Evliligim iyi gitmiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
haklisnizi , fazla iyi niyetli oldugum icin bana soylenen herseye inandim fazla anlayisli oldum gozum hic bir seyi gormedim beni gercekten seviyor dedim oda boyle olsun istemezdi ama zamanla yapar dedim herseyin ustesinden gelicegimizi saniyordum ama laesef oyle olunmuyormus suan nasil dusunecegimi ne diyecegimi bilmiyorum
Adam sizi resmen kovuyor. Gerçi gidemeyeceğinizi bildiği için kovuyor ama neyse.
Ben olsa boşanırdım sanırım. Aşk Sevgi bir yere kadar evlilik bu değil.

balkanlarda yasiyoruz oncedenbabsinin evini tamir etmek icin 20 bin euro kadar para almis her ay bankaya 400 euro odeniyro fakat bunun 200 eurosu fayize gidiyor , evde kaldigi surede maas almiyor oyle boyle derken cok az odeniyor . Evlenemden once en fazșa 3 sene daha bu meslegi yapicagini soyledi bana bende inandi beraber yapariz sandim oda bende calisarak geciniriz mutlu oluruz diye hayal ediyordum malesef
20 bin euro 400 euro ile 50 ay yapar.
Madem 200 eurosu da faize gidiyor.
Ufak bir matematik hesabı ile (4 işlem) bu adamın kaç sene çalışacagı belli degil mi ödeyebilmek için ?
Beraber çalışabilmen için çocugunun bakıcıya ihtiyacı olacak.
Eeee nasıl çalışmayı düşünüyordun küçücük bebeyle :)
Yahu yavrum senin çok saçma hesapların ve beklentilerin var bak ciddiyim.

iyi de yavrum bu iyi niyet degil.
Bu saçmalık.
Ailene ve etrafında sana denilenlere kulak asmamışsın ki ?
Sen işine gelene he demişsin adına da iyi niyet demişsin.
Seni büyüten ailene sırtını dönüp evlenmek sence iyi niyet mi ?
dogru haklisiniz , o zamanlar gozum asktan kor olmus gerek ki kimseyi dinlemedim hep bildigimi soyledim , ailemle 2 haftada kadar konusmaya calistim onar cok haksizlik ettiler ilk once tamam deyip turkiyeye gidip alisveris yapmalar nikah tarihi alip 4 gun kala vazgectiler ama 19 yasinda olan kiz karesime 1 ay sonra dugun yaptilar onun esinin duurmu daha iyi diye ustelik o adamin bunca yalani cikmis seslerini cikarmadilar sira bana gelince ne dinledilerr ne konusturdular telefon pc ne varsa elimden alindi ben orda krize girip aglarken zorla beni turkueye gonderip kzi kardesime gelinlik almasi icin yardeimnci olcuaksin dediler deli muamelesi gordum , bezdim en sonunda ciktim gittim . Suan pismsmanim dogru ama ailemde bana bu kadar baski yapip ustume gelinmeseydi zamana birakirdim evden gitmezdim . Suan bu durumun icinden nasil cikacagimi nasil konusacagimi sasirdim . 2 gun gecti halen bir mesaj yazip ozur dilemedi durmadan agliyorum

Bence ayrı eve çıkmak istediğini söyle. Yoksa bunlar fragman gibi duruyor . Babası çalışmıyor diye ömrünün sonuna kadar o evde onlara mı bakacak .

Her şey olabilir. Okulunu bitirmeden evlenmeye karar verirsin, aileni dinlemezsin yanlış adamla evlenirsin. Bunlarin hepsi hatadırr ve dönüşü vardır. Ama o çocuğun saçma sapan bir anne babaya sahip olması maalesef dönüşü olmayan bir vebaldir. Burada herkese evlenir evlenmez çocuk yapılmaz diyorum duyar yiyorum sonra. 🙄

