Twilight (Alacakaranlk) Fanatikleri...

BaiLeyS

Nirvana
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2008
6.525
13

Gösterim tarihi : 16 Ocak 2009
Yönetmen : Aaron Blaise&Robert Walker
Oyuncular : Kristen Stewart , José Zúñiga , Billy Burke , Robert Pattinson
Senaryo : Melissa Rosenberg, Stephenie Meyer (Kitap)
Müzik : Carter Burwell, Claude Debussy, ıron And Wine, Lin
Görüntü yön. : Elliot Davis, Carter Burwell
Tür : 11 Kısa Film
Süre : 122 dk.
Yapım yılı : 2008
Ülke : ABD
Dağıtıcı : Tiglon

Annesiyle birlikte Phoenix’te yaşayan Isabelle “Bella” Swan, annesinin başka bir adamla evlenmesi üzerine babasının yanına Washington’ın Forks kasabasına taşınır.
Edward ise, küçük kasabasında yıllardan beri ailesiyle yaşayan bir vampirdir.
Uzun süre vampir kimliklerini saklamış olan aile, insan kanı içmeden, insanlara zarar vermeden sakin bir hayat sürmektedirler.

Yeni başladığı okulunda tanıştığı Edward’a aşık olan Bella, bir süre sonra Edward’ın vampir olduğunu öğrenmesine rağmen ondan vazgeçemez.
ıkili arasında tehlikeli ve tutkulu bir ilişki başlar. Çok geçmeden ortaya çıkan Cullen Ailesi’nin düşmanları Edward’ın zayıf noktasına saldıracaktır, yani Bella’ya..

Vampir klişelerinden arındırılmış bir hikaye sunan Stephenie Meyer’ın dünya çapında çok satmış romanı Twilight serisinin ilk kitabından uyarlanan film, hayranları tarafından merakla bekleniyor.
Filmin başarısına göre, serinin ikinci ve üçüncü kitapları New Moon(Yeni Ay) ve Eclipse(Tutulma) de beyazperdeye aktarılacak.
Serinin 4. kitabı Breaking Dawn (Şafak Vakti)' ın ise beyaz perdeye aktarılıp aktarılmayacağı şuanda belirsiz...

Son düzenleme:
evet çok güzel çok romantik bir film çok etkilendim şahsen yerimseniben

Vampirli film izlemeyeli çoook uzun zaman oldu, Angel dizisiydi son izlediğim ama bu filmin fragmanları ve kitabı hakkında yazılanlar beni tahminimden daha çok etkiledi, büyülenmiş gibi oldum. Filmi izlemeden önce kitapları okumak istiyorum (Israrla önce kitapların okunması gerektiğini yazmışlar okuduğum sitelerde) Sizde filmi izlemeden önce araştırın bir isterseniz Şeniz

didscim eğer kitabı önce okursan filmi beğenmeyebilirsin tatlım
çok güzel çok romantik ayrıca angel da süperdi unutamam onu da
angelı sevdiysen bundanda çok etkilenirsin

didscim eğer kitabı önce okursan filmi beğenmeyebilirsin tatlım
çok güzel çok romantik ayrıca angel da süperdi unutamam onu da
angelı sevdiysen bundanda çok etkilenirsin

Genelde öyle yazmışlar zaten ama film %100 anlatmıyormuş kitabı, filmdeki eksik parçaları kitaptaki bilgilerle dolduruyormuşsun laelaelaelaelae Zaten filmi izlerim kanumca sırnaşık şey Angel'da favorilerim arasında kaydirigubbakcemile3

git git kaçırma tatlım :jeyyar: ben şimdi tüm seriyi okumak istiyorum zaten fimin de devamı gelecek...öyle bi yerinde bitti ki sorma... angelın yanında buffy i de hiç kaçırmazdım spike angel gibi olduktan sonra daha bi güzel olmuştu bence :jeyyar:

Biliyorum devamının geliceğini ama tarihi unuttum Tamam ya çok gaza getirdim, kısa zamanda izlicem kaydirigubbakcemile3

Not: Buffy'yide izlerdim sırnaşık şey

Biliyorum devamının geliceğini ama tarihi unuttum Tamam ya çok gaza getirdim, kısa zamanda izlicem kaydirigubbakcemile3

Not: Buffy'yide izlerdim sırnaşık şey

hemen izle ve paylaş merak ettim beğenecek misin :1rolleyes: :asigim:

burcakcım bence gelir ama türkiyede 1 sene sonra vizyona girer bence 2010 da izleriz 2.sini :)

dids tatlım kasımda vizyona giriyorsa o zaman 2010 ocakta 2.sini izliycez 1 sene nasıl bekliycez bilmiyorum :)) ilk fırsatta git sende unutma yerimseniben

evleniolarmış cocukları falan oluyormuş,doğumda bella ölmek üzreyken edward onu vampir yaoıpmuş.öyle birşeyler okudum.yani kesin kızda olcak vampir.

Son düzenleme:
zaten bella filmin sonunda söyledi asla vazgeçmiycem demişti bakalım görces :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…