Uç vermeyen sert kistik sivilce😏

Sebnem1453

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2018
594
630
30
Merhaba Hanımlar. Yaklaşık 3 aydır tam bıyık bölgesinde çıkan bi sivilce var. İlk çıktığında ucu vardı sıktım sonra iz kaldı tabi. Derken altında beyaz gittikçe sertleşen sivilceye evrildi. Kist gibi katı ve ucu yok. Kuru cilt tipine sahibim. Hiç sivilce problemi yaşamadım. Adet öncesi bi kaç tane çıkar kendiliğinden kaybolurdu iz vs. problemi yaşamamıştım. Napmalıyım acaba bu sivilceye? Üstelik vücudumda da üç yerde siyah nokta gibi çıkan sıkılan şeylerden oluştu. Tecrübe ve önerilerinize açığım. Cildiyeye henüz randevu bulamadım

Merhaba Hanımlar. Yaklaşık 3 aydır tam bıyık bölgesinde çıkan bi sivilce var. İlk çıktığında ucu vardı sıktım sonra iz kaldı tabi. Derken altında beyaz gittikçe sertleşen sivilceye evrildi. Kist gibi katı ve ucu yok. Kuru cilt tipine sahibim. Hiç sivilce problemi yaşamadım. Adet öncesi bi kaç tane çıkar kendiliğinden kaybolurdu iz vs. problemi yaşamamıştım. Napmalıyım acaba bu sivilceye? Üstelik vücudumda da üç yerde siyah nokta gibi çıkan sıkılan şeylerden oluştu. Tecrübe ve önerilerinize açığım. Cildiyeye henüz randevu bulamadım
Screenshot_20240106_195655_Chrome.jpg
böyle bişey mi

Eşimde var dedidiniz gibi iğneyle patlatıyor çıkıyor sonra iz kalmiyor

Tamamen çıkmamıştır belki
Benim sivilce çıktığı zaman sarimsak kesip sürüyorum büyümeden yok oluyordu belki işe yarar denerseniz
İşte şimdi öyle değil ilk çıktığında sivilce gibiydi sıktım zamanla elimi orada gezdirirken deri altında bi sertlik farkettim gittikçe de büyüdü şuan bi mercimek tanesi gibi ucu yok bıyık bölgemde izi kaldı☹️

Ben bir sivilcemi öyle ucunu iğneyle delip sıkmıştım. Çünkü ucu yoktu. Neyse küçük de olsa iz kaldı. Böyle küçük bir delik. O sebeple cildiyeye gidip halletseniz daha iyi bence. Kendiniz delip sıkarsanız çukur kalabilir boyutuna göre. Arkadaşın dediği gibi sarımsak da deneyebilirsiniz. İlk sıktığınızda içi tam boşalmadıysa tekrar doluyor böyle.

Benim her adet döneminde mutlaka çıkar bu sivilceden. Maalesef içini boşaltmadan da geçmiyor öylece duruyor. Sizin ilk kez olmuş benim her sy oluyor düşünün tabi izi geçene kadar bir sonraki ay başka biri çıkıyor böyle kısır döngü benimki

X