Ücretli uyku eğitimi öneriyor musunuz

selina26

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2023
143
67
30
Bebeğim 6 aylık emerek ve sonrasında beşiğinde sallanarak pış pış sesiyle uyuyor. Toplamda 3 destekle ancak uyuyor yani 🙂
En başından böyle alıştı bende hep anlık yorgunluklarımdan ötürü malesef devam ettim.
Uyku rutini oluşturamadım çünkü ya dışarı çıktık ya bişey oldu yarım kaldı. Bebeğim alışmadı.
Şimdi gündüz sürekli emen gece 7-8 kez uyanan emmek isteyen bi bebeğim var.
gündüzde hala 4 uyku uyuyor ama genelde kısa sürüyor. Akşam da 19:30 da uyuyor sabah 7 ye kadar tabi saat başı uyanarak.
kendimi kötü hissediyorum bir düzen oluşturamadığım için önceleri ücretli eğitim gereksiz masraf geliyordu ama şimdi alsam mı diye düşünmeye başladım

Bebeğim 6 aylık emerek ve sonrasında beşiğinde sallanarak pış pış sesiyle uyuyor. Toplamda 3 destekle ancak uyuyor yani 🙂
En başından böyle alıştı bende hep anlık yorgunluklarımdan ötürü malesef devam ettim.
Uyku rutini oluşturamadım çünkü ya dışarı çıktık ya bişey oldu yarım kaldı. Bebeğim alışmadı.
gündüzde hala 4 uyku uyuyor ama genelde kısa sürüyor. Akşam da 19:30 da uyuyor sabah 7 ye kadar tabi saat başı uyanarak.
kendimi kötü hissediyorum bir düzen oluşturamadığım için önceleri ücretli eğitim gereksiz masraf geliyordu ama şimdi alsam mı diye düşünmeye başladım
Ben önermiyorum çünkü iş annede bitiyor. Yaşa göre uyku düzeni takip edip gündüz uykularını uzatmaya çalışabilirsiniz. Kademeli emerek uyumayı bırakabilirsiniz. Tüm bu destekleri siz keseceksiniz, uyku eğitimi verenler değil. 2-3 gün ağlasır alışır da diyemem. Yani siz yavaş yavaş ipleri ele alırsanız daha rahat olur

Ben de önermiyorum açıkçası para tuzağı gibi geliyor. Yukarıda ki önerilere de katılıyorum.

İkiz annesiyim çok zor zamanlar yaşadım uyku konusunda bir arkadaşımla aynı zamanda doğdu bebeklerimiz.o uyku eğitimi koçluğu alırken ben gözlemledim.iş tamamen sizde bitiyor,gece saat başı uyanıyor ve ağlıyor bebek,arkadaş soruyor ne yapacağım diye emzirme sustur geri yatır gibi yönlendiriyor.Zaten en zor kısmı da bu,ne yapacağını bilmek değil nasılını bilmek… bende biliyorum saat başı emme ihtiyacı yok 6 aylık bebeğin ama nasıl yapılacağından çok ne yapacağını söylüyor. Arkadaş önce sabırla bitirdi ve geçici bir çözüm sağlandı fakat uzun vadede faydası olmadı birkaç ay sonra bi aşıda bi hastalıkta içi rahat etmedi emzirmeye devam etti uyurken vs gene bozuldu. Dedikleri şey, bebek ağlar ama sonra uyumayı öğrenir ama asla öyle dedikleri kadar kolay değil psikolojik bir savaş veriyorsunuz tonlada paranız gidiyor. Size tavsiyem destekleri yavaş yavaş azaltın. Zaten bebekler büyüdükçe mizacına göre anne de bir yol tutturuyor

hele öyle bağıra bağıra ağlarken hiç bir şey yapmamak hiç doğru değil. Zavallı çocuk resmen ağlamaktan yorulup uyuyor çaresiz kalıyor.

Uyku eğitimi değil de sanki sizin bebeğinizin saatlerinin düzenlenmesine ihtiyacı var gibi. 3 uykuya düşürmeye çalışın gece uykusuna da 8 den sonra geçirmeyi deneyin
3 destek vs olayına inanmıyorum uyuyan çocuk uyuyo. Bize temizliğe gelen ablanın oğlu ayakta sallanarak uyuyomuş öğle uykusuna yattı mı 3 saat uyuyomuş da annesi uyandırıyomuş fazla oluyor diye

Güne en geç 8 de başlatın sonrasındada 2-2,5 saat aralıklarla bebeğinize göre düzen belirleyin. 3 uyku yeterli olacaktır. En son uykusu şekerleme tadında olsun 45 dk yeterli olacaktır ve 17:30 da bitmiş olsun. Güne erken başlatırsanız günüde erken bitirir. Bebekler güne başladığı saatin-+1 saat öncesi veya sonrası uyurlar genelde. Yani güne 7 de başlayan bir bebek 19:30 -20:00uyumak isteyecektir. D vitaminini kahvaltı ettikten sonra verin ki melatonin baskılayıp uykuyu engellemesin.

