Tyt'ye nasıl tek başıma çalışabilirim boğuluyorum artık bu evde yok oluyorum?

Ev arkadaşı yada yalnız yaşamayı düşünüyorum part time işlerde çalışırım birazda ailem gönderir. Cinsellik konusundada korunarak yaparım zaten o kadar bilgisiz biri değilim olurda korunduğum halde hamilelik olursada kürtaj olurum yine aile evine dönmem.
Şuan şoklar içindeyim!
Bu nasıl bir anlayış ya, özgürlük denilen şey bu değil, olayı çok yanlış anlamışsın.
Sen cinsellik diye okadar kafayı yemişsin ki, senin kanından canından dünyaya gelecek minik bir bebeğin katili olmayı bile şimdiden göze almışsın.
Sen bu kafayla kendini okulda değil, pavyonda bulursun! Sonra da kaçışın olmaz.
Ah canım annem, ah canım babam diye zırlar durursun.

Ev arkadaşı yada yalnız yaşamayı düşünüyorum part time işlerde çalışırım birazda ailem gönderir. Cinsellik konusundada korunarak yaparım zaten o kadar bilgisiz biri değilim olurda korunduğum halde hamilelik olursada kürtaj olurum yine aile evine dönmem.
Ablacım bak sen özgür olacağım diye başını belaya sokma. Kürtaja karşı değilim ama tıbbi bir operasyon. Basit bir şey değil. Sen dışarda ki yaşamı görmeyince çok güllük gülistanlık , kolay zannetme çünkü öyle değil. Seversin sevilirsin , sevişirsin. Ama şuan yazdıkların çok başka.

Herkese merhaba 21 yaşındayım gelecek yıl üniversite sınavına giricem lise mezunuyum aslında üniversite okumak gibi bir merağım yok ama ailemle yaşamaktan çok yoruldum evden ayrılmak için en geçerli mazaret bu o yüzden bu yıl deli gibi ders çalışıp tytden iyi bir puan alıp bu evden gitmek istiyorum inanın artık başım ağrıyor düşünmekten düşündükçe sinirlenip geriliyorum birilerini dövmek tüm hıncımı çıkarmak istiyorum dövemediğim için bu vücuduma baş ağrısı mide bulantısı iştahsızlık göz kararması olarak geri dönüyor. Üniversite tercihlerimin full hepsini şehir dışından yapıcam yakın şehirde yapmam ki sürekli çıkıp gelip gitmesinler. Asla istediğim arzuladığım hayatı yaşamıyorum biraz telefonla ilgilensem sanki gizli saklı işler çeviriyormuş gibi muamele görüyorum bi ev işine yardım etmesem hayırsız işe yaramaz evlat oluyorum hiç kimseyi hayatıma almıyorum bazen yanaşanlar konuşmak isteyenler oluyor hepsini reddediyorum o kişiyi beğensem bile çünkü biliyorum ki evdekiler paranoyak gibi çocuğun herşeyini araştırcaklar hemen tanışmak isteyecekler o birlikteliği hem bana hem karşımdaki erkeğin burnundan getirecekler istediğim zaman görüşemeyeceğim istediğim gibi yakın olamayacağım bu yüzden hem benim hem karşımdaki kişinin iyiliği için baştan reddediyorum herkesi. Ailem evlenmeden cinsellik olmaz kafasındalar ama benim kalbimde en ufak bir evlilik isteği hevesi yok tek bir erkeğe bağlı kalmak ona hayatımı vermek istemiyorum. Sık sık masturbasyon yapıyorum cinsel isteğim için. Ben rahatça gezmek dolaşmak sosyal medyaya istediğim fotoğrafımı atmak istediğim gibi giyinmek istediğim gibi cinsel hayatımı yaşamak istediğim erkekle istediğim an birlikte olmak istiyorum ama evdekiler hayatımda olunca bu mümkün değil maalesef şu an düşündükçe ağlayasım geldi gözlerim doluyor. Ben dışardayken bile sürekli dikkat etmek zorunda gibi hissediyorum çünkü sanki sürekli annem beni izliyor yaptığımdan haberdar olacakmış gibi hissediyorum eve gidince ona hesap vermek zorunda kalacakmışım gibi hissediyorum. Bunları bana yaşatmaya hissettirmeye ne annemin ne babamın nede başka akrabalarımın en ufak bir hakkı yok fakat yaşıyorum hissediyorum. Ne yapıcam ben tytye tek başıma nasıl çalışabilirim?
Burası çoğu annlerden oluştuğu için seni anlamayanlar olucaktır.Öncelikle ayt de kasmaya çalış.Youtube'da kamplar var ders kampları onları takip et.Kütüphaneye çık .Hava değişimi çok iyi geliyor inan.Starbucks gibi self servis yerlerinde otur çalış.Yeni ortam seni geliştirecektir.Evet ev ortamı gibi rahat olmuyorsun sorumluluklar sana bakıyor ev ortamında ama kafan rahat oluyor.Kafanın rahat olması için elinden geleni yap.Mutlaka ilerde sevgilin olucaktır tanışıcaksındır merak etme...Üni yeni insan cenneti zaten pek bir sey kaçırmazsın bir sende....

