üniversitedeki erkeklere n'oluyor? yardım lütfen

Leipehile

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Mart 2014
169
59
arkadaşlar üniversitede 4.yılımı bitirmek üzereyim(5 yıllık) farklı dönemlerde 4 kişiyle (özel olarak) bir mekana gittik ilki ısrarla evine davet etti ilk görüşmede yol verdim .ikincisi sürekli görüşmek istediğini dile getirdi tabi farklı biçimde gerçekleşen olaylar filan .tamam dedim bu adamla da görüştük(ama 1 sene sonra tabi .ben takılı kaldım bu adama kimseye de şans vermedim) konuştuk bir de baktım ki bana sadece arkadaşça bakıyormuş kusura bakma dedim ve son konuşmamız böyle bitti. 3. kişi ile konuşuyoruz ediyoruz hoş gülüyoruz baktı bana ciddi gelmeye başladım (1 kez görüştük ikili olarak) aldatılma hikayesini anlattı bana . güvenmiyormuş kızlara kısa süreli ilişkilerle renklendiriyormuş hayatını( aa dur canım orda dedim içimden ) evet ben seni tanımak istedim ama ben böyle biri olamam kusura bakma dedim . biliyorum ve farkına vardım bunun o yüzden açıklama ihtiyacı duydum dedi .bu konuşmadan sonra özür diledi benden ve 1 kez yemeğe çıktık adam melek oldu heyecanlandı da (canım kıyamam). ama iş mesajlaşmaya gelince ben öyle kastetmedim dedi (psikolojik yardım görmüş biriydi hep hoş görmeye çalıştım ama bu da can be yeter dedim onunla da kestim bağları.)

asıl anlatmak istediğim son kişi ..çok tatlı bir tanışmamız oldu filmlerdeki gibi .o konuşmaya başladı benimle.ilerleyen günlerde karşılaştık filan derken bir de baktım beni sosyal medyadan takiplere aldı . her karşılaşmada bir tanesinden ekledi vs.. sonra konuşurken görüşmek istedi . o gün geldi sabah saatini filan kararlaştırdık (istediği mekanı sevmediğimi ama farklı bir yer önerebileceğimi söyledim ).. görüşmeye gittim çok hoştu hatta mekan değiştirmeyi teklif etti ama ilk buluşmadan abartma kızım git evine otur bakalım ne olacak dedim. hesabı ısrarla ben ödedim .alman usulü yaptık. samimi olmadığım kişilerin arabasına da binmemeye çalışırım .binmek istemediğimi yürümek istediğimi söylediğim halde beni bıraktı. ertesi gün dün çok güzeldi teşekkürler diye mesaj attı. allah allah oldu bu sefer heralde dedim.
birkaç kez mesajlaştık ilerleyen günlerde .. sonra ben davet ettim bir yere .. görüşme günü telefonunun şarjı arızalanmış . bana 20 dk geç cevap attı görüşme saatinden .. vaktin var mı birşeyler içsek dedi . ben de yeni gelmiştim eve ama olabilir dedim .neresi olsun dedi .(saat geç olmuştu) .çıkıyorum ancak gelirim dedim ve neresi olsun mesajım iletilmedi .. telefonu kapandı sinirimden deliye döndüm 20 dk sonra tekrar mesaj geldi telefon kapanırken çıkacağını okudum ve sana yetişmek için arabayla evinin önüne geldim bekliyorum dedi .çıktım evden bindim arabaya gerginim de baya belli ettim .. gelmemem gerekirdi aslında ama merak ediyorum yüzyüze birşeyler demeni istedim dedim ..neyse mekana gittik . gerginlik bitsin diye artık kapatalım konuyu dedim ailelerden konuştuk okuldan vs derken konu eski sevgiliye geldi o açtı yani.. aynı evde yaşamış ve 9 ay önce de bitmiş. sonrasında hayatına birini almamış insanlara güvenemezmiş falan filan. beni sordu ünide oldu mu hiç diye ben de hayır ama görüşüp konuştuğum kişiler tabiki oldu dedim. face e geldi konu diğer kutusu çok komik oluyor kızların dedi ehh yani dedim bizim bölümden yazanlar var mı sana dedi (aynı bölümdeyiz %80 erkek yoğunluklu bir sınıf) ben de bilmiyorum tanımıyorum hepsini dedim bakabilir miyim dedi .şaşırdım yani olabilir dedim verdim baktı (genelde çok hoşsunuz çok zarifsiniz merhaba desem tarzında mesajlardı çok rahatsız edici içerik yoktu) bir kez daha istedi telefonumu (şarjı yok kendisinin telefonu kapandı masada) maç skoruna bakacaktı ama google a onun bir sosyal medya hesabını aratmıştım geçmişi silemedim o anda ben bakarım dedim .güvenmiyor musun dedi güvenmesem biraz önce vermezdim ben de bakabilirim dedim .neyse baktım devam ettik sohbete filan artık kalkalım dedim arabayla bıraktı yine teşekkür ettim (önceki görüşmelerde sadece elini sıkmıştım tokalaşma anlamında ama inerken biraz daha ısındığım için görüşürüz dedim ve yanak yanağa sağ sol vedalaşılır ya öyle yaptım işte )
hastaydı görüştüğümüzde bir gün durup diğer gün nasıl oldun diye aradım ama açmadı uyuyormuş mesajla geri döndü daha iyiyim çok teşekkürler yazdı ve konuşmamız noktalandı. 8 gün oldu hiç konuşmadık ama instagramdan 3-4 gün önce fotomu beğendi (normalde böyle her fotomu beğenen birisi değildir)

