Üç çocuklular, çok çocuklular

İyiyiz elhamdülillah çok şükür canımm sen nasılsın.
Hava çok güzeldi kahvaltıdan sonra parka gittik. Katmer yaptım mısır patlattım. Baya sonra hava serinledi eve geldik.
Çocuklarımı yıkadım.
Tavuk döner yaptım yemeğe yanına soğan salatası ayran.
Yaaa bebeğimin uykusu geldi anne beni salla dedi sallarken ağlamya başladı , BEN KATMER yemedim... Allahım nasıl bir ağlayış. Neyse yedi rahat rahat uyudu. Elhamdülillah çok şükür.
kavs-i kuzah kavs-i kuzah nasılsın canım benim.
Mikan Mikan Kızzzz nasılsın iyimisin ?
Slmlar,
Bulantılarım başladı 😖 iyi olmaya çalışıyorum, bulantı dönemi geçince daha iyi olacağım inşallah. Sen ne yaptın, adet durumu ne oldu ?

Ben kocaya kesmekle meşgulüm bu aralar. Muhabbet ederken "Rahat batıyor sana" diye cümle kurmak gafletinde bulundu haspam. Soğuğum artık canım ne zaman isterse konuşuyorum. Evde kalmak erkeklerde "Evde kalmak sabahtan akşama yatmak" anlamına geliyor sanırım.😒 Acayip zoruma gitti. Böyle kendimle kalayım biraz. Fırsattan istifade kitap okumaya başladım. 😁 Kendimi maneviyatta sıkıntıda gördüğüm için ona göre video izledim birkaç. Dünyadan sıkışınca ahirete sarılmak ilaç oluyor bende. Yoksa sıkışıp kalıyorum. Krizden fırsat iyidir. Vardır bunda da bir hayır.

Dün artık neredeyse yüzünü unutacağım elti kayın ikilisi annemlerle telefonda konuşmuşlar. Daha önceden annemler bana gelince de selam kelam ederlerdi. Eltim de yemeğe davet etmiş. Zaten tadım kaçıktı. Akrabacılık oynayasım gelmedi. Kızım ve ortanca oğlum da gitmek istemedi. Eşim "gideyim mi?" dedi. Git dedim. Annem babam zaten hazır. Gittiler.

İşin kötü tarafı ister istemez yüzüm gülmediği için annem bunu kendine çooookkk yorar. Kendimi çok sorguladım. Normal davranıyorum. Öyle afra tafra yapmıyorum onlara zaten. Ama o hep güler yüz bekleyen bir insan. İyi de ben de insanım. İyi olurum, kötü olurum...Kaç yıllık evladıyım artık tanımış olması gerekmez mi?...Hem onlara gidince de full güleryüz, full ilgi görmeyiz herseferinde. Millet kendi yapmadığı şeyi benden bekliyor ya, valla sinir oluyorum.

Neyse...canım çay istedi. Kafein almayayım bu saatte diye lavanta çayı demledim. Açtım sinemayı. Oohhh, mis. Oturdum izledim. İzlediğim de İslama hizmet edenlerin hayatıyla ilgiliydi. Kendime hedef koyma açısından, kendime gelme açısından iyi oluyor. Yaşadığım, olumsuz gördüğüm olaylar basitleşiyor. Yüzünü asıl mekana döndüren insanlar için bunlar dert bile gelmiyor. Asıl musibet, dine gelen musibet oluyor. Beni de kendime getiriyor.☺ Sizden de dua beklerim. Beni kendime getirsin. Rabbim'in razı olacağı hayat neyse, onu yaşayayım. ❣
Ebedi birşey yok. Bir yerde okumuştum sanırım. Sizin dünyada birbirinizi yediğiniz şeyler yüzünden, mezardakiler kaçıyor
Neden rahat batıyor dedi oda önemli.
Eşim bana demişti. Rahat et azıcık niye illa şöyle olsun böyle olsun diye çabalıyorsun. Gitmediğin iyi olmuş kendinle vakit geçirmişsin ne güzel.
karapisso karapisso cum, bir dokundun, bin ah işittin. En iyisi dürtme beni. 😂😂😂
Aşkolsun yavrum ya. Biz ne için varız.
Hoş ben 4 .için yazarken daralıyorum sizi ama yapacak bişey yok. :KK70:

