üçgen poşette kolonya

Ay nasil gario oldu icim anlatamam onun o kokusu geldi burbuma mis gibu
somra ise ogretmenden dayak yedigim o kotu gunler:KK43:

eşimle süreklı ılkokul zamanlarımızı yani 90ları konuşuruz..

izledıgımız cızgı fılmlerı,ozamanın dızılerını,okul önlerınde satılan seylerı..

aklıma gelmısken ekliiim dedım,bır de leblebı tozumuz var tabiii:))
Her defasindq tikanip inatla aldigimiz sey:)
Icinden hediye cikanlari vardi hirde :)

aayyy evet rengarenk emzık kolyeler vardı..bak bunu ılk sen hatırlattın..

okul kapısında satılan eskımo vardı..sızde de varmıydı?

buzdan cıleklı veya lımonlu olurdu..ne saçma seylere para verıyorduk yaa..

sanal bebek bırde:)
Benum hic sanal bebegim olmadi cunku pahaliudi alamadik ay aglayasim geldi
Simdi telimde tom besliyorum sanal bebek niyetine:)

biz kart kaldık ozaman sızın yanınızda..82 liyim ben..90 ların şeysi bu..
81 liyim ben de, bakkalarda satılıyorsa ondan bilmiyorumdur.Biz pek bakkala gitmezdik,annem göndermezdi, cadde üzerindeydi evimiz arabalardan çok korkardı.. muhtemelen bundan dolayı bilmiyorum.. ama sempatik bişey miş :)

ilkokul zamanlarımızda bakkal veya kırtasiyeden aldığımız sey..

nıye böyle bıse alıyorduk,nıye satılıyordu hıc bılmıyorum:KK70:

Eki Görüntüle 1000121 unutanlar ıcın resmını ekliiim..

babam bunları hayatta almazdı al desem.. ben de arı mayalı silgi aldırıp okulda takas ediyordum bu kolonyalar için :) :) :)
şimdi olsa da 40 tane alsam, patlatırım :)

Benum hic sanal bebegim olmadi cunku pahaliudi alamadik ay aglayasim geldi
Simdi telimde tom besliyorum sanal bebek niyetine:)

Telde sanal bebek oluyo mu?

Benim de hic olmadi. Annem alamayiz pahali demisti. Ben de cok soz dinlerdim. O yuzden israr etmemistim. Aynen aglayasim geldi.

Babamin ortaginin kizinda vardi. Baba onlarda niye var siz ortak degil misiniz demistim. Yok o benim patronum demisti babam :)

Yarin annemi arayip benim gibi uslu bi cocuga neden bunu yaptiklarini sirucam. Iyi niyetimi su istimal etmisler. Bana hicbir sey alinmazdi kucukken ya..

Telde sanal bebek oluyo mu?

Benim de hic olmadi. Annem alamayiz pahali demisti. Ben de cok soz dinlerdim. O yuzden israr etmemistim. Aynen aglayasim geldi.

Babamin ortaginin kizinda vardi. Baba onlarda niye var siz ortak degil misiniz demistim. Yok o benim patronum demisti babam :)

Yarin annemi arayip benim gibi uslu bi cocuga neden bunu yaptiklarini sirucam. Iyi niyetimi su istimal etmisler. Bana hicbir sey alinmazdi kucukken ya..
Hahaha ama cidden pahaliydi o zamanlar simdiki gibi degildi ama o zamqn hayallerimiz vardi bizim hedeflerimiz vardi belkide en iyisini yaptilar:KK66:
Tele tom yukluyorsun yedir icir uyut oyna vc ye gotur hehe benim 3.cocugum oldu ilgilrnmeyince odanin ortasina isiyecegim diyor edepsiz:)

Hahaha ama cidden pahaliydi o zamanlar simdiki gibi degildi ama o zamqn hayallerimiz vardi bizim hedeflerimiz vardi belkide en iyisini yaptilar:KK66:
Tele tom yukluyorsun yedir icir uyut oyna vc ye gotur hehe benim 3.cocugum oldu ilgilrnmeyince odanin ortasina isiyecegim diyor edepsiz:)

Hemen indiricem :)

Evet hep hedefim vardi. Sanal bebegi alabilmek. Yalvac uralin kirmizi gozlukle cevaplari gozuken bilmece kitabini alabilmek cok buyuk biseydi. Onu almak icin butun cagaloglunu gezmistik. Kimse istedigimiz paraya dusmeyince bos elle eve donmustuk.