Ne diyebiliriz ki evi barki yok ailesine bakiyor denizci oldugu zaten belliymi ailesiyle kalacagin kayinbabanin calismadigi belliymis. Okulun bitmemis hemen hamile kalmissin ailen istememis bu evlilikte tum olumsuzluklar var ve malesef esin sana deger vermiyor bencil biri. Bukadar hata nasil yapilir goz gore gore ailen kabul ediyosa ailene git bu lara katlanmak zorunda degilsin cocugun dogar okulun biter calisir bakarsin cocuguna
fazla iyi niyetimden inandim acidim bir evle parayla malla mutluluk olmaz dedim , zamanla herseye sahib oluruz el ele verdik mi , mutlu olucagimizi saniyordum . Kafam cok karisik evde iken baska adam denize ciktiginda baska adam oluyor ordaki stresini sanki bendne cikariyior , ben onu tanidigimda hic boyle olucagini tahmin etmedim beni gercekten sevdigine iandim , ve evlenmedne once en fazla 3 sene bu meslegi yapicagini soylemisti bende inandim tamam dedim simdi ki halime aciyorum

Olan olmuş, önüne bakman lazım.
- Kocan iş değiştirip, sürekli yanında olacak gibi durmuyor. Buna göre önce burda seçim yapacaksın. Boşanacak mısın, evliliğe devam mı edeceksin?
- evliliğe devam ise, nerde yaşayacaksın? Bence kendi evini kurmak için savaş vermelisin? Ama olmaz bu imkansız dersen, ben birinin anne babası ile yaşayacaksam, kendiminkini seçerdim.
- bundan sonra da gelecek planları önemli. Biran önce okulunu bitirmeye ve bu adama bağımlı olmadan kendi başına yaşamanı idame ettirecek bir düzen kurmaya odaklanmalısın. Çocuğun kreşi, senin iş bulman vb.

10 yıl sonra da aynı dertlerden bahsetmemek için geçmişe takılıp kalma derim.

Bence ayrı eve çıkmak istediğini söyle. Yoksa bunlar fragman gibi duruyor . Babası çalışmıyor diye ömrünün sonuna kadar o evde onlara mı bakacak .
o borc bitene kadar kendi evimzi alana kadar ailesiyle oturucakmisiz gittiginden beri ne kadar rahasiz oldugumu soyledim o borc bitse eminim ki kiraya da cikilir simdi soylesem kabul etmez herhalde para duurmu musait degil diye . Biz ayri otursak bile ailesine bakar ki gelirleri yok kimse babasina is vermiyor yasi var diye gerci rahat bir adam oglum kazaniyor neden olsa kafasinda

balkanlarda yasiyoruz oncedenbabsinin evini tamir etmek icin 20 bin euro kadar para almis her ay bankaya 400 euro odeniyro fakat bunun 200 eurosu fayize gidiyor , evde kaldigi surede maas almiyor oyle boyle derken cok az odeniyor . Evlenemden once en fazșa 3 sene daha bu meslegi yapicagini soyledi bana bende inandi beraber yapariz sandim oda bende calisarak geciniriz mutlu oluruz diye hayal ediyordum malesef
söylediklerine göre 2 yılda bitecek bir borç bu kaç yıldır ödüyor bunu? zaten 8 aydır evlisiniz nerdeyse 1 yılı bitmiş ayrıca denizciler mükemmel maaş alıyorlar bu borcu erkenden kapatabilir bile. bu işin içinde başka bişey var

Adamın mesleğinde hiç bir sorun.gayet güzel bir işi var.sorun sizin eşinizin ailesiyle yaşamanız.neden ayrı eviniz yok?eşiniz gittiğinde kendi evinizde kalın.niye ailesiyle birlikte kaliyorsunuzki?ayrıca demişsiniz ya mesleği benden daha önemliymiş diye.bu gayet normal değil mi?15 yıllik evliyim ve evet mesleğim eşimden daha önemlidir.esim şimdi bile mesleğimi yapmamami söylese ben de derim ona beğenmiyorsan annenin evine gidebilirsin diye.ayrica ben de eşime mesleğini yapma bak şu işi buldum,bunu yap desem eşim de aynı şeyi söyler muhtemelen.kaldiki öyle birşey demek haddine degil.onun da degil.cok gencsiniz ve lütfen okulunuz bitince mesleğiniz herkesten önemli olsun.bunu kulağınıza küpe yapın.nasilki esim işimi beğenmiyor,surda çalışmamı istemiyor yok efendim çalışacağım ama orası olmaz,burası olur,burda çalışmamı istiyor vs diye bir konu okusak hemen adamlara saydiriyoruz ve haksız buluyorsak aynı şey kadınlar için de geçerlidir.kadiki bilerek evlenmişsiniz.esiniz evlenmeden öncede ömrüm boyunca bu mesleği yapacağım deseydi bile yine kabul edip evlenirdiniz muhtemelen.ayrica ailesine eşiniz bakıyormuş.bak bu sorun işte.nereye kadar eşiniz bakacak,bu ömür boyu böyle mi devam edecek?Aileye yardım edilebilir ama aileye bakılmaz.cunku öncelikli olarak artık kendi aileniz var.sizim sorununuz eşinizin ailesiyle aynı evde yaşamak ve ailenin tüm geçimini eşinizin sağlaması.yoksa adamın mis gibi mesleği var.yapmaniz gereken kendinize ait ayrı bir evinizin olması ve eşinizin ailesinin kendi geçimlerini kendilerinin sağlaması.kendi evinize geçin ve eşiniz gorevdenyken onu kendi evinizde bekleyin.okulunuz bitince de lütfen mesleğinizi elinize alıp çalışın ve mesleğiniz herkesten önemli olsun.esinizden bile.cocugunuzu kendi evinizde büyütün.aileniz ve eşinizin ailesi yardımcı olurlar eşinizin olmadı dönemlerde.hemen çocuk yapmasaymissiniz ama olmuş artık.yapacak birşey yok o konuda

