Çene Estetiği üçüncü burun revizyonuna ve cene protezımı cıkartırmaya karar verdim....

Çene Cerrahisi, Çene Estetiği, Çene Eklemi Sorunları, Gülüş Dizaynı
armine bana ulaşır mısın lütfen. forumda çene protezi ile ilgili kişi fazla yok. acil sorularım var. bende düşünüyorum çene büyütmeyi. senin problemine gelince. elmacık kemiği protezi düşünseydin keşke. çene protezi büyük olduğu için elmacık kemiklerin yetersiz gelmiş olabilir o yüzden yüzün eskisi gibi dolgun olmamış olabilir diye düşünüyorum. acaba bunu takan doktor böyle bir problem olabileceğini kestiremedi mi merak ettim.

evet arkadaslar ıkıncı kez burnunu yaptırırken sadece ıstedıgım burun ucumu daraltımak ve kaldırtmaktı fakat dr arastırması yaparken gıttıgım bı dr( bu arada bu dr ye degıl baska bı dr ye ameliyat oldum) burun kemıgımın genıs oldugunu ınceltılebılecegınıde soyleyınce sadece burun ucu operasyonu dusunurken kemıge dokunulmasını ıstemezken daha guzel olacagını dusunerek burun ucu estetıgı degıl baslı basına bı rhınoplasty amelıyatı oldum fakat burun kemıgım ınceldı ama burun ucum ıstedıgım kalkıklıkta ve darlıkta olmadı ve ben begendıgım burunları söylerken dr uma petek dıncoz cansu dere tarzı sen petek dıncozun burnunu hıc yakından gordunmu dedı ona gore turkıyenın estetık cerrahıde duayyen olarak gosterılen bı cerrahın yaptıgı burun guzel degıldı neyse bana gore guzeldı ve ozellıkle bunu belırtmıstım gercı ıstedıgımız sonuca ulasamamızdakı sorun kapalı teknıkle olmasıymıs kaldırdıgını soyluyor fakat eskı burnumla cok fark yok ben suan sahıp oldugum burna ulasmak ıcın ameliyat olmamıstım ozellıkle kaldırmak ıcın olmustum ne yazıkkı bu konuda bı hayal kırıklıgım var bunu daha oncede dıle getırmıstım ve bu nedenle 1 yılım dolmak uzere ve yenıden ameliyat olmaya karar verdım kendı dr umlada goruscem ama baska bı dr de olabılır zaten kucuk bı ıslem oldugunu dusunuyorum kanatları asagı cekerek ve derıyı de gererek yapılabılegını soylemıstı dr um
Armin umarım beni de takip edersin çene protezli ve protezsiz halini çok merak ediyorum. Ben de medpor taktırmak istiyorum kare ve angelina jolienin ki gibi bir çene yapısına sahip olmak için biliyorsunuz o da yaptırdı.

Çene Protezi yaptıracaklar doktorlarına hangi boyut ve şekillerde medpor takılacağını lütfen sorsunlar ben bilgilendirme amaçlı fotoğrafları koyacağım. İstediğiniz çenenin hangi tip olduğuna doktorunuzla karar verin tek tip çene implantı yok çünkü.
RZchin.jpg
chin_a_sm.jpg

Bunlardan
1. si Medpor RZ genişletilmiş çene protezi: Şekli kare- yuvarlak şeklinde değişiyor. Boyutu 45 mm*47 mm (Yükseklikleri istediğiniz boyuta göre 3-5-7 şeklinde değişiyor dediğim gibi)

2.si 2 parçalı çene protezi : Yüksekliği 5-7-9 şeklinde isteğinize göre değişebiliyor. Ve hafif çıkıntı, orta çıkıntı, büyük çıkıntı gibi seçenekleri var. Hafif: 56 mm*33mm* 5 mm Orta: 56 mm*36 mm*7mm Büyük Çıkıntı: 57 mm*38 mm*9 mm

Diğerleri ise bunlar;
3-Oluklu çene protezi
4-Konturlu Çene protezi
5- Buton çene protezi
Bunları elektron medical medpor protez yazarsanız google'a hepsi çıkıyor. Siz hangi protezi bile yaptırdığınızı bilmezken nasıl çenenizden memnun olacaksınız tabiki olmazsınız, doktorlar da bilmeli ki herkese aynı çene protezi takılamaz ihtiyaç neyse o. Öncelikle doktor seçimi sonra protez seçimi önemli. Armina doktoru iyi seçmiş ama çene protezini iyi seçememiş bence ondan çıkarttırmış.

Ben kare çene istediğimden muhtemelen genişletilmiş çene protezi ameliyatı olacağım o da gördüğünüz gibi devasa korkmuyor değilim ortodontik tedavimin bitmesini bekleyip ona göre ihtiyacım var mı düşüneceğim. ayrıca çok büyük kemik kayıpları dışında 9 mmlik protezleri kesinlikle önermiyorlar 3 mm 5 mm e hadi olmadı 7 mm bir derece olabilir.

