel bir kanı yok yani.Jilet kullanılıp kıllar azalıyorsa bunun hormonal bir nedeni olabilir,o dönemde kullanılan bazı ilaçların ya da cilde uygulanan bazı kremlerin etkisi olabilir.Ya da bünye olarak yapısal kaynaklı bir durumdur.Jilet kullanımının oldukça pratik olduğu doğrudur.Ancak bayanların büyük oranında; sürekli jilet kullanımı kıl yapısının kalınlaşmasına,bir kıl kökünden 2-3 lü kıl çıkışına,kıllarda sertleşmeye ve gürleşmeye neden olur.Tüy dökücü krem jilete nazaran biraz daha yumuşak ve ince çıkmasını sağlar.Normal ağda aynı şekilde.Sir ağda uzun süreli kullanımda normal ağda gibi şeker içerikli olmadığından kıllarda incelmeye neden olabilir.Ama bunlarda da kişinin yapısına göre değişkenlik gözlenir.Lazerde kullanılan yönteme göre ısı ve ışın olayıyla kıl köküne inilip yakıldığı için tamamen kurtulma söz konusu olur.Bunun bile zamanı ve başarı oranı bazı şeylere ve kişinin yapısına bağlı.

Jiletle kıllar seyrelmez. Seyrelemez. Bunun bilimsel hiçbir dayanağı yok. Jilet kıl köküne etki etmez. Sadece kılın görünen yüzünü yani gövdesini keser. Bu tıpkı ağaç dallarını budamaya benzer. Daha fazla ve gür çıkar. İsteyen deneyebilir elbette. Akıl ve hür irade mevcut herkeste. Ama ben denemem. Batıklarımın azdığı bir zamanda kuaför salonu işleten bir arkadaşımın "bacaklarını bir müddet jiletle al" demesine rağmen denemedim. Denemem.

Bence bu kişinin genetik yapısıyla alakalı. Mesela bende bacaklarımı jiletle alırım ama benimde çok az çıkıyor..

biçok kişi jiletin çoğalttığını söylese de bence öyle değil, en azından benm için. yoğunluğu aynı, yalnzca rengini koyultuyor. ben de genellikle jilet kullanırım. zaten yurtdışında da burda oludugu gibi bir agda kulturu yoktur. ama dikkat ederseniz hepssinin bacakları hem batıksız hem güzel. onlar her sabah duşta bacaklarını jiletliyorlarmış böylece batık gibi bi sorunda oluşmuyor. ben de ayda bir epilatörle ya da ağdayla alırım ama hem canın yanması hem de o kadar zaman boşa, sprey köpükler iyi ama maliyeti çok fazla. jilet koltukaltı ve bacak için iyi bence de beş dakikada bitiriveriyo acısız sancısız :)

biçok kişi jiletin çoğalttığını söylese de bence öyle değil, en azından benm için. yoğunluğu aynı, yalnzca rengini koyultuyor. ben de genellikle jilet kullanırım. zaten yurtdışında da burda oludugu gibi bir agda kulturu yoktur. ama dikkat ederseniz hepssinin bacakları hem batıksız hem güzel. onlar her sabah duşta bacaklarını jiletliyorlarmış böylece batık gibi bi sorunda oluşmuyor. ben de ayda bir epilatörle ya da ağdayla alırım ama hem canın yanması hem de o kadar zaman boşa, sprey köpükler iyi ama maliyeti çok fazla. jilet koltukaltı ve bacak için iyi bence de beş dakikada bitiriveriyo acısız sancısız :)

Su jiletlemeyi bir anlamış değilim mesela nasıl jiletliyorsun sabun mu sürüyorsun veya traş köpüğü falan yada böyle kuru kuru mu yapıyorsunuz bana bir anlatır mısın canım

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

X