Üniversite sıkıntısı..

Rapella

Sonsuz Aşk İloveS..
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2012
1.001
3
Merhaba arkadaşlar yine işin içinden çıkamadığım bir konuda size danışmak istiyorum..
Erzurumda okuyorum birinci sınıfım ilk dönem agnom 3.93dü
Erzuruma daha tam alıştığım söylenemez..
Yarı özel yurtlarda kalıyorum yurdumdan çok memnunum odamdaki arkadaşlar çok iyi ama biriyle anlaşamıyoruz ve şuan hiç konuşmuyoruz..
Eğer yatay geçiş yaparsam yine devlet yurduna yerleşebilir miyim ?
Yatay geçiş yapınca bursumu almaya yine devam ediyorum değil mi ?
Ve bursa uludağ üniversitesi düşünüyorum sizce nasıl olur bana biraz fikir verin lütfen :KK43:

bursunu da alırsın devlet yurduna da yer varsa yerleşebilirsin.
bu arada yatay geçiş için sebebin anlaşamamak değil umuyorum

Aslında erzuruma tam alışamadım..
Üniversite günlerimi hep başka hayal ediyordum ben :KK43:
ama bu bozukluğunda etkisi büyük tabi :/
Karar veremiyorum tam olarak

Konu içeriği sebebiyle ilgili başlığa taşınmıştır.

bursunu da alırsın devlet yurduna da yer varsa yerleşebilirsin.
bu arada yatay geçiş için sebebin anlaşamamak değil umuyorum

size katılıyorum.burs ve yurt konusunda hiçbir değişiklik olmaz.o husus sıkıntı değil ama eğer ki sırf bir kişi yüzünden okul değiştirip ortamınızı ve rahatınızı bozuyorsanız orada durup düşünmek gerekir kanısındayım.çünkü bulunduğunuz ortamda alıştığınız bir düzen var.bizim sınıfa yatay geçişle gelenlerden biliyorum aynı bölüm olduğu halde ünilerin müfredatı farklı olduğu için hala alttan bir ton ders alan var .örneğin 2.sınıfta gelen öğrenci bizim birde aldığımız dersleri tamamlamaya çalışırken ikiden bütün dersleri seçemedi ders sınırlamasından dolayı aynı şeyler 3 ve 4te de oldu.kısacası şu an ben 8 ders alırken yatayla gelenler 11-12 ders alıyor.ders yükünü ve vize final haftalarını siz düşünün.o yüzden tüm bu durumları göz önünde bulundurmanızı öneriyorum.kolay gelsin.

X