Eklentiler

• GenioGroove.jpg
    GenioGroove.jpg
    3,6 KB · Görüntüleme: 259
  • twopiecechin.jpg
    twopiecechin.jpg
    2,5 KB · Görüntüleme: 235
  • ButtonChinLarge.jpg
    ButtonChinLarge.jpg
    53,1 KB · Görüntüleme: 493
Merhaba armine oncelikle geçmiş olsun. bana çene prtzi hakkinda bilgi verir misin bnde 18 ekimde oldum ama şuan çok enfeksiyon kapmış çok endişeleniyorm

Ne tur bi protez takıldığını bilmiyorum ama en güzelini taktik dedi çenem ilk başlarda iyidi snlara doğru çok kotu oldu dun doktora gittim iltahapi sktı şuann şişliği inik ama iltihap geliyor ilaç kullanıyorum bakalım ne olucak cenemi çok beğendim korkularm var kötüye giderse ya cikartirlarmi DİE protezi

umarım kötüye gitmez,

enfeksiyon devam ederse ve ilaçlara cevap vermezse bi ihtimal implantı çıkarması gerekebilir. morelini bozma ve başka bir doktorada görün derim(mesela enfeksiyon hastalıkları bölümü gibi) bazı vucutlar vucuda takılan implant vb ürünlere karşı böyle savunma yapabiliyormuş.yani vucut bu bana ait değil tepkisi veriyor.

benim implantımdan 1 hafta sonra dikişlerim patladı ağız içinden konulmuştu. 2.kez dikildi. çok zorluk yaşadım 45 gün dikişle gezdim konuşma yeme içme vs herşey çok zor geçti 3.ayda çene altında ödem gibi birşey oluştu hemen o gün gittim ödem dedi ama çok korkmuştum antibiyotik tedavisi başladım. ödem geçti. öyle irin iltihap falan yoktu Allahtan.
umarım seninde iyileşir çene çok zor ve yıpratıyor insanı.

cok üzülüyorum aşırı stres yapıyorum ilk baslarda ağrı vardı dediğin gibi yeme içme v.s çok zorlaniyordum bu sonlarda boyle oldu çenem birden şisti o kadar şistiki reen ateşi vücuduma yansımıştı halim yoktu ne olucak diyordum snra birden içindeki iltahap patladı şişliği indi zaten hem çene altından akıyor hem de içinden kesi olduğu için dikislerim kapanmıştı ama Doktorum dedi acilmis agiz icindende akıyor yani son durum eskisi gibi değil ama genede korkularim var protezi cikartirlarsa çok uzulurum korkuyorum tekrar bıçak altina. Yatmak istemiyorum . bakalım ne olucak

Merhaba, ben de yeni üyeyim burun+çene ucu birlikte ameliyat oldum. Yani sonuç acaba olmasa mıydım diye üzülüyorum. Kemer yoktu, burnum düz ve simetrik görünüyordu ama içerden sağa deviyeydi. Sadece boyut olarak büyüktü ve dolgundu veya çenem küçük olduğu için iyice göze batıyordu.
Burnum şu an daha küçük ama sağa kıvrık, nefes problemim devam ediyor ki doktor düzelteceğini söylemişti. Ben deviasyona hiç dokunmadığını düşünüyorum. 6. Ay kontrolüne gittiğimde çökükler vardı dolgu yaptı. Dolgu sadece 1 hafta durdu, hepsi gitti eskiye döndü.
Üstelik çenemde 7mm medpor var. Çene ucu çok çıkık, çenem köşeli ( ki benim çenem yuvarlak kibar bir çeneydi) hiç mimik yapmadığımda çok sırıtmıyor ama gülümsediğimde dudak çene arasından arkaya doğru koca bir kat yeri oluşuyor çok çirkin görünüyor.
Ameliyattan önce çenem küçük olsa da gülüşümü çok severdim şimdi gülerken saklamaya çalışacak kadar utandırıyor. Kontrolde sıkıntımı dile getirdim bir 6 ay daha bekle ödemlerin tamamen geçsin dedi. Ama çenem zaten son 1,5 aydır artık küçülmüyor. İmplantını çıkarttıran arkadaş şimdiki halinden memnun mu? Gıdıda sarkmaya sebep oldu mu? Ve bilen varsa lütfen aydınlatsın bu medporlar çeneye takılı haldeyken törpülenmiyor mu? Törpülemek için çıkarırken kırılma ihtimalleri var mı? Ben tamamen çıkartma değil ama küçültülüp şekillendirilmesini istiyorum. Daha doktorla bir revizyonun bana masrafı nedir bunu bile konuşamadım. Tutup ta o kaba küt implantı öylece taktığı için bana ilk kez ameliyat yapacakmış gibi fiyat çekerler mi dersiniz?

X