düşünüyorum şimdi onunla aynı evi paylaşamam ve açıkcası parasıyla beni etkilemeye çalıştığında hiç izin vermedim biraz bozuldu o durumlarda (evet itici geldi ama çok takılmak istemedim.) arkadaşlarım sürekli kıro bu çocuk saçmalama tarzında sözler sarfediyorlar ( tamam bazı hareketleri hakediyor ama yüzyüze öyle birisi değil) bir de katı biriyim ben duvarlar örerim yıkmak da çok güçtür. bu onları caydırıcı bir nitelik olarak geliyor. tamam çocuk benden hoşlanmadı diyorum ama bana evlendiğimde böyle bir eş şöyle bir eş olsun isterim muhabbetleri yapıyor. bir de arabasına binmek istememe çok bozulmuş yapım bu senlik birşey değil şahsi algılama lütfen de dedim. ama bir anda tık muhabbet kesildi. kız çevresi de çok. kıskanıyorum fotoğraflar görünce. onun arkadaş çevresi gibi değilim ben o kalabalık ortamları seviyor göz önünde olmak istiyor bense daha sakin tatlı yerleri istiyorum. ben de fotoğraflarını beğenmeli miyim yoksa hiç bi hareket görmemeli mi benden ? çünkü ben onu tanımayı istiyorum ( aşık olduğumu düşünmüyorum ama güzel sohbet edebiliyoruz ve ben hoşlanmaya başlamıştım yeni yeni). kaç gündür karşılaşamıyoruz da .. gözden ırak gönülden de ırak olur . ama görsün bu yaptığımı cepte zannetmesin istiyorum . ne yapmalıyım yardım kızlar. daha olgunlaşmadıkları için mi böyle? neden hep yarım kalıyorum başlamadan bitiyor herşey? en sonki cocukta öncekiler kadar katı da değildim gayet güler yüzlü ara ara kahkahalı ve gelecek planlarından bahsetmekle geçti. hata bende mi? tekrar iletişime geçer mi sizce benimle. nasıl bir yön izlemeli? bu olmadı diyelim ilerideki kişiler de bunu yapmasından öyle korkuyorum ki.. hep yarım kalacakmışım gibi geliyor.

Son düzenleme:
Belki bir Özet geçen olur sevabına.
Ben beklerim, sabırlıyım...