Birde şu evde uzanıp yatmak erkeklerin hobisi sanki... sinir bozucu

Kızlar hala düzen oturtmaya çalışıyoruz. Çocuklar 10 buçuk gibi kalktılar. Küçük ogleden sonra uyandi çünkü gece boyu emmek istedi ben de anlamadim gitti.. ortanca gece terörü yaşıyor sanki. Gece bezini uyurken degistirirken aglamaya başladı ama sadece inler gibi.. gözünde damla yaş yok.. yarin saatten fazla sürdü sonra uyumaya devam etti neden çünkü geldi yanımıza yattı. Yatakta 4 kisiydik, uyuduk mu uyanik miydik hatirlamiyorum. Gunduz uyutmadim cocuklari. Simdi uyuyorlar insallah bu gecemiz guzel gecer. Yatina biraz yemek yaptim. Yarin da ütü temizlik ve yemek yapmaya devam..erken kalkıp, cocuklar kalkmadan kahvalti hazirlayabilirsem ne mutlu bana..iyi geceler hepimize..
Ya şu gece terörü nedir arkadaş ya. Oğlumda neler çektim neler. Elhamdülillah, maşallah subhanAllah kızlqrımda yaşamadım. Arada ağlar uyanır minik ama ikzi sallarım uyur.
Gece gelir yanımızda yatmaya gelince oğlum 2.sınıfta oda geliyor.
Hatta dün gece kabus görmüş geldi yanıma , ahhh im eridi. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun

Aaayyy, çocukla uyumak deli ediyor beni. birgün çocuklar yanımızda uyumak istedi. Tamam dedik. Demez olaydık. Sabaha kadar yemediğim tekme, açılmayan örtü kalmadı. Sabah zombi gibiydim. Tövbe dedim. Hadi tek çocuk neyse de, sağlı sollu oğlanla yatmak cesaret işi.😅
Dün baktım beyler yine yatağı işgal etmiş. Hemen oğlumun boş yatağına attım kendini. Uyudum bir güzel. 3 erkek naparlarsa yapsınlar valla. Mümin, aynı delikten bir daha elini sokturmaz demiş Peygamberimiz.😁

Gece terörü de ayrı bir olay arkadaş. Elin kolun bağlı bekliyorsun sadece... Arkadaşımın çocuğu da gece 10-15 defa tuvalete kalkmaya başlamış. Bizi perişan etti diyordu. Enfeksiyon var mı diye baktırmış. O da yokmuş. 6 tane şifa ayeti var Kur'an-ı Kerim'den. Onu oku dedim. Böbreklerine de baktır dedim. İlginç...Rabbim şifa versin tüm hastalara.

A Asya89 cum, yapıp yediriyorsun zaten maşaallah barekallah. Biraz daha probiyotik ve bağışıklığa çalış bence. Belki daha az hasta olur kuzular.
Küçüğüm tek anne sütü emiyor. Bu ay az az sebze meyve pürelerini tatırıyorum. Ortanca eskiden süt içmiyordu şimdi onada alıştırdım çok şükür. büyük okulda oluyor kış mevsimi ortalık gripten geçilmiyor. Ordan alıp eve getiriyor hem kendi hemde bebeler çekiyor. Ben az da olsa büyük ve ortancaya üzüm pekmezi yedirmeye çalışıyorum. Büyüğe kalsa çikolata diyor bende olmaz diyorum bu daha sağlıklı. Bu gün biraz üzüm pekmezi yemek istedi. Düşünüyorum bebeğim diş çıkarıyor acaba bu ateş diş için mi çıkıyor,burnu akıyor az bir grip de var RABBİM sağ salim kışı atlatmayı nasip etsin inşallah

Neden rahat batıyor dedi oda önemli.
Eşim bana demişti. Rahat et azıcık niye illa şöyle olsun böyle olsun diye çabalıyorsun. Gitmediğin iyi olmuş kendinle vakit geçirmişsin ne güzel.

