Umutsuzluğa dayanamıyorum yardimci olurmusunuz?

Herkese iyi akşamlar, umarim derdimi anlatabilirim. Artık hayatta ki sınavımın yalnızlık olduğundan çok korkuyorum. Yalnız yaslanmaktan ... Cok Uzun oldu kusurabakmayın🙏🙏🙏. İstemeyen okumasın lutfen. 8 sene önce çocuğumun babasindan ayrıldım, aldatıldım çünkü. 4 sene dava sürdü sonrada bosandim cok şükür. Tabii o 4 senede hala nikahli olduğu için kimseyle görüşmedim. Arkadaşlarıma söyleyenler oldu ama etik degildi benim icin kabul etmedim. Sonrada ülke değişikliği yaptık cocugumla. Üstünden bi 4 sene daha geçti Türkiye de. Hayatıma kimseyi almadım. Bunun sebepleri secici olmaktan tutun, çalışmıyor olduğum için çevremin olmaması vede kullanilma korkum. Bunlar başlıca sebepler. Hayatımda bir tek eski esim oldu. Lutfen yanlis anlamayin ama kendini salıvermis biri değilim cok şükür. Güzel alımlı yaşını göstermeyen bir kadın olduğumu soylerler. Yasim 40 ama neredeyse herkes daha genc tahmin ediyor beni. Yolda izde bakan eden hep olduğu için belkide insan rahat oluyor yani daha bi secici davranıyoruz belki de. İnsanoğlu işte daha hoşuma giden kimbilir kimler çıkar derken hayata bakış açım sebebiylede yıllardır yalnızım. Yani hayata bakış açım derken evlilik öncesi cinsellige karşıyım vs vs. Bunada hangi erkek ne kadar dayanır bilmiyorum. Bi yandan korkumda bu. Sonunda aşk acısıda çekmek istemiyorum:KK43:.Elimde değil bir takım belkide benim durumumda olan bir çok kadının annenin yaşadığı korku ve endişeler bunlar. Derdim mutlu olacağım sevip sevilecegim saygı ve güven dolu bi ilişkimin olması sonrada nasip kısmet ise hayırlı ise ilk basta öyle evlilik isterim. Ama illaki bir an önce evlilik olsun değil. Öyle olsa görücü usulü aileme söyleyenler olmuş. Kimseyi görmek istemedim. Derdim mutlu huzurlu bir yuva. Yoksa cok şükür kendi yagimda kavruluyorum. Yani çıkar amaçlı bi evlilik düşüncem yok. Yanlis ifade etmiyorumdur umarım kendimi. O kadar sevgiye hasretimki bunu geçen gün başıma gelen olayda daha çok anladim. Bi zayıflama merkezinde spora gidiyorum. 3 - 5 kilom fazla bu ara. Neyse orada bir beyefendi dikkatimi çekti. Beğendiğim görünüşte biri. Neyse hic goz goze gelmedik ama sanki aynı gün seans sonrası ben dışarıda salonun bahçesinde soluklanirken oda çıktı disari dikkatimi çekmek ister gibiydi. Ben cok cekingenim zaten. Bakamadim.1 hafta sonra ilgimi belli etmeliyim cesaretimi toplamaliyim dedim kendime. Tam girerken baktim salon bahçesinde o oturuyor.Oda tabii refleks olarak kafasını kaldırıp kim geliyor gibi bakınca goz goze geldik. Zaten bahçeye girince 2 metre sonra salona girmiş oluyorsun. Girdim bende. Daha sonra salonda benim yanımdaki alete aldı orada çalışan kız onu. Benim seansim bitti ve ben ona yine bi kaçamak bakış attığımda o zaten bana kısık gözlerle gülümsüyordu bile. Ben tabii o 1 saniyede geri gulumsemedim ama hafiften bi sırıtma oluştumu yüzümde bilmiyorum. Bu davranisi biraz garip geldi tabii bana Yani hazır gülümsüyor olması. Güven vermedi pek diyeyim Ama onyargilida olmak istemedim. Zaten cokta beğenmiştim o an. İlk defa o kadar yakından gördüm. Sonra tabii seansım bittiği için eve gitmek durumundaydim. Bahcede beklesem dikkat çekerdi. Neyse Ben 2 buçuk hafta kadar gidemedim oraya, sehirdisindaydim. Ama hep aklımdaydı açıkçası. Utanıyorum bunu yazmaya ama bilmiyorum neden aklımdaydı. 2 buçuk hafta sonra vardığımda oda oradaydı. O kadar heyecanliydimki. Orada çalışan kıza cvp veriyorum ama nasıl cvp verdim o heyecanla bilmiyorum. Sonra uzaktan baktim ettim. Oda herseferinde bakıyordu. Orası söyle bi yer alete giriyorsun zaten ben çıktığımda oda baska bi alette oluyor ve o çıkmadan ben eve gitmek için yola çıkmış oluyordum yani konuşma ortamı olmadı ki iyikide olmamış. Aslında bu kadar ergen gibi ürkek olduğumu görmekte ve sizlere anlatmakta utanç verici ama dile kolay 8 yıldır hiç bi erkekle yuz yüze konuşup etmedim bu anlamda. Aslında bu oldu şu oldu bakışma vs gibi her detayin önemi yok belki ama ben niye sonunda bu kadar etkilendim bunu anlamadığım için sizlere detaylı anlatmak istedim. Ve bir hafta sonra gittigimde onu orada bir kadini karşılarken gördüm. Uzak olduğu vede üstüne bende miyop olduğum için kizmi kadinmi emin olamadim. Kadin kollarını açıp buna sarıldı tabii buda karşılık verdi. O ara benim kabin önünde oturduğumu biliyordu. Kadin ayağına galoş giyerken bu ona doğru eğilip sanki burnundan yada alnından öptü ve anında bana doğru baktı. Bu ya sevgilisi yada karısı dedim kendime. O ara 2 kabinden biri boşaldi. Bende boşalan kabine girdim. Yan kabinde o adamın annesi vardi. Genç bi kadin sesi..geldi annee dedi Kadında ismiyle hitap etti sonra işte kızım aşkım kuzum dedi Bunlar da benim için geline yapılan hitap şekli. Yani bi erkek zaten kizkardesini niye öyle öpsün diye düşünüyorum. İlk onlari oyle gördüğümde şuna bak sen serefsiz evliyim gibi hissettim. Sanirim sok hali. İcim çiz bile etmedi o an. Ama sonradan İcim acıdı... hem hayallerimin boşa çıkması hemde beni kullanılacak kadin gibi görmüş duygusu beni dibe vurdu Biliyorum saçma bu kadar etkilenmem. Ki bende bunu kendimden hiç beklemezdim ama sanirjm hem etkilenmiş olmam tipinden ilgisinden hem 8 yıllık hasret bunu yaşattı bana. Aradan 1 hafta geçti Bir daha görmedim onu, ve yeni yeni toparlaniyorum. Lutfen rencide edici yorumlar yapmayın. Benimkisi daha çok sanki degersizlik duygusu gibi geliyor bana. Yani en korktuğum şey kullanılmak ya. Bir erkeğin o gözle bana bakmış olması beni belkide asıl dibe vuran. Zaten sevgi yönü ac olan kadın ne kadar zeki olursa olsun sevgi açlığı oldugu için onu kandırmak daha kolaydır sanirim erkekler için. Simdi bana kızmayın ama içten içe o kadının kız kardeşi olma ihtimalini umuyorum. Biliyorum o neredeyse mümkün değil .Lutfen akıl fikir verin Genel korkularından ve bu durum ile olan duygusalligimdan nasıl kurtulabilirim. Cok cok sagolun şimdiden.
Bir bakışla nasıl kullanılacak kadın kısfesine soktunuz kendınızı anlamadım. Bir yaşanmışlığınız bile yok