çok uzun olmuş haklısınız kusura bakmayın . kısacık sözlerle anlatmam gerekirse her tanışma hikayem 2. görüşmenin ötesine geçmiyor hepsi aynı şekilde sonlanıyor. ciddi bir ilişki yaşamak istediğimi anlayan karşımdaki şahıslar kaçıyor resmen :))
son kişi ile de yaklaşık bir durum yaşandı ama sonunun böyle bitmesini istemiyorum ondan hoşlandım çünkü ama karşılaşmıyoruz 8 gündür de konuşmuyoruz ne yapmalı ne yapmamalı yardım istiyorum :)

Özet için teşekkürler.
Erkeklerin kaçması çok normal bence.
Ciddi düşünmesi gereken sen değil karşındaki erkek olmalı.
Kız iki adım geride erkek daima atak olmalı evlilik konusunda.

Özet için teşekkürler.
Erkeklerin kaçması çok normal bence.
Ciddi düşünmesi gereken sen değil karşındaki erkek olmalı.
Kız iki adım geride erkek daima atak olmalı evlilik konusunda.
evet haklısınız erkeklerin (hepsi demiyorum ama ciddi bir kısmı) bu üniversite döneminde renkli bir hayat istiyorlar
bazı şeyleri yaşayıp görmek biraz eğlenmek istiyorlar (yakın erkek arkadaşlarımdan da onayladığım cümleler bunlar)
peki bu diğer kısmı nerde diye düşünüyorum sürekli
dün mesaj attı dersle ilgili birşey sormak için. bu kişinin de benimle ilgilenmemesi benim değersiz olduğumu göstermez biliyorum ama hepsini düşününce kendimi değersiz hissetmeye başladım

Neden her konuştuğun erkekle 2 gün sonra nikah masasına oturacakmışsın gibi beklenti içine giriyorsun?

üniversitede erkekler lay lay lom olmak ister gezmek eğlenmek vs.. bunlar sana uymuyorsa dikkat edersin seçimini iyi yaparsın bunda üzülecek karalar bağlayacak bir durum yok.

beklentilerini kontrol etmelisin bence.

Aahhh ..kaptrmışım kendimi tam bitecek derken meğer sadece yarılamışım...
keşke biraz derli toplu anlatsaymışsın yaa. Çook uzunnn.
gozum kesmedi vallaa

delirmiş gibi davranıyorum özel bir buluşmada flört aşamasında farkındayım dizginlemeye çalışıyorum ama başaramadım
korkum hep aynı hikayeyi yeniden yaşamak ve her defasında da aynı hikayeyi yaşıyorum
çevre baskısı da giriyor içine seni de biriyle görelim artık şu kafanı değiştir sözleri kafamı acayip meşgul etmeye başladı
Aahhh ..kaptrmışım kendimi tam bitecek derken meğer sadece yarılamışım...
keşke biraz derli toplu anlatsaymışsın yaa. Çook uzunnn.
gozum kesmedi vallaa
kusura bakmayın öylece döktüm içimi bi sinirle yazdım işte

haklısın tatlım ama bi yerden sonra kafa dağılıo, ne dendiğini insan anlamıyo :)

çevre baskısına kulak asma içine sinen biri olmadıkça sırf olsun diye biriyle olunmaz.

iyi incele, şans tanı, dikkat et yeter. korkarak bir yere varamazsın. ha ayrıca ille de biriyle çıkman da gerekmiyor dedim ya seversen sevilirsen ne güzel ama yoksa hiç zorlama kendini.

Her görüştüğünüz erkekle ciddi düşündüğünüzü belli etmişsiniz,daha çıkmaya bile başlamadan böyleyse sonra ne olur kimbilir diye düşünmüştür çocuklar da. Erkeklerin çoğu üniversite biter bitmez evlenmek gibi bir niyete sahip değil,biraz zaman geçirip yalnız kalmamak, güzel bir ilişki yaşamak istiyorlar, bazılarının daha farklı istekleri de oluyor elbette. Bunlar size uymuyor olabilir belki yetiştirilme tarzınız belki aile yapınız nedeniyle bu tarz ilişkileri doğru bulmuyor olabilirsiniz, buna kimse bir şey diyemez ancak artık sizin gibi Düşünen erkek pek yok. O Yüzden beklentilerinizin karşılanmaması sonucunda üZülmeniz doğal bir durum. Belki siz de biraz akışına bırakıp vakit geçirmeyi deneyebilirsiniz, Zaman geçirmek, bir Şeyler paylaşmak yani kısacası Flört etmek illa evlilikle noktalanmak zorunda değil ki, sizin aslında neyi sevip neyi sevmediğinizi anlamanın da bir yolu. Tabii ki tercih sizindir, umarım mutlu olursunuz