Aşkolsun yavrum ya. Biz ne için varız.
Hoş ben 4 .için yazarken daralıyorum sizi ama yapacak bişey yok. :KK70:

Birde şu evde uzanıp yatmak erkeklerin hobisi sanki... sinir bozucu
Benimki de o yukarıda yazdıklarına benzer şeyler söyledi. Özür diledi de yemedim. 😏 Yok işte yemeği temizliği abartıyormuşum. İlla öyle mükemmel olsun diye uğraşıyormuşum. Bıraksaymışım olduğu kadar olsaymış. İşte yanlış ifade etmiş.
...
Ben anlamam. İçim soğumadı. Kızdım yav. Az daha kızayım sonra söner gider zaten.🙈

Gitmedim de yarın da başka kaynıma yemeğe gidecekmişim. Bununla muhabbetim var en azından. Hep arar sorar sağolsun. Ben aramazsam da sitem eder. 😄

Bugün oğlum "Hiçbir yere gitmiyoruz anne. Bizi bir yere götür." dedi. Benim de tadım yok ya. Gitmeye de niyetim yoktu. Baktım oğluma, dayanamadım. İyi hadi denize götüreyim dedim. Arkadaşla anlaştık. Arabaya binecrğiz. Uyuz anahtar yok. Yok yok...Hala da yok. Dananın küçük kuyruğu yarın kopacak asıl. Çünkü okula bırakıyorum ama anahtarsız nasıl olacaksa... Dua edin de bulalım.
Neyse...arkadaşın arabayla gittik. Çay çerez meyve vs. Derken uçurtma uçurduk. Çocuklar koştu eğlendi. Durun size çorabımı göstereyim.😅 Ama siz yine de manzaraya odaklanın derim.😁
20211128_172229.jpg

Küçüğüm tek anne sütü emiyor. Bu ay az az sebze meyve pürelerini tatırıyorum. Ortanca eskiden süt içmiyordu şimdi onada alıştırdım çok şükür. büyük okulda oluyor kış mevsimi ortalık gripten geçilmiyor. Ordan alıp eve getiriyor hem kendi hemde bebeler çekiyor. Ben az da olsa büyük ve ortancaya üzüm pekmezi yedirmeye çalışıyorum. Büyüğe kalsa çikolata diyor bende olmaz diyorum bu daha sağlıklı. Bu gün biraz üzüm pekmezi yemek istedi. Düşünüyorum bebeğim diş çıkarıyor acaba bu ateş diş için mi çıkıyor,burnu akıyor az bir grip de var RABBİM sağ salim kışı atlatmayı nasip etsin inşallah

Dr amcalar sütten ziyade kefir diyor. Yoğurt diyor. Gerçi herkes birşey diyor. Biri pekmez zararlı diyor. Kaynadığı için faydalılar ölüyormuş. Kanserojen oluyormuş. Biri de iyi birşey, yiyin yiyin diyor.
Anlamadım gitti.

