Un Helvasi Hakkindaa?

Heraldo

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2020
4
1
24
Ya arkadaslar un helvasi yapayim dedim Her baba yigidin harci degilmis Boyle tam koyulasamadi rengi Macun gibi kaldi Bi de zeytinyağı tadi geliyo agir tabi Ne yapmaliyim ya caresi var mi? Bi saat evvel aldim ocaktan duruyo oyle masada

Şerbetini eklemediniz mi:KK66:
Canım çekti kalkim bari bi helva kavurayim😋

Ya arkadaslar un helvasi yapayim dedim Her baba yigidin harci degilmis Boyle tam koyulasamadi rengi Macun gibi kaldi Bi de zeytinyağı tadi geliyo agir tabi Ne yapmaliyim ya caresi var mi? Bi saat evvel aldim ocaktan duruyo oyle masada
Zeytinyağıylan da helva olmaz ki ama yani olur da alışkın değilseniz kokar o.t
Bu arada zeytinyağı mı ayçiçekyağı mı? Çünkü sıvıyağların herçeşidine zeytinyağı diyen var da
(Konu taşınır, konu sahibi de banlanır, fakat sevgili modlar bu da bir dert, düşünsenize binbir emekle helva yapmışınız ama yağ kokusu var, dert değil mi bu?)

Margarin ya da daha güzeli tereyağı ile oluyor. Kırışikta yapanlar var. Süt su karışimi yapıyorum ben şerbete. Birde vanilya atarım .
Şekil verip buzluğa atın hatta ceviz fındık falan varsa ezin atın içine kırar kokuyu. Daha yeni yaptiysaniz demlenir merak etmeyin 😊
Canımı çektirdin kiź helvayı ve malesef tembel biriyim accik 😁

Bu bir dert değil ki 🙄 sizin kafanızdan istiyorum ,hayatta un helvası derdim olsun istiyorum🙏

X