Unutulmayan Film Replikleri

"yüzeceğiz ve acıkacağız"

Hotaru no haka

hotaru4black.jpg

- Ölecekmiş ölmesin dedim. Bir can kurtulsun dedim. Bütün o hayatımda "ofsayt" dediler, bir şeye yaramaz sümsük dediler, varsın gene desinler dedim. Hayatımda bi defacık bir kız sevdim, onu da kaybedeyim dedim. hayatımda bi kerecik bi şeyi kazanıcak oldum onu da kaybedeyim dedim tek bi can kurtulsun dedim. Çocuğu kurtarıcak kadarını aldım üst tarafına el sürmedim fena mı oldu? Sizler.. hepiniz.. hepiniz.. Hepiniz hakem olun abiler. Yaa bu maç be, tıpkı bi maç. Ama böyle hayat sahasında oynanıyor, oyuncuları bizleriz, topumuz da namusumuz, vicdanımız, insanlığımız. Ben, ben Osman, Ofsayt Osman. Söyleyin be.. Allah rızası için söyleyin be. Gene mi atamadım golü haa? Bu da mı gol deği be?

Ofsayt Osman-Sadri ALIŞIK

ŞAKAYLA KARIŞIK

-------------
Toprağın bol olsun büyük usta.

Çok özel bir filmdir '' Ölü Ozanlar Derneği ''benim için.

-"Ormanda iki yol vardı,ben daha az kullanılmış olanı seçtim ve bu hayatımdaki bütün farkı yarattı."

-''Aptalca hayaller peşinde koşmayan bir kalp gösterin bende size mutlu bir insan göstereyim.''

-''Kim ne derse desin sözcükler dünyayı değiştirir.'

Venüs tüm kadınların en güzelidir . İşte bu yüzdende tarçın hem tatlıdır hemde acı . Bütün kadınlar gibi.
Bir Tutam Baharat

bir%20tutam%20baharat1.jpg

tamda bu sahnedeyim sempatiksalakcinni

Her sokak köşesinde, her evde, ölümcül bir günah görüyoruz ve hoş görüyoruz. Hoş görüyoruz çünkü sıradan, çünkü olağan

Seven

bu maskenin altında bir yüz var...
ancak benim değil.
ne altındaki kaslardan daha "ben"dir o yüz...
ne de altındaki kemiklerden.
bu maskenin altında
etten daha fazlası var.
bu maskenin altında
bir fikir var!
ve fikirler kurşun geçirmez!..

v for vendetta

X