sagolun inanki kafa kalmadi bende suan cok pismanim ama elimden birseyde gelmiyor beklemekten baska , 2 gun gecti bir mesaj atipta ozur dilemedi aglatmaya alisti , oysaki ne umutlarla evlenmistim okul bittikten sonra oda meslegi birakir bende calisirim kendi evimiz olmasa bile kirada otururuz oyle geciniriz diye beni mesleginden daha ustun tuttugunu saniyordum ...
O zaman ne yapıcak sın aglamıycaksın dimdik durup bebegini kucagına alana kadar univ hazırlanmaya devam edeceksin iki gözün iki çeşme aglamak yada şu saatten sonra depresyona girmek sana hiçbişey kazandırmıycak yapmışsın bir hata sevmişsin ona bişey diyemeyiz ama hemcinsim olduguun için ben şuan ki depresif hallerini hiç sevmedim kendine gel ve kendini degerli hisset eşine gelecek olursak biraz hanzo sanırım ama çocugu olunca oda düzelir belki sen aglayıp sızlanmayı bırak kendi ailenle aranı iyi tutmaya bak

Geç kalmışsınız gibi evlenir evlenmez neden çocuk yapıyorsunuz anlamıyorum ki...

Olan olmuş, önüne bakman lazım.
- Kocan iş değiştirip, sürekli yanında olacak gibi durmuyor. Buna göre önce burda seçim yapacaksın. Boşanacak mısın, evliliğe devam mı edeceksin?
- evliliğe devam ise, nerde yaşayacaksın? Bence kendi evini kurmak için savaş vermelisin? Ama olmaz bu imkansız dersen, ben birinin anne babası ile yaşayacaksam, kendiminkini seçerdim.
- bundan sonra da gelecek planları önemli. Biran önce okulunu bitirmeye ve bu adama bağımlı olmadan kendi başına yaşamanı idame ettirecek bir düzen kurmaya odaklanmalısın. Çocuğun kreşi, senin iş bulman vb.

10 yıl sonra da aynı dertlerden bahsetmemek için geçmişe takılıp kalma derim.
evlilige devam etsemde bosansam da cocugumu yanliz buyutecem bu gidisle
Donmesini bekleyecem oturp konusucam boyle hayat gecmez en son senin bu yaptigina fedakarlik denmez soyledim dahada kizdi bana , guclu bir insan degilim laesef hemen herseyden agliyorum uzuluyorum kendimi ifade edemiyorum . Evliligimi hic boyle tahmin etmemistim evdeyken tamamen farkli davraniyor cok dusunceli cok ilgi gosteren bir adam oluyor , denzideki stresini benden mi cikariyor anlamiyorum , yada belkide evlilik hayati ona gore degildir sorumluluk almak yeni birseyler denemek .Derdimi uzuntumu kimseye anlatamiyorum insanlarin laflarindan da korkuyorum evlendi hamile haliyle simdi babsinin kapisina geri dondu gibi sozler sulaleden tut komsulara kadar butun bunlardan cekiniyorum , simdi tek basima gecinemeyecegimin farkindayim illa ki ailemin destegine ihtiyacim olur . Nasil dusunecegimi sasirdim , kendimi cok yanlzi hissediyorum bu evlilikten hic bir sey anlamadim neden evlendim neden cocouk icin acele ettim aaklim nerdeydi hersey icin kendime cok kiziyorum .