Benimki de o yukarıda yazdıklarına benzer şeyler söyledi. Özür diledi de yemedim. 😏 Yok işte yemeği temizliği abartıyormuşum. İlla öyle mükemmel olsun diye uğraşıyormuşum. Bıraksaymışım olduğu kadar olsaymış. İşte yanlış ifade etmiş.
...
Ben anlamam. İçim soğumadı. Kızdım yav. Az daha kızayım sonra söner gider zaten.🙈

Gitmedim de yarın da başka kaynıma yemeğe gidecekmişim. Bununla muhabbetim var en azından. Hep arar sorar sağolsun. Ben aramazsam da sitem eder. 😄

Bugün oğlum "Hiçbir yere gitmiyoruz anne. Bizi bir yere götür." dedi. Benim de tadım yok ya. Gitmeye de niyetim yoktu. Baktım oğluma, dayanamadım. İyi hadi denize götüreyim dedim. Arkadaşla anlaştık. Arabaya binecrğiz. Uyuz anahtar yok. Yok yok...Hala da yok. Dananın küçük kuyruğu yarın kopacak asıl. Çünkü okula bırakıyorum ama anahtarsız nasıl olacaksa... Dua edin de bulalım.
Neyse...arkadaşın arabayla gittik. Çay çerez meyve vs. Derken uçurtma uçurduk. Çocuklar koştu eğlendi. Durun size çorabımı göstereyim.😅 Ama siz yine de manzaraya odaklanın derim.😁Eki Görüntüle 2960580
Oooh çok iyi yapmışsın.manzara süper ya 🤩 İnşallah anahtarı bir an evvel bulursun. Valla bu gün çıkamadım hem bebeler hasta hemde temizlik yaptım,yemek yaptım evi toparladım. Çocuklara banyo yaptırdım karınlarını doyurdum. Ortanca duştan sonra dayanamadı uyudu gece yine nöbet var bana. Ben yemek için eşimi beklerim çay koydum oda hazır birazdan eşim gelir beraber yeriz inşallah.

Dr amcalar sütten ziyade kefir diyor. Yoğurt diyor. Gerçi herkes birşey diyor. Biri pekmez zararlı diyor. Kaynadığı için faydalılar ölüyormuş. Kanserojen oluyormuş. Biri de iyi birşey, yiyin yiyin diyor.
Anlamadım gitti.
Valla herşeyden az az yenildiği müddetçe zararı olmaz diye umuyorum.

...

Neyse...arkadaşın arabayla gittik. Çay çerez meyve vs. Derken uçurtma uçurduk. Çocuklar koştu eğlendi. Durun size çorabımı göstereyim.😅 Ama siz yine de manzaraya odaklanın derim.😁Eki Görüntüle 2960580
Yaaaa Antalya'da hangi aya kadar denize giriliyor acayip imrendim. Süpersiniz 😍
Bizde bugun parka gittik giderken bebeğim diyor anne denizemi gidiyoruz. Allahım ya ballloşummm.

Valla herşeyden az az yenildiği müddetçe zararı olmaz diye umuyorum.
Süt gerçekten alerjik, hele paketli sütler. Çiftlik sütü alıyorum, kızıma verdim bir kaç kez karnı ağrıdı durdu. Bir arkadaşımda aynı durumu yaşadı. Velhasıl çorba en sağlamı bana göre. Az içiyor zaten ama evde sürekli çorba bulunuyor.
Bebek zaten dişleri tam çıkmamış , Süt içince hem hazımsızlık hem kabızlık vs zorluklar yaşadım.

Yaaaa Antalya'da hangi aya kadar denize giriliyor acayip imrendim. Süpersiniz 😍
Bizde bugun parka gittik giderken bebeğim diyor anne denizemi gidiyoruz. Allahım ya ballloşummm.
Geçen 24 yaşında Rus delikanlı girmiş. Boğulmuş.🤦‍♀️ Yabancı vatandaşların memleketi soğuk olunca sanırım bizim soğuk havalar bile onlara sıcak geliyor.

Biz girmeyiz. 3 hafta önce arkadaş ailesiyle girmiş. Yine de serindir biraz dedi. Denizler geç ısınır, geç soğur normalde.

Bu yıl farkettiğim birşey var. Mevsimler 1 ay ileriye attı kendini. Haziranda hava sürekli bir fırtına falan. Hatta balkondan havaya seslendim."Hazirandasın, farkındasın değil mi?" diye. Girmedik mesela haziranda denize. Rüzgardan vs. Temmuzda anca...

