Üniversiteye gelince degistim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Aleeyy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2023
28
21
20
Kısa ve öz olacak . Giyim kusamim değişti takma tırnak kullanıyorum vs . Kırmızı oje sürüyorum. Önceden yapmazdım , annemin haberi olmadığı için kendimi rahatsız hissediyorum. Geldiğim yerde öğrenci çoğunlukta olduğu için absürt durmuyor, giyimim açık saçık değil ama memeleketime göre daha açık . Kendimi kötü hissediyorum bu yüzden . Kötü hissetme sebebim annemin haberinin olmaması. Ben her zaman tirnak seviyordum fakat aile baskısı yüzünden kullanmamıştım .Siz de böyle bir dönemden geçtiniz mi ? Geçmişte yaptıysanız pişmanlık duyuyor musunuz ? Çok mu kötü bsy yapıyorum , objektif bakamıyorum kendime yorumlarınıza ihtiyacım var

Kısa ve öz olacak . Giyim kusamim değişti takma tırnak kullanıyorum vs . Kırmızı oje sürüyorum. Önceden yapmazdım , annemin haberi olmadığı için kendimi rahatsız hissediyorum. Geldiğim yerde öğrenci çoğunlukta olduğu için absürt durmuyor, giyimim açık saçık değil ama memeleketime göre daha açık . Kendimi kötü hissediyorum bu yüzden . Kötü hissetme sebebim annemin haberinin olmaması. Ben her zaman tirnak seviyordum fakat aile baskısı yüzünden kullanmamıştım .Siz de böyle bir dönemden geçtiniz mi ? Geçmişte yaptıysanız pişmanlık duyuyor musunuz ? Çok mu kötü bsy yapıyorum , objektif bakamıyorum kendime yorumlarınıza ihtiyacım var
Kötü bir şey yapmıyorsun. Heveslenip yapmışsın, içinde kalmamış. Belki zamanla hevesin geçer. Kıyafetin dediğin gibiyse sorun yok, içinden nasıl geliyorsa öyle yap.

Kadınlık hormonunun aşırı salgılıyorsa
Yapmanız gerekir çünkü bu hormon alışkanlıkları belirginleştiriyor ,her zaman topuklu ayakkabı her zaman süslü , sonra erkeklere aşırı ilgi
Ve onlarla daha yakın ilişki içinde bulunma vs...

Sen kötü bir şey yapmıyorsun ki. Oje sürmek, takma tırnak takmak ne zamandan beri kötü oldu?
Seni üzecek ve geleceğini etkileyecek şeyler yapma yeter. Mesela her türlü madde ortamlarından uzak dur, asla ağzına sürme. Tehdit edebilecek kapasitesi olan şizofrenlerle ilişkiden uzak dur, güvenli ortam yarat, güvensiz ortamlara girme yeter.
Gez toz hayatını yaşa. Eminim sen neyi yapıp yapmaman gerektiğini biliyorsundur zaten güzel kız, takma tırnak için bu kadar kendine dert etme.

valla aşkım ben de öyle senin gibi kötü hissediyordum ama gencim sonuçta kendimi yavaş yavaş bulmaya çalışıyorum gençliğin verdiği o kanımın kaynadığını fark ettiğimi başlayınca da heveslendim uzun tırnak gibi noktalara hala daha hevesimi alamadığım noktalar var ben ailemin gözlerinin önüne inatla sokuyordum zamanla anladılar hatta bazen iltifat bile alıyorum :’) bu dünyaya bir kere geliyorsun içinde kalmadan sev sevil gez giy ye iç güzelce lütfen 🩷🩷

Vicdanını rahatlatmak için bu forumu kullanma. Burada bu tür konulada her yanlışın doğru olduğunu söylerler. Genç kız olarak süslemeye heves edebilirsin normal. Rahatsız olduğun şey takma tırnak veya başka bir şey fark etmez sende yarattığı duygu. Ailen izin verseydi yinede için rahat eder miydin? Haya duygusu insana en yakışan duygu. Kendine dikkat et güzel kardeşim doğru yoldan ayrılma.

Senin tam aksine ailemin yanındayken daha deli doluydum. Üniversiteye gidip kendi sorumluluğumu almak zorunda olunca bi akıllandım 😬

Vicdanını rahatlatmak için bu forumu kullanma. Burada bu tür konulada her yanlışın doğru olduğunu söylerler. Genç kız olarak süslemeye heves edebilirsin normal. Rahatsız olduğun şey takma tırnak veya başka bir şey fark etmez sende yarattığı duygu. Ailen izin verseydi yinede için rahat eder miydin? Haya duygusu insana en yakışan duygu. Kendine dikkat et güzel kardeşim doğru yoldan ayrılma.
Hayasız kısım neresi?

Aile baskısından dolayı bu şekilde düşünüyorsunuz neden kötü olsun ki istediğinizi sürün, Giyin yani.

Ailemin görüp de hoş karşılamayacağı şeyleri aileme söylememeyi ben kendim de tercih ediyorum. Aramızda bir kuşak farkı var. Anlamaması doğal. Ben de piercing için kendimi öyle hissetmiştim.

Kadınlık hormonunun aşırı salgılıyorsa
Yapmanız gerekir çünkü bu hormon alışkanlıkları belirginleştiriyor ,her zaman topuklu ayakkabı her zaman süslü , sonra erkeklere aşırı ilgi
Ve onlarla daha yakın ilişki içinde bulunma vs...
bu yorum gerçek mi ironi mi yani o kadar absürd ki ne olduğunu anlamadım bile

Babamın özellikle dedemin üzerimde baskısı çoktu .

hep kapanmam gerektiğini söyleyip baskı yaptılar.

Ama bu tarz şeyler gönülden Allah rızası için olur.

Bekarken bana pantolon giydirmediler hiç yasaktı bizim ev de

Pijama ile bile gezmenin ayıp olduğu , pijama üstüne etek giyilen bir ev işte.

Lafın özü evlendim kayınvalidem den bana pantolon ceket dikmesini istedim.

Çok tuhaf geldi başta sonra o pantolonla başlanan 27 yıllık evlilikte ,

Düğün dernek dışında etek , elbise v.s. giymedim.

Ve dolabımda hiç eteğim yoktur.

Annenizle paylaşın kötü birşey yapmıyorsunuz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X