Ama bunlara dertlenmek için çok geç kalmışsın. Aynı evde oturulacağını,gidip aylarca gelmeyeceğini,ailenin rızasının olmadığını bilerek kabul etmişsin,adam da hiç suç arama. İşini bırakacağına inanman da ayrı komik olmuş. Evinde karısı var kendisini baba da yapacak, ana babasına yoldaş 7/24 evde bekliyor olacak,koca kişisi de rahat kafa, bekar bekar takılıyor neden bıraksın ki mis gibi işi? Bu saatten sonra yapacağın tek şey, 2. Çocuğu asla yapma, okulunu bitir,ailenle aranı iyi tutmaya bak. Yarın daha kötü duruma düşersen,mesleğin ve ailen yanında olsun.

O adam o isi birakmaz cok uzgunum☹️
maalesef denizciler aile hayatindan uzak yasadiklari icin normali o oluyor.
bastan hic kabul etmicektin sevgili olmayi bile, olan olmus artik adam resmen git demis. Ailemin yanina giderdim okulumu bitirip calisir o cocugunda yuzunu gostermezdim ona..

O zaman ne yapıcak sın aglamıycaksın dimdik durup bebegini kucagına alana kadar univ hazırlanmaya devam edeceksin iki gözün iki çeşme aglamak yada şu saatten sonra depresyona girmek sana hiçbişey kazandırmıycak yapmışsın bir hata sevmişsin ona bişey diyemeyiz ama hemcinsim olduguun için ben şuan ki depresif hallerini hiç sevmedim kendine gel ve kendini degerli hisset eşine gelecek olursak biraz hanzo sanırım ama çocugu olunca oda düzelir belki sen aglayıp sızlanmayı bırak kendi ailenle aranı iyi tutmaya bak
kendi ailemle konusyorum gorusuyorum , artik aglamamayi deniycem hamileligimin yuzde 70 ni aglayarak gecirdim resmen insallah bebek saglikli olur

evlilige devam etsemde bosansam da cocugumu yanliz buyutecem bu gidisle
Donmesini bekleyecem oturp konusucam boyle hayat gecmez en son senin bu yaptigina fedakarlik denmez soyledim dahada kizdi bana , guclu bir insan degilim laesef hemen herseyden agliyorum uzuluyorum kendimi ifade edemiyorum . Evliligimi hic boyle tahmin etmemistim evdeyken tamamen farkli davraniyor cok dusunceli cok ilgi gosteren bir adam oluyor , denzideki stresini benden mi cikariyor anlamiyorum , yada belkide evlilik hayati ona gore degildir sorumluluk almak yeni birseyler denemek .Derdimi uzuntumu kimseye anlatamiyorum insanlarin laflarindan da korkuyorum evlendi hamile haliyle simdi babsinin kapisina geri dondu gibi sozler sulaleden tut komsulara kadar butun bunlardan cekiniyorum , simdi tek basima gecinemeyecegimin farkindayim illa ki ailemin destegine ihtiyacim olur . Nasil dusunecegimi sasirdim , kendimi cok yanlzi hissediyorum bu evlilikten hic bir sey anlamadim neden evlendim neden cocouk icin acele ettim aaklim nerdeydi hersey icin kendime cok kiziyorum .
Gerçi her adam da aynı olmuyor ama bence adam seni kaybetmekten korksa işler bir anda değişir.

Ben olsam, ben seni çok sevdim ama bu hayat beni evlilikten de senden de soğutuyor derim. Ama bu dediğimin de arkasında dururum. Kızsa da bağırsa da çağırsa da tepki vermem. Ben hissettiklerimi söyledim, bundan sonrası sende derim, bağırman çağırman sadece daha çok soğumama neden oluyor derim. Ağlamak, panik olmak hiç yapılmayacak şeyler. Güçlü durman lazım ki ciddi olduğunu anlasın.

Milletin konuşmasına da gelirse, her zaman diyorum bunun önüne geçemezsiniz ama en fazla 1-2 ay konuşurlar, sonra alışır yeni bir dedikodu malzemesi bulurlar. Buna göre yolunuzu çizmemelisiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X