Şuan şoklar içindeyim!
Bu nasıl bir anlayış ya, özgürlük denilen şey bu değil, olayı çok yanlış anlamışsın.
Sen cinsellik diye okadar kafayı yemişsin ki, senin kanından canından dünyaya gelecek minik bir bebeğin katili olmayı bile şimdiden göze almışsın.
Sen bu kafayla kendini okulda değil, pavyonda bulursun! Sonra da kaçışın olmaz.
Ah canım annem, ah canım babam diye zırlar durursun.
Cinsel anlamda özgür olmak istiyorsa sanane....Seni ilgilendiren bir durum mu var?İstemediği çocuğun hayatını bir ömür karartmaksa doğurabilir.Ne zaman öğrenicek bu insanlar diğer insanların vücuduna karışmamayı....

Cinsel anlamda özgür olmak istiyorsa sanane....Seni ilgilendiren bir durum mu var?İstemediği çocuğun hayatını bir ömür karartmaksa doğurabilir.Ne zaman öğrenicek bu insanlar diğer insanların vücuduna karışmamayı....
Burada fikir soruyorsa her eleştiriye de açık olmalı.
Git yargını başka yerde dağıt

Birincisi, AYT-TYT çalışmak çok basit, sadece her gün çalışmak gerek. Düzenli çalışıldığı sürece her türlü yapılabilecek bir sınav.
Konulu kitaplardan konularını kapatabilrsin, örnek sorular için youtube'da bir sürü kanal var. Önemli olan örnek soru açığını kapatmak, bol bol takip etmek yeter.
İkincisi, üniversite sınavından önce KPSS'de olabilir, yukarıda bir yazarın söylediği gibi.

Üçüncüsü, özgürlük istediğiniz yeterli buluyorum. Size özgürlük vermeyen bir aileden kaçmak her zaman iyidir. Benim de özgür yaşamak için ailesinden uzağa gelen arkadaşlarım vardı; yine de her zaman iyi üniversite ve iyi bölümleri tercih edin. Uzaklıktan daha önemlidir.
Burdaki kullanıcıların yazdığı da boş, üniversite ve lisede birçok cinsellik yaşayan insan var. Kimse kendini pavyonda bulmadı, birinin hakkına girmedi veya saçmalamadı. Bunu erkenden yaşayan ARKADAŞLARIMIN hepsi ABD, Kanada ve İngililtere'de kariyer yapıyor. Boş kelimeler bunlar.

Herkese merhaba 21 yaşındayım gelecek yıl üniversite sınavına giricem lise mezunuyum aslında üniversite okumak gibi bir merağım yok ama ailemle yaşamaktan çok yoruldum evden ayrılmak için en geçerli mazaret bu o yüzden bu yıl deli gibi ders çalışıp tytden iyi bir puan alıp bu evden gitmek istiyorum inanın artık başım ağrıyor düşünmekten düşündükçe sinirlenip geriliyorum birilerini dövmek tüm hıncımı çıkarmak istiyorum dövemediğim için bu vücuduma baş ağrısı mide bulantısı iştahsızlık göz kararması olarak geri dönüyor. Üniversite tercihlerimin full hepsini şehir dışından yapıcam yakın şehirde yapmam ki sürekli çıkıp gelip gitmesinler. Asla istediğim arzuladığım hayatı yaşamıyorum biraz telefonla ilgilensem sanki gizli saklı işler çeviriyormuş gibi muamele görüyorum bi ev işine yardım etmesem hayırsız işe yaramaz evlat oluyorum hiç kimseyi hayatıma almıyorum bazen yanaşanlar konuşmak isteyenler oluyor hepsini reddediyorum o kişiyi beğensem bile çünkü biliyorum ki evdekiler paranoyak gibi çocuğun herşeyini araştırcaklar hemen tanışmak isteyecekler o birlikteliği hem bana hem karşımdaki erkeğin burnundan getirecekler istediğim zaman görüşemeyeceğim istediğim gibi yakın olamayacağım bu yüzden hem benim hem karşımdaki kişinin iyiliği için baştan reddediyorum herkesi. Ailem evlenmeden cinsellik olmaz kafasındalar ama benim kalbimde en ufak bir evlilik isteği hevesi yok tek bir erkeğe bağlı kalmak ona hayatımı vermek istemiyorum. Sık sık masturbasyon yapıyorum cinsel isteğim için. Ben rahatça gezmek dolaşmak sosyal medyaya istediğim fotoğrafımı atmak istediğim gibi giyinmek istediğim gibi cinsel hayatımı yaşamak istediğim erkekle istediğim an birlikte olmak istiyorum ama evdekiler hayatımda olunca bu mümkün değil maalesef şu an düşündükçe ağlayasım geldi gözlerim doluyor. Ben dışardayken bile sürekli dikkat etmek zorunda gibi hissediyorum çünkü sanki sürekli annem beni izliyor yaptığımdan haberdar olacakmış gibi hissediyorum eve gidince ona hesap vermek zorunda kalacakmışım gibi hissediyorum. Bunları bana yaşatmaya hissettirmeye ne annemin ne babamın nede başka akrabalarımın en ufak bir hakkı yok fakat yaşıyorum hissediyorum. Ne yapıcam ben tytye tek başıma nasıl çalışabilirim?
Özgür yaşamak, bolca cinsellik gibisinden fikirlerin varsa farklı önerilerim olabilir üni dışında yani eğer birini sevip ilişki yaşayıp onunla da beraber olmayı doya doya gezmeyi istiyorum gibisinden değilse düşüncelerin:110:

Merhaba. Başarı durumunuz ne bilmiyorum, benim mezun olduğum yer eşit ağırlıktan yüksek puanla alıyor. İş garantisi var gibi düşünebilirsiniz. Başlangıç maaşları da iyi.
Ben üniversite sınavına gireli 6 sene olduğu için çalışma taktikleriyle ilgili yorumlarım çok güncel olmayabilir.
Üniversiteyi kazanıp da şehir değiştirirseniz diye söylüyorum. Lütfen ailenizle olan kötü ilişkiniz yüzünden tanımadan etmeden hiçbir erkekle samimiyet kurmayın. Hem çok tehlikeli hem ilerisi için size birçok zararı olur. Bunu cinsellik yaşamayın anlamında söylemiyorum. Sadece tanımadan güvenmeden yaşanan ilişki sizi şu yaşta mutlu edebilir ama seneler geçince kendinize kötülük ettiğinizi fark edersiniz. Tanıyın, güvenin, sevin, istediğiniz şekilde ilişkinizi yaşayın.
İsterseniz okul ve bölümümü de açıkça söylerim.
Allah kolaylık versin. Hakkınızda hayırlısı olsun.

bölümünüzü merak ettim , yazabilirmisin

Burası çoğu annlerden oluştuğu için seni anlamayanlar olucaktır.Öncelikle ayt de kasmaya çalış.Youtube'da kamplar var ders kampları onları takip et.Kütüphaneye çık .Hava değişimi çok iyi geliyor inan.Starbucks gibi self servis yerlerinde otur çalış.Yeni ortam seni geliştirecektir.Evet ev ortamı gibi rahat olmuyorsun sorumluluklar sana bakıyor ev ortamında ama kafan rahat oluyor.Kafanın rahat olması için elinden geleni yap.Mutlaka ilerde sevgilin olucaktır tanışıcaksındır merak etme...Üni yeni insan cenneti zaten pek bir sey kaçırmazsın bir sende....
Buranın çoğu tecrübeli kadınlardan oluşuyor ve yazdıkları nesil farkından değil tecrübeden oluşuyor, bu kafayla şehir dışına gittiği taktirde tc sınırları içinde başına kötü şeyler gelmesi mümkün:KK52:

Gecici is bulabilirsen hem ders calisip hem iste calisman daha iyi. Hayatta hersey cinsellik yasamak degil, kadinlarin ozgur olmalarini ben de destekliyorum her konuda fakat evlenmeden korunsan bile hamile kalabilme olasiligin yuksek. Hastalik kapma ihtimalin cok yuksek. Daha cok seninle yol arkadasligi yapacak, sana saygi duyacak birini bulmaya bak derim.

Ülkede haddinden fazla üniversite var, düzenli bir planlama ve hırsla tabi ki kazanabilirsiniz. Ama lütfen bir hedefiniz olsun. Evet şu an aile evinden ve şehirden uzaklaşmak bir amaç gibi gelebilir ama birkaç adım sonrasını da düşünün. Kendinizi tatmin edebilecek yolu seçin. Yapabiliyorsanız iş bulup çalışmanızı öneririm, kpss için de çalışabilirsiniz. Çünkü şehir dışında bile olsanız birikiminiz olmadan çok zor. Üniversite okumayı seçtiğinizde önce sosyal hayatınız düzelmiyor ne yalan söyleyeyim, önce kendi ayaklarınızın üstünde durmanız ve insanlarla yakın ilişkiler kurmadan onları olabildiğince çok tanımanız lazım. Bence önce kendinize bir öncelik ve beklenti listesi oluşturun.

Ben sizin psikiyatrist psikolog ikilisine gitmeniz gerektiğini düşündüm
Sebebi de şu hayat hakkında bir fikriniz yok muhtemelen tek yaşadığınızda fazla dürtüsel yaşayacaksınız

dürtüsellikten kastım seks erkek arkadaş değil bazı şeylere fazla aç olmak ve amaç yapmak kötü sonuçlar doğurur

Yazinin sonunda nasil tyt ye calisabilirim sorusunu gorunce bi gulme geldi yazinin geneline baktigimizda yanlis soru olmus. Asil soru ipimi nasil koparabilirim, nasil cozutabilirim vs. Ben calisma sistemine yonelik en ufak merak goremedim. Size hayatta basarilar.

X