Fitness'da bakisilan adam, yataktan baska ne isteyecek yahu mantikli dusunmek neden bu kadar zor?
Fitness salonu değil zaten karışık olan bi salona gitmem. Orası zayıflama merkezi bir aletin içine girince zaten sadece üst govden dışarıda kaliyor.. Yoksa o dediğinizi kliseyi bende bildiğim için ciddiye almazdim

Ailemin maddi durumu yazıp durmuşsunuz, aileniz size bunu iletmeden önce bize denkler mi diye akıl ederler muhtemelen. Sizden önce onlar kendilerini kullandırmak istemezler. Adamın bir bakışından ne senaryolar yazıp dramatize etmişsiniz herşeyi, sakin olmanız önemli böyle durumlarda. Eski eşinizin aldatmasının acısını atlatamamışsınız sanki, herkes sizi ya kullanacak ya aldatacak diye düşünürseniz sağlıklı ilişki kuramazsınız kimseyle. Önce bunu atlatmanın yolunu arayın bence.

Ben şunu bilirim insanı yaşanmışlıklar bazen yanlış eylem ve duygulara itebilir. Benim başka birine yazdığım bir yorum aldığı beğenilerden dolayi popüler cvp seçilmiş. Ozel ve iş hayatimdada cok ise yarayan yollar gostermisimdir insanlara ama bazen insan geldiği pskolojik sebeplerle bazen seylere çok fazla anlamda yükleyebilir. Bazı şeylerde anlatildiginda sizin çoğunuzun yazdığı gibi yorumlanabilir ama bazen hissedilen gerçektir. Ben yinede %100 emin değilim ki sorun benim suanki pskolojim diyerek paylaştım. Yoksa hangi bakış tesadüf hangi bakışlar artık tesadüf olamaz ayırt edebilir insan..