Güne en geç 8 de başlatın sonrasındada 2-2,5 saat aralıklarla bebeğinize göre düzen belirleyin. 3 uyku yeterli olacaktır. En son uykusu şekerleme tadında olsun 45 dk yeterli olacaktır ve 17:30 da bitmiş olsun. Güne erken başlatırsanız günüde erken bitirir. Bebekler güne başladığı saatin-+1 saat öncesi veya sonrası uyurlar genelde. Yani güne 7 de başlayan bir bebek 19:30 -20:00uyumak isteyecektir. D vitaminini kahvaltı ettikten sonra verin ki melatonin baskılayıp uykuyu engellemesin.
Merhabalar, 6 aylık bebeğim var uyku düzeni yeni yeni yerine oturuyor, eskiden gece 11 gibi uyurdu sabah 9.30 gibi de uyandırdı ve gece sadece 1 yada 2 kez emmeye kalkardı sonra uykuya devam ederdi. Şimdi 19.30-20.00 gibi uyutuyorum fakat neredeyse saat başı uykusunda emmek istiyor 2-3 fırt çekip uyumaya devam ediyor. Acaba çok mu erken uyutuyorum, neden böyle yapıyor olabilir ?

Merhabalar, 6 aylık bebeğim var uyku düzeni yeni yeni yerine oturuyor, eskiden gece 11 gibi uyurdu sabah 9.30 gibi de uyandırdı ve gece sadece 1 yada 2 kez emmeye kalkardı sonra uykuya devam ederdi. Şimdi 19.30-20.00 gibi uyutuyorum fakat neredeyse saat başı uykusunda emmek istiyor 2-3 fırt çekip uyumaya devam ediyor. Acaba çok mu erken uyutuyorum, neden böyle yapıyor olabilir ?
Bir gününüzü tam olarak yazar mısınız yardımcı olayım. Sabah kaçta güne başlar sonra ne yapar dışarı çıkar mı? Günde kaç uyku uyur kaçar saat? Kaç saatte bir uyku sinyalleri verir? Evde uyaran var mı? Uyumadıpı vakitlerde açık olan tv, müzikli ışıklı oyuncak? D vitaminini kaçta verirsiniz?

Ben de 1 yaşına kadar ne yaptıysam olmadı.iyu günlerimiz vardı ama kötü gunlerimiz daha çoktu uyku ile ilgili.Yaptigim yanlışlar olmuş.

Ama 1 yaşından sonra dengeye girdi.Benim yaptığım en büyük yanlış belli aralıkları sabit dusunmek.Mesela sabah 7 de kalktı 10 da uyuyor diyelim.ben 3 saatte bir uyudugunu düşünürdüm.Ama her seferinde aralık artiyormus bebegimde.simdi de öyle.ilk uykusunu 3 saatte bir ise ikincisi 4 saat sonra gibi...bebeğinizi iyi takip edin.Bir de çok sıcak tutmadiginizdan emin olun.cok sık uyanıyorlar sicakta

Uyku eğitimi alan bir arkadasim oldu ise yaramadi.kardesimin arkadaşı iyi ki almışım, hayatım cehennemden cennete döndü demiş.Bilmiyorum ,bebege göre değişiyor sanırım

Ben onermıyorum. Uyku egıtımını bebege gore degıl ezbere bı egıttım olıyor. Her bebk ozeldır ona bakarsan oda bır bıreydır.
Bebegınıızi dınleyın
Tam rutın olusuyor diş, tam oluyor gaz hep bısey cıkıyor.

Hayır önermiyorum. Evet çok zor bir süreç ama bebek büyüdükçe emin ol her şey zamanla rayına oturuyor . Benim oğlumda senin çocuğun gibi meme bağımlısıydı. Ben asla emmeyi bırakmaz diyordum. 2 yaşına kadar hep emerek uyudu ve 2 yaşında memeyi bırakınca yanına yatıp uyutmaya başladım. Biliyorum ki yaklaşık 3 3.5 yaşındayken de bu destek işi tamamen bitecek. Hatta gün gelecek anne ben çocuk muyum da beni sen uyutucaksın diyecekler .
Belki uyku rutini oluşturabilirsiniz işe yaradığını söyleyenler var . Ben hiçbir yararını görmedim ama kesinlikle ücretli uyku eğitimine inanmıyorum. Tamamen para odaklı ticari bir şey olduğunu düşünüyorum . Bir de bu kendine uyku eğitimcisi diyen tüccar öyle bir algı yaratıyor ki sen uyku eğitimini vermezsen bebeğin hep sana ɓagimlı olacakmış gibi. Hayır böyle bir şey kesinlikle yok.

X