Geçen yıl Ekimin sonuna doğru sobaları kurmuştuk. Bak Aralık geldi. Daha birşey kurmadık. Ekstra birşey de yakmıyoruz evde. Daha öyle kuran da görmedim. Birkaç tanıdık var ama mesela kliması varsa ona güveniyor. Sonuçta benim de çocuklar var. Haliyle biz daha erken kurarız ama belki yağmur yağınca biraz serinlik oldu. Ya da sabahın çok erkeninde.
En fazla Ufo var. Salonda klimamız da var gerçi ama dediğim gibi ihtiyaç duymadık. Benim üzerimde şimdi tişört üzeri hırka var mesela.

Mevsimler alt üst. Allah sonumuzu hayır etsin. Yağmur yok yine. Geçen hafta var diyordu hava durumu. Yağdı denecek kadar da yağmadı pek. Rabbim kıtlıkla susuzlukla bizi sınamasın. Günahlarımızı yüzümüze vurmasın.Bak apt bahçemizde yenidünya çiçekleri🥰 .
20211126_124044.jpg

Geçen 24 yaşında Rus delikanlı girmiş. Boğulmuş.🤦‍♀️ Yabancı vatandaşların memleketi soğuk olunca sanırım bizim soğuk havalar bile onlara sıcak geliyor.

Biz girmeyiz. 3 hafta önce arkadaş ailesiyle girmiş. Yine de serindir biraz dedi. Denizler geç ısınır, geç soğur normalde.

Bu yıl farkettiğim birşey var. Mevsimler 1 ay ileriye attı kendini. Haziranda hava sürekli bir fırtına falan. Hatta balkondan havaya seslendim."Hazirandasın, farkındasın değil mi?" diye. Girmedik mesela haziranda denize. Rüzgardan vs. Temmuzda anca...

Geçen yıl Ekimin sonuna doğru sobaları kurmuştuk. Bak Aralık geldi. Daha birşey kurmadık. Ekstra birşey de yakmıyoruz evde. Daha öyle kuran da görmedim. Birkaç tanıdık var ama mesela kliması varsa ona güveniyor. Sonuçta benim de çocuklar var. Haliyle biz daha erken kurarız ama belki yağmur yağınca biraz serinlik oldu. Ya da sabahın çok erkeninde.
En fazla Ufo var. Salonda klimamız da var gerçi ama dediğim gibi ihtiyaç duymadık. Benim üzerimde şimdi tişört üzeri hırka var mesela.

Mevsimler alt üst. Allah sonumuzu hayır etsin. Yağmur yok yine. Geçen hafta var diyordu hava durumu. Yağdı denecek kadar da yağmadı pek. Rabbim kıtlıkla susuzlukla bizi sınamasın. Günahlarımızı yüzümüze vurmasın.Bak apt bahçemizde yenidünya çiçekleri🥰 .Eki Görüntüle 2960648
Ya hiç deme buralarda aynı, yağmur var elhamdülillah çok şükür ama hava sıcak. Mesela yarın 20° diyor. Şöyle kışlık bir hırka kazak gidemedik, onuda geçtim oğlum ince giyiniyor üşüyor kalın giyiyor terliyor ortasını giyiniyor üşüyüp kalın istiyor. Aman ya sürekli öksürüyor. Yazık olmuş gence.
En sevdiğim meyvedir . İnşallah zamanı gelince sağlıkla yersiniz.
Bu arada urfadada yağmur yok. Geçen yağmur duasına çıktılar yağdırdı Rabbim ama bir kez.
Allahım merhamet etsin sabilerin imanlı insanların hürmetine.