Evet ilişki yaşamaya sevilip heyecan duymaya uzak kaldım ama söylemesi ayıp bakışmalara tlf numarası verilmesi gibi durumları yaşıyorum yani bu yüzden bir bakıştan bir göz göze gelmekten hemen anlam çıkarmış değilim.
Ailemin maddi durumu yazıp durmuşsunuz, aileniz size bunu iletmeden önce bize denkler mi diye akıl ederler muhtemelen. Sizden önce onlar kendilerini kullandırmak istemezler. Adamın bir bakışından ne senaryolar yazıp dramatize etmişsiniz herşeyi, sakin olmanız önemli böyle durumlarda. Eski eşinizin aldatmasının acısını atlatamamışsınız sanki, herkes sizi ya kullanacak ya aldatacak diye düşünürseniz sağlıklı ilişki kuramazsınız kimseyle. Önce bunu atlatmanın yolunu arayın bence.
Ben ailemin maddi durumu yazip durmadım. Bununla ovunecek biri değilim. Ailem de dediğiniz gibi cokta sorgulamadan olur diye bakıyorlar... anneme kalırsa herkes herseye şehire vs alışır. Sorun o degilki kafa yapıları farklı. Ayrica bakılıp edilmesine cok alışık bi insanım. Bir bakıştan anlam çıkarmadım. Bir kaç kez goz goze gelinip zaten ben en son o kişiye baktığımda bana gülümsüyor olması elbette bir takım şeyler düşündürecekti. Ben yinede %100 emin değilim derken bazı arkadaşların alay eder gibi sanki kendileri yaşamışlar gibi yüzde 1000 net konusmalarinida yazılış şekline göre bazen iyi niyetli bazende saygisizca buluyorum ama herkesin kendi karekteri. Açıkçası bunu önemsemiyorum. Sözüm size değil bu arada.
Bazı erkekler her fırsatı degerleniren cinstenler. Ustelik karısını öper opmez bana bakmasıda ilginç ki yinede kesin hersey düşündüğüm gibi ben diyemiyorum. Benim derdim benim pskolojimin böyle hassas duruma gelmiş olmasına şahit olmuş olmam ve bu şaşkınlığımi buradan paylaşıp rahatlama ve fikir alma isteğimdi.

Fazla dramatik ve detaycisiniz.Kullanilmak falan aptal olmanız lazım bunun için.40 yaşında öyle deprosyonlu sümüklü aşk acısı çekmezsiniz akışına bırakın biraz görüşün buluşun.Olursa olur olmazsa güle güle dersiniz gelsin yenisi.Hemen herkesle evlilik planı kurmayın üzülmezsiniz.

Fazla dramatik ve detaycisiniz.Kullanilmak falan aptal olmanız lazım bunun için.40 yaşında öyle deprosyonlu sümüklü aşk acısı çekmezsiniz akışına bırakın biraz görüşün buluşun.Olursa olur olmazsa güle güle dersiniz gelsin yenisi.Hemen herkesle evlilik planı kurmayın üzülmezsiniz.
Haklısınız aslında dediginiz gibi yaş tecrübesi vs ile yinede Allah hata yaptirtmasin insan anlar diye düşünüyorum. Benim asıl sorunum cevremin olmayisindan dolayi ortama girip birini tanima imkanimin cok kısıtlı olması. Bu yuzdende bi heyecanin yok olmasi ve akabinde yine aynı umutsuzluğa düşmenin verdiği buhrandi daha cok.
Zaten hemen evlilik planı kurmam ama baştan evliliğe Karşı olan insanlada iliwki yaşamak istemem. Sonucta anneyim nikahsız vs birlikte yaşayamam. Hayirlisi. Teşekkür ederim 🙏

yA K
Fitness salonu değil zaten karışık olan bi salona gitmem. Orası zayıflama merkezi bir aletin içine girince zaten sadece üst govden dışarıda kaliyor.. Yoksa o dediğinizi kliseyi bende bildiğim için ciddiye almazdim
Konuyla hiç alakası yok ama nasıl bir kabin ne şekilde zayıflatıyormuş bana bilgi verirmisiniz yaa çok merak ettim :dua: :dua: :dua:

Yeşilçam tarzı flört deniyor bu yaptığınıza, yok o bana baktı, ben baktım, haftaya gülümsedik falan. Bir “merhaba” demek bu kadar zor mu, adama bahçede karşılaştığınızda “merhaba” gibi bir şey söyleseniz ilk gün, incileriniz mi dökülürdü? Hem de tanışınca, evli mi bekar mı, o kız kardeşi mi sorardınız.

Bana kalırsa bir uzmanla görüşseniz iyi olur öncelikle. Birincisi, yanlış anlaşılmaktan çok korkuyorsunuz gibi geldi bana, yazınızı okurken bile o gerginliği hissedebildim yani. İkincisi, cinselliğe "kullanılmak" olarak bakmanız. Cinsellik, iki tarafın da zevk aldığı bir olaydır. Ha, inanç gereği istemezsiniz o ayrı ama "kullanılmak" olarak algılamak başka bir durum. Üçüncüsü de, gayet doğal olarak birinden hoşlanmışsınız, bu histen utanıyorsunuz, saçma olduğunu falan söylüyorsunuz. Tamam, biraz drama sever bir yapınız var belli ki ama birinden etkilenmek bekar bir kimse için utanılacak bir durum değil ki. Dördüncüsü de hayata fazla melankolik yaklasiyorsunuz. Bunlar sizi hayatta yoracak şeyler gibi göründü bana, tabi bir psikolog daha iyi tespit edecektir. Nefes aldığımız sürece de umut her zaman vardır 😊

X