26 yasimdayim. 13unde kardesim var. Annemle babamin kafa yapisi hic degismemis maddiyat iyilesse de. Sinifta herkesin akilli telefonu varmis. Bizimkine gecen gun 150 liraya internete girmeyen kamerasiz almislar. Tek hedefi bigun iphone sahibi olabilmek garibimin :)

Hemen indiricem :)

Evet hep hedefim vardi. Sanal bebegi alabilmek. Yalvac uralin kirmizi gozlukle cevaplari gozuken bilmece kitabini alabilmek cok buyuk biseydi. Onu almak icin butun cagaloglunu gezmistik. Kimse istedigimiz paraya dusmeyince bos elle eve donmustuk.

26 yasimdayim. 13unde kardesim var. Annemle babamin kafa yapisi hic degismemis maddiyat iyilesse de. Sinifta herkesin akilli telefonu varmis. Bizimkine gecen gun 150 liraya internete girmeyen kamerasiz almislar. Tek hedefi bigun iphone sahibi olabilmek garibimin :)
Bence dogru davraniyorlae cnim cunku artik yeni nesilde bir diyumsuzluk var biz anne babalar onune gecmeliyis coxugun bir hayali hedefi olmali
benim kizim anasinifindq benden tablet istedo dusunsene kac yasinda ama tum yasitlarindq var
ben asla almam dedim ama cok istiyorsa para biriktir al ki bunu derken yapabilceguni dusunmedim bile
kizim ikinci sinifa gidiyor anaokulundan beri para biriktiruyor ve aldi tabletini ama onun ustune ne hayallaer kurdu simde gercektwn onun icin cok degerli
tabi yavrucak kendi almasima ragmej diya doya oynayamiyor o ayri:KK43:

Benim zamanimda da vardi bunlar. Gercekten cok guzeldi. Leblebi tozu da vardi,eskimolar vardi, hatta biz evde eskimo yapip satiyorduk. ( cok akillica :KK53:)
Bi de böyle beyaz krem gibi bi sey vardi? Tadi cok guzeldi. Ama katiydi boyle biraz lastik gibiydi, ondan da alirdik. Adını hatirlayamadim.
Cok Guzeldi ya. Ha bi dr tasolar vardi ama o zaman biraz buyumustum :KK48:

ilkokul zamanlarımızda bakkal veya kırtasiyeden aldığımız sey..

nıye böyle bıse alıyorduk,nıye satılıyordu hıc bılmıyorum:KK70:

Eki Görüntüle 1000121 unutanlar ıcın resmını ekliiim..
Ben aliyordum derste elim pislendiginde misal yazi yazarken kursun kalem izi oluyordu elim yada silerken yaziyi en fazla oturdugumuz siralardan mikrop geliyor diye sıkıyordum elime

Bence dogru davraniyorlae cnim cunku artik yeni nesilde bir diyumsuzluk var biz anne babalar onune gecmeliyis coxugun bir hayali hedefi olmali
benim kizim anasinifindq benden tablet istedo dusunsene kac yasinda ama tum yasitlarindq var
ben asla almam dedim ama cok istiyorsa para biriktir al ki bunu derken yapabilceguni dusunmedim bile
kizim ikinci sinifa gidiyor anaokulundan beri para biriktiruyor ve aldi tabletini ama onun ustune ne hayallaer kurdu simde gercektwn onun icin cok degerli
tabi yavrucak kendi almasima ragmej diya doya oynayamiyor o ayri:KK43:

Oyyy cok guzel yapmissin sana da cocuguna da aferin :) iyi dayanmissin almadan. Aradaki cizgiyi ayarlamak zor ben de beceremem diye korkuyorum. Baskalarinda gorup kendini eksik hissetmesini de istemem hemen sahip olup doyumsuz olmasini da.

X