ben böyle de mutluyum çünkü kafamda takıntım yok arayacak mı görüşecek miyiz yok arkadaşları ailesi vs
arkadaşlarım arasında geyik muhabbeti oldu artık ilk başlarda gülüyordum filan ama bu son olayda da aynı olunca
'sen de kedilerinle birlikte yaşlanırsın ' esprilerini kaldıramıyorum artık
son kişiyle de son vermeyi bu yüzden istemiyordum ama çok haklısınız ..
nikahla ölüm yazılmış şeyler bir şekilde kaderimdeki kişi karşıma çıkacak ama ona giden yol çok zor bilemiyorum belki seneler sonra bu kişilerden biriyle bile evli olabilirim ama takıntımı nasıl engelleyeceğim bilemiyorum ..

yazdıklarınız gerçekten iyi geldi
bir süre bir başkası ile görüşmeyi düşünmüyorum biraz kendime vakit ayırmak kendimi tanımaya çalışmak istiyorum
dediğinizi uygulamaya çalışacağım o zaman geldiğinde umarım başarırım :))
çok teşekkürler

güvenmiyor musun lafı her zaman bana itici gelmiştir.
ıkı üç kez konuştuğum bi adama nasıl güvenebilirim üstelik hayatımı geçmişimi sorgularken ben olsam yol verırdım kendıne güvenen bi tip değil sen bilirsin ama hayat senin

Iyi gelmesine sevindim. Kendinizi şartlandırmayın kimseyle görüşmeyeceğim diye, olursa ne ala olmazsa pekala der geçersiniz, bu arada belki Karşınıza iyi niyetli insanlar da Çıkabilir, evlenmeseniz de mutlu zamanlar geçirebileceğiniz. Ben kendinizi tanıyın derken ilişkilerin de bunun için bir araç olabileceğini anlatmak istemiştim aslında ama sorun değil öyle veya böyle kendinizi geliştirmeye çabalamak kendinizi tanımanın bir başka yoludur :)

özgüveni yüksek birisi olduğunu düşünüyorum hareketlerinden ama dediğiniz gibi tam tersi de olabilir
bana da o kısım garip geldi masada ama sorgulamamıştım hiç bunu atlamışım
teşekkür ederim :)

çok teşekkür ederim vaktinizi ayırdığınız için
bir de böyle denemek gerek , kazanırsam mutlu an kazanırım diğer türlüsünde de
benim olmayan birşeyi kaybedemem sonuçta :)
umarım bu olumlulukta devam ederim :))

yani genelde öz güveni düşük olan tipler bir şekilde bunu karşıdakinin açığını bulmaya çalışarak maskelemek isterler

bana öyle geldi burdan....

yani genelde öz güveni düşük olan tipler bir şekilde bunu karşıdakinin açığını bulmaya çalışarak maskelemek isterler

bana öyle geldi burdan....
aslında haklı olabilirsiniz dünki mesajında taslağı isterken de senin çevren geniş almış olabileceğini düşündüm dedi
aslında böyle düşünmesine ben sebep oldum çünkü gittiğimiz yerde bir arkadaşla karşılaştık masaya geldi ayaküstü sohbet ettik ve arkadaşım ben tanıştırmadan tanıştı rahatsız olduğunu farkettim ama çabuk toparladı ifadesini

ewet ben de haklı olduğumu düşünüyorum... bırak boyle kalsın güveni yerine gelmesin sonradan görme oluyorlar o zaman bırak doğal biri girsin hayatına cnm yaaaa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…