Süt gerçekten alerjik, hele paketli sütler. Çiftlik sütü alıyorum, kızıma verdim bir kaç kez karnı ağrıdı durdu. Bir arkadaşımda aynı durumu yaşadı. Velhasıl çorba en sağlamı bana göre. Az içiyor zaten ama evde sürekli çorba bulunuyor.
Bebek zaten dişleri tam çıkmamış , Süt içince hem hazımsızlık hem kabızlık vs zorluklar yaşadım.
Benim büyük 7 yaşında daha süt içiyor. Burda sütlerin hepsi paket. Sütler devlet laboratuvarların onaylarından geçilmiş. Baya uzakta Çiftlik var peynir yapmak için gidip alırız. Her gün gidip çiftlikten almak mümkün değil.

Ya hiç deme buralarda aynı, yağmur var elhamdülillah çok şükür ama hava sıcak. Mesela yarın 20° diyor. Şöyle kışlık bir hırka kazak gidemedik, onuda geçtim oğlum ince giyiniyor üşüyor kalın giyiyor terliyor ortasını giyiniyor üşüyüp kalın istiyor. Aman ya sürekli öksürüyor. Yazık olmuş gence.
En sevdiğim meyvedir . İnşallah zamanı gelince sağlıkla yersiniz.
Bu arada urfadada yağmur yok. Geçen yağmur duasına çıktılar yağdırdı Rabbim ama bir kez.
Allahım merhamet etsin sabilerin imanlı insanların hürmetine.
Amin amin 🤲RABBİM bereketinden mahrum bırakmasın biz aciz kullarını🤲

Mevsimler alt üst. Allah sonumuzu hayır etsin. Yağmur yok yine. Geçen hafta var diyordu hava durumu. Yağdı denecek kadar da yağmadı pek. Rabbim kıtlıkla susuzlukla bizi sınamasın. Günahlarımızı yüzümüze vurmasın.Bak apt bahçemizde yenidünya çiçekleri🥰 .Eki Görüntüle 2960648
Amin amin RABBİM rahmetinden mahrum bırakmasın biz aciz kullarını🤲

Selamlar hanımlar 🤗
Ne var ne yok?
Hayat nasıl geçiyor? Hayat her halükarda geçiyor da, inşaallah gönlünüze göre hayırlı geçiyordur.

Ben fırsat buldukça sabah 10-11 arası belediyenin sporuna gidiyorum. Çok istikrar sağlayamadım henüz ama bir adım bir adımdır.
Diyetisyene başvurmak ve de başvurmamak... işte bütün mesele bu. Kararsızım bu konuda.
Bende parmak sallayan biri olmazsa bazen yemeği abarttığımı farkediyorum. Ama "hesap vereceğim biri" düşüncesi belki beni engelleyebilir. Bakalım...Denemekle birşey kaybetmem gibi. Siz ne dersiniz hanımlar? Başlayayım mı diyetisyene? Sporla beraber daha iyi olmaz mı?

Geri kalan zamanlarda çocuklar...çamaşır bulaşık yemek vs.
Bu arada eve gelen giden sirkülasyonu fazla oldu çok şükür. Mesela çocuklarımızın aynı sınıfta olduğu, selamlaştığımız bir bayan aradı. Çocuklar okuldan çıkıncaya kadar sende bekleyebilir miyim diye. Evim aman da aman düzenli de değildi. Günlük döküntü işte... Gel dedim. O geldi. Sonra arkasından çocukları okuldan aldık. Çocuklar oynamak istedi. Hadi bir fasıl çocuklar katıldı bize. Arkasından başka arkadaş derken, birkaç gündür böyle sürpriz gelen giden.
Yenilen içilen yerde bereket vardır diye düşünüyorum. O yüzden mutluyum.
Eskiden olsa bu kadar rahat "gel" diyemezdim sanırım. Heryer pırıl pırıl olsun, ikramlar tam olsun vs vs. Büyüyorum sanırım. Büyüyorum ve de artık insanların düşüncelerini çok daha az umursuyorum gibi. Böyle olursa zaten herkes gelsin yesin içsin.😄 İnşaallah gönlümüze göre hayırlı insanlar olur hayatımızda. 🤗

X