Ultrason Görüntüsünden Anlayanlarr

LightNing34

Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2020
244
117
24
Kızlar hepinize merhaba 8 haftalık hamileyim. 2 gün önce kontrole gittiğimde kalp atışlarını duyduk, ve doktor ultrasonla baktığı sırada kistin var ama gebeliğe bağlı oluşan bir kist gibi, korkma gebelikte olur 12 14. Haftada geriler dedi. Şuan herşey yolunda dedi ve odadan çıkmadan ultrason görüntülerini verdi. Size sorum biraz sonra atacağım fotoğraflarda birinde bebeğim var, ve bebeğimi çevreleyen kese fasulye şeklinde. Fakat diğerini anlamış değilim. Bu yuvarlak şekil kist mi, yoksa gebelik kesesi mi? Ultrason aletini tutuş açısına göre kese şekli değişiyor mu? Bunun üstünden cinsiyet tahmini yapılıyormuş. Lütfen yardımcı olun ♥️♥️♥️♥️♥️

Görüntüler Bunlar IMG_20200821_015854.jpg
IMG_20200821_015907.jpg
IMG_20200821_015854.jpg

Kızlar hepinize merhaba 8 haftalık hamileyim. 2 gün önce kontrole gittiğimde kalp atışlarını duyduk, ve doktor ultrasonla baktığı sırada kistin var ama gebeliğe bağlı oluşan bir kist gibi, korkma gebelikte olur 12 14. Haftada geriler dedi. Şuan herşey yolunda dedi ve odadan çıkmadan ultrason görüntülerini verdi. Size sorum biraz sonra atacağım fotoğraflarda birinde bebeğim var, ve bebeğimi çevreleyen kese fasulye şeklinde. Fakat diğerini anlamış değilim. Bu yuvarlak şekil kist mi, yoksa gebelik kesesi mi? Ultrason aletini tutuş açısına göre kese şekli değişiyor mu? Bunun üstünden cinsiyet tahmini yapılıyormuş. Lütfen yardımcı olun ♥♥♥♥♥
Atın resimleri bakalım doktorunuz sorun yok dediyse korkmayın

Dediğiniz gibi fasulye şeklinde olan kese içinde bebeğiniz var diğer yuvarlaklar kist olmalı emin değilim yanlış bilgi olmasın kistse bu kadar büyük oluyormu

Peki doktorunuza sormadınız mı
Yani doktordan memnun kalmadım konuşmama fırsat vermedi telefondan saate baktım çekim yasak diye sesini yükseltti ne çekimi dediğimde görüntü çekemezsiniz dedi beni durduk yere gerdi, bu bahsettiğim bilgileri de asistanı verdi o da doktordu. Kalp atışını da duyunca elim ayağım titredi alıp kağıdı çıktım görssm mutlaka sorardım..

Yani doktordan memnun kalmadım konuşmama fırsat vermedi telefondan saate baktım çekim yasak diye sesini yükseltti ne çekimi dediğimde görüntü çekemezsiniz dedi beni durduk yere gerdi, bu bahsettiğim bilgileri de asistanı verdi o da doktordu. Kalp atışını da duyunca elim ayağım titredi alıp kağıdı çıktım görssm mutlaka sorardım..
Korkmayın gebe kalınca çok kişide çıkıyor diye biliyorum doktor engel değil dediyse birşey olmaz ama içiniz rahat etsin diye başka doktora görüne bilirsiniz

Korkmayın gebe kalınca çok kişide çıkıyor diye biliyorum doktor engel değil dediyse birşey olmaz ama içiniz rahat etsin diye başka doktora görüne bilirsiniz
Ben ondan dolayı sorun etmiyorum zaten, ultrason görüntüsünü anlamaya çalışıyorum. Bu forumdada bu durumu yaşayıp doğumda kistini temizleten arkadaşlarımız var😊 kese mi kistmi diye merak ettim😊 cevaplarınız için çok teşekkür ederim..

Bende de aynı sorun çıktı malesef 6.5 haftalık hamileyim kist göründü 9.5cm büyük olduğu için doktor baya inceledi tümör marker testi istedi daha cıkmadı sonucum takip edeceğiz bu süreçte dedi aynı zamanda kistin burkulması, patlaması gibi riskleri olduğunu söyledi bebeğe bi zararı yok. Öyle bi durumda zaten kasıkta şiddetti bi ağrı olur direk acile gel dedi.

Bende de aynı sorun çıktı malesef 6.5 haftalık hamileyim kist göründü 9.5cm büyük olduğu için doktor baya inceledi tümör marker testi istedi daha cıkmadı sonucum takip edeceğiz bu süreçte dedi aynı zamanda kistin burkulması, patlaması gibi riskleri olduğunu söyledi bebeğe bi zararı yok. Öyle bi durumda zaten kasıkta şiddetti bi ağrı olur direk acile gel dedi.
Ben boyutunu bilmiyorum canim.. bana kistin var gebeliğe baglidir 14. Haftalarda geriler dedi. Devlete kontrole gittiğimde söyledim, dr önemsemedi bile. Ama bakti tabiki ultrasonda inceledi. Tehlike taşısaydı mutlaka söylerdi bence. Korkulacak birsey yok gibi😊

X